Quantcast

Sorte dunje u Srbiji

areaphiftyone

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoć u vezi otkrivanja sorte dunje, budući da sam u procesu izrade završnog rada, tema mi je već određena, i imam dogovor sa mentorom da uzorak za analizu bude rakija od dunje, koju sam lično sa svojim članovima porodice pripremao, gde problem i nastaje, jer rakiju koju pečemo već godinama unazad, pečemo isključivo od plodova dunje koja se nalazi u našem selu, čija nam je sorta nepoznata, odnosno, deda koji je 50.to godište, govori kako je to stablo bilo veliko dok je on bio dečak i živeo tu na selu, tako da je to stablo zasađeno negde oko 1930.godine, i reč je o veoma staroj sorti dunje, a ono što nam je poznato je da su plodovi dunje veoma krupni, imaju jak miris, jabučastog su oblika, nemaju onih kamenih ćelija, i nisu prozukli, a u 1 kilogramu je obično 2, a najviše 3 ploda, na osnovu čega pretpostavljam da nije reč o leskovačkoj dunji, a nije reč ni o vranjskoj dunji - dunjac , jer nema kamenih ćelija iznutra, i nije prozukla, a ima sličnu krupnoću.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.