Špargla - čemu to služi

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
53.754
Danas kupim sasvim impulsivno - šparglu. Izgledala mi lepo onako zelena i zdrava naizgled. Samo vrhovi.

Sad sedim i gledam u nju, ne znam šta da radim s njom. Spremio bih je kao prilog uz ribu.

Kako vi spremate šparglu?


ce3d1f4103467852bee92c465390eb32.jpg
 
Na rostilju kao prilog. Samo je lagano premazem sa maslinovim uljem uz malo soli i bibera. Kao prilog u tiganju uz puter. Rastopim slani puter sa belim lukom, dodam spargle i zacine. U oba slucaja, vazno je da se ne raskuva jer onda omllitavi i bude kao kanap, pa se treba stalno kontrolisati. Treba da bude solidno tvrda na dodir viljuskom i da bukvalno krcka pod zubima. I pravim ga uz belo pilece meso. Rasecem belo meso na pola, tanko, utrljam malo soli i bibera u unutrasnju stranu mesa, dodam dva, tri asparagusa, list sira po zelji, obicno cedar. Savijem meso (ili ako je tanje umotam u rolnu) i pricvrstim cackalicama. Spolja meso malo zacinim sa mlevenim belim lukom, alevom paprikom i zacinom, obicno italijanski, ili provans. Nekada kuvam u rerni (pokrijem aluminijumskom folijom do pred kraj kada otkrijem da se meso malo zapece), ili u tiganju na maloj temperaturi. Nemam svoju sliku, ova je sa neta, ali izgleda ovako. Meni se ukus spargle mnogo svidja i cesto je pravim.

th.jpg
 
Kako vi spremate šparglu?
први пут пробала шпарогу у салати од морских плодова, уТузли. :lol:
дивноћа...
неколико пута налетела овде код мене (кошталобогаоца).
кратко бланширала, али не све него само до дела који се лаганица преломи.
додала мало уља, белог лука, мислим и коцкице скуваног кромпира.
уз рибу, одлично...боље од блитве.;)

добро је било и у кајгани...
 
Nije mi privlačna na izgled. Videla sam da je obare i to je to. Artčoke sam probala i svidele su mi se.
Ne volim ni morske plodove.
па шта ти није привлачно на шпароги. ко плетеница. ;)
ако не волиш морске плодове а ти уз морске рибице.:lol:
или клот са уљем и белим луком, као салатица.
ове уТузли биле младе, танке, као уплетене...
 
Danas kupim sasvim impulsivno - šparglu. Izgledala mi lepo onako zelena i zdrava naizgled. Samo vrhovi.

Sad sedim i gledam u nju, ne znam šta da radim s njom. Spremio bih je kao prilog uz ribu.

Kako vi spremate šparglu?


Pogledajte prilog 1353290


preprzi na maslinovom ulju (ne kuhan) , soli bibera i balsamico i sve ostavish da malo odstoji to jest upije
 
па шта ти није привлачно на шпароги. ко плетеница. ;)
ако не волиш морске плодове а ти уз морске рибице.:lol:
или клот са уљем и белим луком, као салатица.
ове уТузли биле младе, танке, као уплетене...
Ti tako lepo pričaš da bih je probala
 
Ја сам је гајио у скромној површини и волео сам да је грицнем сирову...Мада куповао сам је у теглама као салату , симпатична. Најлепша ми је кад је продинстам.
 

Back
Top