Sonicgear enzo 500a 2.1 zvucnici - problem

mefhisto

Zainteresovan član
Poruka
340
Cao, kupih danas te 2.1 zvucnike (po preporuci momka iz pakoma) i naisao sam na par problema ...
e ovako, kada pojacam zvuk preko 40% krece neko veoma neprijatno zujanje ... dalje kada stavim balance na "sredinu" zvuk je jako slab i zamagljen ... ali kada prebacim balance na 100% left ili right, zvuk je bolji, i cuje se ravnomerno iz oba zvucnika ... jel moze nesto da se uradi oko tog zujanja ? poz
i da, ne cujem nista iz woofera ...
 
Cao, kupih danas te 2.1 zvucnike (po preporuci momka iz pakoma) i naisao sam na par problema ...
e ovako, kada pojacam zvuk preko 40% krece neko veoma neprijatno zujanje ... dalje kada stavim balance na "sredinu" zvuk je jako slab i zamagljen ... ali kada prebacim balance na 100% left ili right, zvuk je bolji, i cuje se ravnomerno iz oba zvucnika ... jel moze nesto da se uradi oko tog zujanja ? poz
i da, ne cujem nista iz woofera ...

Jesi li ih lepo povezao?Da li su ti instalirani drajveri za zvucnu?
Ako je odgovor pozitivan najverovatnije su zvucnici neispravni,pa reklamiraj.;)
 
cuj relativno dosta znam o zvucnicima, i mogu ti reci da je vrlo losa preporuka...
aj zavrsna obrada je ok al u odnosu na A.L. zvuk je los..
za te pare uzmi Altec LAnsing vs2421, tj zameni ove neisprave za ove i odusevices se zvukom...
inace, najverovatnije je da su zvucnici neispravni
pozdrav
 
Ja da sam na tvom mestu bih zamenio (ako moze) i doplatio za ove.

Znaci takva masinerija za te pare nevidjena, ja prosle godine hteo da uzmem, i nestanu u radnji gde su imali, a ja sklon trosenju para, pa da uzmem neke kada sam vec namenio za to, morao sam da uzmem logitech......
A ove sam slusao kod druga cesto, svaka preporuka, ekstra su. :D
 
Brate po izgledu i dizajnu UBIJAJU !!!
Ali kakvi su ovako, ima neka specifikacija ?

ja dizajn poslednji gledam na zvucnicima, tak da mi to nije mnogo vazno :)
proguglaj, sateliti daju veoma mocan ( neki kazu malo neprirodan ) zvuk, ali iz njih cujes bukvalno svaki ton, svaku promenu kako dolazi do tebe..
ima i jako zanimljive opcije na daljincu
wufer je jedan od naboljih koje sam slusao na 2.1 sistemima, dupla membrana , tuba sistem, jako cist i mocan bass...
kutija za wufer je dosta velika i od drveta je..
sateliti su iznenadjujuce mali za svoju snagu..
sve u svemu samo preporuka za njih :)
 
@Iwan91 a ovi prvi zvucnici, koji su to zvucnici uopste, oznaka ???

Ja imam ove

Zvucnici su ekstra zvuk, izrada, ali ima velikih problema sa pusketanjem i ,,krkljanjem'' kada su smanjeni ili pojacani ali samo skroz.

taj x350 je odlican sistem, znaci isto samo pohvale za njega..
sto se tice pojacavanja do kraja to je manje vise kod svih zvucnika, pojavljuje se distorzija..
a za puckanje, *** na ovim altecima imas problem sa sumom kad su smanjeni skroz..
svaki imaju neku manu , ali moze da se predje preko toga..:)
 
taj x350 je odlican sistem, znaci isto samo pohvale za njega..
sto se tice pojacavanja do kraja to je manje vise kod svih zvucnika, pojavljuje se distorzija..
a za puckanje, *** na ovim altecima imas problem sa sumom kad su smanjeni skroz..
svaki imaju neku manu , ali moze da se predje preko toga..:)

Boldovano x530.

Ne nije to u pitanju za pojacavanje, nego kada neslusas nista, samo ti stoje ukljuceni kada smanjis skroz ili pojacas skroz, znaci ja to nemogu da objasnim koliko krkljaju, nesto tu drugo nije u redu.... A sto se tice pucketanje tu je nesto ocajno uradjeno, samo neznam sta, pri svakoj manjoj promeni napona reaguju ,,pukne u njima'', nekada bas dobro da cujem u susednoj prostoriji, dok npr. X540 nemaju taj problem uopste, nego ja sam se zeznuo kada sam uzimao trebao sam da uzmem onaj Sonic Gear Armagedon, ali nije imao....ovo po neki put nemogu da podnesem :sad2:.
 
ima nes jeftiniji sistem isto vako izgleda crn..
jes bolan ruzan, i meni je , al zvucnici sluze da sviraju zar ne ?
a da cujes kako zvuce i da su tri puta ruzniji pozeleo bi ih veruj mi ;)
U pravu si ti,ali nekako su mi mnogo ruzni.:mrgreen:
http://www.moresales.com.my/catalog/image/yyxblbad_detail1.jpg

A sto se tice ovih tako sam se ,,napalio'' da kada bi sada imali da se kupe odmah bih odvojio pare da ih uzmem ako nebi bili skuplji od 10 soma, mislim da vrede samo da stoje kao ukras, meni tako eksta izgledaju, bas bih voleo da ih vidim uzivo.

Woofer bas izgleda impozantno...:klap:
 
Boldovano x530.

Ne nije to u pitanju za pojacavanje, nego kada neslusas nista, samo ti stoje ukljuceni kada smanjis skroz ili pojacas skroz, znaci ja to nemogu da objasnim koliko krkljaju, nesto tu drugo nije u redu.... A sto se tice pucketanje tu je nesto ocajno uradjeno, samo neznam sta, pri svakoj manjoj promeni napona reaguju ,,pukne u njima'', nekada bas dobro da cujem u susednoj prostoriji, dok npr. X540 nemaju taj problem uopste, nego ja sam se zeznuo kada sam uzimao trebao sam da uzmem onaj Sonic Gear Armagedon, ali nije imao....ovo po neki put nemogu da podnesem :sad2:.

Ja imam Genius 5000 5.1 sistem i isto mi se to desava da pukne...
Neki put slabo ali neki put stvarno pukne...;)
 

Back
Top