Quantcast

SPC u RH ponovo huska i prijeti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bezkorisnickogimena

Iskusan
Banovan
Poruka
5.547
slazem se, samo kad oni zabrazde u politiku, u pravilu slijedi krv...
p.s. da dopada mi se..
ima ovdje nekoliko divnih ljudi i interesantnih diskutanata..
predrasuda smo jos uvijek puni, unatoc bratstvu jedinstvu, mislim da se ne poznajemo dovoljno...pogotovo Srbi iz Srbije i mi Hrvati..
inace osudujem svako pljuvanje, prozivanje i vrijedanje, bez obzira s koje strane dolazi, jer to je u biti stvar nemoci...
poz
E, pa, osećaj se kao kod kuće.
Mislim ako te neko napadne, seti se, u jednom su Srbi i Hrvati isti, ako ne pljuju jedni druge, pljuju se međusobno ;) Tupi muški.
Žene su superiorna NADbića :)

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.976
Čudi me da nisi postavio/la neki post o učešću katoličke crkve u Hrvatskoj u masovnoj egzekuciji Srba za vreme Pavelića, ili o učešću iste u onoj zločinačkoj akciji etničkog čišćenja, koju vi zovete domovinskim ratom, ali da, to ti ne smeta, kao i svakom "pravom" Hrvatu smetaju ti samo sveštenici SPC.
A što me zovete: Gospode! Gospode! A ne izvršavate šta vam govorim?
Luka 6:46

A ludih zapitkivanja i teftera od plemena, i svadja i prepiranja o zakonu kloni se; jer je to nekorisno i prazno.
Tit.3:9

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
Čudi me da nisi postavio/la neki post o učešću katoličke crkve u Hrvatskoj u masovnoj egzekuciji Srba za vreme Pavelića, ili o učešću iste u onoj zločinačkoj akciji etničkog čišćenja, koju vi zovete domovinskim ratom, ali da, to ti ne smeta, kao i svakom "pravom" Hrvatu smetaju ti samo sveštenici SPC.
nema potrebe, o tome je sve vec receno milion plus puta...i napisano...

eremita

Zaslužan član
Poruka
114.297
[/b]:

confused:
sto bi to trebalo da znaci...upozorava da ce ponovo doci do pokusaja rusenja hrv. drzave, ako ova prizna Kosovo

nadam se da je tako kao sto kazes...
Стварно ми ниси јасна:

Nemojte priznavati Kosovo, barem ne prije nego što to učini Srbija! Za Hrvatsku je Srbija važnija od Kosova, posebno kada je u pitanju ekonomski interes, poruke su predstavnika udruga i kulturnih organizacija srpske nacionalne manjine u Hrvatskoj kao i Srpske pravoslavne crkve (SPC) upućene hrvatskoj Vladi.
Da bi Hrvatska Kosovo trebala priznati tek nakon što to učini Srbija smatraju i u SPC-u, gdje se pribojavaju crnog scenarija na ovim prostorima:
- Bojim se da Hrvatska u slučaju priznanja nema šanse zadržati AVNOJ-ske granice. To bi joj se moglo vratiti kao bumerang – upozorava protonamjesnik SPC-a u Zagrebu Milenko Popović. - Pogledajte što se događa u Vukovaru, kaže on, dodajući kako mu se ipak čini da sve ovo nije stav čitavog hrvatskog naroda.
- Izgleda da se na Hrvatsku radi veliki pritisak, i kako netko opet želi da Hrvati i Srbi ratuju za tuđe interese – tvrdi Popović.
Ја стварно НЕ ВИДИМ ДА ПРЕТИ...а поготово не видим да ХУШКА...

А шта се то догађа у Вуковару???

Neofit77

Aktivan član
Poruka
1.805
kad smo mi to napali Srbiju...?
dali smo vam mi oduzeli Kosovo?
ili smo mi dezurni krivci za sve....?
Ma jok, gde bi vi, pa vi samo mislite dobro nama, Oluja, Jasenovac, Velika Gradiška, sve su to izlivi ljubavi vas i vašeg klera, samo mi zlonamerni tipovi vas okrivljujemo za sve.
Na kraju, ako Hrvatska prizna Kosovo, Srbija nema razloga da poštuje njen teritorijalni integritet, niste nam oduzeli Kosovo, ali vam niko ne daje za pravo da ga priznate.

maks1969

Zainteresovan član
Poruka
133
Pa nije ljepo da popovi ili bilo koji predstavnici vjerskih zajednica iskorištavaju svoj vjerski utjecaj na širenje političkih poruka.Inače,by the way,od mjenjanja granica neće biti ništa.Nama je to gotova priča..Meni se čini da je jedini cilj i rezultat te izjave zaoštravanje odnosa na relaciji Srbi_Hrvati te požurivanje RH da prizna Kosovo.A to znači da pop želi novo proljevanje krvi (naravno ne svoje).Na kraju krajeva nismo mi krivi što ste vi ostali bez Kosova.Znam da vam nije lako ali ako se nastavite uznositi tim da nešto možete promijeniti bez krvi,a sumnjam da se bez rata može nešto promjeniti onda se pitam tko će od onih koji u taj rat pođu živ,čitav i zdrav doći kući.Jer da citiram jednog poznatog književnika Camusa:Čudno je što su ljudi spremni umrijeti zbog nečeg zbog čega bi trebalo živjeti.Vrijedi li umrijeti zbog (vjerovatno uzaludnog) rata.Sada Kosovsku "samostalnost" garantira NATO.Sumnjam da se protiv njih danas može uspješno ratovati.

al bundy

Legenda
Poruka
59.115
Otac Milenko je pokazao izuzetnu hrabrost kad se braneci interese SPC u Zagrebu ali i svih gradjana tog grada odlucno suprotstavio gradjavinskoj i urbanistickoj mafiji pre dve godine i uvek je do sada odlicno zastupao interese Srba u Zagrebu tako da mu ove avanturisticke izjave nikako nisu trebale ,:neutral:

eremita

Zaslužan član
Poruka
114.297
A hoćeš li da ličnim doprinosom ostvariš ono što gosn popa priželjkuje?
Vojni odsek "SPC" ponovo angažuje prave vernike...
О чему ти човече фантазираш, какав, бре "војни отсек", откуд ти знаш ШТА "госн попа прижељкује"... алооооооооо...... па ти живиш у таквој параноји и страху да верујем да се плашиш сопствене сенке када идеш улицом... чему овакво "пумпање" и измишљавање, чему???:oops::oops::oops:

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
Otac Milenko je pokazao izuzetnu hrabrost kad se braneci interese SPC u Zagrebu ali i svih gradjana tog grada odlucno suprotstavio gradjavinskoj i urbanistickoj mafiji i pre dve godine i uvek je do sada odlicno zastupao ineterese Srba u Zagrebu tako da mu ove avanturisticke izjave nikako nisu trebale ,:neutral:

tocno tako...i mos sad misliti reakcije nasih patriota i patriJota

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.