Соња Савић ~ како је ви доживљавате?

  • Začetnik teme Začetnik teme Zauz
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Zauz

Legenda
VIP
Poruka
54.452

Ово је прича о њеном целом животу и
врло је тешко гледати шта јој се без икога,без ичега десило - од погибије оног са ким је желела брак,децу (џез музичар Бранко Лалић) депресија и болест зависности.
Гласине о томе да има сиду које нису биле тачне и отписали су је сви из глумачке бранше Београда,одбијали.
Трагичан живот описан у овом снимку детаљно јасно - успех се не прашта а одбила је да остане тамо где је могла да живи пристојно.
Родбина која јој се није нашла у животу а отимали се о наследство након краја,помагала је свим колегама за време популарности а касније они нису били уз њу.

https://www.google.com/amp/s/www.ku...n-sonjine-smrti-rodjaci-se-grabili-za-imovinu
eeee.jpg
 
Poslednja izmena:
Kompleksno

Ona je za mene simbol onoga što Srbi postaju kada prihvataju pozapanječenu kulturu .. lelujanje u nekoj filozofiji sa usađenim/nametnutim ali ne osnovanim osećajem više vrednosti zbog besmislenog talenta kao što je gluma
Nebitno, beskorisno i verovatno kao inteligentna osoba bila je svesna toga pa od tuda njen predstava o sebi kao neshvaćenoj

Da budem jasnija: potreba da se nametnu modeli kroz kulturu veličanja glume kao vrhunskog dometa ljudskog stvaralaštav a u cilju socijalnog inženjeringa i debilizacije društa od nje je stvorila raspolućenu osobu i logično je da je zbog toga krivila društvo, samo ni tada nije mogla da shvati da nisu krivi oni koji nisu prihvatali njenu"izuzetnost" već oni koji su joj govorili da je "izuzetna".
 
Kompleksno

Ona je za mene simbol onoga što Srbi postaju kada prihvataju pozapanječenu kulturu .. lelujanje u nekoj filozofiji sa usađenim/nametnutim ali ne osnovanim osećajem više vrednosti zbog besmislenog talenta kao što je gluma
Sedam nivoa besmisla u ovom komentaru.
 
"Kursulina ulica je bila i ostala jedna od najmracnijih ulica na Vracaru, sa vrlo. negativnom energijom, i nije ona jedina koja je dozivela strasnu sudbinu iz te ulice i uopste, tog kraja. Hvala Bogu sto sam se odavno odselio iz tog ukletog kraja.Vracar jede svoju decu, a providjenje Bozije ce njega progutati jednog dana."

Screenshot_.jpg


Коментар испод снимка можда и има смисла а некако остају недоречена многа питања без одговора ~ да ли је можда након одбијања посла у позоришту које је споменуто у снимку намерно забрањена заувек до самоуништења?
Колеге су се можда плашиле реално одмазде ако би јој помогли или где је та родбина са очеве стране била да јој помогне,да је извуче кад је упала у депресију?
 
Poslednja izmena:
kako besmislena profesija?
bas si sad odvalila.

Naravno da je besmislena u kontekstu kreirane predstave i vrednosti o njoj

Pogotovo kod nas

Gledala sam neku američku setriju i jedna od replika u scenariju bila je je o liku u filmu koji je glumac a ima visko obrazovnja " glumac i obrazovanje ima li većeg oksimorona"

Kad pogledam naše glumce u potpuno razumem tu rečenicu

Decenijama ovde je stvaran predstava o glumcima kao vrhunskim intelektualcima, možda je to bila nečija namera a možda i projekat i ti ljudi su umislili em da su vrlo obrazovani, em da su vrlo vredni, em da im se sve to mora debelo materijalno nadoknaditi i onda imamo likove kao nesretna Sonja Savić kojoj nije jasno ni gde se nalazi ni šta radi , em proračunate nabeđene debile koji smatraju da sve najbolje znaju.
 
treba ti malo da posecujes pozoriste....

sto se tice ovog oko "vrhunski intelektualci" to se manje vise slazem jer su oni uglavnom nauceni da pricaju sta nauce a ne sta misle..ali to je vec prica za dublju analizu da sad ne ulazimo u to..

glumci itekako imaju svrhu i njihov posao je vazan za jednu naciju.
tvoj problem je sto sve gledas kroz prizmu politike.
 
treba ti malo da posecujes pozoriste....

sto se tice ovog oko "vrhunski intelektualci" to se manje vise slazem jer su oni uglavnom nauceni da pricaju sta nauce a ne sta misle..ali to je vec prica za dublju analizu da sad ne ulazimo u to..

glumci itekako imaju svrhu i njihov posao je vazan za jednu naciju.
tvoj problem je sto sve gledas kroz prizmu politike.

99,99% profesija koje je čovek stvorio imaju svoju svrhu, one profesije koje gube svoju svrhu ili budu unapređene prestaju da postoje ili postoje u tragovima

Ne govorim o svrsi već o kreiranoj prestavi o prefesiji glumca koji podignut suviše visoko da stepena kada ima potrebu da uređuje društvene odnose a to znači određuje raspodelu u društvu

U takvom odnosu snaga kada oni sa prenaduvanim sopstvenim vrednostima nisu sposobni da izgrade društvo pravedne raspodele, upravo zato što ne shvataju besmisao svoje predstave o svojim vrednostima

Zato se sa takvim sistemom susrećemo svuda.. to je ono što se naziva negativna selekcija
Ljudi niskih sposobnosti i znanja se udružuju grade predstavu o sopstvenoj vrednosti i sve to dovodi do nepravedne raspodele

Oni obično teže da menjaju mnogo toga od jezika do nametanja moralnih normi , potvrđujući svoju nadmoć i stvarajući barijeru da im se kreirani sistem načne ili ne daj bože obori i uvede novi

Zato je potrebno osvestiti ljude o njihovom besmislu kako ne bi bilo uništeno iznutra .
 
Sonja je mogla da se vidi na trotoarima Dorcola. Mi ipak nismo kao trotoari americkih cetvrti, pa da bude sasvim uobicajeno.
Kada se sa uopstavanja i raznih teza spusti na konkretan prizor...postoji tacka bez povratka. Ne postoji svemajka i tajna sila, ni sistem, ni drzava, ni prijatelj, koja se pojavljuje i spasava nekoga od sopstvenog samounistenja i to je tako.
Droga uzima licnost. Price koje oni imaju su price koje krive ceo svet i nisu u realnosti. Licnost narkomana je usmerena ka jednom.
Drugo je Sonjino delo.
I trece, da li bi Sonja, Ejmi, Merlin Monro, Margita...bile to sto jesu, da su bile nesto sto nisu.
Prosto neke stvari su to sto su. Kao i neke sudbine. Ni manjeg, ni veceg znacenja, koliko god oci posmatraca lepile svoje uglove, sadrzaje i tumacenja.
 
@Tu okolo тај моменат где је та њена платонска заљубљеност погинуо да је отишла код психолога,психијатра,психотерапеута,
тренутак кад је Милан Младеновић умро исто да је потражила стручну помоћ можда би се извукла из депресије и дала уметности много добрих улога.
Да је потражила помоћ на време,пре мрака можда би заволела себе и бринула о себи,опоравила се од депресије или научила како да је смањи на ниво да јој не угрожава функционалност.
Њени родитељи су јој били подршка и сигурно остали уз њу - о томе куцкам.
 

Ово је прича о њеном целом животу и
врло је тешко гледати шта јој се без икога,без ичега десило - од погибије оног са ким је желела брак,децу (џез музичар Бранко Лалић) депресија и болест зависности.
Гласине о томе да има сиду које нису биле тачне и отписали су је сви из глумачке бранше Београда,одбијали.
Трагичан живот описан у овом снимку детаљно јасно - успех се не прашта а одбила је да остане тамо где је могла да живи пристојно.
Родбина која јој се није нашла у животу а отимали се о наследство након краја,помагала је свим колегама за време популарности а касније они нису били уз њу.

https://www.google.com/amp/s/www.ku...n-sonjine-smrti-rodjaci-se-grabili-za-imovinu
Pogledajte prilog 1875310
Ја сам била срећна кад сам пронашла људе који су једнако несрећни као ја…
Tужна личност домаће сцене. Уз наравно пошаст која је однела и Маргиту и Бојана и друге.
Тужно.
 

Back
Top