Quantcast

Spajanje porodice u Nemackoj 2017

Tat Jana

Početnik
Poruka
11
Aplicirati 30.06.2018. Još čekamo, nadam se terminu krajem maja, početkom juna, taman ćemo i u braku biti godinu dana. Neko je i to pomenuo kao relavantno. Mene interesuje da li i dalje važi 3 meseca u DE i onda moraš ostati 3 meseca u SR? Već sam sve varijante isprobala sa danima i pasošima, sad sam u DE samo bih predala papire kad zakažu termin(a to će biti 3 meseca) i vratila se kod muža...da li je to moguće, zna li neko?

Darkmann

Početnik
Poruka
6
mislis 90 dana u DE pa 90 dana u SRB?? kakvih 180 dana?!

posto u 180 dana (6 meseci) mozes 90 ( 3 meseca ) provesti u sengen zoni, smenjujes se znaci na 90 dana ili 3 meseca.
Po toj logici si pola u DE pola kući, ne kažem da ne mozes ići vani samo kazem sta moze biti problem. Ambasada gleda to, po pravilu moras praviti pauzu jednom u godini od 180 dana

- - - - - - - - - -

I ne broje se meseci nego dani

bokivs

Obećava
Poruka
89
Ok, ne informisite ljude pogresno zaista. Mesece sam spomenuo zarad lakseg racunanja, al hajdemo ovako: postoji pravilo koje glasi u toku 180 dana moze se provesti 90 dana u Sengen zoni. to je polovina.

180 dana se racuna od datuma prvog ulaska. Dakle ako udjes prvog januara u Sengen zonu, i provedes 90 dana tamo, mozes da se vratis u istu po isteku od tih 180 dana (dakle negde pred kraj juna).

Da skratim, mozes da budes 90 dana u Sengen zoni, 90 dana u Srbiji i tako da se smenjujes.

Dakle, na kraju se namece samo da mozes 180 dana godisnje da provedes u Sengen zoni.

Ambasada je najobicnija usputna stanica, Auslanderbehorde u DE odlucuje o svemu. Naravno da ne treba prekoraciti dozvoljeni period, samo kazem....

EDIT:

evo i kalkulator za racunanje dana
https://ec.europa.eu/assets/home/visa-calculator/calculator.htm?lang=en

Poslednja izmena:

Ladyy

Početnik
Poruka
2
Da li moj muz meni moze napraviti vizu ako je prijavljen u domu bolnice gde ima sobu od 36 kvadrata ali deli kupatilo i kuhinju.
On je prijavljen na toj adresi i u bolnici su mu rekli da moze i mene da prijavi tu i da mozemo ziveti u tom domu dokle god on bude radio u toj bolnici.
Sad je pitanje da li cu dobiti vizu na osnovu tog nacina stanovanja ili da on ipak potrazi stan?
Hvala unapred na odgovorima!

bokivs

Obećava
Poruka
89
Potrebno je 12 kvadrata po osobi, a za platu ne znam.
12 kvm za odrasle i 10 kvm za decu ispod 12 godina cini mi se.

Kad platite sve dazbine, sto ce reci toplu kiriju, telefone i druge troskove, potrebno je da vam ostane:

po odrasloj osobi - 374 evra (znaci muz + zena= 748 evra) plus trosak za decu ukoliko imate dece
dete 0-5 godina - 240 evra
dete 6-13 godina - 296 evra
dete 14-17 godina - 316 evra

Napomena: pri proracunu moze se oduzeti visina decijeg dodatka (kindergeld) na koji svako dete ima pravo (ukoliko jedan od roditelja zivi u Nemackoj), a on iznosi 194 evra po detetu.

MilicaMarija

Početnik
Poruka
18
12 kvm za odrasle i 10 kvm za decu ispod 12 godina cini mi se.

Kad platite sve dazbine, sto ce reci toplu kiriju, telefone i druge troskove, potrebno je da vam ostane:

po odrasloj osobi - 374 evra (znaci muz + zena= 748 evra) plus trosak za decu ukoliko imate dece
dete 0-5 godina - 240 evra
dete 6-13 godina - 296 evra
dete 14-17 godina - 316 evra

Napomena: pri proracunu moze se oduzeti visina decijeg dodatka (kindergeld) na koji svako dete ima pravo (ukoliko jedan od roditelja zivi u Nemackoj), a on iznosi 194 evra po detetu.
Hvala.Imam ugovor na 2260 eura bruto do nostrifikacije diplome,pa se preračunavam.Imam supruga i dvoje dece 10 i 17 god.Koliko li mi ostaje neto,u mom slučaju da li mogu da dobijem najpovoljniju poresku klasu?Da izračunam koliko mi ostaje za stan u pitanju je Keln.

Poslednja izmena:

bokivs

Obećava
Poruka
89
2 fotokopije dozvole boravka iz koje proizlazi svrha boravka, na osnovu koje je izdata dozvola- je poslednja stavka u zahtevu dokumentacije za spajanje porodice. koji je to tacno dokument?
Boravisna viza/plava karta

Hvala.Imam ugovor na 2260 eura bruto do nostrifikacije diplome,pa se preračunavam.Imam supruga i dvoje dece 10 i 17 god.Koliko li mi ostaje neto,u mom slučaju da li mogu da dobijem najpovoljniju poresku klasu?Da izračunam koliko mi ostaje za stan u pitanju je Keln.
Vi bi bili u poreskoj klasi 3 - neto oko 1775 evra je plata + kindergeld oko 400 evra.
Po nekoj racunici, kada platite sve dazbine (warmrent, telefone i tako dalje) treba da vam ostane cisto na racunu oko 1000 evra da bi porodica mogla da se pridruzi.

Za Keln, je izvodljivo jer nije tako skupo uzeti stan, ali je to malo para za cetvoroclanu porodicu, da bi mogli malo kvalitetnije da zivite bez stiskanja.

MilicaMarija

Početnik
Poruka
18
Boravisna viza/plava karta

Vi bi bili u poreskoj klasi 3 - neto oko 1775 evra je plata + kindergeld oko 400 evra.
Po nekoj racunici, kada platite sve dazbine (warmrent, telefone i tako dalje) treba da vam ostane cisto na racunu oko 1000 evra da bi porodica mogla da se pridruzi.

Za Keln, je izvodljivo jer nije tako skupo uzeti stan, ali je to malo para za cetvoroclanu porodicu, da bi mogli malo kvalitetnije da zivite bez stiskanja.
Hvala na odgovoru.Bitno mi je da dobijem pozitivan odgovor.Što se tiče para plata mi se povećava posle nostrifikacije automatski za 550 eura a postoji mogućnost još 700 na osnovu radnog iskustva(tako piše u ugovoru),suprug će naći posao i mislim da će situacija biti mnogo bolja.

Poslednja izmena:

MilicaMarija

Početnik
Poruka
18

Za Keln, je izvodljivo jer nije tako skupo uzeti stan, ali je to malo para za cetvoroclanu porodicu, da bi mogli malo kvalitetnije da zivite bez stiskanja.[/QUOTE]

Koliko je novca potrebno za normalan život u Nemačkoj?