Spletkarenja sa sopstvenom dušom.....

60350167_2291598690909685_3509885903227060224_n.jpg
 
Boje dana

Ponekad riječi presahnu.
Tu su, kao brana koja prijeti da pukne i ispuni presahlo korito rijeke, ali brana je snažna. Riječno korito pusto i žedno.
Iako kiše neprestano padaju, voda ne ostaje, ne zadržava se,
kao da je riječno dno bezdan koji odnosi svaku kap i ne dozvoljava da rijeka oživi, poteče i odnese sa sobom ustajali odjek neizrečenog.
Ponekad...Kiše padaju bez kapi. Padaju, a kao da kapi nisu kapi vode već kapi ugaslog, hladnog pepela.
Ponekad i kiše postaju samo kiše izdajice...
Ponekad.

kisa-lepa-kada-pada-7.jpg
 
Kiša bubnja po krovu,grmi vrlo blizu..uz toplotu klima uređaja pišem..pravo vreme,idealno..
jer dok tako razgovaram sama sa sobom,bliske smo duša moja i ja.Misli naviru,prsti kuckaju.
Opet udar groma..Razmišljam o tome kako je telu teško da zaceli rane,koje su mu nanesene
hirurškim nožem..precizno koliko je to čoveku moguće..Ali telo pamti,trudi se da se vrati u
svoju osovinu..decentrirano je,izbačen je iz funkcije jedan deo..a telo svakom svojom
ćelijom radi punom parom i popravlja kvar. A to boli,boli jako..boli do srca i duše.Izdrži
dušo moja..Sve rane ipak zacele,postepeno..ali rane ljubavne mnogo teže zaceljuju,nema
vrednih ćelija koje bi to uradile..samo emocija,samo je ona tu..ali ona nema tu moć..zato
emotivne rane ostavljaju duboke tragove.Nepremostive..Dušo budi tiha..ŠŠŠŠŠŠŠŠŠ

POHsicF.jpg
 
Zašto koristiti tuđe reči,tuđe misli?Ti ljudi ma koliko bili umni i misaoni...prenose svoje emocije,prenose
poruke svoje duše..Svako je original,to sam već više puta rekla...i nikako nije moguće raditi i misliti,kao neko
drugi.Zahvalna sam,Kreatoru,na svojim mislima,osećanjima..na svom umu,koji je jedinstven na ovom svetu..i nikada
se neće pojaviti ovaj um i emocija...svi Univerzumi šapuću moju misao..Da da,jedinstveni smo..i budimo ponosni,
unikatni nosioci svoje duše kroz vreme i prostore neznane.. Verujte nije teško preneti svoje misli,emocije,strahove,
svoje najskrivenije,tajne neispričane..verujte,pokušajte...bićete iznenađeni,onim što se može naći u
prostranstvima vašeg uma...a o pamćenjima duše da ne govorimo,jer to su nepregledna iskustva svih inkarnacija
Čekam vas..očekujem
ee00b410.jpg
 
Zašto koristiti tuđe reči,tuđe misli?Ti ljudi ma koliko bili umni i misaoni...prenose svoje emocije,prenose
poruke svoje duše..Svako je original,to sam već više puta rekla...i nikako nije moguće raditi i misliti,kao neko
drugi.Zahvalna sam,Kreatoru,na svojim mislima,osećanjima..na svom umu,koji je jedinstven na ovom svetu..i nikada
se neće pojaviti ovaj um i emocija...svi Univerzumi šapuću moju misao..Da da,jedinstveni smo..i budimo ponosni,
unikatni nosioci svoje duše kroz vreme i prostore neznane.. Verujte nije teško preneti svoje misli,emocije,strahove,
svoje najskrivenije,tajne neispričane..verujte,pokušajte...bićete iznenađeni,onim što se može naći u
prostranstvima vašeg uma...a o pamćenjima duše da ne govorimo,jer to su nepregledna iskustva svih inkarnacija
Čekam vas..očekujem
ee00b410.jpg

Sa svojom dušom spletkarimo tako što joj se suprotstavimo razumom, ali je istim tim razumom i zavolimo.
Spletkaroški odnos je odnos reciprociteta, tako da i duša mora zavoliti naš razum. :)
Spletkarenje je moguće samo ako su razum i osećanja na sličnoj talasnoj dužini. Takoreći, prijatelji.
Visok nivo intime. :)

U protivnom, to se ne bi zvalo spletkarenjem, već svađom.

Spletkaroški vokabular mora biti originalan.
Spletkariš li sa najboljim prijateljem, neće te razumeti ako mu budeš svoje mišljenje izneo rečima vašeg zajedničkog prijatelja (omiljenog pesnika, filozofa... mudraca).

Ovde vas je samo dvoje koji, sami sa sobom, spletkarite origanalno.
Javni lajk za to!

@tema

Dušu sam prognao onda kada je počela da me ubeđuje da je ona vladar razuma, kada je sve razumno poljuljala.
Sada živim sa pola sebe... I vidim samo polovinu sveta, čisto, jasno... mehanički.
Ne znam da li sam napravio dobar izbor, ali jedno je sigurno: više niko ovde ne pati.
 

Back
Top