SPC u RH ponovo huska i prijeti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opravdanja za ubistva civila uvek ima, mene te jeftine priče ne zanimaju, verovatno je i ono bombardovanje izbegličke kolone bilo zato jer su pucali na vaše avione. Možemo da se lažemo, ali u Hrvatskoj nikada nije postojala želja da se Srbi vrate, niti su je previše pritiskali iz SAD i EU, inače bi onaq davno vratila sve do jednog Srbina, sada možemo da pričamo priče i bajke, kako ste vi dobri a mi zli, kako su opravdano ubijani srpski civili jer su pucali po HV i slično, samo što nisam retardiran da poverujem u te priče.
 
Kako god, Srbi su spašavali živu glavu odlaskom u Srbiji, ili su trebali da bacaju pasulj da li će se lokalni komandant odobrovoljiti, pa im dopustiti da se hrane preko crvanog krsta ili ih streljati. Prema tome jedini dobar potez Martića je bio izvlačenje žive glave Srba, a ne ostavljati ih na milost i nemilost lokalnim komandantima.

znaci konacno si uvidio....vecina Srba je organizirano pobjegla...i nije protjerana
 
Nažalost istina je bilo je i toga da su ubijeni i nedužni.To je za svaku osudu.Zato su neki naši,a nije ih malo,dobivali i po 10 godina zatvora i više s pravom.Ali,vjerovao ti ili ne,po nama su na nekim mjestima pucali i civili.A i pripadnici vojske tzv SAO Krajine su se preoblačili u civile a i neki su skidali činove pa više nisi mogao raspoznarti tko je običan vojnik a tko ne.
Ma vi ste ih osudili , to je ocigledno

a ona fora sa preoblacenjem u civile,da to nisi malo pobrkao one bojovnike koji su se preoblacili u civile posle pada Vukovara
 
Martiću je to najgluplji potez jer je on,sam si rekao,ispraznio krajinu od Srba.A bilo bi puno puno teže ,onima koji su radili sranja,raditi sranja pred gomilom ljudi.Lako je nekoga koknuti kog si našao samog,nigdje nikog u blizini i takav lako zametne trag.Pozivao ih je radio i TV svakih 1 sat da ostanu u kućama i ne idu nigdje.
Da, dok je radio pozivao, na terenu su ubijali civile, Srbi su imali dovoljno iskustva iz 1941. da znaju da ne treba čekati Hrvate, još jednom ponavljam, tako je spašeno mnogo Srba od sigurne smrti, jedino mi je žao što nisu uspeli svi da se izvuku.
 
NEOFIT77 pa tenkovi VRS(JNA) su gazili vlastite civile da pređu u Han Pjesak.Stgarješine su traljavo izvodile obranu i povlačenje ostavljajući goleme rupe u obrani.Znaš da je na njihovoj strani bio netko tko ima više mozga od kupusa možda mi ne bi ni uspjeli.Pa to je bio više nego idealan teren za uspješnu odbranu po dubini.
 
NEOFIT77 pa tenkovi VRS(JNA) su gazili vlastite civile da pređu u Han Pjesak.Stgarješine su traljavo izvodile obranu i povlačenje ostavljajući goleme rupe u obrani.Znaš da je na njihovoj strani bio netko tko ima više mozga od kupusa možda mi ne bi ni uspjeli.Pa to je bio više nego idealan teren za uspješnu odbranu po dubini.
Samo ti nastavi da braniš etničko čišćenje svojim izmišljotinama, ali ste na terenu pokazali kako bi postupali da su svi ostali, možda bi se približili skoru iz Jasenovca.
 
Neofit nosili smo hranu onima koji su ostali,tarci su upućivani u staračke domove u Šibeniku,Zadru,Karlovcu,davali pljuge,Odmah je upućen crveni križ.Ali ostalo ih je malo.Ponavljam znam da je zločina bilo i žao mi je zbog toga ali ni vi se nakon toga niste bolje ponjeli prema preostalim Banjalučkim hrvatima(ne vi osobno nego Karađić).
 
Šta ćeš, čovek smatra pobedom stvaranje NDH i Jasenovca, pa sad zamisli kada ovakav bolid spada u one koji su navodno tolerantniji, kako im tek izgledaju ekstremisti.

немој брате те болиде FORMULE 1 молим те више

http://forum.krstarica.com/threads/202776&page=2

после морам од трке на Калмегдану 1936 све изпочетка:twisted::twisted:
 
u Vukovaru su navijači Crvene zvezde prije nekoliko dana uzvikivali pred učeničkim domom i školom u Vukovaru "Ovo je Srbija!", "Hrvate poubijati, a Hrvatice silovati!" i slične parole i pretnje pogotovo pretnje hrvatskim učenicama u tom domu da će ih silovati:shock::shock:
i da stvar bude još gora porazbijali su prozore soba očeničkog doma dok su učenice mahom hrvatske narodnosti bile unutra sve preplašene

pretragično a nadasve sramno od takovih "muškarčina"
:evil::evil:

zamisli da BBB to isto naprave u Subotici? nebi živi ostali ni sekunde...:?:

------------------------------
nadalje...da ne bi bio neobjektivan, pa d ne iznesem nastavak priče:idea::arrow::arrow:
odgovor na tu provokaciju od strane Crvene zvezde uslijedio je :arrow:TEK NAKON nekoliko dana kada su navijači gotovo svih hrvatskih nogometnih klubova (dakle i dinamovci i hajdukovci, sa riječanima, osječanima i dr. ZAJEDNO) došli u Vukovar i napravili povorku od nekoliko hiljada ljudi i pjevali hrvatske pjesme i parole tipa "Ovo je Hrvatska" "Vukovar je hrvatski grad"....sve kulturno i civilizirano uz budno oko policije i patrola bez razbijanja i krađe tenisica:mrgreen:..... međutim ipak je u jednom trenutku proradio onaj dobro poznat BALKANSKI sklop i jedan MANJI dio (dakle nekolicina) je uzviknula par puta nešto tipa "ubij ubij Srbina" :roll::evil:epilog ovog sramnog manjeg dijela te povorke je ipak sretan jer su dotični bili izdvojeni od strane policije i odgovarat će (na što se obvezao upravitelj policije) jer po hrvatskim novim zakonima kažnjivo je svako javno pozivanje na mržnju, netoleranciju, govor mržnje i sl.:idea:

dakle priča ipak završava civilizirano i VEOMA pohvalno ...uzimajući u obzir da se radi o navijačima...svaka čast:ok:

ende

zvezdini navijaci su ocekivali nakakvu reakciju policije tamo sto im je bio i cilj a sto ovi nisu adekvatno reagovali ko im je kriv ali cestitka zvezdi jer treba imati muda pa to uraditi u hrvatskoj.naravno niko ne ocekuje od lokalnog naroda da se suprotstavi jer bi to bila ludost protiv zvezdinih huligana.pretpostavljam da ce slicno uraditi i hrvatski navijaci kad dodju u srbiju.samo treba imati muda .a kakva bi bila reakcija ne znam.u manjim mestima mislim isto kao u vukovaru.osim toga u repertoaru navijaca se i ocekuju takve parole pa niko i ne obraca paznju na to ali da je doslo do nekog ugrozavanja bezbednosti i slicno mislim da bi bilo svasta.
 
Slušaj, nisam ovde da u tebi izazovem kompleks krivice, jer ne znam jesi li činio zločine, ili ne, a da budem iskren i ne zanima me, već sam samo hteo da kažem da je cilj hrvatske vojske bio jasan, a i cilj svih vlada u RH, a to je da se posao započet pre pola veka dovrši, tako da dalje nebih o ovoj temi, jer sam rekao šta sam imao, kao i većina sa suprotne strane.
 
Pa eto još kada bi se rasplakao nad onim starcima koji su potučeni od armije ne bi bilo loše ali to je vjerovatno ustaško sjeme pa je i trebalo tako.

ако мислиш на оне старце у Вуковару са оних траги фотографија:cry:.да их сад не тражим:evil: па и Хаг је закључио да су то Срби ,и хрватска пропаганда је ту пукла

као и албанска за Рачак,:-P:-P Али ја нисам крив што овде владају дебили,па се само извињавају уместо да се наоружавају.:heart::heart:Шта да радим,ја се не питам ништа:mrgreen:
 
Ako Hrvatska jednog dana prizna Kosovo to će da učini zbog jasno izražene želje da uđe u EU, a ne zbog ljubavi prema Albancima ili mržnje prema Srbima.
Koji ĐAVO tera jednog sveštenika da izjavljuje takve stvari? On se iz Hrvatske brine o Kosovu, jako pametno. Evo, koliko su takve izjave štetne lepo može da se vidi i na ovoj temi. Pogledajte gde zabrazdismo. Crkva neka vodi brigu o pitanjima večnog, a zemaljske stvari nek prepusti političarima.
 
Ako Hrvatska jednog dana prizna Kosovo to će da učini zbog jasno izražene želje da uđe u EU, a ne zbog ljubavi prema Albancima ili mržnje prema Srbima.
Koji ĐAVO tera jednog sveštenika da izjavljuje takve stvari? On se iz Hrvatske brine o Kosovu, jako pametno. Evo, koliko su takve izjave štetne lepo može da se vidi i na ovoj temi. Pogledajte gde zabrazdismo. Crkva neka vodi brigu o pitanjima večnog, a zemaljske stvari nek prepusti političarima.
Neka se Hrvatska ne meša u unutrašnje stvari Srbije, pa neće biti ni izjava sveštenika niti reakcije bilo koga iz Srbije.
 
Ako Hrvatska jednog dana prizna Kosovo to će da učini zbog jasno izražene želje da uđe u EU, a ne zbog ljubavi prema Albancima ili mržnje prema Srbima.Koji ĐAVO tera jednog sveštenika da izjavljuje takve stvari? On se iz Hrvatske brine o Kosovu, jako pametno. Evo, koliko su takve izjave štetne lepo može da se vidi i na ovoj temi. Pogledajte gde zabrazdismo. Crkva neka vodi brigu o pitanjima večnog, a zemaljske stvari nek prepusti političarima.

to je jasno svakome tko zeli da vidi...
samo sto nece da vide...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top