Quantcast

"Spletkarenje sa sopstvenom dušom"

tralalala

Zainteresovan član
Poruka
496
Ljigava zenska osveta, praznjikava i niska knjiga. Ok, vode ljudi dnevnike, tu i tamo ponesto pametno zapisu, ali kakve to veze ima sa knjizevnoscu? U isto vreme procitala sam i Baltimor Jelene Lengold i ostavila je mnogo bolji utisak na mene. Ljudi, citajte Dubravku Ugresic. Ona stvarno ume da pise.

MiEnA

Obećava
Poruka
59
Ciala sam je pre par meseci...
i u njoj prepoznala mozda i ja 90% balkanskih zena u stalnoj borbi izmedju svog Vasilisa i Ozirisa...
Na trenutak me je naterala da shvatim da sam i ja svog Vasilisa isto tako pustila da ode...
E, tu sam vec pustila suzu...
Ma super je knjiga...
Jel neko citao II deo?

commodore

Domaćin
Poruka
4.300
Ne kapiram zene majke mi... Ova knjiga je omaz onoj vasoj zenskoj osobini koju mi muskarci preziremo... Zbog koje svi problemi i nastaju...

DAJ SE ODLUCITE VISE STA HOCETE U ZIVOTU - DRIPCA ili LJUBAV

I kad se konacno odlucite ne menjajte misljenje u zavisnosti od mesecevog ciklusa...
.... uf. idem da spavam... iznervirao sam se na "knjizevnosti"...
laku noc.

Poruka
3.666
Obe knjige su na mene ostavile onaj grozni,najgori,uzasni utisak.A to je ravnodusnost.
Niti me je obradovala,niti povredila,nije ostavila nikakav utisak od vec vidjenog kod hiljadu autora pre.
Lakse se podnosi ono stanje kada te knjiga zestoko dotakne,povredi,unisti,nego tupava ravnodusnost.
Kome trebaju ovakve knjige koje su samo dinamicne i zanimljive bez ikakve dubine,meni nije jasno.

Truman

Elita
Poruka
17.593
Dont_Break_The_Oath:
Obe knjige su na mene ostavile onaj grozni,najgori,uzasni utisak.A to je ravnodusnost.
Niti me je obradovala,niti povredila,nije ostavila nikakav utisak od vec vidjenog kod hiljadu autora pre.
Lakse se podnosi ono stanje kada te knjiga zestoko dotakne,povredi,unisti,nego tupava ravnodusnost.
Kome trebaju ovakve knjige koje su samo dinamicne i zanimljive bez ikakve dubine,meni nije jasno.
To sto je kdo tebe izazvala ravnodusnost nista ne znaci. Kod mnogih ( pre svega zena ) je izazvala i te kakve reakcije.

Snezana67

Primećen član
Poruka
506
Milojko Vasic:
Moram priznati - ne čitam savremene ženske pisce. Ali ova me knjiga oborila s' nogu. Prelepa je !
Milojko, procitaj moju knjigu, promenices misljenje! Ozbiljno ;)

Sto se Spletkarenja tice, to je jako dobra knjiga (drugo je pitanje senzibiliteta svakoga od nas za pojedine vrste literature), sa strucne strane mogu da joj zamerim samo to sto nije imala dovoljno "daha" da je razvije u pravi roman, iako je imala protocnosti za veliku kompoziciju.

Ne mislim da je to velika literatura i da svaka knjiga obavezno mora da bude zargonski receno I-A klasa. Nisu svi Andrici i ne vole svi Andrica, odnosno, ne razumeju ga ili im ne ne odgovara njegov senzibilitet. Mnogo ljudi ima potrebu da cita, ali nema podlogu hiljade procitanih knjiga i nema izgradjen visokoestetski i kriticarski stav - niti im je on potreban. U srpskoj knjizevnostu uvek je manjkalo pisaca tzv. I-B klase, kakvi su, recimo, bili jedan Remark, ili Pavao Pavlicic, ili Momo Kapor - popularni, lako citljivi, a ipak solidni u svojoj kategoriji. Nasa knjizevnost je uvek patila od megalomanskih tema i umisljenih genija, pa ako neko nije Velmarka, ili Goran Petrovic... onda ga ne treba ni citati i to sto pise je smece. Naravno da nije tako. Iskljucivost je odlika uskog duha ili nadobudne mladosti, i uglavnom je pogubna.

I opet da se vratim na Milojka - kako neko ko je moderator na knjizevnom forumu sme da napise da ne cita zenske pisce? Lose je cak i kao sala.

P.s. njena druga knjiga me se skoro uopste nije dojmila.

ketis

Zainteresovan član
Poruka
183
Potpuno se slazem sa Snezanom, ali problem je sto sada imamo samo komercijalu, knjizevnost vise ne postoji!!Da li to ima veze sa savremenim nacinom zivota ?verovatno..ne bi one pisale da nema ko da cita!Shto se tice ove knjizice u moru Isidora, Mirjana, Jelena...ovo je jos i dobro!Normalno da je ubacila i filozofske aspekte s'obzirom na to da je diplomirala filozofiju...i nije to tako lose...samo mi nije jasno zasto je tako na prepad isprekidala harmoniju knjige,radnju koja je sasvim spontano tekla...nije mi jasno.. ako je htela filozofski rad zasto nije napisala usko strucnu knjigu?a ako je htela komercijalu za siroke narodne mase zasto ih smara Lajbnicom i Kantom?Moja komsinica je lepo preskocila te delove ...kuvala zena pasulj ..nije imala vremena...
A da ...i ne mislim da je potrebno da pisu o ratu i miru ...zlocinu i kazni...da bi bili "ozbiljni pisci" u tom smislu setite se Erike Jong , ona je pisala o savremenom zivotu pa opet ako je nesto knjizevnost onda je to Strah od letenja ...samo mi je jako zalosno sto sve ove nase pokusavaju da je prekopiraju....jadno i bedno...skrnave mi Eriku...sve su potpuno pogresno razumele..

brbljiva_kisa

Aktivan član
Poruka
1.386
"Spletkarenje..." sam sasvim slucajno kupila pre par godinica, u stvari, neverovatno mi se dopao naslov romana... Ako se ne varam, to je njen prvi roman (ogradjujem se - mozda gresim) cita se u jednom dahu... mozda nekog malo smara sa onim filosofskim poglavljima -mada je to meni OK. Ne znam, meni se sama prica dopala... malo sam i ronzala na kraju...
Sve u svemu, cekala sam nastavak i docekala njen drugi roman... opet dugacak naslov, intrigantan... i opet sasvim OK prica...
Sve u svemu... preporucujem za citanje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.