Spasavanje Harda #2

Komplexas

Zainteresovan član
Poruka
136
Evo i ja da se javim.

U servisu mi je receno da hard disc ima previse bad sectora.

Uradio sam HD-TUNE scan i sa onim kvadraticima od njih 1000 zelenih 2 su bila crvena.


Uradio sam onaj brzi scan and repair sa HDD regeneratorom. Nasao je 10 bad sectora i svih 10 su opravljeni bez problema.


Sada sam ponovo uradio onu probu sa HD Tune-om i sada su SVI kvadratici zeleni.

Kada odem na HEALTH dva ona polja su podvucena ZUTOM BOJOM


Prvo polje je (05) Reallocated Sector Count i tu pise

Number of damaged sector that have been replaced: 29

status: This drive has damages sectors


a druga zuta linija je

(C4) Realocated Event Count

Number of sector replacment options 11

Status: OK


Ponavaljam sada su SVA POLJA ZELENA!


Hard Disc je 80 GB Ata (inace komp je noviji, ima samo jedan ulaz za ATA ostalo je sve za SATA) i ovo mi je jedini hard koji imam.


Da li sada trebam da uradim REGENERACIJU sa onim HDregenerator programom?


Uradio sam boot na flash-u malom od 2gb.
 
a zašto vi ljudi nikad ne slušate kad vam se lepo
kaže da zahebete taj hdd regenerator :think:
(ova zahebancija što se to regeneriše je na vašu odgovornost , ja bi spremao pare za novi dsisk :dash: )
ponekad mi se čini da kuckam u vetar ili ko da hebrejski pišem :sad2:
 
Pa bre ako postoji nesto sto moze pomoci zasto ne probati. Kupovina drugog hard disca naravno stoji kao neizbezna opcija ali ako za to nema potrebe bolje ne odvajam ''leba iz usta'' da bi to kupio.

Uostalom one dve crvene kockice mi je opravio, vrsio sam HD Tune test 3 puta i svaki put pokaze sve zeleno. Pre je imao 3 one zute crte i na svima je pisalo damaged a sada ima samo 2 na jednom pise damaged a na drugom ok.


Ja sam tvoj komentar procitao, razmislio o njemu i odlucio da ga za sada ne praktikujem dok ne vidim da li postoji nesto drugo sto se moze uraditi.


Video sam da je hard u onoj drugoj temi ocajan, dok ovaj moj nije.

Ne mogu reci da nesto ne radi ako to ne probam, a isto vazi i za tebe naravno :)
 
- princip te "opravke" je u stvari realokacija tih sektora
- količina odvojena u firmveru diska za realokaciju je ograničena (nije beskonačna)
- postoje izveštaji da im je potpuno uništen disk posle upotrebe
programa HDD regenerator

moja dva centa su da ga više ne "regenerišeš" valjda mu je dovoljno :think:


pre dalje primene low level disk programa
preporučio bih ti da pročitaš o samom disku
s tim da se obrati pažnja na nove tipove koji
sami oporavljaju ove greške putem realokacije sektora ,imaju u firmveru rutine :gace:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_failure
http://www.howstuffworks.com/hard-disk.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.

takođe postoji i ovde tema koja je lepjiva :besna:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/72282-Kako-radi-hard-disk.
 
Poslednja izmena:
nije be to pokušavam da ti kažem
oni su realocirani samo da se ne vide (ili se vide kao realocirani , zato je žuto)
ali je priroda kvara takva da se sa vremenom kumulativno
uvećava broj tih loših sektora.

s tim da upotreba tih "regeneratora" ubrzava vreme propasti diska
 
ja mislim da si hard sredio koliko toliko,zuto upozorenje je bolje od crvenog a to sto i dalje stoji je zato sto se ono ne brise vec samo pamti "greske"
jel koristis taj hard kao primarni za os ili storage?

ako je hd tune u sporijem modu pokazao sve zelene opusteno,al uvek imaj narezane vazne stvari ,nikad se nezna kada hard moze da odapne
 
U sporijem modu je pokazao sve zeleno. Inace sam backupovao na DVD discovima sve sto mi je bitno. Inace HD je jedan jedini, primarni. Na njemu je sistem. Znam ja da mi ne gine kupovina novog al dobro. Moram da skupim prvo parice za tako nesto :-)
 
Znam da mi je onaj u servisu rekao da imam previse bad sectora i da hard mora da se menja. Nov SATA od pola TB kosta 4000 din. Posle mi je receno ovde na forumu ako hard ima previse bad sektora rad ne bi bio jednak, padao bi sistem, gasio se komp itd sto se meni NE desava.

No tu i dalje ostaje problem maticne ploce. Odnecu ga kod jednog elektronicara u komsiluku, onaj je lud sve zivo zna da opravi.. Naravno uz paklicu cigareta haha..
 
Narandžasta polja .....su ...PRVI STEPEN UZBUNE.....drugim recima...taj disk više nije za ...RAD....ali može da posluži kao....MAGACIN ...( bez brisanja i bez over-write-a )....znači ...STORAGE & READ DATA ( korisna PENZIJA ):ok:

TO TI JE MOJ SAVET.....OSTALO JE NA TEBI....
 

Back
Top