Spletkarenja sa sopstvenom dušom.....

575804

Mome su srcu dovoljne tvoje grudi,
i krila moja za tvoju slobodu
Iz mojih usta poletjet će u nebo
ono što je spavalo u tvojoj duši -P.Neruda
 
U jednom trenu, sreli su nam se pogledi. Iskra ljubavi je zatreperila i prvi osmeh, nas osmeh, zamirisao je mirisom procvalih lipa i cudne tisine parka u kome su se razvejali mosusi, nase nadolazece strasti.

Na nebu se pojavi predivni ples zvezda, gde su se smenjivale figure sazdane od prelepih poljubaca, koje ti darivah, kao brodove koji ulaze u mirnu luku ili vozove koji sami nalaze svoje perone.

I u tom metezu, strasti i poljubaca, osetih nadolazecu pomamu neznosti i ljubavi, koju sam negde duboko u sebi skrivao, kao romanticne cicije, knjige ruskih klasica, Puskina, Ljermontova, Jesenjina...

Zato izlivam iz sebe, sve svoje snove, samo tebi u krilo otvaram tu moju kutiju stihova...cuvaj je u srcu, nosi je uvek sa sobom, jer ona je dar tebi, kao moja ljubav.

Ucini da moji snovi, stihovi i moja ljubav, zauvek budu tu, u tebi, na sigurnom, daleko od mene, koje bih slucajno mogao da prospem, potrosim i zauvek izgubim.


 
Ако ти јаве: умро сам,
а био сам ти драг,
можда ће и у теби
одједном нешто посивети.

На трепавицама магла.
На усни пепељаст траг.
Да ли си икад размишљао
о томе шта значи живети?

Ко снег у топлом длану
у теби детињство копни.
Бриге...
Зар има брига?
Туге...
Зар има туга? ...
 
Vi ste deo svega, a kao deo svega ne možete biti drugačiji, manji ili lošiji od svega. A sve je upravo to - sve.
Početak i kraj lepote, početak i kraj postojanja, početak i kraj svega. I vi ste deo. Znači lepota i postojanje....
Dopustiti da svaka sekunda bude novo iskustvo rođenja, znači gledati na sadašnjost bez osude.
Posledica toga je da smo sebe i druge oslobodili svih pogrešaka prošlosti. To nam omogućava da
slobodno dišemo i deleći to obostrano oslobođenje, doživimo čudo Ljubavi. To omogućava trenutak isceljenja
u kojem je Ljubav uvek prisutna, ovde i sada. Naša želja da upravljamo sadašnjošću i predvidimo budućnost
jeste ono što nas veže za bolna i krivicom obojena iskustva iz prošlosti...Duboko udahnite i uđite u
prostor životnosti, u prostor punoće života koja je upravo sada....
Nemojte planirati, nemojte svoj duh projicirati u prividna stanja prošlosti i budućnosti.... koja
nemaju nikakve stvarne veze sa vašim životom... Ako se već uhvatite toga da se bavite prošlošću,
neka to bude sećanje samo na lepe trenutke.... Trenutke radosti i lepote u kojima ste izražavali
Ljubav i koji će u vama produbiti osećaj zahvalnosti. Jedino u tom kontekstu vaša prošlost ima smisla....

576606
 
64574274_2336256619775113_3065029490108268544_n.jpg


..Tako obično biva....oni koje želimo da vidimo ne dolaze u časovima kad na njih najviše mislimo i kada ih najviše očekujemo, a pojavljuju se u nekom trenutku kada smo mislima najdalje od njih...i našoj radosti zbog ponovnog vidjenja treba tada vremena da se digne sa dna, gde je potisnuta i pojavi na površini.

Ivo Andrić-
 
Na svom putu igramo male i velike igre..trenutno igram jednu malu igru,i pravo da vam kažem igram
ovu igru nekako bezvoljno...nemam baš neki motiv,ni cilj.Istina je da pomišljam i da odustanem,da
se predam,ali to mi nije u prirodi..Ma, ne, nisam ja neki veliki borac...samo mrzim odustajanja.
IGRA JOŠ TRAJE..postigla sam neke pobede,ali moj protivnik ima bolje karte i brojniji tim..i skrivena
igra mu nije strana..Anbush Gaming..ja igram otvoreno,kažem u lice.Pa šta bude..PORAZ ili POBEDA.
Da odustanem? Nee,IGRA JOŠ TRAJE.. to je borba protiv vetrenjača.neka je.
igor_m11.jpg
 
577111

"Dragi moji, naći nekoga nije problem, čini mi se da to svatko može. Ali naći onoga s kim ćete biti istinski zadovoljni, čiju ćete iskru u očima probuditi samom svojom pojavom, s kim ćete živjeti ljubav u svim njezinim maštovitim oblicima, naći osobu koja vas ne voli više od sebe, a svejedno vas voli beskrajno, naći osobu koja vas istinski prihvaća, a ne samo tolerira… takvu osobu, dragi moji, nećete pronaći ako smanjite kriterije."

Bruno Šimleša - "Ljubavologija"
 

Back
Top