SPC vs stanovnici beogradskog naselja "Stepa Stepanović"

Опет неке твоје фантазмагорије.
Мислити и цвеће брати су две различите ствари. У твом примеру је "тврдиш" = цвеће брати.
Требао би да престанеш да тумачиш туђа мишљења, очигледно ти не иде. Мирише на ове антифа модерне "ти си фашиста" методе.
Nikakve fasiste nisam pominjao, kao ni soviniste. To su samo tvoja proizvoljna tumacenja na osnovu onog sto sam se osvrnuo na tvoj post u kom si tvrdio da su Srbi zapravo manjina.
 
:)

Kolege , polako ...

Nemamo potrebe za zaostravanjima ...

Ovde smo samo da bi razmenili po neko misljenje , a to mozemo i opustenije , jer cisto sumnjam da ce ma ko od nas onog drugog da ubedi ili "prevede na svoju vodu" u ovim godinama , vec stecenim opredeljenjima i iskustvima ...

Ne volim ni zagrizene vernike a ni ateiste, ne volim kad neko ide u krajnost, i sam gledam da ne budem onaj okoreli i tvrdoglavi
 
Ма, ионако нема нових сазнања, мало спама....имам другара, од кад знам за себе, једино што стално потенцира је да је рођен у Београду. И ништа друго у животу није успео да постигне. Каже Радовић да је то доста. Ја мислим да се Радовић мало зевзечио.

Пре је Капор ту релевантан, кад каже да "бити Београђанин није место рођења него стање духа".

И да повежемо с темом, да ме колега не би укорио, небитно је одакле су људи који живе у насељу, битно је пре свега каква је правна основа за овај проблем, затим, каква је морална основа за проблем (да ли би Црква требала да одустане од градње иако је у питању доказано црквено земљиште), и да се већ једном одлуче сви грађани да ли желе капитализам или самоуправљање.
Не иде да је моје само моје а туђе је оно где ћу ја да управљам како ја хоћу без обзира на намере власника.
 
Gde god po Srbiji SPC uperi prstom tu je njeno zemljiste... to niko ne sme da ospori , inace je ateista i veliki antiSrbin.

Помешао си другове са СПЦ-ом. То је био њихов манир од `45. Да упиру прстом и вичу "ТОМОЈЕ!". Једно време се мислило да им је то нека шифра, оно, конспирација и те радње.
 
Помешао си другове са СПЦ-ом. То је био њихов манир од `45. Да упиру прстом и вичу "ТОМОЈЕ!". Једно време се мислило да им је то нека шифра, оно, конспирација и те радње.
Dakle i ti ne umes da odgovoris?

Sta je prece jednom naselju:

Crkva ili Dom zdravlja?
 
To neka odluce na nekoj vrsti Referenduma sami gradjani nekog naselja , ali ako je tacan podatak da je "drzava mesetarila i kod jednih i kod drugih sa svojim obecanjima" , onda bi trebalo da se neko iz te strukture pozove na odgovornost .

Podrazumeva se da bi na tom , eventualnom , Referendumu trebalo postaviti i konkretno , nedvosmilseno pitanje za Odlucivanje , ali i nekog ko ce znati da cuva i sacuva Glasacke listice i Zapisnike od ma kakve sumnje u njihov tok do objave Rezultata .
 
Какав референдум?

Па тако би онда требало за све редом да се уведе референдум интересне групе која би одлучивала да се нешто одради онако како њима одговара. Причате о самоуправљању.

Постоје уговори, постоје записници, постоје закони. Мене занима зашто, рецимо, станари нису ангажовали адвоката који би поднео правну пријаву надлежном суду где би се установило ко има право да гради шта на којој парцели?
Можда зато што знају да немају никакав правни основ да захтевају изградњу овога или онога? Нешто не верујем да се нико од њих није сетио да је адвокат један од начина да се истера право.

Проблем је што сви хоће да буду самоуправљачи туђим добрима а кад пипнеш у њихово онда се позивају на капитализам и право својине. То се зове двоструки аршин или лицемерје.
 
Problem je u tome sto su njima kad su tamo kupovali stanove obecano nesto drugo, a ne crkva. Stanovi se sad kupuu, nema vise mukte od drzave, samoupravljanje je proslo. E, pa kad kupujes nekretninu, naravno da te zanima okolina.
Па то и кажем, да ли су купили обећање или стоји у уговору да је држава у обавези да изгради нешто друго?
Ако стоји у уговору, онда лепо табак, адвокат и тераш. А ако им је Мика рекао да је Лаза рекао шта је чуо од Пере, онда нека питају Мику.

Окрени, обрни, СПЦ ту нема никакву улогу. Нису од СПЦ куповали ни станове ни плацеве нити су склапали уговоре.

Из чега заправо произилази да је и наслов погрешан и претенциозан, са елементима неистине.
 
Па то и кажем, да ли су купили обећање или стоји у уговору да је држава у обавези да изгради нешто друго?
Ако стоји у уговору, онда лепо табак, адвокат и тераш. А ако им је Мика рекао да је Лаза рекао шта је чуо од Пере, онда нека питају Мику.

Окрени, обрни, СПЦ ту нема никакву улогу. Нису од СПЦ куповали ни станове ни плацеве нити су склапали уговоре.

Из чега заправо произилази да је и наслов погрешан и претенциозан, са елементима неистине.
Nije, ljudi su protiv da tu bude crkva. Pri tom nisu protiv crkava uopste jer ima vec jedna u blizini. Samo nepotrebno dupliranje kapaciteta.
 
Nije, ljudi su protiv da tu bude crkva. Pri tom nisu protiv crkava uopste jer ima vec jedna u blizini. Samo nepotrebno dupliranje kapaciteta.
Како год било, погрешна адреса.
СПЦ је власник плаца. Крај приче.

Да ли им је СПЦ обећао школе, вртиће, дом здравља? Ето, чак је СПЦ понудио да финансира вртић у околини.
Пази фору, мени Жика обећа да ће на твом плацу изградити игралиште за одбојку и ја сад дођем код тебе и кажем: "Ти си Длугомире одговоран да ми изградиш игралиште које ми је обећао Жика!" - звучи логично, зар не?
 
Како год било, погрешна адреса.
СПЦ је власник плаца. Крај приче.

Да ли им је СПЦ обећао школе, вртиће, дом здравља? Ето, чак је СПЦ понудио да финансира вртић у околини.
?

Dodje mi da se preispitam ako je ovo sto si sad rekao istina :think:
Crkva [osim molitvi] od sveg svog bogatstva je do sada a od pamtiveka mozda jedva izdvojila 1 % prihoda, tek toliko da ljudima zamaze oci :(
 

Back
Top