Quantcast

Specijalne jedinice u svetu!!!

m-i-m-i

Aktivan član
Poruka
1.987
Au,drzare,ti ga,bas,ocrni.Nije tako kriticno.Mada,ima rupa.Dobar je uredjaj.Bolji sigurno nikad nismo imali.
To sto MT1000 i radio veza GPS-a prolazi gde on ne moze,moze se tehnicki objasniti.Pojacavac odradjuje posao odlicno.
P.S. Sto se tice opticke vidljivosti,mi nismo mogli da uspostavimo vezu na M. bazi sa brda na brdo,bukvalno 800 metara vazduha,nikakva prepreka.Izuzetak,ali mora da postoji neko objasnjenje.Isto tad se cuo i blize i dalje od tog mesta.Rupa u pokrivenosti.

Poslednja izmena:

whitenicky

Buduća legenda
Poruka
39.518
@dejina811 - slazem se s tobom u potpunosti ...ja smatram da je uredjaj vise nego odlican i da idemo u korak sa svetom .... mada mislim da ipak treba da se i veruje terencima koji uredjaj koriste u KZB i ako on zakaze hmmmm ...... nije to onda bas tako kako sam ja mislio , jer po @drzare-tovim postovima vidim da su imali probleme kad su bili na jugu . Mislim da je ipak QRK 5/3 zadovoljavajuci u tim terenskim uslovima ?!?!??!??!??!?!

@m-i-m-i ... hvala unapred .... upravo mi je Brka javio da si mu predao ono za mene ... videcemo se on i ja od ponedeljka ... a ono cim bude stiglo saljem ti po nekome ;)

@drzare - znaci malo si odmarao na jugu , lepo ... taman da potrosis te dnevnice na letovanje ;)

Pozz za ekipu

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
dnevnice? neko je pomenuo dnevnice?! cudno, a ja mislio da sam dole zbog patriotskih razloga :?
bre Beli, dok dodju dnevnice proci ce godisnji... :)
@Dejina
niko nije rekao da uredjaj ne valja vec da i takav uredjaj ima "rupa" na ovom nasem terenu.... po svojim mogucnostima uredjaj jeste inpresivan ali to su samo mogucnosti koje kod nas nije moguce iskoristiti... zasto? to pitaj Belog cenim da je on mnogo "blizi" odgovoru :D

puzzled

Aktivan član
Poruka
1.305
jel cuo neko za austrijske kobre...ja sam nacuo da ih ima samo 12 i da su najelitniji na svetu..zna li mozda neko vise o njima ili su to samo bajke?poz
to su samo bajke
kobre su najelitnija austrijska policijska jedinica, podeljeni su u nekoliko centara, cini mi se da im je baza u vinernojstadu, a da li su najelitnija u svetu, to vec ne moze niko da ti kaze jer se ne moze izmeriti
bave se svime cime se bavi i svaka slicna jedinica u svetu, mada imaju relativno dobru reputaciju
bilo je par emisija o njima na austrijskoj televiziji, o prijemu i obuci

dachaeg

Početnik
Poruka
2
Ali evo ti tipichan primer Ruja! Spetsnaz postoji josh od Lenjina pa postoji i dan danas iako mnogo Rusa (svakim danom sve vishe) prezire taj rezim!

Spetsnaz u Checheniji.

To se zove tradicija! Shto mi Srbi nismo mogli da napravimo neshto od recimo org. "Crna ruka"?
Za sve patriote, Apis osnivach prve srpske SF jedinice!
1. Apis je bio oficir Srpske Vojske pa to treba ostaviti oficirima
2. Danasnji oficiri se ugledaju samo na politicare i ne smeju da mrdnu ni svojom a kamoli nekom drugom rukom
3. Da bi tako nesto postojalo potrebno je 5 do 10 oficira a ne neka specijalna jedinica ili tako nesto, ti si decko nesto promasio...

dachaeg

Početnik
Poruka
2
........sve je to ok.......al mene zanima kako iz civilstva možeš da dospeš u neku specijalnu j......prevashodno recimo vojnu......jel sam za žandarmeriju našao konkurs......sad uskoro završavam srednju.......pa hoću da konkurišem.......
Za 72. spec. potrebno je da si oficir VS ili podoficir VS i da su ti poslednje 2 sluzbene ocene vr dobar najmanje, ostalo je isto kao i za sve pripadnike VS da nisi osudjivan da nisi bolestan itd.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.