Quantcast

Spajanje porodice u Nemackoj 2017

kanarinka

Elita
Poruka
16.446
a do sada sam cula da su ulazili bez vize i da je suprug ili zena sa eu pasosem {u mom slucaju tj. muza ,hrvatskim} tamo podnosio prijavu boravka za porodicu.da,suprug mi je tamo zaposlen,a imamo i decu koja takodje imaju hrv. drzavljanstvo.
Onda neka muz ode u auslendärbehörde i neka pita. To ti je najvalidnije. Imam prijateljicu sa hrvatskim pasosem, a muz srpski, ali oni su otisli ima skoro tri god. A prosle god prijatelji ona rumunski on srpski, znam da je predavao za vizu. Mozda nisu znali, bog ce ga znati.

Jovana Milosevic

Početnik
Poruka
1
Dobar dan. Imam par pitanja pa bih vas molila za savet i pomoc onoga ko aplicira za istu vrstu vize kao ja ili ko zna nesto o tome. U pitanju je "Pridruzivanje roditelja detetu koje ima nemacko drzavljanstvo". Da li mozda znate do kog datuma je stigla raspodela termina? Ja sam aplicirala 11.08. i skoro sam pisala molbu ako mogu ubrzati moj termin jer dete(koje ima Nemacke papire)treba u Nemackoj da mi krene u vrtic i svaka 2,3 meseca moram tamo ici na njene preglede i ostale stvari. Meni i porodica tamo zivi,tacnije majka i sestra. Pa bih volela ako bi neko mogao da mi pomogne oko nekih pitanja jer oni ne daju nikakve informacije i ako neko zna dokle je dosla raspodela termina? Unapred zahvalna.

saki_81

Početnik
Poruka
6
Sa sajta Nemacke ambasade Beograd;

Trenutno se za termin radi podnošenja zahteva za dobijanje vize čeka najmanje:

Zanimanja bez kvalifikacija (do dve godine stručne spreme)

12 meseci

Zanimanja sa kvalifikacijom / srednjom stručnom spremom (završena srednja (stručna) škola / viša stručna škola ili visoka škola strukovnih studija u trajanju od 3 ili 4 godine)

8 meseci

Stručnjake sa završenim visokoškolskim obrazovanjem, plava kartica, ugovori o izradi pokretnog materijalnog dobra

6 meseci

Spajanje porodice

8 do 9 meseci

yetza03

Početnik
Poruka
9
Stigli su do 9.5.ali su i preskocili neke ljude. 9.5.ima zakazan termin 6.3.
Hvala vam najlepse na informaciji. Znaci jos 3 meseca cekanja sigurno. Ja sam aplicirala 11.08. i jos sam molbu pisala, ali nista.

- - - - - - - - - -

Da li mozda neko na ovoj temi aplicira za vrstu vize kao moju "Pridruzivanje roditelja detetu koje ima nemacko drzavljanstvo"? Trebala bi mi mala pomoc.

Vladimir T

Početnik
Poruka
7
Pozdrav svima u grupi, zanima me da li zna neko u vezi sertifikata o polozenom A2 ispitu koliko vazi i da li ima rok vazenja uopste? Jer jos uvek cekam termin za spajanje porodice, vec sedam punih meseca, a sertifikat mi je izdat 04.04.2018? Hvala unapred..
Ja imam sertifikat A1, polagao na Goethe Institutu u Beogradu i prilikom dodele, sertifikata rekli su mi da vazi godinu dana.

yetza03

Početnik
Poruka
9
ja sam podnosio u Nemackoj za vizu za dete ciji je roditelj EU drzavljanin… pretpostavljam da je to slicna procedura kao i kad je roditelj Nemac… moze samo jos jednostavnije da bude. sta te konkretno zanima?
Moje dete ima nemacko drzavljanstvo, a ja treba da dobijem vizu preko nje, pa ne znam je li to slicno vasem slucaju. Imam neke nedoumice oko popunjavanja zahteva i jednu stvar iz informatora koja mi bas nije jasna, a naravno u ambasadi ne mogu dobiti nikakve info povodom toga , cak ni preko mail-a. Pa bih isravno da pripremim sve jer nemam vremena za gubljenje, dete mi mora krenuti u vrtic tamo. Ako mi moxete pomoci oko nekih informacija za zahtev i informator, mogu li vam poslati privatnu poruku na forumu? Hvala najlepse