Spajanje porodice u Nemackoj

a do sada sam cula da su ulazili bez vize i da je suprug ili zena sa eu pasosem {u mom slucaju tj. muza ,hrvatskim} tamo podnosio prijavu boravka za porodicu.da,suprug mi je tamo zaposlen,a imamo i decu koja takodje imaju hrv. drzavljanstvo.

Onda neka muz ode u auslendärbehörde i neka pita. To ti je najvalidnije. Imam prijateljicu sa hrvatskim pasosem, a muz srpski, ali oni su otisli ima skoro tri god. A prosle god prijatelji ona rumunski on srpski, znam da je predavao za vizu. Mozda nisu znali, bog ce ga znati.
 
Dobar dan. Imam par pitanja pa bih vas molila za savet i pomoc onoga ko aplicira za istu vrstu vize kao ja ili ko zna nesto o tome. U pitanju je "Pridruzivanje roditelja detetu koje ima nemacko drzavljanstvo". Da li mozda znate do kog datuma je stigla raspodela termina? Ja sam aplicirala 11.08. i skoro sam pisala molbu ako mogu ubrzati moj termin jer dete(koje ima Nemacke papire)treba u Nemackoj da mi krene u vrtic i svaka 2,3 meseca moram tamo ici na njene preglede i ostale stvari. Meni i porodica tamo zivi,tacnije majka i sestra. Pa bih volela ako bi neko mogao da mi pomogne oko nekih pitanja jer oni ne daju nikakve informacije i ako neko zna dokle je dosla raspodela termina? Unapred zahvalna.
 
Sa sajta Nemacke ambasade Beograd;

Trenutno se za termin radi podnošenja zahteva za dobijanje vize čeka najmanje:

Zanimanja bez kvalifikacija (do dve godine stručne spreme)

12 meseci

Zanimanja sa kvalifikacijom / srednjom stručnom spremom (završena srednja (stručna) škola / viša stručna škola ili visoka škola strukovnih studija u trajanju od 3 ili 4 godine)

8 meseci

Stručnjake sa završenim visokoškolskim obrazovanjem, plava kartica, ugovori o izradi pokretnog materijalnog dobra

6 meseci

Spajanje porodice

8 do 9 meseci
 
Stigli su do 9.5.ali su i preskocili neke ljude. 9.5.ima zakazan termin 6.3.
Hvala vam najlepse na informaciji. Znaci jos 3 meseca cekanja sigurno. Ja sam aplicirala 11.08. i jos sam molbu pisala, ali nista.

- - - - - - - - - -

Da li mozda neko na ovoj temi aplicira za vrstu vize kao moju "Pridruzivanje roditelja detetu koje ima nemacko drzavljanstvo"? Trebala bi mi mala pomoc.
 
Pozdrav svima u grupi, zanima me da li zna neko u vezi sertifikata o polozenom A2 ispitu koliko vazi i da li ima rok vazenja uopste? Jer jos uvek cekam termin za spajanje porodice, vec sedam punih meseca, a sertifikat mi je izdat 04.04.2018? Hvala unapred..
 
Pozdrav svima u grupi, zanima me da li zna neko u vezi sertifikata o polozenom A2 ispitu koliko vazi i da li ima rok vazenja uopste? Jer jos uvek cekam termin za spajanje porodice, vec sedam punih meseca, a sertifikat mi je izdat 04.04.2018? Hvala unapred..

Ja imam sertifikat A1, polagao na Goethe Institutu u Beogradu i prilikom dodele, sertifikata rekli su mi da vazi godinu dana.
 
ja sam podnosio u Nemackoj za vizu za dete ciji je roditelj EU drzavljanin… pretpostavljam da je to slicna procedura kao i kad je roditelj Nemac… moze samo jos jednostavnije da bude. sta te konkretno zanima?
Moje dete ima nemacko drzavljanstvo, a ja treba da dobijem vizu preko nje, pa ne znam je li to slicno vasem slucaju. Imam neke nedoumice oko popunjavanja zahteva i jednu stvar iz informatora koja mi bas nije jasna, a naravno u ambasadi ne mogu dobiti nikakve info povodom toga , cak ni preko mail-a. Pa bih isravno da pripremim sve jer nemam vremena za gubljenje, dete mi mora krenuti u vrtic tamo. Ako mi moxete pomoci oko nekih informacija za zahtev i informator, mogu li vam poslati privatnu poruku na forumu? Hvala najlepse
 

Back
Top