Spajanje porodice u Nemackoj

Vrlo relativno pitanje. prvo zavisi od cene stana (primer: u minhenu je stan 1500 evra mesecno, a isti takav u Frankfurtu, Berlinu ili leverkuzenu kosta 700-900). Hrana za troclanu porodicu oko 500 evra (opet, zavisi sta jedete, koje proizvode kupujete...). gorivo je ista cena otprilike kao kod nas, s tim sto meni auto trosi 2 litre manje u Nemackoj u odnosu na Srbiju (ma sta god da ko kaze, ono u Srbiji nije gorivo nego tezak buckuris).

Neka moja racunica je da kad platite rezije (stan, racune, i te fiksne troskove) treba minimum 350-400 evra po osobi da bi se zivelo kako treba, a tu ne racunam da stedite novac i da idete na odmore i slicno, vec samo tekuce troskove za hranu, neku odecu, kucne potrepstine....

Opet kazem, neko mozda moze i sa manje, nekome treba vise, ali po meni je ovo minimum.
 
Kao i svima,potrebne su mi informacije koje nisam uspela da pronadjem
Ovako,verenik mi je nemački državljanin.Zanima me da li je lakše dobiti boravišnu ako se venčamo u Nemačkoj ili Srbiji ili ja svakako moram čekati našu ambasadu gde god da se venčamo?
Sada,ja imam dete iz prvog braka koje ima 5godina i zanima me kakva je procedura za njega?Najveći problem je što mi bivši suprug neće dati dozvolu za preseljenje.Inače imam samostalno starateljstvo.Treba li meni taj papir ili mogu samo prevesti rešenje o samostalnom vršenju roditeljskog prava?

Ima li neko iskustva sa tim?
 
Kao i svima,potrebne su mi informacije koje nisam uspela da pronadjem
Ovako,verenik mi je nemački državljanin.Zanima me da li je lakše dobiti boravišnu ako se venčamo u Nemačkoj ili Srbiji ili ja svakako moram čekati našu ambasadu gde god da se venčamo?
Sada,ja imam dete iz prvog braka koje ima 5godina i zanima me kakva je procedura za njega?Najveći problem je što mi bivši suprug neće dati dozvolu za preseljenje.Inače imam samostalno starateljstvo.Treba li meni taj papir ili mogu samo prevesti rešenje o samostalnom vršenju roditeljskog prava?

Ima li neko iskustva sa tim?
Moj muž je isto nemački drzavljanin, nema veze gde se venčate MORAŠ ČEKATI na termin ambasade...meni evo skoro već godinu dana čekanja ...a za dete se posebno zakazuje čini mi se...a za saglasnost bivšeg muža mislim da ce Nemci biti rigorozni i tražiti taj papir sigurno, meni su pravili problem i oko presude za razavod jer jedno dete nije obuhvaceno u resenju...iako je punoletno(što kod nas ne podleze pod temu razavoda).. raspitaj se kod advokata koja su ti prava! I naoružaj se strpljenjem. Ja sam u Baden Württemberg i mislim da su najgori što se tiče birokratije...
 
Molim vas da li neko zna : Imam ponovo slicno pitanje u vezi dana...u Nemačkoj sam kod muža sa vizitor visom nekih mesec dana...imam smrtni slučaj u porodici i moram za Srbiju...mislim se vratiti nakon nedelju dana...interesuje me da li mogu na taj način iskoristiti ostala dva meseca u Nemačkoj? ?? Molim za odgovor, u strahu sam da nešto ne uradim kako ne treba jer još me mesec - dva deli od termina u Bg!
 
ispred ambasade bila u 9:15 (termin zakazan za spajanje 9:30) u ambasadu usla mozda oko 12 h. Stajali napolju na kisi i hladnoci. Izasla iz ambasade u 14:30 h.
Trenutno se ceka 11 meseci na termin i niko ne treba da ocekuje ranije. Ogromne su guzve u sta sam se i sama uverila kada sam otisla tamo. Ljudi padaju na nos od posla.
 
Dobar dan svima.Htela sam sve vas da pitam za savet.
Dobila sam termin za spajanje porodice u Beogradu u junu. Ja sam u drugom stanju i tada ću vec biti osmi mesec. Šta mogu da uradim da mi bar ubrzano jave odluku,da li mi odobravaju vizu (jer kad udjem u deveti mesec,ja neću više moći da putujem) ? I ako možete da mi kažete šta se dešava ako mi odobre vizu a zbog toga što neću moći da putujem porodim se u Srbiji? Kakva je onda procedura u vezi vize za bebu?
Hvala vam unapred
 
ispred ambasade bila u 9:15 (termin zakazan za spajanje 9:30) u ambasadu usla mozda oko 12 h. Stajali napolju na kisi i hladnoci. Izasla iz ambasade u 14:30 h.
Trenutno se ceka 11 meseci na termin i niko ne treba da ocekuje ranije. Ogromne su guzve u sta sam se i sama uverila kada sam otisla tamo. Ljudi padaju na nos od posla.
Da li znaš možda koliko im treba da obrade podatke...jel stvarno 9-10 nedelja?
 
Dobar dan svima.Htela sam sve vas da pitam za savet.
Dobila sam termin za spajanje porodice u Beogradu u junu. Ja sam u drugom stanju i tada ću vec biti osmi mesec. Šta mogu da uradim da mi bar ubrzano jave odluku,da li mi odobravaju vizu (jer kad udjem u deveti mesec,ja neću više moći da putujem) ? I ako možete da mi kažete šta se dešava ako mi odobre vizu a zbog toga što neću moći da putujem porodim se u Srbiji? Kakva je onda procedura u vezi vize za bebu?
Hvala vam unapred

Zdravo. Da li mi mozes reci kada si se registrovala, posto ti je termin u junu?
Hvala unapred
 
ispred ambasade bila u 9:15 (termin zakazan za spajanje 9:30) u ambasadu usla mozda oko 12 h. Stajali napolju na kisi i hladnoci. Izasla iz ambasade u 14:30 h.
Trenutno se ceka 11 meseci na termin i niko ne treba da ocekuje ranije. Ogromne su guzve u sta sam se i sama uverila kada sam otisla tamo. Ljudi padaju na nos od posla.
Molim vas,recite mi koja je adresa gde ste imali termin za spajanje porodice?
 

Back
Top