„Špigl“: Narednih dana kolaps globalnog trgovinskog sistema

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.478
08.12.2019. 15:51

Apelacioni organ Svetske trgovinske organizacije će u sredu prestati da funkcioniše, zbog čega će pasti ceo sistem STO, a pravila trgovine defakto prestati da važe, piše nemački nedeljnik „Špigl“.

Predstojeći krah globalnog trgovinskog sistema nemački list povezuje sa politikom američkog predsednika Donalda Trampa. Već dve godine SAD blokiraju proces izbora novih članova Apelacionog tela STO, piše autor teksta.


U Apelacionom telu organizacije postoji sedam mesta, od kojih su samo tri popunjena. U utorak se dvojici od trojice sudija završava mandat.


„Apelacionom telu će time doći kraj, a zajedno s njim i glavnom nadzornom organu STO“, konstatuje list.


U Briselu smatraju da Tramp očekuje da, u svetu bez STO, dobije povoljnije uslove za SAD.


„Čim rad Apelacionog organa bude paralizovan, STO će biti paralizovana i svetska trgovina se može vratiti ‘pravu jačeg’, pa se EU ‘već naoružavaza takav slučaj'“, zaključuje „Špigl“.
https://www.vesti-online.com/spigl-narednih-dana-kolaps-globalnog-trgovinskog-sistema/
 
Poštovana gospodo i drugovi.
Živimo u godinama kada se svet ubrzano menja.
Istorija čovečanstva beleži uspone i padove mnogih civilizacija i to je uvek bilo povezano i u sadejstvu sa ekonomskim krizama, ratovima, prevratima, pučevima i revolucijama.
Tako je i danas ali sada se to odvija na planetarnom nivou.

Došlo je vreme promena. Da sjaše Kurta a uzjaše Murta.

Naravno, sve to ne može proći bez neke velike SEKE i ratova.
Daće Svevišnji da Srbija bude bar ovoga puta poštedjena. Sa nemaštinom ćemo se već izboriti.
 
Eto nama naseg dobrog TOLOe, kako predvidja kolaps sveta i uzdignuce Srbije na svetski tron. Po 65 hiljaditi, 893ci put. Svaka veza sa brojem stabljika konoplje na Jovanjici je namerna.

Ali, ovamo, iz prikrajka, TOLO bi zeleo da se reke zapadnih izbeglica sliju u Srbiju. Merknuce TOLO siroticu Nemicu, teenagerku, pa da je udomi... Saka tvrdih je TOLO (profesionalna deformacija sa nekadasnjeg arhaicnog posla), ali srca mekog (ipak je cika TOLO komjunista starog kova).

Dobronamerni cika TOLO. :heart2:
 
Eto nama naseg dobrog TOLOe, kako predvidja kolaps sveta i uzdignuce Srbije na svetski tron. Po 65 hiljaditi, 893ci put. Svaka veza sa brojem stabljika konoplje na Jovanjici je namerna.

Ali, ovamo, iz prikrajka, TOLO bi zeleo da se reke zapadnih izbeglica sliju u Srbiju. Merknuce TOLO siroticu Nemicu, teenagerku, pa da je udomi... Saka tvrdih je TOLO (profesionalna deformacija sa posla), ali srca mekog (ipak je cika TOLO komjunista starog kova).

Dobronamerni cika TOLO. :heart2:
Dobro, to bi bilo i u duhu hrišćanstva :D
Što ste vi, što popovima ljubite ruke, bolji od mene?
 
Pa u Srbiji vecina zeli da nadje zajednicki kurs, a to je taj nazovi kapitalizam u kome cerke moraju da budu striptizete da bi se skolovale.
Doduse lazu se da bas njihova nece morati da bude striptizeta.
Ili ako bude bice na dan dva....cisto za hleb..
Ajd sto vecina pristaje, sta ces od onakvog umnog kapaciteta i ne moze bolje, naviklo to.
Ali ovi sto mogu bolje a opet gledaju i kazu pa vecina tako hoce...
Koji apsurd demokratije kao da su oni sami uvek radili ono sto vecina hoce?
A eto ostavice i postavice Srbiju tako da ce njihova deca morati da rade ono sto vecina hoce ili ne zna drugacije.

A oci uprte kao svetskim zbivanjima, na koje tek nemaju uticaj..
Cisto da im bude lakse sto ne rade nista tamo gde mogu da uticu.

Hajde razumem sto prihvataju resenje za svoje cerke, odrade 5 puta mesecno i eto stipendija.
Ali sta misle da ce im raditi sinovi, ostati neskolovani, kao sto u krizi obicno i biva, ili da se uhvate u dilovanje droge, isto na pet dana?
Hoce to ali malo sutra...
 
U vremenima krize novac postaje bezvredna hartija.
Samo zlatne poluge :D

Гледам како се неуки изјашњавају о новцу
не схватајући његову праву природу !

Слушајте вамо и научите нешто :


Новац су папирићи - признанице
на којима пише колико вредимо.


То никада неће бити укинуто
мада технолошки може бити унапређено,
у смислу да те писане потврде наше вредности (*)
буду фајл у неком чипу и сл.


(*) Знам, многи ће сада рећи да је новац признаница
на којој пише колико вреди наш рад и све што поседујемо
али то му на крају дође на оно што рекох :

На новцу пише колико вредимо !!!
 
Svetski dogadjaji, usponi i padovi velikih sila i njihovi medjusobni odnosi, uvek su radikalno i sudbonosno uticali na male narode Balkana.

Jednostavno.

Zapitaj se da li bi mi bili bombardovani 99. da Rusija nije bila na kolenima.
Da li bi smeli danas da bace bombu na kinesku ambasadu?

Šta mene briga da li su 1 od 5 miliona juče šetali?
Šta je izjavio Trifunović a šta Obradović?


Biće onako kako kaže Putin, Tramp, Angela, Xi ... to da cemo mi promeniti nešto nekim glasanjem, stiroporom, revolucijom (plišanom ili krvavom) to je velika zabluda.

Dakle, samo promena snaga i odnosa izmedju velikih sila može i nama doneti promene.

Zato i otvaram teme i pratim upravo takve dogadjaje i prognoze.
 
Svetski dogadjaji, usponi i padovi velikih sila i njihovi medjusobni odnosi, uvek su radikalno i sudbonosno uticali na male narode Balkana.

Jednostavno.

Zapitaj se da li bi mi bili bombardovani 99. da Rusija nije bila na kolenima.
Da li bi smeli danas da bace bombu na kinesku ambasadu?

Šta mene briga da li su 1 od 5 miliona juče šetali?
Šta je izjavio Trifunović a šta Obradović?


Biće onako kako kaže Putin, Tramp, Angela, Xi ... to da cemo mi promeniti nešto nekim glasanjem, stiroporom, revolucijom (plišanom ili krvavom) to je velika zabluda.

Dakle, samo promena snaga i odnosa izmedju velikih sila može i nama doneti promene.

Zato i otvaram teme i pratim upravo takve dogadjaje i prognoze.

Друже Толо, шта ћемо да радимо кад нам се деси ова катастрофа и пропаднемо?

Ипак смо ми део света.


А једва имамо за 'леба, а кад пропадне свет, неће имамо ни за глогиње.

Мада, опет, можда си ти у праву. Нека немамо ни за 'леба, али гледати како запад трули пропада је ипак веће задовољство од једења буђавог леба.
 
Друже Толо, шта ћемо да радимо кад нам се деси ова катастрофа и пропаднемо?

Ипак смо ми део света.


А једва имамо за 'леба, а кад пропадне свет, неће имамо ни за глогиње.

Мада, опет, можда си ти у праву. Нека немамо ни за 'леба, али гледати како запад трули пропада је ипак веће задовољство од једења буђавог леба.
Ne budi pesimista, defetista ... za lebac će u Srbiji uvek da ima.
Bilo ga je i kad su bombardovali, a te neće zbog neke SEKE.
Bitno je da će i to doći - proći ... a onda će se stvari promeniti.

Vi ste valjda željni promena a ne ja?!

Kako vi mislite da smenite Gospodara dok su Angela i Putin na vlasti?


Tako što ćete dokazati plagijat doktorata Siniše Malog?

To su bre gluposti ljudi, beznačajne stvari!
 
Друже Толо, шта ћемо да радимо кад нам се деси ова катастрофа и пропаднемо?

Ипак смо ми део света.

А једва имамо за 'леба, а кад пропадне свет, неће имамо ни за глогиње.

Мада, опет, можда си ти у праву. Нека немамо ни за 'леба, али гледати како запад трули пропада је ипак веће задовољство од једења буђавог леба.
Vazno da njima crkne 100 krava (a stado im ima 10000). Sto ce nama crci 100 (a stado nam ima 200 kravica), nevazno.

Mada, ako nama pocrka 100 kravica sa cvetom u kosi... Ne bi bila ta zapadna ekonomska kriza ni tako losa! :ok:
 
Ma igra je namestena, a oni koji se drze pravila bivaju oguljeni.
Tako je u USA, a sad ce tako biti i u EU.
A u Srbiji umobolija....Stalno izlaze neki zombiji koji pricaju o postenju, ponasaju se vrlo neposteno , a izuzetno su razocarani kad uoce to ili nesto drugo kod drugih.
Socijalista sa manirima wall street vuka...
Kako se kreira to cudoviste , gledajte u Srbiji.

Pola penzosa su nam takvi...
Moralne gromade koje se snalaze kako znaju i umeju....tako oni kazu.

Naravno da je lakse da svoj zivot sagledaju gluplji i oni sa kracim pamcenjem, povrsniji i ljigaviji...
Ova prica je za njih, da budu aktuelni koliko da rasire d i stisnu zube, kao u Hilmijinoj kafani.
 
Pa u Srbiji vecina zeli da nadje zajednicki kurs,
a to je taj nazovi kapitalizam
u kome cerke moraju da budu striptizete da bi se skolovale.

Doduse lazu se da bas njihova nece morati da bude striptizeta.
Ili ako bude bice na dan dva....cisto za hleb..
...

Заборављаш ти колико смо волели Џенифер Билс
и бајку коју је снимила осамдесетих - Флешденс !

Ту прелепа Џени глуми младу девојку која живи сама ( већ се осамосталила ),
ради у фабрици као заваривач,
увече плеше у стриптиз бару,
али јој све то не смета да се дружи са правом руском примабалерином,
матором госпођом,
чије речи и савете упија страшћу младости и уметничког надахнућа.

Е сад,
кад смо ми постали то друштво,
кад је требало да се наше ћерке и сестре мало заврте на шипци,
одједанпут смо се сетили лекција из основне школе
о људождерству капитализма ...

Ма немој !
Храбро Срби, то што вас мучи - мучи и Амере !

А шта то мучи и нас и остатак планете ?

Па кад смо погледали те наше сестре и ћери
одједном нам се није уклапала њихова бркатост
или гојазност
или кривоногост
или антиталенат !
О недостатку чаробног осмеха да не причам !

Све је било лепо док смо као Титов народ маштали,
он о брзом потезању пиштоља ( волео је каубојце )
а ми о свему осталом.

Он је био матори мудрац па је знао да бити каубојски револвераш
уствари значи гледати кравама под репове преко године
а једном до два пута месечно отићи до неког кафанчета званог салун
убити се од пића и евентуално пуцати у плафон
из пиштоља који је углавном служио за терање стоке.

Е, али ми нисмо знали да је бајка Џенифер Билс само - бајка !
Па смо хтели да наше сеје и ћере постану Џениферке.
Како се заебасмо, аууууууууу ...

Али, да ли ..? Хммммммм ... :think:

Можда и не !
Сад ме добро слушајте :

"Лепа је мера у свему" промените у "Лепо је мера у свему"

Ха, јесте променили ?
И како вам сад делује стварност ?

Ако вам је ћера/сестра лепотица - пустите је на шипку.
Лепима све пристаје !

Ако су вам блиске женкице ружњикаве, боже мој.
Сакријте их, не дозволите им да се бламирају,
мада схватите - ако су кренуле лошим путем, то је незаустављиво.

Људождерски систем ће их прогутати, сварити и избацити.
На отпад.

 
Ja znam za sebe da sam od 9te godine svima govorio da dobro gledaju sta je oko njih.
Naravno vrlo brzo sam postao budala za moje roditelje, a cudak za komsije. Svejedno sto sam razbijao na raznim takmicenjima i ocigledno nisam glup.
Ali bilo je nekih prijatelja od roditelja, koji su videli da na deciji nacin izreceno , prognoze i tumacenja u sustini jesu gruba ali tacna..
I tako je ostalo do danas.

Uvek glup i budala za sve, samo prijatelji povremeno pitaju sta i kako vidim stvari. Povremeno zato sto i sami znaju da ne uticu na mnogo toga.
Ali zato sam sebi spasio zivot u vojsci 4 puta, potpuno sigurno 4 puta, a mozda i jos poneki put ali nisam za to znao...

Naravno , zato sam propustio i par jako dobrih karijera, izuzetno profitabilnih, ne navodim koje , jer ne bi verovali, pa da se ne zapljuvavamo za dz...

Ne ide to u ovom svetu, da prodajes talenat, uvek ide neka precica, ali uvek...Mora neko da se ovajdi da ne bi smetao , cisto za to postoji i sluzi.

A ljudi ne zele bas mnogo da razumeju i znaju, zele da veruju i da se nadaju, makar im verovanje bilo totalno asimetricno i neodrzivo , tipa ja cu da budem pomalo lukav i prevejan, a ti budi naivan pa to dozvoli, ako ne budes takav, ja cu da se razocaram i proglasim te losim covekom.
 
Ludi, dolaze poslednja vremena!
Ispunjava se sve što su proroci govorili!
Ja kao komunista nikada nisam voleo popove ali izvorno (neokaljano i nepodeljeno) hrišćanstvo nam ukazuje na ova vremena.
Uskoro će nas sve čipovati.

Vidite da prvo naprave krizu, problem - a onda nude rešenje.

Tako su stvorili teroriste - sad se bore protiv terorizma.
Promenili su klimu - sad se bore protiv klimatskih promena (uskoro će sveko od nas imati tzv CO2 otisak).
Stvorili su narkomaniju, kriminal - sad se bore protiv istog.

Tako će napraviti SEKU - nakon "analize" doći će do zaključka da svi treba da se čipujemo kako se SEKA više ne bi ponovila.
 

Back
Top