Sonja D Liht: ``Stara politika`` o Kosovu vodi u izolaciju

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.443
Ajde što trabunja i separatiše onaj nesrećnik Ragmi kao predsednik opštine ali kako samo lupa Sonja Liht i to za mnogo veće pare koje takođe prima u vidu ličnog dohotka na teret budžeta?!

Predsednica ideološke komisije demokratskog poretka praktično traži da izokola priznaju Kosovo kako ne bi izostajali sa raznih prigodnih skupova koje organizuju zemlje koalicije koja nas je izolovala, terorisala i bombardovala da bi stvorila od Srba očišćene paradržave Hrvatsku i Kosovo.

Danas Sonja Liht traži da budemo pragmatični i učestvujemo u promocijama kosovskog protektorata na međunarodnim skupovima.

Sonja Liht zaboravlja da je Albanija provela 50 godina u samoizolaciji naoružavajući i huškajući kosovske Albance na pobunu te koordinišući njihove terorističke aktivnosti sve dok nije iskukala uključivanje Zapada u proces dezintegracije Srbije.

Država se niti širi niti brani lako, naročito ako živiš u okruženju krvoločnih divljaka.

Shodno tome mi ako ništa drugo a ono moramo da sklonimo sa vlasti upravo ovakve, koji sa državnih funkcija pozivaju na odustajanje od okupiranih delova Srbije.

Stara politika o Kosovu vodi u izolaciju

BEOGRAD - Prevaziđena politika Vlade i nerazumevanje da su se okolnosti u proteklih godinu dana znatno promenile, dovele su do toga da predsednik Srbije Boris Tadić odluči da bojkotuje samit evropskih lidera u Varšavi, na kome će počasni gost biti predsednik SAD Barak Obama.

Sonja Liht, predsednica Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova, kaže za “Blic” da je “došlo vreme da se promeni politika koja vodi u samoizolaciju”.

Sledeći odluku Vlade Srbije da Srbija ne učestvuje na skupovima na koje su pozvani zvaničnici Kosova, predsednik Srbije odlučio je da ne ode na skup šefova zemalja Centralne i Jugoistočne Evrope. Skup organizuje Poljska 27. i 28. maja u Varšavi, a pozvana je predsednica Kosova Atifete Jahjaga, jer je Poljska među onih sedamdesetak država koje su priznale Kosovo.

- Predsednik Tadić neće učestvovati na samitu u Varšavi, jer na tom skupu nije obezbeđeno asimetrično predstavljanje Kosova u odnosu na ostale učesnike, što je neophodno za skupove na ovako visokom nivou - rekli su za “Blic” u kabinetu predsednika i dodali da je ta pozicija je u skladu sa odlukom Vlade Srbije i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN.

Kako “Blic” saznaje iz krugova bliskih predsedniku Srbije, odluka o bojkotu samita u Varšavi nije doneta lako i procenjivano je kako će se odraziti na odnose sa SAD. Da podsetimo, prvi takav slučaj bojkota regionalnog samita lidera Balkana na Brdu kod Kranja zbog kosovskog premijera Hašima Tačija, prošle godine u martu, odjeknuo je negativno u Evropi. Drugi slučaj je bio nedavno, u martu ove godine, kada Tadić i premijer Mirko Cvetković nisu otišli na ekonomski skup SAD
- Balkan u Baltimor, opet zbog Tačija.

- Lično verujem da je došlo vreme da se politika Vlade preispita i da se nađe drugačije, kreativnije rešenje koje će poštovati činjenicu da su se promenile okolnosti u odnosu na vreme kada je doneta odluka Vlade. U međuvremenu smo počeli pregovore sa Kosovom i prihvatili da su oni strana u pregovorima. Treba ići hrabrije i odlučnije i rešenja tražiti u onom pravcu kojim je predsednik Tadić išao letos pred usvajanje Rezolucije o Kosovu u Ujedinjenim nacijama - kaže za “Blic” Sonja Liht.

Ona naglašava da je skup u Varšavi veoma značajan jer ga organizuje Poljska koja će biti naredna zemlja predsedavajući EU i to u trenutku kada se bude odlučivalo o davanju statusa kandidata Srbiji i o dobijanju datuma za početak pregovora za članstvo u EU.

- Najgore je živeti u lošem status-kvo stanju. Nama škodi što naši predstavnici nisu na važnim skupovima. Pitanje je šta postižemo time što naši predstavnici nisu na skupovima, dok su predstavnici Kosova prisutni. Treba ozbiljno preispitati sadašnju politiku koju vodimo zbog Kosova i znati da ovo neće biti poslednji slučaj da države koje su priznale Kosovo pozivaju njihove zvaničnike. Samoizolacija samo može da nam šteti - kaže predsednica Spoljnopolitičkog saveta.

U diplomatskim krugovima se juče moglo čuti da predsednici Slovačke i Rumunije zbog prisustva Atifete Jahjaga neće prisustvovati samitu. U ministarstvima spoljnih poslova ove dve zemlje za “Blic” nisu mogli ni da demantuju ni da potvrde ove spekulacije.

- Ova odluka predsednika Tadića samo je kontinuitet politike koja je do sada vođena. Sve dok se ta politika ne promeni predstavnici Srbije neće ići na skupove na kojima se pojavljuju visoki zvaničnici Kosova bez obzira da li se na tim skupovima pojavljuje predsednik SAD ili neko drugi - objašnjava za “Blic” Ivan Vujačić, bivši ambasador Srbije u Vašingtonu i dobar poznavalac odnosa Srbije i SAD.

I ispod sto oblandi g.ovno smrdi pa smrdi. Kreativnija rešenja podrazumevaju mučko priznanje Kosovo i to je ono na šta Sonja Liht poziva.

Pored ovakvih na vlasti separatisti su u Srbiji na svome....
 
Poslednja izmena:
sonja liht je savetnik borisa tadica za spoljnu politiku

pametnome dovoljno.

otuda i daciceve inicijative.

Она је пре свега ђубре а затим Титова пионирка и ћерка Титовог послушника...а мужа је угурала у Управни одбор РТС-а КОЈИ БЛАМИРА ЦЕЛУ СРБИЈУ И ИЗДАЈЕ САОПШТЕЊА ИЗВИЊЕЊА:



files.php



Boris Tadić propustio sastanak sa Obamom
Stara politika o Kosovu vodi u izolaciju

Tamara Spaić | 25. 05. 2011. - 00:02h |



BEOGRAD - Prevaziđena politika Vlade i nerazumevanje da su se okolnosti u proteklih godinu dana znatno promenile, dovele su do toga da predsednik Srbije Boris Tadić odluči da bojkotuje samit evropskih lidera u Varšavi, na kome će počasni gost biti predsednik SAD Barak Obama.



144982_0209-tadic-foto--fonet-fonetpres-sluba-predsednika-sr_f.jpg
Arhiva: Mišel Obama, Boris Tadić i Barak Obama



Sonja Liht, predsednica Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova, kaže za “Blic” da je “došlo vreme da se promeni politika koja vodi u samoizolaciju”.



Sledeći odluku Vlade Srbije da Srbija ne učestvuje na skupovima na koje su pozvani zvaničnici Kosova, predsednik Srbije odlučio je da ne ode na skup šefova zemalja Centralne i Jugoistočne Evrope. Skup organizuje Poljska 27. i 28. maja u Varšavi, a pozvana je predsednica Kosova Atifete Jahjaga, jer je Poljska među onih sedamdesetak država koje su priznale Kosovo.

Kroford: Bojkotom Srbija rizikuje da ostane na začelju
- Ako stoji po strani Srbija rizikuje da ostane na začelju regionalnih evropskih procesa i da stanovništvo postane siromašnije. Plus, takvo ponašanje se mnogim razumnim ljudima čini kao glupo i tvrdoglavo: ako Srbija prihvata dijalog sa Kosovom onda je očigledno da zvaničnici Kosova moraju biti deo tog procesa - kaže za “Blic” Čarls Kroford.

- Predsednik Tadić neće učestvovati na samitu u Varšavi, jer na tom skupu nije obezbeđeno asimetrično predstavljanje Kosova u odnosu na ostale učesnike, što je neophodno za skupove na ovako visokom nivou - rekli su za “Blic” u kabinetu predsednika i dodali da je ta pozicija je u skladu sa odlukom Vlade Srbije i Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN.

Kako “Blic” saznaje iz krugova bliskih predsedniku Srbije, odluka o bojkotu samita u Varšavi nije doneta lako i procenjivano je kako će se odraziti na odnose sa SAD. Da podsetimo, prvi takav slučaj bojkota regionalnog samita lidera Balkana na Brdu kod Kranja zbog kosovskog premijera Hašima Tačija, prošle godine u martu, odjeknuo je negativno u Evropi. Drugi slučaj je bio nedavno, u martu ove godine, kada Tadić i premijer Mirko Cvetković nisu otišli na ekonomski skup SAD
- Balkan u Baltimor, opet zbog Tačija.

- Lično verujem da je došlo vreme da se politika Vlade preispita i da se nađe drugačije, kreativnije rešenje koje će poštovati činjenicu da su se promenile okolnosti u odnosu na vreme kada je doneta odluka Vlade. U međuvremenu smo počeli pregovore sa Kosovom i prihvatili da su oni strana u pregovorima. Treba ići hrabrije i odlučnije i rešenja tražiti u onom pravcu kojim je predsednik Tadić išao letos pred usvajanje Rezolucije o Kosovu u Ujedinjenim nacijama - kaže za “Blic” Sonja Liht.


Dačić: Izgubićemo Kosovo ako nešto ne uradimo

Zamenik premijera Srbije Ivica Dačić ocenio je juče da Srbija polako gubi Kosovo i Metohiju i da bi što pre trebalo nešto da preduzme - dok još nije kasno.
- Polako gubimo Kosovo, ako nešto ne uradimo. I, iz dana u dan smo u sve nepovoljnijem položaju. Rezolucija 1244 je, ispostavilo se, prevara.Nije dovoljno reći “pridržavamo se Ustava”, podržati neki patriotski skup i guslarsko veče i biti uveren da je time rešeno pitanje Kosova - pošto se na taj način Kosovo može sačuvati samo u pesmama.

Ona naglašava da je skup u Varšavi veoma značajan jer ga organizuje Poljska koja će biti naredna zemlja predsedavajući EU i to u trenutku kada se bude odlučivalo o davanju statusa kandidata Srbiji i o dobijanju datuma za početak pregovora za članstvo u EU.

- Najgore je živeti u lošem status-kvo stanju. Nama škodi što naši predstavnici nisu na važnim skupovima. Pitanje je šta postižemo time što naši predstavnici nisu na skupovima, dok su predstavnici Kosova prisutni. Treba ozbiljno preispitati sadašnju politiku koju vodimo zbog Kosova i znati da ovo neće biti poslednji slučaj da države koje su priznale Kosovo pozivaju njihove zvaničnike. Samoizolacija samo može da nam šteti - kaže predsednica Spoljnopolitičkog saveta.

U diplomatskim krugovima se juče moglo čuti da predsednici Slovačke i Rumunije zbog prisustva Atifete Jahjaga neće prisustvovati samitu. U ministarstvima spoljnih poslova ove dve zemlje za “Blic” nisu mogli ni da demantuju ni da potvrde ove spekulacije.

- Ova odluka predsednika Tadića samo je kontinuitet politike koja je do sada vođena. Sve dok se ta politika ne promeni predstavnici Srbije neće ići na skupove na kojima se pojavljuju visoki zvaničnici Kosova bez obzira da li se na tim skupovima pojavljuje predsednik SAD ili neko drugi - objašnjava za “Blic” Ivan Vujačić, bivši ambasador Srbije u Vašingtonu i dobar poznavalac odnosa Srbije i SAD.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А што је Бота сад не смени, након папагајског понављања и потенцирања на томе да се ради о "самоизолацији" и непоштовања смерница спољне политике Србије. Не ради се о променама у последњих годину дана у дипломатским односима Србије, него о констатном рушењу суверенитета и рада на томе. Такви људи ни у једној држави не би опстали..осим ако то није инструмент и званичне политике те државе, а ми ћемо да се правимо блесави па да мислимо да овде владајућа елита уопште води државотворну политику.
 
А што је Бота сад не смени, након папагајског понављања и потенцирања на томе да се ради о "самоизолацији" и непоштовања смерница спољне политике Србије. Не ради се о променама у последњих годину дана у дипломатским односима Србије, него о констатном рушењу суверенитета и рада на томе. Такви људи ни у једној држави не би опстали..осим ако то није инструмент и званичне политике те државе, а ми ћемо да се правимо блесави па да мислимо да овде владајућа елита уопште води државотворну политику.
Pre će ona njega smeniti . :lol:
 
Ne znam, ja imam više para nego pre 11 godina.

Zato što kamarila oko i na vlasti danas ima mnogo više 85% Srbije naročito van većih centara odumire u mukama.

Stalno se u praksi pokazuje da sit gladnom ne veruje.

Pored jugoslavena postoji još jedna veoma pogubna kategorija po Srbiju a to su - namireni.

A namireni su ne svojim zaslugama ili zahvaljujući svom neizmernom doprinosu već jedino jer su podobni do idiotizma.

Pre će ona njega smeniti . :lol:

I to je tačno.
 
Соња Лихт је мегафон званичне политике Владе Србије,јер да није,не би била изабрана на функцију председника спољнополитичког Савета министарства спољних послова Србије са које може спокојно да ради на рушењу уставног поретка
-------------------------
Sonja Liht

Još jedna od NVO-gospođa, za razliku od kojih je avanzovala u sadašnjoj vlasti.
Poznata po neobičnoj telesnoj građi, obrvama a la Verica Šerifović,i karakterističnom i neponovljivom zamuckivanju, tj. izgovoru glasa <ə>.

Uzeti jednu mačku, jedne čengele i konopac dužine 1m. Prednje noge mačke zavezati za dobro pričvršćene čengele, a jednim krajem konopca joj vezati zadnje noge tako da drugi kraj ostane slobodan.
Uhvatiti slobodan kraj konopca, razmerno se udaljiti i naglo cimnuti tako da rastegnete mačku usled čega će proizvesti zvuk:

- <ə>!!!

http://vukajlija.com/sonja-liht
 
a još veća što se ne bori za srpske interese....

Utoliko pre neko odgovoran mora da objasni kako je moguće da takvo lice zauzima visok položaj u državnoj hijerarhiji.

Ovo što ona priča uopšte nije zezanje već uvod u sledeću fazu pritisaka.

Taj patern njenog delovanja prepoznatljiv je još od Miloševićevog vremena.

Možda neko ceni da će je lakše kontrolisati ako je drži u vlasti međutim mislim da se taj neko prešao.

Bez obzira koliko im Srbija da para i vlasti NVO ergela će uvek ići po mišljnje kod Šefa i uvek će se ucenjivački ponašati.

Ako vlast odbije Šefovu inicijativu NVO će poslati stotine hiljada izveštaja o strahovitom usponu fašizma, nacionalizma, šovinizma, totalitarizma u Srbiji i na taj način dati nekakav legitimitet daljem delovanju svojih instruktora.

Najozbiljnije smatram da je vreme da se razmišlja o lustraciji među kvazidemokratskim kadrovima koji su zaseli na vlast, piju narodu krv, razbijaju zemlju i otimaju gore od svih Miloševićevih primitivnih secikesa.

A dotična je počela da preteruje. I pored biranog vokabulara ovo je otvoren poziv na rušenje ustavnog poretka.
 
Poslednja izmena:
Utoliko pre neko odgovoran mora da objasni kako je moguće da takvo lice zauzima visok položaj u državnoj hijerarhiji.

Ovo što ona priča uopšte nije zezanje već uvod u sledeću fazu pritisaka.

Taj patern njenog delovanja prepoznatljiv je još od Miloševićevog vremena.

Možda neko ceni da će je lakše kontrolisati ako je drži u vlasti međutim mislim da se taj neko prešao.

Bezo obzira koliko im Srbija da para i vlasti NVO ergela će uvek ići po mišljnje kod Šefa i uvek će se ucenjivački ponašati.

Ako vlast odbije Šefovu inicijativu NVO će poslati stotine hiljada izveštaja o strahovitom usponu fašizma u Srbiji i na taj način dati nekakav legitimitet daljem delovanju svojih instruktora.

Najozbiljnije smatram da je vreme da se razmišlja o lustraciji među kvazidemokratskim kadrovima koji su zaseli na vlast, piju narodu krv, razbijaju zemlju i otimaju gore od svih Miloševićevih primitivnih secikesa.

A dotična je počela da preteruje. I pored biranog vokabulara ovo je otvoren poziv na rušenje ustavnog poretka.

Sacekaj malo - prvi ce jos gazde staviti zuti traku ....
 
Liht - dugogodišnji politički aktivista.
Solo igrač.
Ne nastupa agresivno,već smišljeno.
Tu se razlikuje od Biserko,Kandićke i drugih "antisrba".
Cenjena i priznata van granica Srbije.
Velika je šteta što nije Srpkinja,
a još veća što se ne bori za srpske interese....

Liht je pametnija i lukavija , ove Kandićke ,Biserko i ostale su ko slonovi u staklarskoj radnji, svaka nacionalistička vlast bi prosto poželela takve persone i zalivala bi ih ko zumbul ,jer su same za sebe i svoje stavove najveća antireklama ,kao recimo što je svakom centralisti i protivniku bilo kakve autonomije ,Čanak idealan "separatista " i "autonomaš" . Dok je Liht mnogo ozbiljnija , uticajnija , pa samim tim i štetnija , jer se trpa u sve i svašta , uvek je vazda umerena ,šatro objektivna , a jedan je od glavih komesara u zemlji i jedan od ključnih likova u DS-u .
 
Соња Лихт је мегафон званичне политике Владе Србије,јер да није,не би била изабрана на функцију председника спољнополитичког Савета министарства спољних послова Србије са које може спокојно да ради на рушењу уставног поретка
-------------------------
Sonja Liht

Još jedna od NVO-gospođa, za razliku od kojih je avanzovala u sadašnjoj vlasti.
Poznata po neobičnoj telesnoj građi, obrvama a la Verica Šerifović,i karakterističnom i neponovljivom zamuckivanju, tj. izgovoru glasa <ə>.

Uzeti jednu mačku, jedne čengele i konopac dužine 1m. Prednje noge mačke zavezati za dobro pričvršćene čengele, a jednim krajem konopca joj vezati zadnje noge tako da drugi kraj ostane slobodan.
Uhvatiti slobodan kraj konopca, razmerno se udaljiti i naglo cimnuti tako da rastegnete mačku usled čega će proizvesti zvuk:

- <ə>!!!


http://vukajlija.com/sonja-liht

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:..........:ok:
 
Vreme je da se rasturi taj vasar nakaza.....

Њу је описао академик Дејан Медковић у својим мемоарима у којима наводи да је од ње добио са њеним потписом ПРОПУСНИЦУ 1968.године за ЦРВЕНИ УНИВЕРЗИТЕТ "КАРЛ МАРКС"...:think:
 
Sacekaj malo - prvi ce jos gazde staviti zuti traku ....

И то што кажеш - она је директни експонент Џорџа Сороша у Србији који има прилично "најсну" биографију за време 2.светског рата пре него што је пребегао у САД........
 

Back
Top