Specijalne jedinice u svetu!!!

Погледајте мало боље последњу слику и видећеш један од разлога и грешака због којих изгубисмо рат! Шта ће ту који мој латиница!

203.jpg

Четнички грб из 1914. некада српске специјалне јединице за време Првог св. рата, како је једном рекао писац Српске трилогије, Стеван Јаковљевић: "То је био одред од јунака спремних на миг свог вође, војводе Вука, рођеног оца да ..."!
 
e a zasto se svi toliko opterecuju specijalnim jedinicama kad je za jednu pravu vojsku mnogo bitnija neka jedinica koja je obucena za rat a ne za kratke akcije u pozadini protivnika?Mislim jeste QL biti specijalac, ti sad znas da ubejes nekoga na 10000 nacina, sunjas se po sumama itd,itbl ali ne treba zanemariti ni ostale vojne pesadijske/artiljerijske/oklopne jedinice.svi se ponasaju kao da su specijalne jedinice jedine na svetu, samo se o njima prica........
 
Bullitt13:
Погледајте мало боље последњу слику и видећеш један од разлога и грешака због којих изгубисмо рат! Шта ће ту који мој латиница!

203.jpg

Четнички грб из 1914. некада српске специјалне јединице за време Првог св. рата, како је једном рекао писац Српске трилогије, Стеван Јаковљевић: "То је био одред од јунака спремних на миг свог вође, војводе Вука, рођеног оца да ..."!

Ne bih rekla da je ovo cetnicki grb, vec grb kraljevine Srbije.
Valjda cetnicki grb ima motiv sa mrtvackom glavom?
 
Pre neki dan, zaboravih da kazem, gledah na satelitu neku davnashnju akciju Legije stranaca u Libiji 90-ih! Bar po onome shto je prikazano momci imaju shlifa! Prikazan je neki Hrvat koji je dogurao do narednika, shto je kao vrlo teshko! Momak je chak valjda nagradjen za neku operaciju i u Dzibutiju!

FRENCH_FORIEGN_LEGION_SNIPERS.jpg

Snajperski odred iz Gvajane!
Na sajtu Francuske legije stranaca prva rechenica glasi: "Da li ste ikada sanjali da sve ostavite iza sebe i da se pridruzite FLS"! Straobalno na svakinachin!!!
 
Bullitt13:
Ћеро то је грб који датира пре Првог светског рата и то је првобитни грб када је и основан четнички одсек, после је грб мењан и додаване су му којекакве глупости и пароле али прави српски није имао на себи мртвачку главу само орла и четири оcila

Nisam to znala. Hvala na informaciji
 
icon-gurkas.jpg
b7.jpg
Poslao sam jos, davno, davno i slikice i komentare, ali mi ti covece ne odgovori- WHITENICKY! Obavljaju posao u tisini!! Gurke! Nekako su mi Gurke, onako........ extra specijalne za rad nozem, cak i imam neke extra primerke kod kuce-nozeva. WHITE MEN, koliko se u 72-oj ulaze u takvu vrstu obuke i koliko je ona efikasna, mislim.......... koliko je primenjiva od strane 72.????? Ja licno volim rad nozem a kada se radi o vatrenom oruziju, onda mi je omiljen snajper!! Ha ha ha!
kukri-knife.JPG

Prilozio bih i jos neke slike nase jedinice- krilate Kobre!
kobre%203.jpg
kobre%202.jpg
 
Specijalne jedinice ne nalaze mnogo nacina primene noza u borbi, jer im je obuka fokusirana na vatreno oruzje. Naravno sve one rade obuku sa nozem ali relativno povrsno jer vise nije ni potrebno. Oni moraju da se koncetrisu na svoje uloge u jedinici tj timu, a to ne podrazumeva i borbu nozom u pravom smislu reci.
Jacu obuku u borbi sa nozem imaju delovi spec.jedinca koji se bave pracenjem VIP, jer je njima to potrebnije u situacijama kada ne smeju da nose vatreno oruzje.
Poz
 
Bullitt13:
Pre neki dan, zaboravih da kazem, gledah na satelitu neku davnashnju akciju Legije stranaca u Libiji 90-ih! Bar po onome shto je prikazano momci imaju shlifa! Prikazan je neki Hrvat koji je dogurao do narednika, shto je kao vrlo teshko! Momak je chak valjda nagradjen za neku operaciju i u Dzibutiju!
Snajperski odred iz Gvajane!
Na sajtu Francuske legije stranaca prva rechenica glasi: "Da li ste ikada sanjali da sve ostavite iza sebe i da se pridruzite FLS"! Straobalno na svakinachin!!!

čoveče napravili si firmu od toga......jedino mi nije jasno...šta da napišeš na zahtevu za vizu,zbog čega ideš.....posao ili zabava :)
 
Po facama bih rekao da su istocni Azijati! Tacno,.......odmah, ne bih znao da kazem jer ne znam iz koje su Azijske zemlje, ali da probam..................
Ukoliko su iz Japana---- mozda pripadnici RTK-a, e 'ebi ga ne znam bas tacno ime njihove najelitnije jedinice.................
Ukoliko su Kinezi, mada ne verujem, ali mozda Kinezi,---- Marinski korpus
marine_2.jpg
........ ma jok,
nekako mi vise lice na Mongole----- posto si rekao da su gardisti, od njihovih elita znam za Leoparde (planinske, snezne- tako nekako)...................ali n'e sam siguran!!!
E a ako je neka druga jedinica,.........'ebi ga onda!!!
 

Back
Top