Splavova na Savi sve vise

Ne vidim sta je cool u vezi sa tolikim splavovima!? Ovoliki grad nema izlaza na reku! Nema gde da se peca! Djubreta koliko hoces! Prosle godine sam na Zemunskom keju kod SIV-a upecao kaubojsku cizmu, sad ne moze da se pridje vise - i tu su splavovi! Ovolika Evropa na Dunavu: Nemacka, Austrija, Slovacka, Madjarska, a samo u Beogradu toliki splavovi na divlje. Kakav narod - takva Drzava. Kakva Drzava - takve reke! Uzeo bih jedan ratni brodic i sve to porusio...! Kako bi Sava bila lepa reka...
 
Ne vidim sta je cool u vezi sa tolikim splavovima!? Ovoliki grad nema izlaza na reku! Nema gde da se peca! Djubreta koliko hoces! Prosle godine sam na Zemunskom keju kod SIV-a upecao kaubojsku cizmu, sad ne moze da se pridje vise - i tu su splavovi! Ovolika Evropa na Dunavu: Nemacka, Austrija, Slovacka, Madjarska, a samo u Beogradu toliki splavovi na divlje. Kakav narod - takva Drzava. Kakva Drzava - takve reke! Uzeo bih jedan ratni brodic i sve to porusio...! Kako bi Sava bila lepa reka...

Bila bi Sava ko lutka, kao sto je nekad bila dok svo divljastvo u ovom gradu nije sislo i na reku.Ja se secam Save i iz tog vremena kad nije bilo tih rugoba po njoj.
Sad mi je muka i da odem, od djubreta ne mozes da pridjes nigde a ako nema djubreta onda su kucice, plus lesine zivotinja koje plutaju....fuuj...

I zaista to nigde nema osim ovde, tragicno...
vazno je da se neko "ugnezdio" negde svoje dupe a za sve druge zabole ga.:evil:
Ta reka nije nicija babovina.:shock:
 
Ma, 'ajde, Ivanhoa! Znam nekoliko ljudi sa takvim splavovima po Beogradu. Stavis splav, pa ako zagusti, brodić i odvezes ga na drugo mesto! Kod nas je recno korito javna parcela. Niko te nista ne pita. Nije to kuća, da ne može da se sakrije. Nema tu legalizacije. To nisu građevinski objekti, nego plovni objekti, kao čamci! To ovi kafići, restorani - splavovi nekom muvaju lovu, zato što mnogo i zarađuju, pa se i reketira i ostalo... Ova raja po pizdinovcima - Umci, Višnjici, itd. je mirna.
 
Reka nije samo okolina Bg-a,a u Bg-u jeste najprljavija.Prodjite malo okolinom pa pogledajte kako je na obali kod Ostruznice,Umke i uzvodno,ljudi koji imaju splavove ko male vile i svuda je cisto i sredjeno.Niko nece da s... ispred svoje kuce.
A za stanje u gradu su krivi ljudi iz grada,kultura i nacin zivljenja.Svi iz grada se nesto prave fini i pljuju po svemu a juce su dosli u taj isti grad koji sad seru i prljaju.
 
Reka nije samo okolina Bg-a,a u Bg-u jeste najprljavija.Prodjite malo okolinom pa pogledajte kako je na obali kod Ostruznice,Umke i uzvodno,ljudi koji imaju splavove ko male vile i svuda je cisto i sredjeno.Niko nece da s... ispred svoje kuce.
A za stanje u gradu su krivi ljudi iz grada,kultura i nacin zivljenja.Svi iz grada se nesto prave fini i pljuju po svemu a juce su dosli u taj isti grad koji sad seru i prljaju.

Umka i Duboka su bila nekad moja omiljena mesta sve dok se djubrista u raznim oblicima nisu spustila na reku.
Naravno da ne seru ispred svojih kuca nego to bace u reku pa voda odnese nizvodno, pa tako redom.....iz Ostruznice pa dalje...
pa vidis, ti sto su "juce" dosli u ovaj grad tako se i ponasaju prema njemu, kao da im tudj i kao da imaju rezervni grad u koji ce da se vrate kad ovde zaseru sve sto se zasrati moze, jer ovaj grad i obale reka nisu tako izgledali dok ne dodjose ti "od juce".
A moje pamcenje o obalama u gradu i van njega je malo duze od tih "od juce" i mogu da ti nabrojim gomilu mesta gde je nakada bilo lepo, cisto i prijatno za pecanje i boravak, sada tu ne mozes da pridjes zbog tih "od juce".:shock:
koji su toliko "obzirni" prema okolini da ne seru ispred svojih kuca, vec bacaju u reku (gledao licno) a od njihovih "kuca" (rugoba) koje ruze ambijent itd..itd...

a zna se da je to divlje i da je podmiceno i zna se i kome, niko normalan ne bi stavio potpis na onakvo sakacenje obala!
 
Ja se izvinjavam sto malo skrecem temu, ali imala bih jedno pitanje za sve vas koji dobro poznajete Savu: znate li mozda ciji je onaj beli kockasti splav neposredno ispod Brankovog Mosta?? Zapravo, on kao da je izgoreo...ostala je samo bela cetvrtasta konstrukcija bez prozora, ali i tako uneredjen mogao bi da posluzi za jednu veoma interesantnu svrhu. Znaci nalazi se sa desne strane kad se ide iz grada, odmah ispod Brankovog mosta..
Jako me interesuje ciji je i da li bi mogao da se napravi neki dogovor o zakupu.

Pozdrav svim ljubiteljima reke!!
 

Back
Top