Spajanje porodice u Nemackoj

Pozdrav svima interesuje me dali neko zna ili je proso kroz tu situaciju jer uskoro ce mi biti 2 godine boravka i rada u De i moje pitanje glasi dali mogu da odradim spajanje porosice u De u najblizi Auslenderbehorde jer ce pre stici tih 2 godina provedenih ovde nego li termin za spajanje porodice .
 
Za spajanje se u ambasadu se nosi kopija dozvola boravka? Da li je to kopija vize?
Kopija vize, tako je, koja je izdata u Auslanderbehorde kad ste dosli u Nemacku

Pozdrav svima interesuje me dali neko zna ili je proso kroz tu situaciju jer uskoro ce mi biti 2 godine boravka i rada u De i moje pitanje glasi dali mogu da odradim spajanje porosice u De u najblizi Auslenderbehorde jer ce pre stici tih 2 godina provedenih ovde nego li termin za spajanje porodice .

Probao na sve moguce nacine. Ne moze. Moraju da dobiju ulaznu vizu koja se izdaje iskljucivo u ambasadi u maticnoj zemlji (dakle ambasada BG)
 
Za koji grad u DE? Nama su u Minhenu rekli da cemo cekati jos 3 meseca jer im ne radi nesto sistem kako treba ovde, tako da sam ja lepo doveo porodicu na 3 meseca dok to ne prodje...
Stuttgart, ma ja stvarno ne znam. Znam da su nam papiri iz Berlina vraceni i da je receno da je sa njihove strane sve u redu, li da su papiri u Stittgartu, ja stvarno ne znam. Cekas termin, cekas vizu.
 
Onda pravac Auslanderbehorde u Stuttgart-u, i tamo da se pita. Znam sve, mi smo poslali prijavu 19. septembra 2018, zena bila na terminu u oktobru ove godine, i sad cekanje vize, izludeli smo ali totalno.
Mi smo 2.9.2018, termin 23.9.2019, plus sto prvi put kada su mi poslali mail pogresili su broj pasosa, i pise lepo dole da ako je neka greska ili u slucaju da ne zelim vise termin da stoniram, i sad ja stoniram i ocekujem povratni mail kao neku korekciju, kad ono poruka kao sam pocetak da cekam 11 meseci za termin. Ja poludim, angazujem advokata u nemackoj i on se zali, posle 7 dana vratili su me u sistem za isti dan. Strasno. Jos ja pre toga zovem a tek ce ona meni pa cekajte 11 meseci ponovo. A njihova greska. Srecom to smo sredili. Kazite mi da da li znate tacan iznos koliko je dovoljno novca po osobi da bi odobrili vizu, s tim da ja imam i dete. Posto nista ne znam s da kazem da je to sigurno. Hvala vam puno
 
Znam sve, strasno. Nego, koliko znam treba oko 1000 evra (nesto malo manje) da vam ostane kad platite stan i obaveze od plate, zaboravio sam tacne cifre ali recimo da je oko 400 evra po odrasloj osobi i 240 evra za dete do pet godina. s tim da vam u prosek ulazi i deciji dodatak na koji imate pravo, 204 evra po detetu, ta suma se doda na ostatak plate. Ima moj post o tome potrazite moje poruke na forumu, ima jedan post gde sam tacno opisao racunicu, ali ugrubo:

Recimo imate NETO platu 2000 evra. Stan kosta (warm) 800 evra. znaci imate 1200 evra na raspolaganju.

Na tu cifru dodajte 204 evra za deciji dodatak na koji imate pravo, dobije se 1404 evra.

Od ove cifre se onda oduzima 374 evra po odrasloj osobi, i 240 evra po detetu do 5 godina starosti. Dobije se 416 evra na kraju racunice, znaci toliko ste u plusu, najbitnije je da ne odete u minus :) ako ste u plusu nemate problem za spajanje
 
Nema na cemu. za dete od 6 do 13 godina staristi treba 296 evra po onome sto sam citao skoro, tako da ste i dalje u plusu to je ok. Takodje, racunajte da ce se promeniti poreska klasa, tako da ce vam supruznik iz klase 1 otici u klasu 3 a vi ukoliko ne radite u klasu pet. tako da se i tu dobije par stotina evra vise zavisi od plate, i to se racuna takodje za spajanje porodice. recimo ako je neto plata u prvoj klasi 2000 evra, u klasi 3 bice 2250 (otprilike, nisam racunao tacno ali ovo je ugruba racunica).

Ovde mozete da izracunate tacno:

https://www.brutto-netto-rechner.info/
 
Nema na cemu. za dete od 6 do 13 godina staristi treba 296 evra po onome sto sam citao skoro, tako da ste i dalje u plusu to je ok. Takodje, racunajte da ce se promeniti poreska klasa, tako da ce vam supruznik iz klase 1 otici u klasu 3 a vi ukoliko ne radite u klasu pet. tako da se i tu dobije par stotina evra vise zavisi od plate, i to se racuna takodje za spajanje porodice. recimo ako je neto plata u prvoj klasi 2000 evra, u klasi 3 bice 2250 (otprilike, nisam racunao tacno ali ovo je ugruba racunica).

Ovde mozete da izracunate tacno:

https://www.brutto-netto-rechner.info/
Hvala, nadamo se da ce uskoro
Evo 9 nedelja se zavrsava. Jao Boze😂
 
Hvala ! Napisala sam mail. Puno hvala na podrsci !
Pozdrav svima, da li neko zna:
1. do kada su podeljeni termini za spajanje porodice ? procitala sam negde da su dobili oni koji su se registrovali do 25.12.
2. da li za spajanje porodice moraju da se imaju 3 platna listica iz Nemacke ? Da li je moguce da se spoji sa npr. garantnim pismom od nemackog drzavljanina.
Ja sam samohrani roditelj i imam dete od 2 godine. Dobila sam radnu vizu i ne bih da cekam 3 meseca da bih dovela tako malo dete. Ako ima neko da podeli informaciju, da je uspeo ovako da spoji porodicu. Hvala svima na odgovu. Pozdrav

Poštovana možete li mi ispričati Vas slučaj za koliko ste uspeli Vaše dete da dovedete kod Vas . Posto ja imam isti slučaj samohrana sam mama , imam dete 12 god i stoga me interesuje da li mi samohrani roditelji imamo neke olakšice u pridruživanju dece ili je ista procedura za sve . Hvala unapred na odgovoru
 
Ja da se javim, dete i ja smo predale 23.09.2019 za spajanje porodice, nikakvih informacija sve do danas. 28.11.2019 pisala sam Auslanderbehorde-u i napokon su reagovali! Pozvali su mog muza i imali su razgovor tipa kada smo se upoznali, kako, takva neka pitanja. Rekli su da treba jos neke papire da dostavi(ja stv ne znam koje kada smo sve predali i znam da nista nismo prepustili) kao sledece nedelje ce stici koverta sta fali pa da im on licno dostavi. Posto je moja cerka upisana u prvi razred u Stuttgartu pitao je za skolu, ona je rekla ja vam kazem da vase dete polazi u januaru, ne brinite. I sad mi recite da li je neko imao bar neko slicno iskustvo? Ili sam ja toliki baksuz.
 
Zdravo narode, vidoh temu pa rekoh da postavim ovde.

Imao sam termin za spajanje porodice, supruga je u DE ima vec godinu i par meseci, inace je ona ima plavu kartu.

E sad, pre por dana sam imao termin, i sad ocekujem vizu nadam se.

Jer sam video podatak kasnije dok sam citao neka iskustva da postoji mogucnost da odbiju jer kao prvo nemamo 2 godine braka, tj, vencali smo se u opstini zadnje leto. pre nekih 6 meseci, i ako je nasa veza vec 3.5+ godine, sto kontam njih ni ne interesuje.

Sto je najgore posto se ona preko agencije prijavila i sve oko dokumentacije, zbog saveta radnice u istoj da je bolje da ode tamo i dobije ( produzi ) plavu kartu, posto je ulazna uvekk na 6 meseci pa tek da se uzmemo, tj. sklopimo brak.

E sad me zanima, dal je neko imao iskustva ovog tipa, i dal' mogu da ne dozovole meni vizu i ako ima plavu kartu samo zbog tog perioda od 2 godine braka/boravka koji ne ispunjavamo po svemu sudeci. i ako imamo brojne dokaze nase dugogodisnje veze ako to budu zahtevali.

I da ujedno, sa obzirom da supruznici nosioca plavih karti ne trebaju da dostavljaju sertifikat o nivou znanja jezika, ja sam svoje odneo, ali ne polozenog jezika, vec sam bio tamo u periodu cekanja 2 x 90dana i pohadjao A1 i A2 intezivni kurs o trajanju od 6 nedelja svaki ( 5 dana x 4 skosla casa), i zadrzali su iste sertifikate, tako da kontam da je i to neki plus u neku ruku.

Prosto sse registrovah da upitam, sa obzirom da sam kao na iglama dok cekam odgovor i ako je samo par dana proslo od mog termina.
 
Pozdrav. Imam jednu nedoumicu pa ako moze neko da pomogne. Sestra je iz Srbije i udala se u novembru i kroz 7 dana je otisla kod muza koji radi u Minhenu vec 5 godina i on ima bugarsko drzavljanstvo, a inace je Makedonac. Trenutno su tamo i pokusavaju da uzmu termin za vizu ali vec 2x kako su otisli velika je guzva i nema termina. Ono sto nas zanima je sledece, pa ako moze neko da mi odgovori bila bih zahvalna s obzirom da ni ona ni on ne znaju dobro nemacki i ne snalaze se uopste.
Da li ona mora da se vrati u Srbiju nakon 3 meseca (u februaru) u slucaju da ne dobiju termin za vizu, a i ako dobiju termin da li sme da ostane nakon 3 meseca na osnovu vencanog lista i kopije njegovog pasosa ili mora da se vrati nakon 90dana? Oni su dobili neku info kako moze da ostane posle 3 meseca na osnovu njegovog pasosa i vencanog lista, ali ne sme da radi. Meni je ta info malo cudna pa bih zelela da se uputim malo da li je to istina jer ne zelimo da dodje u situaciju da dobije zabranu ako istekne 90dana a ona se nije vratila? Izvinite na duzoj objavi ali zaista nam je potrebna informacija
 
Stigli su do 1.11.2018. ali nisu svi iz oktobra dobili i nisu delili vec dve nedelje a moguce da nece ni deliti do posle ng. Takodje na sajtu ambasade se pojavilo obavestenje za preregistraciju u okviru promena za noks 3-5.
Srecna nam svima 2019. Da svi docekamo termine i spojimo nase porodice!
 
Stigli su do 1.11.2018. ali nisu svi iz oktobra dobili i nisu delili vec dve nedelje a moguce da nece ni deliti do posle ng. Takodje na sajtu ambasade se pojavilo obavestenje za preregistraciju u okviru promena za noks 3-5.
Srecna nam svima 2019. Da svi docekamo termine i spojimo nase porodice!
Hvala!
Videla sam tu novu grupu, ali s obzirom da čekam već godinu dana, a da u novoj dolazim na kraj reda, nisam sigurna je li mi pametno da bilo šta menjam...
Nadam se da će podeliti bar još koji termin do kraja godine, jer ako ne, produžiće još vreme čekanja...
Takodje, SREĆNA NOVA 2020g.svima i da se za sve nas smanji vreme čekanja...
 
Molim vas sve za savet. Naime, ja sam ovde u BW vec skoro pa godinu dana, kao Pflegefachkraft sa unbefristetarbeitsvertrag-om. Supruga je za stari termin aplicirala 22.12.2018, stornirali smo ga jer koliko sam shvatio po novim kategorijama ona spada u tu novooformljenu grupu.
2. Članovi porodice koji spadaju u jednu od novouspostavljenih kategorija
  • Pridruživanje supružniku koji već radi u Nemačkoj i ima kvalifikaciju (Noks 3-8)
2.12.2019 smo aplikovali za njen novi termin. Ona je inž.za bezbednost na radu, nije nostrifikovala jos diplomu(treba nam njena prijava adrese ovde kod mene).
Da li neko ima neku svezu informaciju kada ce poceti te nove aplikacije da dele? Otrcano je pitanje jer stvari su malo komplikovanije.

Naime, ona je u drugom stanju i termin porodja je jun 2020. Ukoliko ne dobije ona termin do juna 2020, a dosla bi kao turista opet, da li je neko upucen kako se dobija Dudlung/Fiktionbescheinigung i da li ga je moguce dobiti bez ulazne vize? Mislio sam sa Mutterpassom, prijavom adrese ici do Ausländeramt-a i tamo probati ali ne znam na koji se zakon pozvati...

Hvala svima u napred od srca na odgovorima!
 
Naime, ona je u drugom stanju i termin porodja je jun 2020. Ukoliko ne dobije ona termin do juna 2020, a dosla bi kao turista opet, da li je neko upucen kako se dobija Dudlung/Fiktionbescheinigung i da li ga je moguce dobiti bez ulazne vize? Mislio sam sa Mutterpassom, prijavom adrese ici do Ausländeramt-a i tamo probati ali ne znam na koji se zakon pozvati…
tvoja supruga ima Mutterpass a nema vizu i prijavu stana u DE?
 
Molim vas sve za savet. Naime, ja sam ovde u BW vec skoro pa godinu dana, kao Pflegefachkraft sa unbefristetarbeitsvertrag-om. Supruga je za stari termin aplicirala 22.12.2018, stornirali smo ga jer koliko sam shvatio po novim kategorijama ona spada u tu novooformljenu grupu.
2. Članovi porodice koji spadaju u jednu od novouspostavljenih kategorija
  • Pridruživanje supružniku koji već radi u Nemačkoj i ima kvalifikaciju (Noks 3-8)
2.12.2019 smo aplikovali za njen novi termin. Ona je inž.za bezbednost na radu, nije nostrifikovala jos diplomu(treba nam njena prijava adrese ovde kod mene).
Da li neko ima neku svezu informaciju kada ce poceti te nove aplikacije da dele? Otrcano je pitanje jer stvari su malo komplikovanije.

Naime, ona je u drugom stanju i termin porodja je jun 2020. Ukoliko ne dobije ona termin do juna 2020, a dosla bi kao turista opet, da li je neko upucen kako se dobija Dudlung/Fiktionbescheinigung i da li ga je moguce dobiti bez ulazne vize? Mislio sam sa Mutterpassom, prijavom adrese ici do Ausländeramt-a i tamo probati ali ne znam na koji se zakon pozvati...

Hvala svima u napred od srca na odgovorima!
Dobar dan, posto je meni Ambasada zeznula podatke kada su me pozvali za predaju papira stonirala sam, i receno mi je i prekk telefona da cu opet cekati svoj termin 11 meseci ( u mom slucaju 12). Muz i ja smo angazovali advokata koji je pisao zalbu, oni nisu reagovali, pa smo pokrenuli Dudlung vizu. Ja sam mogla da uzmem tu vizu zato sto ja ne primam pomoc, nemam nista na svoje ime, ali advokat je rekao najbolje bi bilk da si trudna, znaci odete kod advokata i pitate za Dudlung. Dobice bez problema. Licno moja snajka je tako dobila vizu pre 8 meseci. A sto se tice moje price na kraju me je ambasada kontaktirala posle nekih par dana i vratilu su mi termin. I dalje cekam vizu od 23.09.2019.
 

Back
Top