Spajanje porodice u Nemackoj

Ne znam sta ce biti s nama ako se porodimo tamo, a nemamo vizu. Moracemo da nadjemo i mi nekog advokata, kad vec ionako cekamo dosta dugo. Bilo bi super da odmah u aprilu jave i nama i vama da su vize odobrene. Ne znam gde se dopisuje da cekamo bebu, ali verujem da bi to ubrzalo proces.
 
Ne znam sta ce biti s nama ako se porodimo tamo, a nemamo vizu. Moracemo da nadjemo i mi nekog advokata, kad vec ionako cekamo dosta dugo. Bilo bi super da odmah u aprilu jave i nama i vama da su vize odobrene. Ne znam gde se dopisuje da cekamo bebu, ali verujem da bi to ubrzalo proces.

Meni papire popunjavaju ljudi iz agencije,sigurnije mi je,tako da Cu ja njih pitati za savet. A na jednoj Facebook grupi sam videla da je jedva zena napisala da kada je bila na terminu u ambasadi videli su da je trudna i uneli su to u podatke. Tražim sada taj post ali nikako ne mogu da ga nadjem. Ako saznam nesto,pisacu vam ovde.
 
Da li ce ambasada praviti problem ako zamenim pasose? Posto trenutni deciji i moj, ce isteci krajem god. ne verujem da cu dobiti termin pre sept. Da li je neko bio u istoj situaciji? Hvala

Nisam bila u toj situaciji,ali sam čitala iskustva ostalih ljudi. Nisu pravili problem ali na terminu pored novog pasoša morate poneti i stari na uvid. Mada bolje se raspitajte još o tome. Možete ambasadi da pošaljete mail.
 
Ljudi, imam jednu nedoumicu kada odem na termin sa detetom, posto sam cuo raznorazne priče. Šta da navedem što se tiče svog zanimanja, da li sss ili fakultetu diplomu (profesor istorije) pošto sam cuo da ako navedem 7 stepen koji priznat u Nemackoj da cu imati problem da daju vizu detetu i meni
Kao i kasnije što se tiče posla, jer cu imati problem da me neko zaposli ako navedem 7 stepen? Izvinjavam se na uznemiravanja i hvala unapred.
 
Hitnoooooooooooooo. Treba supruga da zakaze Termin sa cerkom za Spajanje porodice Ali Me muci u Delu gde se popunjava za registraciju sta upisati samo zenino ime i prezime a Dole za koliko osoba se Trazi termin Ili zenino ime i cerkino



Molim vas Hitno je...?.......??
 
Hitnoooooooooooooo. Treba supruga da zakaze Termin sa cerkom za Spajanje porodice Ali Me muci u Delu gde se popunjava za registraciju sta upisati samo zenino ime i prezime a Dole za koliko osoba se Trazi termin Ili zenino ime i cerkino



Molim vas Hitno je...?.......??

Stvarno ne znam odgovor na vaše pitanje. Ali van mogu dati savet,najbolje je pitati na Facebook grupi: https://www.facebook.com/groups/600996893387886/
 
Ljudi, ovo je mail na koji se zalimo na vreme cekanja i deljenje termina Ministarstvu inostranih poslova u Nemackoj koji su odgovorni za rad ambasade. Sto vise mailova posaljemo to je veca verovatnoca da ce kao i u Bosni reagovati i smanjiti vreme cekanja za spajanje porodice a mozda i za ostale vize ukoliko je moguce pa ko hoce neka objasni svoj slucaj i neka se zali jer je svakako efektnije nego kukanje po forumu:
https://www.auswaertiges-amt.de/action/en/101100/action/-
 
Da li ce ambasada praviti problem ako zamenim pasose? Posto trenutni deciji i moj, ce isteci krajem god. ne verujem da cu dobiti termin pre sept. Da li je neko bio u istoj situaciji? Hvala

Ja sam bila u istoj situaciji, samo sam ponela i stari, nije nikakav problem

- - - - - - - - - -

Ljudi, imam jednu nedoumicu kada odem na termin sa detetom, posto sam cuo raznorazne priče. Šta da navedem što se tiče svog zanimanja, da li sss ili fakultetu diplomu (profesor istorije) pošto sam cuo da ako navedem 7 stepen koji priznat u Nemackoj da cu imati problem da daju vizu detetu i meni
Kao i kasnije što se tiče posla, jer cu imati problem da me neko zaposli ako navedem 7 stepen? Izvinjavam se na uznemiravanja i hvala unapred.

Ja imam fakultetsku diplomu, to sam i napisala u formularu na terminu i nije bilo nikakvih problema. Dete i ja dobili vizu, prosle nedelje i boravak. Cak su mi rekli da i prevedem diplomu ovde u DE i da moze samo da bude plus :)
 
Imam pitanje vezano za dužinu trajanja ulazne vize kod spajanja porodice, da li se dobija na 3 ili 6 meseci? Pročitala sam različite tvrdnje. Zanima me zbog zdravstvenog osiguranja, na koji vremenski period treba da se uplati. Bila sam na terminu, ali mi ništa nisu rekli, a ja sam zaboravila da pitam. Hvala unapred!

Mi smo dobili vizu na tri meseca. Ali nas je muz prijavio u DE na zdravstveno i pre odobrenja vize i to smo prilozili. Cula sam da su nekima trazili i Uprave za strance u DE da prijave porodicu na zdravstveno, to je bila dodatna dokumentacija u nekim slucajevima. Zato nas je prijavio sa bi sto krace cekali odobrenje
 
Kako su poceli, hvatice nas ponovo letnji odmori. Peti mesec trudnoce, a vi? Jeste li pisali ambasadi? Ja sam im napisala i da je suprug nemac i da bi se bas zakomplikovalo da porodjaj bude u Srb.ali dzabe.

I meni je suprug Nemac i povedena pricom Pepeljuge na ovom forumu koja je u istoj situaciji i sve je zavrsila u Nemackoj, probali smo i mi. Angazovali i advokata, rekao nam je da stvarno moze ali... Zavisi od dela Nemacke i njihovog raspolozenja ali da treba da pokusamo :) nismo uspeli, tako da smo na kraju docekali termin i zavrsili sve u Bg. Ali sta je vazno je da su mi u Upravi za stance u Nemackoj rekli da sam trudna sve bi zavrsili kod njih. To je jedini slucaj kada izlaze u susret, bar u nasoj opstini (i ovde su strogi). Tako da neka vas suprug ide u Upravu i moli da vas izadju u susret. Neka sve objasni, ne skodi da probate. Cak ako mozete posaljite mu dokument od lekara koji ste mesec i neka prevede u DE i neka im odnese. Nemci ionako sve odlucuju, Ambasada je samo posrednik, zato i ne znaju nista. Mi smo cak brzo i dobili vizu jer je moj muz sve pitao i non stop bio u kontaktu sa Upravom u DE.

Ovo vazi i za MNŠ, ne znam da li je vas muz EU ili ne, ali nista ne kosta da suprug ide i pita, i ako treba i moli. Jedan nas covek je pisao o svom slucaju, oboje Srbi, zena bila trudna, otisli su zajedno i gnjavili ih na fin nacin dok nisu popustili ????

Srecno!!!
 
Pozdrav narode. Imam pitanje.

Ja sam desao u DE preko radne vize. Zivim sa majkom u njezinom stanu koji je iznajmila inace ona ovde ima trajni boravak.

Mene zanima da li ja mogu moju suprugu dovesti u majcin stan. Ima dovoljno kvadrata. Ili moram imati svoj stan?

Supruga mi ceka termin za spajanje porodice.
 

Back
Top