SPC je izvorna crkva od Isusa Hrista, ali kakve je onda inovacije ugradjivao Sveti Sava?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
34.882
-Ако си Православни Хришћанин, твоју религију је основао Исус Христос, Син Божији, 33. године. Она се није мењала од тада. Наша Црква је сада скоро 2000 година стара и стога се баш Православље,Црква Светих Апостола и Светих Отаца, сматра истинитом Jедном Светом и Апостолском Црквом.

Ovaj citat moze cesto da se procita na forumu, ali se onda postavlja pitanje, ako je to zaista tako, zasto je onda Sveti Sava ugradjivao inovacije. Jedan cuveni naucnik Milos Dimitrijevic na balkan infu je pricao da je ustvari Sveti Sava razvijo pojam o srpskoj naciji koji je zacementirao sa SPC.
:think:
Iskreno ne poznajem taj deo istorije od pokrstavanje Srba do Svetog Save, i kakva je razlika od Svetog Save do danas ?

-Ако си Православни Хришћанин, твоју религију је основао Исус Христос, Син Божији, 33. године. Она се није мењала од тада. Наша Црква је сада скоро 2000 година стара и стога се баш Православље,Црква Светих Апостола и Светих Отаца, сматра истинитом Jедном Светом и Апостолском Црквом.

Ovaj citat moze cesto da se procita na forumu, ali se onda postavlja pitanje, ako je to zaista tako, zasto je onda Sveti Sava ugradjivao inovacije. Jedan cuveni naucnik Milos Dimitrijevic na balkan infu je pricao da je ustvari Sveti Sava razvijo pojam o srpskoj naciji koji je zacementirao sa SPC.
:think:
Iskreno ne poznajem taj deo istorije od pokrstavanje Srba do Svetog Save, i kakva je razlika od Svetog Save do danas ?
Kakve inovacije?
Jel to sustinski utice na samu vere, na dogmate vere?
SPC nije prva Crkva od vremena Isusa vec nastavak tog ucenja i osnovana u 13 veku.
Danasnja SPC ne lici na Crkvu koja je nekada bila do vremena Patrijarha Pavla...nakon toga samo srozavanje i preterano snishodjenje i prema vernicima i prema Rimokatolicima.

Ne znam šta mi ovde o tome da kažemo što čuveni naučnik Miloš Dimitrijević
već nije rekao.

Ti pitaš kakve je inovacije ugradio ili tvrdiš da je neke inovacije ugradio? :dontunderstand:
Zar nije Sveti Sava kao sto tvrdi cuveni naucnik ogradio SPC samo za Srbe, time sto je formirao njihovu nacionalnu svest, jer Isus nije pricao samo o Jevrejima, nego o svim ljudima ?

A hoce li se napisati neki najnoviji zavet ?
Savremenije je drustvo, 21. je vek.....
Vreme je :super:
Zakasnio si brale,vec ga napisali...pitaj naseg Maki! ako mi ne verujes,nek ti pokaze sta su sve zapisali/dodaliu/promenili neki njegovi oci ...!
...to su bre pravi kreativnio inovatori,izbacili sve sto im smeta dodali ono sto im treba i tako skockali neki njihiov "novi zavet" i eto ti Makija koji nam otvoreno kaze da svoju veru temelji/zasniva upravo na te njihove...verske kreacije ! :D

Zakasnio si brale,vec ga napisali...pitaj naseg Maki! ako mi ne verujes,nek ti pokaze sta su sve zapisali/dodaliu/promenili neki njegovi oci ...!
...to su bre pravi kreativnio inovatori,izbacili sve sto im smeta dodali ono sto im treba i tako skockali neki njihiov "novi zavet" i eto ti Makija koji nam otvoreno kaze da svoju veru temelji/zasniva upravo na te njihove...verske kreacije ! :D
Srećom Bog posla Elenu Vajt da nas sve vrati na put библиската истина.

1717657831874.png

Kao Šiptar, nemaš kredibiliteta da oceniš šta je šta.

Back