Spisak uništenih i oskrnavljenih crkava na Kosovu

Усуђујеш се да дискутујеш о ономе о чему благе везе немаш. Јер да имаш и трунке знања шта пише у најужаснијој сотонској творевини од постанка света па до данас - курану, не би тако писала. Шта ћеш.. има нас свакавих... То ме подсети на оно из комунизма, када су чистачице одлучивале о пословној политици фирме и набавку високе технологије. :roll:
 
MaranAta:
Зовем их криминалцима. А разлика је очигледна, јер поменути мухамедански сатанисти проводе оно што им њихова вера налаже и одобрава - да убијају, пале и руше све што не припада њиховој сатанској мухамеданској секти. Ови који су палили сатанске зграде - џамије, радили су то не из свог верског убеђења, него на властиту иницијативу. 8)

Samo malo da razjasnim nesto, kao da te nisam dobro razumeo.
Kazes da oni siptari muhamedanci ono rade jer im to dozvoljava njihova vera i ti ih zbog toga sto cine nesto po svojoj veri zoves satanistima.

S druge strane one koji su palili verske objekte tih ljudi ti odbacujes od svoje crkve i predajes ih - KOME?
Zar ti kao hriscanin neznas gde su oni koji su van crkve?
 
sagapo:
Znas li ti da je islamom strogo zabranjeno rusenje crkava jer je to bozija kuca cak je islamom dozvoljeno da vernik klanja namaz u crkvi ako nema gde drugo.

E,ovo je izjava veka!!!!! :shock: Stvarno Osmanlije ni jednu Crkvu ne porušiše za vrijeme svoje vladavine ovim krajevima....
A što se tiče klanjanja namaza u Crkvi,tačno je,ali nisi dodao da MUSLIMANI MORAJU svaku Crkvu u kojoj je bar jednom klanjan namaz pretvoriti u džamiju....
Pa da bi spriječio pretvaranje Crkve Hristovoga Groba u džamiju Salahadin je prilikom osvajanja Jerusalima od Katoličkih krstaša OŠTRO ZABRANIO nakon osvajanja grada klanjanje namaza u ovoj najvećoj hrišćanskoj svetinji...
On je bio mudar vladar,i spriječio je mogućnu konfrontaciju sa Hrišćanskim svijetom koju je taj mogao izazvati... :shock:
Sa druge strane prilikom osvajanja Konstantinopolja-Carigrada turski sultan je otklanjao namaz u Crkvi Sv.Sofije,što je poslužilo muslimanskoj ulemi da ovaj hram expresno pretvore u džamiju....Isti slučaj je i sa Crkvom Bogorodice Ljeviške u Prizrenu,Crkvom-manastirom Sv.Petra u Bijelom polju...no Bogu hvala ove dve poslednje su po oslobadjanju od Turaka vraćene onome kome su i pripadali-PRAVOSLAVLJU..
 
Koliko to ima crkvi na kosovo
Po prici pojedinaca nemoze da se nagledas koliko ih ima. Postavlja se pitanje koliko pravoslavaca obilazi bozije kuce.Dzaba ti bozije kuce ako su prazne.Bolje bi bilo da raspravljate kako ce te ih napuniti.pa ce vam se narod okrenuti veri a ne mafijasima i tipovima koji brane srpstvo kroz pljacke i ubistva paljenje ko ona budala od coveka arkan
 
FARMACEUT:
MaranAta:
Зовем их криминалцима. А разлика је очигледна, јер поменути мухамедански сатанисти проводе оно што им њихова вера налаже и одобрава - да убијају, пале и руше све што не припада њиховој сатанској мухамеданској секти. Ови који су палили сатанске зграде - џамије, радили су то не из свог верског убеђења, него на властиту иницијативу. 8)

Potpuno ispravno,MaranAta.... :D Sinod SPC,je osudio i to oštro rušenje svih vrsta bogomolja-čak i onih Satanskih u Gospodar Jevremovoj,i one u Nišu....Čak je i delegacija SPC, predvođena Mitropolitom Crnogorsko-Primorskim,i egzarhom Pećkim Amfilohijom(Radovićem)u posjetila muftiju Beogradskog,Hamdiju Jusufspahića,koji je jedan od rijetkih tolerantnih muslimana.... :D
A šta je sa Poglavarima Islamske Vjerske zajednice Kosova... :shock: Oni ne digoše glas protivu paljenja srpskih svetinja.... :shock: :cry:
Nažalost,dok pišem ove redove čujem da još jedna Crkva,i to ona Sv.Nikole u Prištini gori...Prije samo nekoliko minuta javiše za manastir Devič... :shock:
dokle tako.... :cry: :cry:

Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

Bilo sto bilo, od toga je Islam cist, jer nisam ni ja cuo osim jednog ili dvojice popova iz Srbije, da su osudili zlikovce za porusenih preko 1000 dzamija i drugih islamskih objekata, a medju njima je i Ferhadija, Banjalucka ljepotica koja je ukrasavala Banja Luku i po njoj se je narod orjentisao kao "kompas" jer je imala izuzetno bijelu i veliku munaru-visoku, a upravo je sad u izgradnji ponovo, pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.
 
Abdurrahman:
Jucer-Petak na dzumi u Pristinskoj dzamiji je na sav glas imam pozvao i obznanio da je HARAM_GRIJEH-ZABRANJENO rusiti ili paliti crkve, a da su se oglasili na medijima ne znam za to...

pa dzamija u Foci-Aladza....to su dzamije vijekovima stare, a danas su porusene, i tek su se sad pocele graditi, i cak su kamen i ostalo od dzamije staro s bagerima odnijeli i u Drinu cini mi se bacili.... A popovi su se mnogi slikavali pokraj poruseni dzamija i sl.

Ja NITI BILO TKO U SCG,a pratim i Satelitski program ne čuh bilo koga iz islamske Vjerske zajednice Kosova da je ustao u odbranu Svetinja... :shock:
A što se Foče tiče....toga više nema.Sada je to SRBINJE... :wink:
 
витез:
Свети Саво, и сви остали Српски светитељи, молите
Бога за нас грешне, да нас просвети и на пут истински
упути...
Пресвета Богородице, спаси нас од пропасти, која нам
прети више него икада...

E Brate, znaš li da će sada ovi ovdašnji "učenjaci" da te proglase nacistom....Kažu oni koji kao sve znaju da je on bio antisemita....I vjerojatno ga zato Nemci zatočiše u Dahauu...
 
Farmaceut posto si stvarno naporan
Foca je ime jednog grada u Bosni i Hercegovini
koje se danas opet naglasavam danas zove sa vase strane srbinje ali ima jedan mali problem ma ko bre vas pita nesto u zivotu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To ti je isto kao nekad srbi su u svijetu BILI priznati kao narod sa dostojanstvom i tradicijom kulturom itd. a danas opet naglasavam danas jednostavno otpad Znaju vas kao kriminalce ratnike mafijase lopove prevaranti siladzije i lazove cast izuzetima
 
витез:
Помоз' Бог браћо Срби и сестре Српкиње!

Зашто страдају Срби на Косову?
Одговор можемо добити у овој нашој дивној
народној песми која се певала тридесетих година
прошлога века, а записао је свети владика Николај.

Свети Владика Николај

НЕБЕСКА ЛИТУРГИЈА


А Цар Славе сједи на престолу,
Док са земље грми ко олуја,
То Србија кличе - АЛИЛУЈА!
Благо мајци која Саву роди
И Србима док их Саво води.


Свети Саво, и сви остали Српски светитељи, молите
Бога за нас грешне, да нас просвети и на пут истински
упути...
Пресвета Богородице, спаси нас од пропасти, која нам
прети више него икада...

Eto vidis, postavis pitanje, imas odgovor ali ga ne vidis.

Srbine, samo Isus spasava i oslobadja. Niti te moze spasiti ni izmoliti onaj koji je za novce svetost kupio, niti i jedan koji je pred Bogom na nebu pa bila to i majka koja je Isusa rodila. Jer njeno blazenstvo je u tome sto je izabrana od Boga za ovo delo, ali ona nije spasitelj niti moze oduzeti niti dodati tvojoj nevolji. Takodje ni ni Sava niti bilo koji drugi "svetac".

Sve dok Srbija te ne bude razumela, gde god da se nalazila bice progona i paljenja i placa i praznih domova.

Sve dok se Srbi ne obrate Bogu, ne u liturgiji, ne u praznoj naucenoj religiji, ne u slavavama i dvolicnim postovima kad se vise vodi racuna o hrani nego bila kad.
Vec onda kad Srbin bude na kolenu i kad bude govorio - gresan sam Gospode i maloveran, u kamen i rezani lik sam se uzdao, njemu se klanjao i sluzio, covecju slavu sam pred tebe postavio i u coveku spas trazio, ali sad se kajem i zelim da tebi jedino sluzim.

Tada, i samo tada, Bog ce okrenuti lice ponovo prema Srbima.
 
FARMACEUT:
sagapo:
Znas li ti da je islamom strogo zabranjeno rusenje crkava jer je to bozija kuca cak je islamom dozvoljeno da vernik klanja namaz u crkvi ako nema gde drugo.

E,ovo je izjava veka!!!!! :shock: Stvarno Osmanlije ni jednu Crkvu ne porušiše za vrijeme svoje vladavine ovim krajevima....
A što se tiče klanjanja namaza u Crkvi,tačno je,ali nisi dodao da MUSLIMANI MORAJU svaku Crkvu u kojoj je bar jednom klanjan namaz pretvoriti u džamiju....
Pa da bi spriječio pretvaranje Crkve Hristovoga Groba u džamiju Salahadin je prilikom osvajanja Jerusalima od Katoličkih krstaša OŠTRO ZABRANIO nakon osvajanja grada klanjanje namaza u ovoj najvećoj hrišćanskoj svetinji...
On je bio mudar vladar,i spriječio je mogućnu konfrontaciju sa Hrišćanskim svijetom koju je taj mogao izazvati... :shock:
Sa druge strane prilikom osvajanja Konstantinopolja-Carigrada turski sultan je otklanjao namaz u Crkvi Sv.Sofije,što je poslužilo muslimanskoj ulemi da ovaj hram expresno pretvore u džamiju....Isti slučaj je i sa Crkvom Bogorodice Ljeviške u Prizrenu,Crkvom-manastirom Sv.Petra u Bijelom polju...no Bogu hvala ove dve poslednje su po oslobadjanju od Turaka vraćene onome kome su i pripadali-PRAVOSLAVLJU..

Vrlo mudro apotekaru samo da te pitam nesto a znas li ti sta je sa Ayasofijom sada jeli dzamija ili crkva je li srusena mozda ili zapaljena. Znas ja zivim u Turskoj pa svakodnevno prodjem pored Ayasofiye i veruj mi nista nije promenjeno freske nsve na svom mestu namaz se ne klanja u njoj jer je crkva i sluzi sada samo za obilazak turista da su ti tvoji takozvani osmanlije satanisti hteli da ruse i pale crkvu nebi je sacuvali do dana danasnjeg. JOs nesto da te pitam znasli mozda podatke koliko je dzamija bilo u Beogradu i Nisu da ne spominjem one po drugim gradovimas srbije od kojih nisu ni temenlji ostali. Ako si tako dobar sa istorijom rasvetli malo ove ljude pa im reci koliko dzamija je poruseno od odlaska Osmanlija iz Srbije. Ako neznas ti mi javi ja cu ti izneti tacne podatke sutra.
 
sagapo:
FARMACEUT:
sagapo:
Znas li ti da je islamom strogo zabranjeno rusenje crkava jer je to bozija kuca cak je islamom dozvoljeno da vernik klanja namaz u crkvi ako nema gde drugo.

E,ovo je izjava veka!!!!! :shock: Stvarno Osmanlije ni jednu Crkvu ne porušiše za vrijeme svoje vladavine ovim krajevima....
A što se tiče klanjanja namaza u Crkvi,tačno je,ali nisi dodao da MUSLIMANI MORAJU svaku Crkvu u kojoj je bar jednom klanjan namaz pretvoriti u džamiju....
Pa da bi spriječio pretvaranje Crkve Hristovoga Groba u džamiju Salahadin je prilikom osvajanja Jerusalima od Katoličkih krstaša OŠTRO ZABRANIO nakon osvajanja grada klanjanje namaza u ovoj najvećoj hrišćanskoj svetinji...
On je bio mudar vladar,i spriječio je mogućnu konfrontaciju sa Hrišćanskim svijetom koju je taj mogao izazvati... :shock:
Sa druge strane prilikom osvajanja Konstantinopolja-Carigrada turski sultan je otklanjao namaz u Crkvi Sv.Sofije,što je poslužilo muslimanskoj ulemi da ovaj hram expresno pretvore u džamiju....Isti slučaj je i sa Crkvom Bogorodice Ljeviške u Prizrenu,Crkvom-manastirom Sv.Petra u Bijelom polju...no Bogu hvala ove dve poslednje su po oslobadjanju od Turaka vraćene onome kome su i pripadali-PRAVOSLAVLJU..

Vrlo mudro apotekaru samo da te pitam nesto a znas li ti sta je sa Ayasofijom sada jeli dzamija ili crkva je li srusena mozda ili zapaljena. Znas ja zivim u Turskoj pa svakodnevno prodjem pored Ayasofiye i veruj mi nista nije promenjeno freske nsve na svom mestu namaz se ne klanja u njoj jer je crkva i sluzi sada samo za obilazak turista da su ti tvoji takozvani osmanlije satanisti hteli da ruse i pale crkvu nebi je sacuvali do dana danasnjeg. JOs nesto da te pitam znasli mozda podatke koliko je dzamija bilo u Beogradu i Nisu da ne spominjem one po drugim gradovimas srbije od kojih nisu ni temenlji ostali. Ako si tako dobar sa istorijom rasvetli malo ove ljude pa im reci koliko dzamija je poruseno od odlaska Osmanlija iz Srbije. Ako neznas ti mi javi ja cu ti izneti tacne podatke sutra.

Točno je Sagapo, nakon oslobađanja Srbije od Osmanlija došlo je do masovnog iseljavanja Turaka,i stanovništva koje je po mentalitetu slično Turcima ( Albanci, Bošnjaci, Goranci, Romi islamske vjeroispovijedi..)Točno je da su iza Turaka ostale brojne džamije,koje su prvenstveno stradale od zuba vremena, a kada su se pretvorile u ruinu,njihovo je obnavljanje bilo besmisleno....Tipičan primjer je Jeni-džamija koja se nalazila na mjestu sadašnje skupštine SCG....koja je bila takovoga lošega stanja da je prijetila obrušiti se na nekoga....
A takav je slučaj bio i u selima u kojima je stanovništvo masovno prelazilo na islam...Kao ostaci nekadašnjeg hrišćanskoga stanovništva na teritoriji Dragaša,Rožaja, ostale su mnoge ruševine koje stanovnici,muslimani Bošnjaci i Albanci i sada zovu Crkvine, Kaluđerski lazovi....Nemoj me pogrešno razumijeti...Nisu oni nakon prihvatanja islama namjerno srušili te Crkve,nego je vrijeme učinilo svoje.....Iskreni pozdrav..
 
MaranAta:
Изгледа да је требало да им Срби одржавају и обнављају сатанске грађевине - џамије, како их не би оптужили за "рушење". :lol:

Custi ti ahmaku jedan, tvoja je vjera satanska, jer ti i ne vjerujes uopce u jednog Boga, a znamo kad se mi muslimani prepiremo s krscanima i jevrejima ( BEZ DOKAZA IKAKVIH SAMO ) da mi vam mozemo navesti bezbroj detalja gdje ne obozavate jednog Boga, a nadjite vi nama, ako kazete da mi drzimo Muhammeda savs kao vi Isa a.s onda ste otisli preko njiva, jer mi njega savs smatramo samo Poslanikom Bozijim kao i Isaa a.s sina Merjaminog.

ogledajte ovo :

Jevreji kazu: Uzejr je Allahov sin,
dok krscani kazu : Isaa, Mesih, je Allahov sin, a oni nepamu pojma sta pricaju, kako i kaze Allah u Kur'anu ..." Ubio ih Allaha kuda se odmecu" od prave vjere...

Kod nas je Allah, Bog samo Jedan bez sinova i kceri i duhova svetih neki, a kod vas ih ima koliko vam padne na jezik.

Stidi se svojih rijeci jer si ti onaj koji su upravu u satanskoj-sejtanskoj vjeri, ali sejtan odradjuje svoje i poziva u VATRU DZEHENNEMSKU koja je 69 x zesca od ove dunjalucke, pa ti bujrum Maranticicu izaberi gdje ces...
 
maleni:
витез:
Помоз' Бог браћо Срби и сестре Српкиње!

Зашто страдају Срби на Косову?
Одговор можемо добити у овој нашој дивној
народној песми која се певала тридесетих година
прошлога века, а записао је свети владика Николај.

Свети Владика Николај

НЕБЕСКА ЛИТУРГИЈА


А Цар Славе сједи на престолу,
Док са земље грми ко олуја,
То Србија кличе - АЛИЛУЈА!
Благо мајци која Саву роди
И Србима док их Саво води.


Свети Саво, и сви остали Српски светитељи, молите
Бога за нас грешне, да нас просвети и на пут истински
упути...
Пресвета Богородице, спаси нас од пропасти, која нам
прети више него икада...

Eto vidis, postavis pitanje, imas odgovor ali ga ne vidis.

Srbine, samo Isus spasava i oslobadja. Niti te moze spasiti ni izmoliti onaj koji je za novce svetost kupio, niti i jedan koji je pred Bogom na nebu pa bila to i majka koja je Isusa rodila. Jer njeno blazenstvo je u tome sto je izabrana od Boga za ovo delo, ali ona nije spasitelj niti moze oduzeti niti dodati tvojoj nevolji. Takodje ni ni Sava niti bilo koji drugi "svetac".

Sve dok Srbija te ne bude razumela, gde god da se nalazila bice progona i paljenja i placa i praznih domova.

Sve dok se Srbi ne obrate Bogu, ne u liturgiji, ne u praznoj naucenoj religiji, ne u slavavama i dvolicnim postovima kad se vise vodi racuna o hrani nego bila kad.
Vec onda kad Srbin bude na kolenu i kad bude govorio - gresan sam Gospode i maloveran, u kamen i rezani lik sam se uzdao, njemu se klanjao i sluzio, covecju slavu sam pred tebe postavio i u coveku spas trazio, ali sad se kajem i zelim da tebi jedino sluzim.

Tada, i samo tada, Bog ce okrenuti lice ponovo prema Srbima.
Da da da...jeste propovedniče...Bog će kazniti celo Pravoslavlje...i svi Pravoslavci su jako nesrećni jer se uzdaju i u Bogorodicu i u svetitelje i u ikone i u Svete Hramove, i što se kroz Sv. Liturgiju i Sv.Tajne obnavljaju i postoje još uvek Bogu hvala evo već 2000 godina ... po celom svetu ,ne računajući države EX komunizma (koje je bilo usmereno protiv pravoslavlja). No, ima Hramova i ikona i u Rusiji, i u Grčkoj i u Srbiji ( ma koliko ih rušili i palili) i da ne nabrajam. Uvek smo se dizali iz pepela ma koliko nas odvajali od Boga i vere pravoslavne.Sada još samo da se u potpunosti duhom oporave oni kojima su godine ateizma oduzele razum i prevele ih u potrošački zapadnjački mentalitet, da se oporave i oni kojima su sekte nadomestile prazan prostor nastao pedesetogodišnjim duhovnim mrakom i bićemo kao novi!
 
(Матеј 5)
10. Блажени прогнани правде ради, јер је њихово Царство небеско.
11. Блажени сте када вас срамоте и прогоне и лажући говоре против вас свакојаке рђаве ријечи, због мене.
12. Радујте се и веселите се, јер је велика плата ваша на небесима, јер су тако прогонили и пророке прије вас.

Овде вам је написан усуд Православних. :roll:
 

Back
Top