SPC tuži Crnu Goru

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
PODGORICA, 19. maja 2011. (Beta)- Mitropolija Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori tužila je državu Crnu Goru Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu, objavio je u četvrtak podgorički internet portal "Analitika".

Prema saznanjima portala, tužba je podneta zbog spora u vezi sa crkvenom imovinom u Crnoj Gori.

Srpska pravoslavna crkva , prema njenim podacima, raspolaže velikom imovinom koja joj je ranije oduzeta i očekuje njen povraćaj.

Vlasništvo SPC nad delom imovine, posebno nad crkvama i manastirima, uključujući i Cetinjski manastir, osporava i Crnogorska pravoslavna crkva.
 
mitropolija crnogorska.jpg
PODGORICA, 19. maja 2011. (Beta)- Mitropolija Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori tužila je državu Crnu Goru Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu, objavio je u četvrtak podgorički internet portal "Analitika".

Prema saznanjima portala, tužba je podneta zbog spora u vezi sa crkvenom imovinom u Crnoj Gori.

Srpska pravoslavna crkva , prema njenim podacima, raspolaže velikom imovinom koja joj je ranije oduzeta i očekuje njen povraćaj.

Vlasništvo SPC nad delom imovine, posebno nad crkvama i manastirima, uključujući i Cetinjski manastir, osporava i Crnogorska pravoslavna crkva.

А шта буне се јер им не враћају имовину.Ала глуме праву СПЦ,а то нису.
 
A zar ne misle da je božja volja ovo što im se dešava? :roll: Ah, naravno da ne, ipak je imovina i zarada bitnija. Ne treba ođe da postoje ni SPC ni CPC, nego da država održava crkve i manastire, ko će da se moli nek se moli, ko neće, nek se ne moli. Po jedan pop da vrši službu u svakoj crkvi i da nikakvu više funkciju nema. Ne trebaju nam ovi ludaci što pomamljuju narod
 
A zar ne misle da je božja volja ovo što im se dešava? :roll: Ah, naravno da ne, ipak je imovina i zarada bitnija. Ne treba ođe da postoje ni SPC ni CPC, nego da država održava crkve i manastire, ko će da se moli nek se moli, ko neće, nek se ne moli. Po jedan pop da vrši službu u svakoj crkvi i da nikakvu više funkciju nema. Ne trebaju nam ovi ludaci što pomamljuju narod

Треба да постоји права СПЦ која ће да држи у свом поседу помињане цркве и манастире.
 
Треба да постоји права СПЦ која ће да држи у свом поседу помињане цркве и манастире.
Jest da bi vama milo bilo, ali te crkve i manastiri nigda nijesu bile crkveno, već obštenarodno dobro (bratstveničko, plemensko, državno). Tako će bit i ubuduće. SPC nema ništa svoje u CG, sve im je dodijelila država Karađorđevića pošto je to otela Crnogorcima. Sad je vrijeme da napokon dobijemo natrag ono što su okupatori oteli. A, kako ćemo tijem upravljat, kako koristit, do nas je.
 
Jest da bi vama milo bilo, ali te crkve i manastiri nigda nijesu bile crkveno, već obštenarodno dobro (bratstveničko, plemensko, državno). Tako će bit i ubuduće. SPC nema ništa svoje u CG, sve im je dodijelila država Karađorđevića pošto je to otela Crnogorcima. Sad je vrijeme da napokon dobijemo natrag ono što su okupatori oteli. A, kako ćemo tijem upravljat, kako koristit, do nas je.

Та имовина је увек била припадала правој СПЦ,а не овој лажној или неким тамо пременима и слично.
 
А јел ти верујеш у Христа Бога и постојње душе?

Ni u jedno ni u drugo. A mislim da i onaj koji vjeruje, ne mora da ima bilo kakvu organizaciju da bi mogao da vjeruje. Ti možeš da se moliš i kući ispred ikone, uostalom, imaš crkvu pa se moli, ali ne vidim zašto bi ti trebao posrednik između tebe i boga.
 
Jest da bi vama milo bilo, ali te crkve i manastiri nigda nijesu bile crkveno, već obštenarodno dobro (bratstveničko, plemensko, državno). Tako će bit i ubuduće. SPC nema ništa svoje u CG, sve im je dodijelila država Karađorđevića pošto je to otela Crnogorcima. Sad je vrijeme da napokon dobijemo natrag ono što su okupatori oteli. A, kako ćemo tijem upravljat, kako koristit, do nas je.


Šta tebe kao muslimana briga šta rade hrišćani ?
 
A zar ne misle da je božja volja ovo što im se dešava? :roll: Ah, naravno da ne, ipak je imovina i zarada bitnija. Ne treba ođe da postoje ni SPC ni CPC, nego da država održava crkve i manastire, ko će da se moli nek se moli, ko neće, nek se ne moli. Po jedan pop da vrši službu u svakoj crkvi i da nikakvu više funkciju nema. Ne trebaju nam ovi ludaci što pomamljuju narod


Od toga nema ništa. Spisak lepih želja čita se kod kad dođe vreme kod apostola Pavla a poneka i Petra.
A da crkvom upravlja država to čak nije ni Tito smeo da uradi iako je bio delimično apsolutista i katolički nastojen i pokušavao na svaki način da manipuliše crkvom.

Država jedino što sme i može da uradi to je da vrati tuđe vlasništvo ili da adekvatno obešteti u slučaju da ne može da vrati a to se zna odlično kako se procenjuje.
Šta tebe briga koliko popova vrši službu ?
I šta tebe briga koliko crkva zarađuje ?

Imaš li ti nešto adekvatno da kažeš ili ćeš i dalje da spamuješ temu koju inače uopšte ne razumeš ?
 
Poslednja izmena:
Ni u jedno ni u drugo. A mislim da i onaj koji vjeruje, ne mora da ima bilo kakvu organizaciju da bi mogao da vjeruje. Ti možeš da se moliš i kući ispred ikone, uostalom, imaš crkvu pa se moli, ali ne vidim zašto bi ti trebao posrednik između tebe i boga.

Па кад немаш веру у Бога и постојање душе онда није чудан твој ства.А друго Црква Христова није никаква организација већ Богочовечански организам.Дакле сваком верујућем појединцу је потребно да буде део тог Тела да би спасао своју душу.Јер су у Цркве Свете тајне које се помињу и у Светом Писму Новог Завета.Али није свака црква која себе назива црквом то.Већ она која је сачувала Јеванђелско и Светотачко учење,А то нису ни лажно названа СПЦ која својата тај назив.А ни ЦПЦ.Обе на овај или онај начин шурују са папом и другим јеретицима.
 

Back
Top