СПО подиже спомен плочу немачким војницима

Jeremija

Zainteresovan član
Poruka
148
"Велики борац" за рехабилитацију четничког покрета, Вук Драшковић, још једном је показао како се иза сваке националне бриге, уствари крије материјални порив... Елем, у Чачку је СПО, затражио (поднео иницијативу на предлог грађана Аустрије), да се у центру истоименог града, подигне спомен плоча погинулим немачким војницима из Другог светског рата... Профитирао је Драшковић у сваком погледу на лажној промоцији четничког покрета, па данас, ни мање ни више, хоће да уновчи и смрт немачких окупатора противу којих се Михиловић са часним србством борио. Ко да су Боже ме прости, Срби кићеном чутуром звали Немце у Србију, уз молбу да, за један немачки живот узму сто србских... Како је кренуо, маните памети (помућеног разума), још ће тражити да Срби понизмо клекну и затраже опроштај од немачког народа, за сво страдање које нам је Хитлерова солдатесдка нанела. Неопрости му Господе, јер зна шта ради!
 
Postavljanje obilježja poginulim Njemačkim vojnicima na
njihovim grobljima nije ništa nenormalno ni čudno u svijetu.
Jednostavno je to potrebno iz ljudskih razloga.
Mrtvi su mrtvi i u smrti se svi sjedinjujemo.

i Hitler je mrtav, svi smo isti zar ne? (ne daj boze da umrem, ako se mrtvi sjedinjuju, onda ja hocu vecno da zivim:grin::grin::razz:)
 
i Hitler je mrtav, svi smo isti zar ne? (ne daj boze da umrem, ako se mrtvi sjedinjuju, onda ja hocu vecno da zivim:grin::grin::razz:)
Jesmo, (postoji raj i pakao) ali obilježje posmrtnih ostatka
nije isto što i podizanje spomenika nekoj osobi
i veličanje istih.
Takva obilježja imamo u Francuskoj i Poljskoj i još ima...

Naravno da obilježje mora biti gdje su vojnici sahranjivani
a ne u centru grada.
Ali po dobrom starom balkanskom običaju ta groblja su
dobrano preorana.
 
Okupatorima se ne podizu spomenici.

А знате ли "претечу", да тако кажем, споменика Незнаном јунаку на Авали?

Ко је подигао прво спомен обележје, и када.

На обележју је писало:

"Непознатом српском војнику".
 
Nemoj bre da budes antiprotivna cisto da bi bila interesantna, jer to je bas dosadno.

Nemci, sto ce reci okupatori, su podizali spomenik Srbima u Srbiji da pokazu preostalom narodu kako nisu protiv Srba - znaci jeftin propagandni potez. To nije podizanje spomenika okupatoru, sto je ono o cemu se ovde prica.

I znas da se o tome prica.

I zasto onda gnjavis?
 
"Велики борац" за рехабилитацију четничког покрета, Вук Драшковић, још једном је показао како се иза сваке националне бриге, уствари крије материјални порив... Елем, у Чачку је СПО, затражио (поднео иницијативу на предлог грађана Аустрије), да се у центру истоименог града, подигне спомен плоча погинулим немачким војницима из Другог светског рата... Профитирао је Драшковић у сваком погледу на лажној промоцији четничког покрета, па данас, ни мање ни више, хоће да уновчи и смрт немачких окупатора противу којих се Михиловић са часним србством борио. Ко да су Боже ме прости, Срби кићеном чутуром звали Немце у Србију, уз молбу да, за један немачки живот узму сто србских... Како је кренуо, маните памети (помућеног разума), још ће тражити да Срби понизмо клекну и затраже опроштај од немачког народа, за сво страдање које нам је Хитлерова солдатесдка нанела. Неопрости му Господе, јер зна шта ради!

a da li si namerno "zaboravio" da kažeš, zbog čega je pokrenuta inicijativa za tako nešto?
dešavalo se ,da nemački vojnik baci oružje i predje na suprotnu stranu


vidi se koliki vam je trn u oku, Vuk Drašković, a kako i ne kad se prvi pobunio protiv slobe, i time vas uvredio do "koske"

Po meni, nije mu to trebalo, najbolje da vas je pustio da "spavate"jer, očigledno, još niste dorasli slobodi

Неопрости му Господе, јер зна шта ради
********************************************************************************************************
varijacije na temu, ove izjave, su , blago rečeno OTUŽNE
 
Nemoj bre da budes antiprotivna cisto da bi bila interesantna, jer to je bas dosadno.

Nemci, sto ce reci okupatori, su podizali spomenik Srbima u Srbiji da pokazu preostalom narodu kako nisu protiv Srba - znaci jeftin propagandni potez. To nije podizanje spomenika okupatoru, sto je ono o cemu se ovde prica.

I znas da se o tome prica..
Овакво гледање на ствари је - прилично - површно.

Нити ми је битно да будем, ни "интересантна", ни "неинтересантна". Износим -чињенице.
Друга је ствар како их неки тумаче.

I zasto onda gnjavis?

Ако "гњавим", а ти онда не одговарај. Шта се задржаваш с "гњаваторима"?
 
Šta je sledeće što srpski narod može očekivati od jalovog veleizdajnika Vuka Draškovića???
Možda se Vuk sjeti i predloži da se preore onaj grob onog nesretnika, njemačkog vojnika koji se onomad "drznuo" i odbivši da puca u kragujevčane, odložio pušku, stao među njih te tme i sam doživio njihovu sudbinu!!!
Vuk Drašković je personifikacija moralnog društvenog posrnuća u Srbiji!!!

FUUUJ!!!
 
Šta je sledeće što srpski narod može očekivati od jalovog veleizdajnika Vuka Draškovića???
Možda se Vuk sjeti i predloži da se preore onaj grob onog nesretnika, njemačkog vojnika koji se onomad "drznuo" i odbivši da puca u kragujevčane, odložio pušku, stao među njih te tme i sam doživio njihovu sudbinu!!!
Vuk Drašković je personifikacija moralnog društvenog posrnuća u Srbiji!!!

FUUUJ!!!

a koga je to Vuk VELIŠ izdao? personifikacijo nejalovog, ljudskog VELEposrnuća
 
Овакво гледање на ствари је - прилично - површно.

Нити ми је битно да будем, ни "интересантна", ни "неинтересантна". Износим -чињенице.
Друга је ствар како их неки тумаче.

Iznosis cinjenice koje nemaju nikakve veze sa temom i to ti je savrseno jasno.

Na volju ti da mislis da si dubokoumna zbog toga, ali si u stvari iskljucivo dosadna.
 

Back
Top