Spisak uništenih i oskrnavljenih crkava na Kosovu

MaranAta:
(Матеј 5)
10. Блажени прогнани правде ради, јер је њихово Царство небеско.
11. Блажени сте када вас срамоте и прогоне и лажући говоре против вас свакојаке рђаве ријечи, због мене.
12. Радујте се и веселите се, јер је велика плата ваша на небесима, јер су тако прогонили и пророке прије вас.
Овде вам је написан усуд Православних. :roll:

Propoved na gori se odnosi na one koji nisu okaljali svoje ruke krvlju nevinih ljudi, zene i dece pa cak ni onda kad se cinilo da imaju pravo na osvetu.
Propoved na gori se odnosi na one koji nisu za tovar blaga mogli da kupe sebi patrijarsiiju, i koji macem, prevarama i intrigama nisu dolazili do vlasti.
Propoved na gori se odnosi na one koji su bili goli i bosi i koji su svoju najbolju, isceljujucu propoved culi na livadi gledajuci u Isusa, i koji su tu pricu odneli dalje ne primajuci platu za to.

Tek toliko o gordosti, ponosu i zaslepljenosti "nebeskog naroda" koji postoji jos od vremena pre ameba. Toliko o narodu kojeg je svetosavlje naucilo da je Isus u stvari Srbin.
 
nije_lako:
maleni:
витез:
Помоз' Бог браћо Срби и сестре Српкиње!

Зашто страдају Срби на Косову?
Одговор можемо добити у овој нашој дивној
народној песми која се певала тридесетих година
прошлога века, а записао је свети владика Николај.

Свети Владика Николај

НЕБЕСКА ЛИТУРГИЈА


А Цар Славе сједи на престолу,
Док са земље грми ко олуја,
То Србија кличе - АЛИЛУЈА!
Благо мајци која Саву роди
И Србима док их Саво води.


Свети Саво, и сви остали Српски светитељи, молите
Бога за нас грешне, да нас просвети и на пут истински
упути...
Пресвета Богородице, спаси нас од пропасти, која нам
прети више него икада...

Eto vidis, postavis pitanje, imas odgovor ali ga ne vidis.

Srbine, samo Isus spasava i oslobadja. Niti te moze spasiti ni izmoliti onaj koji je za novce svetost kupio, niti i jedan koji je pred Bogom na nebu pa bila to i majka koja je Isusa rodila. Jer njeno blazenstvo je u tome sto je izabrana od Boga za ovo delo, ali ona nije spasitelj niti moze oduzeti niti dodati tvojoj nevolji. Takodje ni ni Sava niti bilo koji drugi "svetac".

Sve dok Srbija te ne bude razumela, gde god da se nalazila bice progona i paljenja i placa i praznih domova.

Sve dok se Srbi ne obrate Bogu, ne u liturgiji, ne u praznoj naucenoj religiji, ne u slavavama i dvolicnim postovima kad se vise vodi racuna o hrani nego bila kad.
Vec onda kad Srbin bude na kolenu i kad bude govorio - gresan sam Gospode i maloveran, u kamen i rezani lik sam se uzdao, njemu se klanjao i sluzio, covecju slavu sam pred tebe postavio i u coveku spas trazio, ali sad se kajem i zelim da tebi jedino sluzim.

Tada, i samo tada, Bog ce okrenuti lice ponovo prema Srbima.
Da da da...jeste propovedniče...Bog će kazniti celo Pravoslavlje...i svi Pravoslavci su jako nesrećni jer se uzdaju i u Bogorodicu i u svetitelje i u ikone i u Svete Hramove, i što se kroz Sv. Liturgiju i Sv.Tajne obnavljaju i postoje još uvek Bogu hvala evo već 2000 godina ... po celom svetu ,ne računajući države EX komunizma (koje je bilo usmereno protiv pravoslavlja). No, ima Hramova i ikona i u Rusiji, i u Grčkoj i u Srbiji ( ma koliko ih rušili i palili) i da ne nabrajam. Uvek smo se dizali iz pepela ma koliko nas odvajali od Boga i vere pravoslavne.Sada još samo da se u potpunosti duhom oporave oni kojima su godine ateizma oduzele razum i prevele ih u potrošački zapadnjački mentalitet, da se oporave i oni kojima su sekte nadomestile prazan prostor nastao pedesetogodišnjim duhovnim mrakom i bićemo kao novi!

Bog nece kazniti pravoslavlje vec ce pravoslavlje snosti posledice za svoje postupke.
Kad bi znao malo nesto o istoriji crkve, znao bi da liturgija i svestenstvo nisu postojoli u tom obliku pre cetvrtog veka, da stovanje Bogorodice nije postojalo pre petog veka, ikone pre sedmog i tako dalje. Da je sva ta koreografija nastala pod uticajem careva i vladara ovog sveta prema modi i njihovom raspolozenju. Pravoslaclje ne izvire iz cite duse vec iz politickih intriga i igri.
 
mangas:
Farmaceut posto si stvarno naporan
Foca je ime jednog grada u Bosni i Hercegovini
koje se danas opet naglasavam danas zove sa vase strane srbinje ali ima jedan mali problem ma ko bre vas pita nesto u zivotu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To ti je isto kao nekad srbi su u svijetu BILI priznati kao narod sa dostojanstvom i tradicijom kulturom itd. a danas opet naglasavam danas jednostavno otpad Znaju vas kao kriminalce ratnike mafijase lopove prevaranti siladzije i lazove cast izuzetima

Nicija nije do zore, pa nece ni vasa. Mangas, zivece ovaj narod i bez takvih. Jaki ste danas jer ste pod zastitom velikih mocnika. Ne zaboravi da se tocak okrece... Jadniche. Kuda mislis da bezis kada odu veliki? Hrvatsko cvijece, a? Hoce li vas primiti? Naravno da hoce samo ne znam gde ce vas smestiti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
 
mangas:
Slusaj ti smradu jedan prosla su sad ta srecna vremena kad se bezalo posto nije bilo oruzja.
Koliko ja znam ovde u becu najveci smradovi su srbi
dali ima to kakve veze sto perete wc neznam
A to dali imate srca koliko ja znam da nemate,vise vas ima cigana nego srba
Pa razmisli koliko ste samo prljavi

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jesi li opr'o guzu flasom? Da to tebi ne smrde ruke mozda, pa ti se pricinjava? De, de, Allaha ti, izvuci ruke iz dupeta pa da pricamo. Pa ti si u Wieni, Mango! Imam je tamo drugara, prenecu ti pozdrave :lol: :lol: Joj, sto si podivlj'o tako? He, he, he... Znam da ce sada ona Sizifica da me sece ali ako, nije mi krivo. Znas da si smesan? Kusturica i cigani idu u kompletu, a ne Srbi. A Kusta je, cini mi se, Emir. Voli covek da se valja po blatu sa ciganima. Uostalom, cigani su, za razliku od vas, manje lazljivi. U kojem si Becirku u Becu? :lol: :lol: :lol: :lol:
 
FARMACEUT:
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:

A ti sejtanski sljedbeniku, mozes objasiti macku od rep to tzv "srbinje". Foca je bila i uvijek ce biti, i pogledaj na svim kartama i svjetskim i bosansko-hercegovackim, i u medijama i itd itd, da nema nigdje ni spomena o "srbinju" vec o pravo nazivu FOOCI :)

A ti se mozes slobodno slikati kraj svog "srbinja" :)
 
Abdurrahman:
FARMACEUT:
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:

A ti sejtanski sljedbeniku, mozes objasiti macku od rep to tzv "srbinje". Foca je bila i uvijek ce biti, i pogledaj na svim kartama i svjetskim i bosansko-hercegovackim, i u medijama i itd itd, da nema nigdje ni spomena o "srbinju" vec o pravo nazivu FOOCI :)

A ti se mozes slobodno slikati kraj svog "srbinja" :)

Abdi,slikaj sve džamije u Sarajevu da se nekada,a to će Bogu hvala biti jako brzo,od njih ostati samo kamen-temeljac.... :D
Neće više biti neartikulisanog arlaukanja na Balkanu...
Sa nadom da ćeš se skoro krstiti,iskreni pozdrav :D :wink:
 
MaranAta:
Сада ми је јасно зашто се најљупкији модератор овог форума мудро повукао... Правосалвка Ајлона није била подобна за овај сатанистички орјентисани форум и подршку коју исти добијају од остатка модератоске екипе и финансијера овог сајта. :roll:


Ljudi,ogriješih se o Aljonu,a to sam shvatio tek kada se ona povukla sa ovoga foruma, nakon boljega međusobnog upoznavanja....Valjda je i njenoj čistoj pravoslavnoj duši bilo DOSTA direktiva o načinu vođenja foruma... :roll:
Znamo da Krstarica ima svoje finansijere,znamo KO STOJI iza tih FINANSIJERA, tako da me način odabira moderatora za Krstaricu uopće ne čudi...
Na svakomu normalnome forumu INCOGNITU i Sizifu ne samo da bi bio ukinut MADERATORSKI ZADATAK, već bi bili i protjerani sa FORUMA za vjeki vjekova, prvi zbog sprdnje sa hrišćanskom vjerom, a drugi zbog OTVORENOG prizivanja i odbrane Satanizma....
Kaže Sizif,a i GLAVNI ADMINISTRATOR Krstarice....Satanizam, zašto ne i to je Vjera...
Ako je i od Krstarice, dosta je
 
mangas:
Koje pitanje postavljas ti meni parazitu jedan pa kod tvoje mame A ti drogiras reci svojoj mami da mi vrati kusur nemam ja para za bacanje
Sta trebo sam da se uplasim tebe ti si mi neka faca dje stanujes i tebe i sve ostale nabijem na *urac
Usljo

Sto bi se ti mene plasio? Ti rece da su prosla vremena kada se nije imalo oruzja pa se bezalo, sta ti sada fali? "Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka". Stvarno si nebazdareni magarac, Mangasu. Vi mucosi odma' morate da psujete kad vas neko natrci. Sto mi spominjes roditelje, sta su ti oni skrivili? I ti i onaj Sizif ste ista bulumenta. Onaj me pita jel' me tako tata ucio, ti mi sada majku spominjes... U duhovnom ste blatu, tamo cete i ostati. Neka vam Bog bude u pomoci. Uostalom, tebi Allah zabranjuje da psujes, jel' da? Ili to vazi samo za vernike, a nevernike mozes da psujes? Znao sam da cu te isprovocirati da se izlajes. Eto kako postujes Allahovu rec! On se sada stidi tebe, magarce! Ako se tako olako masas psovke prema neverniku, tj. meni, kako li bi tek postupao sa nevernicama koje ti dopadnu saka, a ne mogu da se brane? 'Ajde lepo obrisi te bale sa usta i stavi malo nafazola u oci, zakrvavile su ti beonjace od pritiska.
 
ah kako je lepo opet doci ovde na ovo mesto gde cveta ljubav izmedju produhovljenih ljudi, muslimana i hriscana :D

manimo ironiju i sarkazam, vidim da se ovde boluje od starih bolesti i dalje ..... tipichno za ovu sredinu.
uzgred, sto se crkava tiche, nije mi ih previse zao, niti su one bile vredne (osim sa stanovista istorije) al mi je zao ljudi ...... i jednih i drugih.
manite se spiska spaljenih crkvi, postoje i preche i tuznije stvari koje su se desile.
 
mangas:
nemoj ti meni sade ovde prodavati lale neke kad dobro znamo ko si ti i sta si ti.
Ako su moji preci napravili gresku pa vas srbe uzeli za prijatelje ja ne pravim gresku istu
I nemoj mise molim te obracat jer ne podnosim take tipove ko tebe

Naravno da necu vise da ti se obracam, ako ne budes vise lajao bezveze. Ni ja ne podnosim tak'e ko sto si ti. Es tut mir leid.
 
Tražeći_ljubav:
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:

Ukidaju se "srpski" gradovi u tzv. republici srpskoj
27.03.2004 10:29 (Tanjug)
SARAJEVO - Skupština tzv.republike srpske trebalo bi u naredna tri meseca da vrati predratne nazive za 13 gradova u tom entitetu koji sada imaju prefiks "srpski", u skladu sa odlukom Ustavnog suda Bosne i Hercegovine koji je takve nazive ocenio neustavnim.

Sud BiH, Sarajevo, najvjerovatnije ce donijeti odluku i dati rok takodje da se naziv tzv."rs" mora promjeniti... :)
:D cap carap :)
 
Информативна служба
Српске Православне Цркве
25. март 2004. године



Свештеник Радивој Панић, дуго година је био парох у Приштини. Ових дана је са Епископом Атанасијем (Јевтићем), обишао Косово и Метохију. Преносимо његово

СВЕДОЧЕЊЕ О СТРАДАЊУ

http://www.spc.yu/Vesti-2004/03/svedocenje.html
 
Abdurrahman:
Tražeći_ljubav:
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:

Ukidaju se "srpski" gradovi u tzv. republici srpskoj
27.03.2004 10:29 (Tanjug)
SARAJEVO - Skupština tzv.republike srpske trebalo bi u naredna tri meseca da vrati predratne nazive za 13 gradova u tom entitetu koji sada imaju prefiks "srpski", u skladu sa odlukom Ustavnog suda Bosne i Hercegovine koji je takve nazive ocenio neustavnim.

Sud BiH, Sarajevo, najvjerovatnije ce donijeti odluku i dati rok takodje da se naziv tzv."rs" mora promjeniti... :)
:D cap carap :)

Učinit će Gospod da Bosne više nema.... već samo jedne veliiiikeeeeee Srbijeeeeee :D
 
Tražeći_ljubav:
Abdurrahman:
Tražeći_ljubav:
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:

Ukidaju se "srpski" gradovi u tzv. republici srpskoj
27.03.2004 10:29 (Tanjug)
SARAJEVO - Skupština tzv.republike srpske trebalo bi u naredna tri meseca da vrati predratne nazive za 13 gradova u tom entitetu koji sada imaju prefiks "srpski", u skladu sa odlukom Ustavnog suda Bosne i Hercegovine koji je takve nazive ocenio neustavnim.

Sud BiH, Sarajevo, najvjerovatnije ce donijeti odluku i dati rok takodje da se naziv tzv."rs" mora promjeniti... :)
:D cap carap :)

Učinit će Gospod da Bosne više nema.... već samo jedne veliiiikeeeeee Srbijeeeeee :D

VİDİM KAKO TRAZİS LJUBAV. JEL Tİ TO HRİSCANSTVO NAREDJUJE DA MRZİS DRUGE İ DA ZELİS DA ZİVİS U ETNİCKİ CİSTOJ DRZAVİ ZVANOJ VELİKA SRBİJA. A PRE NEKİ DAN MENE PİTA NEKO NA FORUMU KAKO SE PONASAJU MUSLİMANİ PREMA ONİMA KJİ NİSU VERNİCİ A ZİVE U NJİHOVİM DRZAVAMA. JA MU MOGU SAMO RECİ DA ZNAM KAKO SE PONASAJU HRİSCANİ PREMA DRUGİM VERAMA EVO GA OCİTİ PRİMER!!!! :lol:
ZBOG OVAKVİH SAM POBEGAO U TURSKU MOZE SE RECİ İ DA SAM PROTERAN. KAKO TO HRİSCANSTVO POZİVA NA MİR İ NALJUBAV KAD SU İM VERNİCİ KAO OVAJ STO TRAZİ LJUBAV SA PAROLOM VELİKA SRBİJA!!!
 
sagapo:
KAKO TO HRİSCANSTVO POZİVA NA MİR İ NALJUBAV KAD SU İM VERNİCİ KAO OVAJ STO TRAZİ LJUBAV SA PAROLOM VELİKA SRBİJA!!!
Ne uzbuđuj se, na svu sreću takvi kao on su prava retkost. Ljudi u Beogradu uglavnom gledaju svoja posla i nisu ksenofobični. Meni stalno dolaze prijatelji i kolege iz Bosne, Hrvatske, Amerike, i svi se super provedu, bez ikakvih problema.

Seeking for love očigledno nije odavde, nije ga ni malo dotakao duh kosmopolitizma. :wink:
 
Sizif:
sagapo:
KAKO TO HRİSCANSTVO POZİVA NA MİR İ NALJUBAV KAD SU İM VERNİCİ KAO OVAJ STO TRAZİ LJUBAV SA PAROLOM VELİKA SRBİJA!!!
Ne uzbuđuj se, na svu sreću takvi kao on su prava retkost. Ljudi u Beogradu uglavnom gledaju svoja posla i nisu ksenofobični. Meni stalno dolaze prijatelji i kolege iz Bosne, Hrvatske, Amerike, i svi se super provedu, bez ikakvih problema.

Seeking for love očigledno nije odavde, nije ga ni malo dotakao duh kosmopolitizma. :wink:
Cemu tolika dvolicnost.Na jednoj temi govoris o ljubavi,dok na drugoj zracis mrznjom.
 
jan bibijan:
Cemu tolika dvolicnost.Na jednoj temi govoris o ljubavi,dok na drugoj zracis mrznjom.
Seeking for love je rekao citiram "Učinit će Gospod da Bosne više nema..." još jednom pokazavši da njegov Gospod nije Gospod ljubavi i mira već Gospod osvete i mržnje, a znamo ko je to: Satana koga on navodno pljuje a u stvari radi za njega.

Ja sam to kritikovao kao čovek, i stojim iza toga.
 

Back
Top