Quantcast

SPC o pričešću istom kašičicom u vreme koronavirusa: Stvar crkve, država ne može da se meša

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
22.122
Па кад је тако цитирај гдје сам ја или неко други искључиво рекао да се вјерници не могу заразити нпр.ако буду у контакту са другом особом.
Моја парола је да не волим лажи, а поготово ниске и волим да назовем ствари правим именом.
Поштујем свачији став, али кад неко изврће туђе ријечи и чупа их из контекста,...
pa cela tema i jeste o tome gde vernici tvrde da im se pricest ne sme braniti jer se nikad niko nije tako zarazio

Koslav75

Ističe se
Poruka
2.464
pa cela tema i jeste o tome gde vernici tvrde da im se pricest ne sme braniti jer se nikad niko nije tako zarazio
Тачно, односи се на сам чин причешћа, не на остале контакте са зараженим, ти си коментарисао пост о сједењу на истом мјесту, нико није рекао да се вјерници не могу заразити како си ти представио у свом коментару.

Koslav75

Ističe se
Poruka
2.464
Али добро, хајде да мало другачије поставимо ствари, рецимо вјерници не одлазе више на причешће, не одлазе у цркву, свима нам лакнуло.
Шта даље, каква је стратегија, кад ће се ово завршити ако се стручњаци слажу да је потребно да буде заражено најмање 60%-70% популације да би се створио имунитет?
Кажу да је битно да се развуче кривуља заразе да се не оптерети здравствени систем, колики је то број који неће оптеретити? Шта мислите да ли је 1000 заражених дневно оптималан број новозаражених са којим би болнице могле изаћи на крај.
Ако је 1000, израчунајте колико би требало да потраје ово стање, или мислите да ће се све ријешити ако вјерници престану ићи на причешће, те ће вирус из тог разлога нестати.

Koslav75

Ističe se
Poruka
2.464
Pazi sad ovo. Nije cak ni sam cin pricesca. Nije ni svima koji se pricescuju garantovano da se nece zaraziti. Samo pravi vernici se ne mogu zaraziti tokom samog cina pricesca.
Ок,то је став којег се држимо, али зашто се износе "криви наводи", што би рекли политичари :lol: .

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.046
Ок,то је став којег се држимо, али зашто се износе "криви наводи", што би рекли политичари :lol: .
Sto se mene tice "krivi navodi" se iznose zato sto niko osim vernika ne moze ovu recenicu da shvati ozbiljno. Pa valjda misle da se salite ili sta vec. Jer to je takva tvrdnja koju je nemoguce dokazati. I samim tim je potpuno besmislena. Pa onda daju sebi na volju da interpretiraju kako im se cefne.

Koslav75

Ističe se
Poruka
2.464
Sto se mene tice "krivi navodi" se iznose zato sto niko osim vernika ne moze ovu recenicu da shvati ozbiljno. Pa valjda misle da se salite ili sta vec. Jer to je takva tvrdnja koju je nemoguce dokazati. I samim tim je potpuno besmislena. Pa onda daju sebi na volju da interpretiraju kako im se cefne.
Супер, можеш коментарисати и други пост, да ли ће вирус нестати са престанком причешћа, ако хоће, ево ја одмах апелујем на све вјернике да се стрпе, али ако неће, какав ти се чини план, колико ће то потрајати, колико би вјерници требало да се стрпе, мјесец, два, или деценију?

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.046
"Ni jedan pravi vernik se nece zaraziti tokom cina pricesca" je "logical fallacy" poznata pod nazivom "no true scotsman".
"У овом облику погрешног резоновања нечије уверење се чини немогуће за опвргнути, јер без обзира колико су докази снажни, човек једноставно помера циљеве тако да се не примењује на наводно "истинити" пример. Ова врста пострационализације је начин да се избегну ваљане критике нечије аргументације." Пример:
Особа1: Ни један прави Шкот не вечера после 8.
Особа2: Ја сам прави Шкот и ја вечерам после 8.
Особа1: Ти ниси прави Шкот.

Kao sto vidimo to da li neko vecera posle 8 nema nikakve veze sa tim da li je pravi Shkot. Ali to Osoba1 ne uvidja, nego je bitnije to sto Osoba vecera posle 8, i zanemaruje cinjenicu da je Osoba2 de facto pravi Shkot.

Primer:
Osoba1: Ni jedan pravi vernik se nece zaraziti tokom cina pricesca
Osoba2: Ali ja sam se zarazio tokom cina pricesca i bas sam pazio da se ne zarazim nigde drugo. Evo sinuo sam skafander I samo sam liznuo kasikicu.
Osoba1: Ti nisi pravi vernik.

Ovu tvrdnju je nemoguce dokazati jer je naopako postavljena.

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.046
Супер, можеш коментарисати и други пост, да ли ће вирус нестати са престанком причешћа, ако хоће, ево ја одмах апелујем на све вјернике да се стрпе, али ако неће, какав ти се чини план, колико ће то потрајати, колико би вјерници требало да се стрпе, мјесец, два, или деценију?
Pa strpite se i mi se strpavamo. :)

.Gogilli.

Iskusan
Poruka
6.916
"Ni jedan pravi vernik se nece zaraziti tokom cina pricesca" je "logical fallacy" poznata pod nazivom "no true scotsman".
"У овом облику погрешног резоновања нечије уверење се чини немогуће за опвргнути, јер без обзира колико су докази снажни, човек једноставно помера циљеве тако да се не примењује на наводно "истинити" пример. Ова врста пострационализације је начин да се избегну ваљане критике нечије аргументације." Пример:
Особа1: Ни један прави Шкот не вечера после 8.
Особа2: Ја сам прави Шкот и ја вечерам после 8.
Особа1: Ти ниси прави Шкот.

Kao sto vidimo to da li neko vecera posle 8 nema nikakve veze sa tim da li je pravi Shkot. Ali to Osoba1 ne uvidja, nego je bitnije to sto Osoba vecera posle 8, i zanemaruje cinjenicu da je Osoba2 de facto pravi Shkot.

Primer:
Osoba1: Ni jedan pravi vernik se nece zaraziti tokom cina pricesca
Osoba2: Ali ja sam se zarazio tokom cina pricesca i bas sam pazio da se ne zarazim nigde drugo. Evo sinuo sam skafander I samo sam liznuo kasikicu.
Osoba1: Ti nisi pravi vernik.

Ovu tvrdnju je nemoguce dokazati jer je naopako postavljena.
ovo je sa zvanicnog Sajta SPC
Znaci jedino merodavno
Prvo procitaj pa onda komentarisi

http://spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_svetog_arhijerejskog_sinoda_2

Koslav75

Ističe se
Poruka
2.464
Pa strpite se i mi se strpavamo. :)
Зашто обилазиш око питања, ја те питам једно, а ти одговараш друго :lol: ? Колико се треба стрпити, мјесец или деценију, шта мислиш хоће ли се ово завршити у јуну како рекоше једни, или за двије године како рекоше други, или за деценију ако би било по хиљаду заражених сваки дан? Да ли то значи да би ми дјеца која су основци требали постати пунољетни не излазећи из стана?

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.046
Зашто обилазиш око питања, ја те питам једно, а ти одговараш друго :lol: ? Колико се треба стрпити, мјесец или деценију, шта мислиш хоће ли се ово завршити у јуну како рекоше једни, или за двије године како рекоше други, или за деценију ако би било по хиљаду заражених сваки дан? Да ли то значи да би ми дјеца која су основци требали постати пунољетни не излазећи из стана?
Na sta da ti odgovaram kad situaciju ne shvatas ozbiljno. Sva ova pitanja su posledica toga.
Najbolje je da odmah ukinemo sve mere i sve ce biti gotovo za nekih tri meseca. Reci roditeljima da spreme testament za svaki slucaj, prekrsti se pa sta kom bog da.

Vi sto volite da se kockate uzmite lepo igrajte ruski rulet. Ubacis lepo jedan metak to ti je 16% sanse. Korona je 15% sanse da ces zavrsiti u bolnici. Ddje mu skoro isto.

Meni je jedini problem sto zivimo u istoj drzavi trenutno. Kad bi mogli nekako da se grupisete vi kojima je ovo smesno i mi kojima ovo nije smesno, pa da me lepo boli uvo, i za pricesce i za rostiljanje i za ostale nebuloze.

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.046
ovo je sa zvanicnog Sajta SPC
Znaci jedino merodavno
Prvo procitaj pa onda komentarisi

http://spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_svetog_arhijerejskog_sinoda_2
Milina jedna. Toliko reci a tako malo korisnih informacija. Iz ovog ima svako da procita sta se njemu svidja. Zajebali su politicare sa ovom izjavom. Bicu blag pa cu reci da je totalna neozbiljnost.

Procitao sam, jel treba sad prekopiram ponovo ovo objasnjenje nebuloze. Ne vidim da se ista promenilo.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
22.122
Milina jedna. Toliko reci a tako malo korisnih informacija. Iz ovog ima svako da procita sta se njemu svidja. Zajebali su politicare sa ovom izjavom. Bicu blag pa cu reci da je totalna neozbiljnost.

Procitao sam, jel treba sad prekopiram ponovo ovo objasnjenje nebuloze. Ne vidim da se ista promenilo.
Поштујући значај и достигнућа медицине, које сматра великим Божјим даром и великим људским подвигом, она својим верницима нуди и јединствени лек бесмртности, свето Причешће, као и благодат својих светих Тајни и свог целокупног благодатног дејства.

Свети Синод позива све вернике наше Цркве на одговорност и трезвеност у овој ситуацији и апелује на њих да не пренебрегавају упутства медицинских служби и државних органа и да не запостављају или игноришу прописане превентивне мере – једном речју, да не излажу опасности ни себе ни друге. Нема места, међутим, паници и непровереним гласинама.

dajem vam lek besmrtnosti ali pazite da se ne zarazite

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.