Spasio porodicu iz reke, a oni ga ostavili da se udavi

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.295
Jedan plemeniti mladić stradao je pokušavajući da spasi porodicu koja se davila. Nakon što je izbavio sve troje, ponestalo mu je snage i utopio se. Porodica koju je spasio nije ni pokušala da mu pomognu, već su jednostavno otišli. To se nas ne tiče, rekli su pri odlasku.

Ne obazirući se na sopstvenu sigurnost, 27-godišnji Deng Jinjie skočio je u reku kako bi spasio porodicu koja se davila. Međutim, nakon što je izbavio sve troje, ponestalo mu je snage i utopio se.

Celu priču tužnijom čini to što članovi porodice koju je plemeniti mladić spasio nisu ni pokušali da mu pomognu, već su jednostavno otišli i ostavili ga da umre.

Hiljade ljudi stajalo je na obalama reke Sunshuihe u Kini, nadajući se da će Deng biti spašen, ali uzalud. Među njima su bili i članovi njegove porodice, prijatelji i njegova dva psa, koja su verno čekala svog vlasnika.

Nevolja je počela kada je par, koji se kupao sa svojim petogodišnjim detetom, upao u vir. Pozvali su pomoć i Deng, koji je obalom šetao svoje ljubimce, bez razmišljanja se bacio u vodu da im pomogne.

Uskoro su se priključili i drugi prolaznici, ali tek kada su sva tri člana porodice bila na sigurnom, primećeno je da mladića nema.

Ceo grad plakao

Umesto da pomognu, nezahvalni ljudi su otišli dok se još tragalo za čovekom koji im je nesebično pritekao u pomoć. Bez reči zahvalnosti napustili su obalu, a da njihov čin bude još odvratniji, kada su ih prisutni pokušali zaustaviti, dali su bezdušan odgovor.

"Kako možete ići kad je čovek koji vas je spasio još u vodi?" pitali su ih prolaznici.

"To se nas ne tiče", hladno je odgovorila supruga.

Dengova porodica bila je u neverici.

"Čila sam da je moj brat spasao dečaka. Ne mogu da verujem da je te ljude bilo briga šta je sa mojim bratom. Razočarana sam njihovim beščašćem - rekla je Dengova sestra.

Preminuli mladić radio je na gradilištu. Hobi su mu bili njegovi psi. Imao je 16 pasa. Ceo grad je plakao posle ovog događaja.

http://www.smedia.rs/vesti/vest/962...-reke-a-oni-ga-ostavili-da-se-udavi-FOTO.html

Back