Spajanje porodice u Nemackoj

Ne, ne, 2.9.2018 sam poslala za termin, i dobijem ja termin za 23.09.2019, ali izostavili su moje dete i broj pasosa su mi pogresili. I pise ako je do greske neke da stoniram i pozovem i pitam kazu stonirajte mi cemo srediti gresku i ja stoniram. Kad ono stize onaj poznat e mail kao na samom pocetku, ja pozovem tek ce ona meni pa sad cekajte 11 meseci, a njihova greska, ja pogresila nisam, i uzmem ja advokata i on napisao zalbu, dat im je rok 24h da odgovore, i nisu, krenemo mi za Dudlung, kad posle par dana stize mi email od ambasade sa izvinjenjem i da dodjem ipak 23.09. Hahahaha. I odem, predam. I evo su sad papiri u stuttgartu kazu da ce mi dete krenuti u januaru u skolu i da ne brinemo. Sad i dalje cekamo. A vi probajte, uspeh vam predstoji sigurno!
 
Mi smo 2.9.2018, termin 23.9.2019, plus sto prvi put kada su mi poslali mail pogresili su broj pasosa, i pise lepo dole da ako je neka greska ili u slucaju da ne zelim vise termin da stoniram, i sad ja stoniram i ocekujem povratni mail kao neku korekciju, kad ono poruka kao sam pocetak da cekam 11 meseci za termin. Ja poludim, angazujem advokata u nemackoj i on se zali, posle 7 dana vratili su me u sistem za isti dan. Strasno. Jos ja pre toga zovem a tek ce ona meni pa cekajte 11 meseci ponovo. A njihova greska. Srecom to smo sredili. Kazite mi da da li znate tacan iznos koliko je dovoljno novca po osobi da bi odobrili vizu, s tim da ja imam i dete. Posto nista ne znam s da kazem da je to sigurno. Hvala vam puno
Screenshot_20191117-162045_Facebook.jpg

Mi smo 2.9.2018, termin 23.9.2019, plus sto prvi put kada su mi poslali mail pogresili su broj pasosa, i pise lepo dole da ako je neka greska ili u slucaju da ne zelim vise termin da stoniram, i sad ja stoniram i ocekujem povratni mail kao neku korekciju, kad ono poruka kao sam pocetak da cekam 11 meseci za termin. Ja poludim, angazujem advokata u nemackoj i on se zali, posle 7 dana vratili su me u sistem za isti dan. Strasno. Jos ja pre toga zovem a tek ce ona meni pa cekajte 11 meseci ponovo. A njihova greska. Srecom to smo sredili. Kazite mi da da li znate tacan iznos koliko je dovoljno novca po osobi da bi odobrili vizu, s tim da ja imam i dete. Posto nista ne znam s da kazem da je to sigurno. Hvala vam puno
Mi smo 2.9.2018, termin 23.9.2019, plus sto prvi put kada su mi poslali mail pogresili su broj pasosa, i pise lepo dole da ako je neka greska ili u slucaju da ne zelim vise termin da stoniram, i sad ja stoniram i ocekujem povratni mail kao neku korekciju, kad ono poruka kao sam pocetak da cekam 11 meseci za termin. Ja poludim, angazujem advokata u nemackoj i on se zali, posle 7 dana vratili su me u sistem za isti dan. Strasno. Jos ja pre toga zovem a tek ce ona meni pa cekajte 11 meseci ponovo. A njihova greska. Srecom to smo sredili. Kazite mi da da li znate tacan iznos koliko je dovoljno novca po osobi da bi odobrili vizu, s tim da ja imam i dete. Posto nista ne znam s da kazem da je to sigurno. Hvala vam puno
 
Da javim sta se desilo pa ako moze neko da mi kaze ako je upucen, dodatna dokumentacija su 7 papira, znaci strasno. Prvo 3 mesecna primanja, znaci opet, drugo ugovori za posao mog muza, opet ugovor za stan, ja ne znam sta traze opet, i sad moj suprug placa alimentaciju od 450e, sada traze dokaz da on placa, s tim ako taj papir preda mi smo u minusu. I sta sada? S tim da imamo moj ugovor za posao od 1200 mesecno(pise u ugovoru da cim dodjem iz srbije pocinjem da radim)da li ce to da pomogne? Sta mi da radimo vise?
 
Recite mi da li to vazi i za mene posto sam ja predala 23.09. Evo da ponovim i ovde Suprug 396e + Ja 396e + moje dete 314(7god) + stan 680. Alimentacije 450e. To mu dodje 2236e, a mi ukupno imamo 2210e. S tim opet ponavljam imam ugovor 30 sati nedeljno 10,80e. Neka mi bar neko kaze ako je prosao nesto slicno, ili bar neko misljenje.
Pa stvarno ne znam sta da vam kazem, tu tabelu sam i ja isto tako dobio, koliko sam cuo,ali ne znam da li je to proverena informacija, oni vam odmah i racunaju i promenu poreske klase i plus jedan deciji dodatak. Najbolje bi bilo da vam muz proseta do Landratsamt-a i neka dobije direktnu informaciju.
 
Dobro veče, moj suprug je sinoc aplicirao za Blue Card, ambasada BG. Ne postoji opcija prilikom zakazivaja da i mene oznaci kao clana porodice koji sa njim ide na termin, kao u prethodnih par meseci ( radi spajanja porodice po novom). Ja planiram da zakazem termin za spajanje porodice, imam pitanje u vezi sledeceg:

-Anzahl Besucher-Sta tacno to predstavlja? Da li se to odnosi na broj dece? S obzirom da trenutno nemamo dece i da na spajanje idem samo ja, koji broj tu trebam da izaberem i ciji broj pasosa još trebam da ukucam? ( nema mogucnost za obelezavanje 0-nula).

-Da li su kategorije za spajanje porodice novina ? (tipa moj suprug podnosi zahtev za vizu sa plavom kartom...)

-Da li ce se u tom slucaju manje čekati na termin za spajanje, nisam sigurna da li ja trebam da idem sa njim na termin za plavu kartu ili..?

Hvala svima na odgovorima unapred. Pozdrav
 
Ljudi UPOMOC MOLIM VAS ALI MOLIM AKO NEKO NESTO ZNA NEKA SE JAVI. Predala sam 23.09 trazili su dopunu u nemackoj, odjednom stize pitanje kod advokata od njih da li je moj suprug insolvenz( sto i jeste, ima dug koji je stekao sa bivsom zenom u braku i sada mu je receno da 5 godina ne sme u kredite i td) sada moje pitanje da li to utice na odluku spajanje porodice? Advokat je rekao da dodje u ponedeljak na razgovor i kao fazon nije to veliki problem. Da li zna NEKO nesto o ovome?
 
Zdravo, ja sam bila na terminu za spajanje porodice 9.12. čekam još uvek odgovor... Zanima me za tu dopunu termina, da li mene obavestavaju na broj koji sam ostavila ili će mog supruga pismeno obavestiti? (Trenutno je u Srbiji na odmoru pa se brinem).. Hvala unapred 🙂
 
Zdravo, ja sam bila na terminu za spajanje porodice 9.12. čekam još uvek odgovor... Zanima me za tu dopunu termina, da li mene obavestavaju na broj koji sam ostavila ili će mog supruga pismeno obavestiti? (Trenutno je u Srbiji na odmoru pa se brinem).. Hvala unapred 🙂
Obicno zovu partnera koji je tamo. Mog supruga su zvali na telefon pa posle par dana je stigao koverat koje papire da donese u roku 3 nedelje.
 

Back
Top