Spajanje porodice u Nemackoj

Ambasadu ne vredi ni zvati telefonom, jer samo odgovore da info ne daju telefonski, a na mail, pa odgovorili su na sesti tek i to cirkularnim pismom sa sajta ambasade. U petnaestoj sam nedelji cekanja nakon termina, a u cetvrtoj nakon odobrenja iz Nemacke. Najgore je sto se ne mogu informisati, jer idiotski je u nedogled cekati bilo kakav odgovor. Ja ih mailu pitam sta se desava sa mojim zahtevom jer sam na terminu bila 31.10.2018., oni mi odgovaraju da budem strpljiva i da se na termin sada ceka 9-10 meseci. Aman, bila vec na terminu!
 
Moje dete ima nemacko drzavljanstvo, a ja treba da dobijem vizu preko nje, pa ne znam je li to slicno vasem slucaju. Imam neke nedoumice oko popunjavanja zahteva i jednu stvar iz informatora koja mi bas nije jasna, a naravno u ambasadi ne mogu dobiti nikakve info povodom toga , cak ni preko mail-a. Pa bih isravno da pripremim sve jer nemam vremena za gubljenje, dete mi mora krenuti u vrtic tamo. Ako mi moxete pomoci oko nekih informacija za zahtev i informator, mogu li vam poslati privatnu poruku na forumu? Hvala najlepse
izvinjavam se, pogresno sam razumeo celu pricu. mislio sam da treba da pravis vizu za dete, a ne za sebe. nemaju onda nasi slucajevi bas mnogo veze, ja sam pravio vizu za dete.
mislim da u tvom slucaju dete nema tu nekig prevelikog uticaja na celu proceduru, dete ne mozee da ti obezbedi stan, sredstva za izdrzavanje i sl. ti treba da pravis vizu na osnovu majke deteta (pretpostavljam da je ona nemacki drzavljanin i da je dete na osnovu nje dobilo nemacko drz.), ne znam da li ste u braku/vezi ili kakav vam je vec odnos, ali mislim da ako ides na spajanje porodice jedino preko nje mozes da dodjes u Nemacku, ne preko deteta.

p.s. na internetu se ne persira :ok:
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se, pogresno sam razumeo celu pricu. mislio sam da treba da pravis vizu za dete, a ne za sebe. nemaju onda nasi slucajevi bas mnogo veze, ja sam pravio vizu za dete.
mislim da u tvom slucaju dete nema tu nekig prevelikog uticaja na celu proceduru, dete ne mozee da ti obezbedi stan, sredstva za izdrzavanje i sl. ti treba da pravis vizu na osnovu majke deteta (pretpostavljam da je ona nemacki drzavljanin i da je dete na osnovu nje dobilo nemacko drz.), ne znam da li ste u braku/vezi ili kakav vam je vec odnos, ali mislim da ako ides na spajanje porodice jedino preko nje mozes da dodjes u Nemacku, ne preko deteta.

p.s. na internetu se ne persira :ok:

Moja porodica zivi u Nemackoj dugi niz godina pa idem kod njih da zivim, imamo veliku kucu i ocuh mi ima firmu, i diplomirana sam medicinska sestra tako da mi posao nije problem. A ima vrsta vize koja se bas tako zove i imam pravo boravka do detetove 18. godine(sada ima 3),do tada cu naravno dobiti neogranicenu, nego me samo tamo zbunjuju neka pitanja a naravno nemam koga da pitam za objasnjenje jer u ambasadi ni na mailu nigde ne daju objasnjenja, a nazalost niko ne aplicira za moju vrstu vize za spajanje porodice :/ hvala najlepse na odgovoru u svakom slucaju.
 
Dobar dan,imam jedno pitanje vezano za spajanje porodice,Nemacka ambasada u BG. Da li je potrebno tj pametno u formularu za popunjavanje zahteva navesti 5 zadnjih boravaka u DE, s obzirom da niste bili prijavljeni tamo kada ste boravili? Ja sam turisticki povremeno odlazila kod supruga u smestaj,na par nedelja,ali me nikada nije nigde prijavljivao kada sam dolazila,pa da li to sada moze predstavljati problem ako popunim to?
 
Dobar dan,imam jedno pitanje vezano za spajanje porodice,Nemacka ambasada u BG. Da li je potrebno tj pametno u formularu za popunjavanje zahteva navesti 5 zadnjih boravaka u DE, s obzirom da niste bili prijavljeni tamo kada ste boravili? Ja sam turisticki povremeno odlazila kod supruga u smestaj,na par nedelja,ali me nikada nije nigde prijavljivao kada sam dolazila,pa da li to sada moze predstavljati problem ako popunim to?
Naravno da morate, oni u sistemu kada ocitaju vas pasos imaju sve podatke kada ste ulazili i izlazili iz koje zemlje, i jos postoje naravno i pecati uz to,tako da se ja na vasem mestu ne bih igrala sa time. Ovako mogu da vam ne prave problem uopste, a ako izlazirate mozete ostati bez vize.
 
Potrebni su mi mali saveti za vas koji ste prosli taj deo vencanja.
Verenik ima HR.pasos,ja domaca:)
Ima ugovor za stalno...stan.
Zivi u Stuttgartu.

Dvoumimo se da li da se vencamo u Nemackoj ili u Hrvatskoj.
-Da li vencanjem u Nemackoj taj kasniji proces dobijanja vize moze da se ubrza ili eventualno ima li olaksica.
-Ako planiramo vencanje negde jula meseca-gde god:) da li ja mogu sada da podnesem zahtev za termin(spajanje porodice),obzirom da se ceka 8-9 meseci sto je mnogoooooo!!!!!Je l nece to da stvara neki problem kasnihe kad resavaju vizu.
-I da li je neko cuo za pricu da ukoliko se podnese zahtev za vizu za zakljucenje braka u ambasadi u Bg-u,manje se ceka i moze se na kontu nje dobiti viza ,posto je ista papirologija u pitanju .
????
 
Pozdrav svima!
Trebalo bih da popunim zahtev za izdavanje nacionalne vize, pa me interesuje sledece;

Pod pitanje br.9 stavnjam spajanje porodice. Da li se stavlja nesto na pitanje ispod: U datom slucaju predvidjeno zanimanje?
Da li se nesto stavlja pod pitanje br.11; Izuceno zanimanje i (u slucaju da se razlikuje) zanimanje koje trenutno obavljate?
I pitanje br.13; Iz kakvih sredstava podmirujete izdrzavanje? (supruga mi je u radnom odnosu)?
 
Juce vizirani pasosi. Bila ispred ambasde oko pola 9, predaje se pasos i osiguranje. Budite malo pre pola 3 ispred ambasade za podizanje. Prozivaju po azbucnom redu, ali ako su vas prozvali a niste bili tu, idete na kraj reda.
Svima zelim da sto pre dobijete vize!
 
Moja porodica zivi u Nemackoj dugi niz godina pa idem kod njih da zivim, imamo veliku kucu i ocuh mi ima firmu, i diplomirana sam medicinska sestra tako da mi posao nije problem. A ima vrsta vize koja se bas tako zove i imam pravo boravka do detetove 18. godine(sada ima 3),do tada cu naravno dobiti neogranicenu, nego me samo tamo zbunjuju neka pitanja a naravno nemam koga da pitam za objasnjenje jer u ambasadi ni na mailu nigde ne daju objasnjenja, a nazalost niko ne aplicira za moju vrstu vize za spajanje porodice :/ hvala najlepse na odgovoru u svakom slucaju.
uh... komplikovana tj. bolje reci neuobicajena situacija kod tebe. nije mi jasno kako to da dete ima nemacko drzavljanstvo, a ti nemas ni vizu? ali dobro… nije ni bitno, ne moram ni ja sve da znam :think: nadam se da ces brzo srediti sve oko svoje vize...
 
Imam pitanje vezano za dužinu trajanja ulazne vize kod spajanja porodice, da li se dobija na 3 ili 6 meseci? Pročitala sam različite tvrdnje. Zanima me zbog zdravstvenog osiguranja, na koji vremenski period treba da se uplati. Bila sam na terminu, ali mi ništa nisu rekli, a ja sam zaboravila da pitam. Hvala unapred!
 
Poštovanje svim članovima foruma,
Moje pitanje je u vezi spajanje porodice. Naime, registrovala sam se za termin u junu,termina još uvek nema,nadam se da će uskoro biti. U međuvremenu sam ostala u drugom stanju. Moje pitanje je da li na terminu treba upisati negde ili reči da sam u drugom stanju i da li to moze uticati na dobijanje vize? Mi se vodimo u Dietzenbach-u,i znam da su tamo veoma rigorozni. I još jedno pitanje je da li ja imam pravo da se porodim u Nemačkoj(ako se u međuvremenu viza ne sredi) ? Hvala unapred
 
uh... komplikovana tj. bolje reci neuobicajena situacija kod tebe. nije mi jasno kako to da dete ima nemacko drzavljanstvo, a ti nemas ni vizu? ali dobro… nije ni bitno, ne moram ni ja sve da znam :think: nadam se da ces brzo srediti sve oko svoje vize...
Dete preko oca ima nemacko drzavljanstvo, bili smo u vanbracnoj zajednici. Moja sestra je sa 10 godina otisla sa mamom za nemacku i dobila njihov pasos, ja nisam htela da idem i to je razlog zbog cega nemam vizu, a sada bih da idem pa mi je najlakse da dobijem vizu preko deteta, jer sve dok ona zivi u nemackoj i dok ne napuni 18god ja imam pravo boravka kao njena majka, pa mi je tako najlakse da dobinem vizu, umesto radne i slicno. Nazalost niko ne aplicira za moju vrstu vize pa cu najverovatnije kontaktirati neku agenciju radi popunjavanja zahteva. Da li mi mozda mozete preporuciti neku ako ste upuceni u ti? Unapred zahvalna
 
Kao da ste opisali moju situaciju. Ja sam pisala ambasadi i rekli su da trudnoca nije razlog za vanredni termin. Takodje me zanima za porodjaj tamo ako u medjuvremenu predam papire, ali ne sacekam odobrenje vize (jer ce biti prekasno za putovanje avionom)

I mene isto to zanima. Avionom se sme putovati do 36-te nedelje uz odobrenje lekara. Nakon toga nikako. U kom ste gradu,pokrajini?
 
Kako su poceli, hvatice nas ponovo letnji odmori. Peti mesec trudnoce, a vi? Jeste li pisali ambasadi? Ja sam im napisala i da je suprug nemac i da bi se bas zakomplikovalo da porodjaj bude u Srb.ali dzabe.

Nisam pisala ambasadi. Nadam se da ce termin biti uskoro. Ja sam na početku cetvrtog meseca. Moj muž je bio kod advokata koji mu je rekao da ja imam pravo da se porodim u Nemackoj,dete nece dobiti njihovo državljanstvo ali ce dobiti stalni boravak. Zašto se i vi ne konsultujete sa nekim advokat u Nemackoj,mozda vam moze pomoci,jer vam je suprug Nemac?
 

Back
Top