Spletkarenja sa sopstvenom dušom.....

523359_174276062708495_1408239560_n.jpg
 
Većina ljudi vjeruje da ljubav zavisi od objekta, a ne od sopstvene sposobnost da se voli. Oni su čak ubijeđeni da, ako oni ne vole nikoga osim "voljenog" čovjeka, da to dokazuje snagu njihove ljubavi. Ovdje se javlja zabluda - usmjerenje na objekat.
Ovo je slično stanju čovjeka, koji želi da slika, a umjesto da uči slikarstvo, tvrdi da samo treba da pronađe odgovarajuću prirodu: kad se to desi, on će prelijepo slikati, pri tom to će se desiti samo od sebe. A ako stvarno volim nekog čovjeka, ja volim sve ljude, ja volim svijet, ja volim život. Ako mogu da kažem nekome "volim te", ja moram biti sposoban da kažem "Volim sve u tebi", "Volim zahvaljujući tebe cio svijet, volim u tebi samog sebe."
25882_896737-92296-12-18-2017-358421246.jpg
 
8acd653935db92a36751960d1fc9ebc4de638d78_4ca9795ee2f0111804b11f4895b125a99950e372_articlemain.jpg


Ti ceš otići ko zna kad i ko zna gde ali znam sigurno da hoceš. Tako je u mom životu, ništa što je lepo i što me drži nije dugo trajalo.
Ostaće ovo drvo i Mesec kao nemi svedoci još jedne nesrećne ljubavi... Samo jedno te molim, kad budeš odlazio ne okreći se.Neću da vidiš suze u mojim očima...
 
Poslednja izmena:
Klupa u parku i ja
ponekad smo najbolji prijatelji.
Pruža mi oslonac
u trenucima umora i samoće,
a ja je zabavljam
čitajući novinske vijesti iz grada i svijeta,
te poneki novi vic.


Dobro se osjećam imajući prijatelja
koji je uvijek tu kada mi treba.
Danas pada kiša,
sumoran je i hladan dan.
Zagledan sam kroz prozore
niz koje cure suze neba.
U daljini vidim klupu kako samuje
pod jakom kišom.
Zašto se osjećam tupo i prazno
zbog nekoliko mokrih dasaka i čavala?
klupa-u-parku.jpg

Saša Petar
 
Imam svoj svet,tu možeš ući samo ako ja dozvolim..ako te pustim kroz Zlatna Vrata
Ličnog Hrama duše svoje..Veliki je to prostor i duša moja je prostrana..Onaj koga primi
Moja Duša ostaje tu zauvek i polako se kreće,putujući samnom kroz život..Ako podelimo
ljubav to ostaje u duši i kad ljubav prestane..ta bivša ljubav samo zauzme neki udaljeni
kutak duše i ostaje tamo večno...stvarajući tako mesto za novu Ljubav ili Prijateljstvo novo..
I kada me više ne bude bilo,kada odem..putovaće moje Lubavi i Prijateljstva sa mojom
Dušom u neznana prostranstva Vasione..i tamo negde ostaće zapisana..Večno

40695c10.jpg
 
Takva je ljubav.Njoj ne naliči ništa drugo na celom svetu. Ona je došla na zemlju jedne prolećne noći kada je mladić ugledao dva oka, dva oka. On je zurio i video. Poljubio je usta i kao da su se u njegovom srcu srele dve svetlosti, sunce je sijalo prema jednoj zvezdi. Pao je u krilo i nije video ni čuo ništa više na čitavom svetu. Ljubav je prva Božja reč, prva misao koja je skliznula kroz njegov mozak. Kad je rekao: Neka bude svetlosti! Bila je ljubav. I sve što je bio stvorio, bilo je dobro, i hteo je da ostane onako kako se zbilo. A ljubav je bila poreklo i gospodarica sveta, ali svi njeni putevi bili su puni cveća i krvi.
Knut Hamsun
s-392ef5662376cb9e8be05d48e989c695444dd265[1].jpg
 
Dobro,sam,super,sve je ok...ma,daj! Nit smo svaki dan dobro,niti dobri i sjajni.Ljudi smo,zivot je...Naidju periodi kada se prosto osecas kao da si ubacen u masinu,onu za pranje vesa,na 90 stepeni - iskuvavanje.Prvo se lagano natapas,svim i svacim,vrtis tamo- amo,pokusavajuci da ne primis boju i miris,a ocuvas svoju.Onda krene zagrevanje,do kljucanja,pa vrtoglava centrifuga,istambura i ono malo sto imas u sebi,izvrne naopcake,razbaca navike i principe tek toliko da pokaze da je sve promenljivo i zamenljivo....Zatim, hladjenje,ispiranje pregrejanih nerava,uzarenih stavova,rastresanje prioriteta i zelja...I na kraju omeksivac,dodat od najdrazih ljudi,da se lakse prosusi i ispegla ono zguzvano,a najvrednije.....

65386041_1293264080833379_8335766909983129600_n.jpg
 
Šmeker je jedan od starinskih izraza iz osamdesetih godina prošlog veka, danas nepravedno zapostavljen, jer je njime opisivan muškarac koji:ima svoju ekipu, duhovit je ali ne potcenjuje, štiti žensko samo zato što je žensko i uvek ide jedan na jedan. Šmeker je obrazovan, širok, bira i ne dozvoljava da bude izabran. Uvek kaže šta misli, birajući reči. Ne ogovara, ne truje iza ledja, ne hvali se avanturama, samo se nasmeši krajičkom usana i promeni temu. Šmeker je esteta, avanturista, trubadur i prijatelj. Zna kuda ide, zna čemu se vraća. Šmeker je džentlmen, boem, ljubimac žena, pošten, svoj. Znam neke šmekere. Umeju da ćute kad treba i da dignu glas kad svi spuštaju glavu.
Jelena Milenković

67d56f90f265eb30c8d1eeb3fef91f14.jpg
 

Back
Top