SPC odlikovala i Vojislava Šešelja, orden mu uručio vladika bački Irinej

Ти у ствари не знаш шта је то вера и Црква, и са те позиције очигледно и дајеш овакве закључке.

Православна Црква се разликује од других, ако већ не знаш, само да те подсетим да има разлика

Какве везе имају православни са тим што ради папа ? Никакве.

Ово би било као када би ја проглашавао Америчке полицајце за крволочне, јер опомену једном-двапут и онда пуцају. Па сад сам ја киван на ове наше полицајце и сви су полицајци света онда мени исти.
Не иде то тако.

Сви лекари су мафијаши, ево, да ли се сећате да је неки лекар због лекарске грешке отишао у затвор ?
Колико лекари и фармацеути добијају донација да промовишу одређене лекове ? Колико нормалан човек може да се лечи са бедном листом лекова на одобреној листи ? Нико, све се купује приватно, барем је за лекаре опште праксе тако, листа одобрених лекова је ужасно мала.
И сад могу да оптужим те лекаре јер систем не функционише и да ми буду криви сви лекари овог света јер су исти ?
Тако звучи оно што ти пишеш.
Нити су сви полицајци исти нити су сви лекари исти.
То што ретко који хирург постоји а да није примио плаву коверту да уради нешто преко реда, или ретко који судија постоји а да не ради на "додатну зараду", то не обесмишљава све оне људе који тако не раде и који нису део система. Тј. који нису исти са осталима.
Savršeno znam šta je šta. Kako kave veze imaju katolička i pravoslavna crkva? Obrazac ponašanja im je jako sličan.
 
Eparhija novogračaničko-srednjozapadnoamerička Srpske pravoslavne crkve dodelila je orden Svetog vladike Mardarija lideru radikala Vojislavu Šešelju, saopšteno je iz Srpske radikalne stranke.

Dragi Bože! naši ljudi koji su se odavno uklopili u
američko društvo su prepoznali prave vrednosti i javno ih pokazali.

Što bi rekao Komšija: Pa zar to nije fantastično!

Hula na ovu odluku je hula na zapad i njegove vrednosti.
 
Црква је окупирана још од 45те...
А до 45те је била слободна?

1662904811164.png


1662904682987.png


1662904656861.png
 
Dragi Bože! naši ljudi koji su se odavno uklopili u
američko društvo su prepoznali prave vrednosti i javno ih pokazali.

Što bi rekao Komšija: Pa zar to nije fantastično!

Hula na ovu odluku je hula na zapad i njegove vrednosti.
Значи ти подржаваш овај аутогол и то сад кад су страсти отишле преко сваке контроле здравог ума?
 
Eparhija novogračaničko-srednjozapadnoamerička Srpske pravoslavne crkve dodelila je orden Svetog vladike Mardarija lideru radikala Vojislavu Šešelju, saopšteno je iz Srpske radikalne stranke.

1662887994-seselj-orden-SPC-750x418.jpg


Visoko crkveno odlikovanje Šešelju je u ime vladike Longina dodelio vladika bački Irinej koji je, kako se navodi u saopštenju, tom prilikom poručio da mu je „pripao deo časti i prijatna dužnost da u ime preosvećenog vladike Longina uruči ovaj divni orden, napravljen u ime jednoga divnog Božijeg ugodnika, svetitelja, našeg gotovo savremenika, Svetoga brata Mardarija“.

Šešelj je rekao da mu je veliko zadovoljstvo i čast da on „kao nedostojan“ primi ovo visko crkveno odlikovanje, dodaje se u saopštenju.

Lider radikala dodao je i da kada je svojevremeno, kada je boravio u Americi, Кanadi i Australiji, zatekao tamo Srbe „podeljene, zavađene na krv i nož“.


„Ja sam se trudio, na svakom mestu gde sam boravio, da se taj raskol prevaziđe, da se crkva ponovo ujedini i imao sam prilično uspeha. Po prvi put su jedni drugima dolazili u crkvene domove, u crkve, manastire, a onda je dolazak na čelo srpske crkve patrijarha Pavla širom otvorio put da se to zaista i postigne“, rekao je Šešelj.

Podsetimo, Vojislav Šešelj je pravosnažnom presudom Haškog tribunala iz 2018. godine osuđen na deset godina zatvora zbog podsticanja progona, deportacije i prisilnog raseljavanja i premeštanja Hrvata u vojvođanskom selu Hrtkovci, 1992.


https://rs.n1info.com/vesti/spc-odlikovala-i-vojislava-seselja-oreden-mu-urucio-vladika-irinej/


Mislim da sam ustanovio koji je kriterijum da dobiješ orden SPC. Treba biti ratni zločinac ili ratni huškač, mafijaš i ruski agent. Odnosno - radikal.

Захваљујемо СПЦ'у.... Као знак захвалности спремижемо посне мангулице за наше

1662905808392.jpeg
87eb36a3-ff40-4017-b25c-548639e77c39.jpg
 
Немој да те свети Сава и ресто Срба из раја погледају после овог писанија...

Политизација цркве је теби непознат појам колико и појам Србске Цркве... кад Црква држи Србски интерес, ништа од тога што ти бунцаш не постоји ни у најлуђим умовима... ал сад је време таме, па и може да се домишљате историјом коју не познајете
Tebi je nepoznato jednačenje po zvučnosti.
 

Back
Top