Quantcast

Solidan gaming pc?

ecio94

Primećen član
Poruka
775
Kupio bih neki komp za gaming,ali da cena bude pristupacna,ne baca mi se 1000€ na komp.

Imate li neku preporuku,ili mi napisite specifikacije sa kojima bih mogao da pokrenem novije naslove poput Cs:Go,Ring of Elisyum,Metro 2033,The Witcher itd makar na medium.

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.846
Pa ako uzimas komp zbog igara zasto recimo ne bi uzeo PS4 za 250-300 evra i izigrao se kao covek , ionako dobar deo najboljih igara na trzistu trenutno su PS4 ekskluzive (GoW, Uncharted, Spider-Man, Horizon Zero Dawn, Infamous Second Son, The Last of Us, Gran Turismo, Ratchet & Clank , nadolazeci Ghost of Tshushima, Death Stranding............itd) , tako da kupi konzolu za 200-300 evra i djuskaj ;)

ecio94

Primećen član
Poruka
775
Pa ako uzimas komp zbog igara zasto recimo ne bi uzeo PS4 za 250-300 evra i izigrao se kao covek , ionako dobar deo najboljih igara na trzistu trenutno su PS4 ekskluzive (GoW, Uncharted, Spider-Man, Horizon Zero Dawn, Infamous Second Son, The Last of Us, Gran Turismo, Ratchet & Clank , nadolazeci Ghost of Tshushima, Death Stranding............itd) , tako da kupi konzolu za 200-300 evra i djuskaj ;)
Nisam ljubitelj dzojstika. Zelim neki solidan komp. A i vise igram online igre,pa zbog toga.

Poruka
3.033
Slazem se za Sony ali nece biti bas 250 -300...Pre 300-400...Plus igre..Ali da, ako se ima velik O TV I samo /pretezno za igre_konzola je dobar izbor..Xbox, SOny...

jos_1_5ak

Domaćin
Poruka
4.846
Slazem se za Sony ali nece biti bas 250 -300...Pre 300-400...Plus igre..Ali da, ako se ima velik O TV I samo /pretezno za igre_konzola je dobar izbor..Xbox, SOny...
Pa i nece bas biti , evo recimo ovo je sasvim lepa ponuda :

https://www.kupujemprodajem.com/Konzole-i-igrice/Sony-PlayStation/PS4-1TB-The-Last-of-US-Uncharted-4-Ratchet-Clank-AKCIJA-15230109-oglas.htm?filter_id=75463

Nov PS4 Slim sa 3 igre u paketu 300 evra (PS4 Pro je malo skuplji , on je oko 350 evra).

Mada sve zavisi ko sta voli , da se nadovezem na odgovor iznad , mislim ako neko vise voli narativne igre , dobru pricu , single player iskustvo i recimo sportske simulacije onda definitivno PS4 je bolji izbor a ukoliko neko vise voli strategije, MMORPG igre i tezi ka nekom takmicarskom gejmingu onda PC , ja iskreno spadam u ovu prvu grupu i PC gejming me slabo zanima.

Poruka
3.033
Pa i nece bas biti , evo recimo ovo je sasvim lepa ponuda :

https://www.kupujemprodajem.com/Konzole-i-igrice/Sony-PlayStation/PS4-1TB-The-Last-of-US-Uncharted-4-Ratchet-Clank-AKCIJA-15230109-oglas.htm?filter_id=75463

Nov PS4 Slim sa 3 igre u paketu 300 evra (PS4 Pro je malo skuplji , on je oko 350 evra).

Mada sve zavisi ko sta voli , da se nadovezem na odgovor iznad , mislim ako neko vise voli narativne igre , dobru pricu , single player iskustvo i recimo sportske simulacije onda definitivno PS4 je bolji izbor a ukoliko neko vise voli strategije, MMORPG igre i tezi ka nekom takmicarskom gejmingu onda PC , ja iskreno spadam u ovu prvu grupu i PC gejming me slabo zanima.
Kako nwce biti??Ti si rekao 250, 300..A ono je MIN 300..I sam si sebi odgovorio da j PRO 350...I...?Sam si sebe opovrgnuo..

Poruka
3.033
180+200+80 i neka izdvoji za ploču 100...kako je to 1000€?
?????!!?!?!? DObra ploca nije ispod 120-130 evra...Graficka je oko 230-250...RAM je oko 100-130, 150 zavisi...Procesor...2600 je ...e ne znam sad oko 160, 170...Napajanje...Diskovi….kuciste...pa ti sabiraj...znaci da je CPU 150 + ploca 130 + grafika i da je 200 a nije...to je vec 500 evra...to je samo pola kompa...

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.536
Pa ne pravi čovek neku zver , nego verovatno treba nešto novije da se casual odigra nešto relativno novije na 1080p, treba mu obično kućište i LC power od 600(i ovo garantujem da je dovoljno jer imam ), bilo koja ploča 450 za AM4 za 70-80€
hdd ako nema u šta sumnjam opet nije neka stavka, hyper x kingston 16 gb je 10-ak hiljada

Za njegove potrebe rekao bih dovoljno.

Grafika jeste 200 jer sam je ja uzeo proletos i to u comtrade na akciji. Znači može da se nađe.
E sad ako nema monitor i ide potpuno klot to je već druga priča. Baš zato što sam proletos menjao upravo za te potrebe koje je on naveo zato sam u toku sa cenama manje više.

U krajnjem slučaju nek se izjasni čovek šta mu treba što bih ja lupao glavu....ali osnova je cpu+gpu+ram+mb...sve ostalo se da preneti sa starog i sačekati povoljniji trenutak.

A uvek može i preko KP da uštedi neki evro.

ecio94

Primećen član
Poruka
775
Ljudi,ma ne treba mi azdaja od kompa,ne bavim se ja profesionalno gaming-om... Treba mi solidan komp,da odigram koju partiju CS:GO,ili neke druge igre kad imam slobodnog vremena. Moze i neki polovan a dobro ocuvan komp.

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.129
Kupio bih neki komp za gaming, ali da cena bude pristupacna,ne baca mi se 1000€ na komp.
Druže, zaboravljaš da je kod nas PDV 20%

https://www.newegg.com/global/rs-en/abs-computer-technologies-warrior-ala111/p/N82E16883102722

https://www.newegg.com/global/rs-en/abs-computer-technologies-master-pro-ala078/p/N82E16883102371

Bez 1000e ne možeš da napraviš solidnu gaming konfiguraciju. Nemaš ništa od toga ''barem na medium'' kada svi znamo da želiš da imaš što više i bolje. Nije poenta u igrama da rade ''na medium'', već da solidno rade u svim momentima, a to zavisi od igre do igre.

Witcher 3 će ti solidno raditi i na FX6300 sa 60fps, ali će zato da na ovim vrućinama da se ugasi posle 30 minuta rada, tako da preko toga treba da dodaš i kuler za CPU + da imaš grafičku koja će imati makar dva kulera svoja + intake i outtake coolere. Računaj da ti je svaki od njih makar po 1000 dinara (po dve ako kupuješ makar nešto konkretno), a to se vremenom doda.

Nije to samo ''kupio sam kompjuter da pokrene igru'', već treba tu igru i održati u toku rada dok se konfiguracija greje. Pa ako hoćeš da imaš originalni windows, dodaješ još novca preko toga.

Tako da predlažem KP kupovinu polovnih delova ili preko prijatelja nekog ko ima te delove ili sl dok ne skupiš normalan novac da kupiš nešto konkretno.

Gledaj ako nađeš povoljno FX8350 procesore, oni su odlični procesori za 100 evra najviše. Dodaš na to CM cooler za najviše 130 evra utrošenih na srce kompjutera.
MOBO možeš da nađeš i za 3.000 ako si srećne ruke za AM3+ konfiguraciju.
2x8GB RAM CL10 ili CL11 koji će da rade na oko 2600mhz.
Bilo koje 500-600w bronze 80 napajanje, recimo raidmax.
Kućište bukvalno možeš da kupiš za 2000 din, a tastaturu neku osnovnu k120 logitech i miš neki b100 logitech za isto toliko novca.
I onda sav preostali novac da sliješ u grafičku koja ti je najbitniji deo za igranje igara!

I, eto, imaš konfiguraciju. Ali, moraš da tražiš i da upoređuješ. Moraš da se aktiviraš.

Nije to kao industrija automobila pa da nađeš neki polovnjak čisto da tera. Svaki deo mora da se uskladi sa drugim delom. A tržište je to koje naglašava šta može da se prodaje ili šta se najviše ceni. KOd nas u zemlji nemamo tako veliki izbor starih delova kao što je to slučaj, recimo, u USA ili Netherlands. Šta nađeš - naš'o si.

Poruka
3.033
Ljudi,ma ne treba mi azdaja od kompa,ne bavim se ja profesionalno gaming-om... Treba mi solidan komp,da odigram koju partiju CS:GO,ili neke druge igre kad imam slobodnog vremena. Moze i neki polovan a dobro ocuvan komp.
Znas kako svi isto pricaju"samo da..ï to SAmo postane zahtevno vremenom..Znaci jako zavisi od
1. Koje igre, kojee godine izdanja i KOJneke su jako zahtvene neke manje)
2. Koji nivo detalja/rezolucuije?Ima ju vidu TVRDIM da razlika na FULL HD na ULTRA I manja rez npr 730 P na MEDIUM je razlika nebo i zemlja..I na koliko FPS?ZA Countere I sl. je dosta bitno sto veci FPS, meni ispod 60 FPS nije igrivo..
3, sto slabiji komp sad uzmes-na krace staze je..
Licni primer :eto ja sam dao za
1. Gigabyte Aoryus Ultra Gaming X 470-140 evra
2. AMD Ryzen 2600 X -230 evra
3. 2x 8 Gb 3200 Corsaire Vengeance RGB DDR 4 RAM-oko 150 mislim
4.EVGA 1060 3 Gb SC Gaming-233 evra
....u septembru prosle godine
I dodaj na to sto sm imao od pre:
napajanje od 635 W
SSD, 2 HDDa
kuciste
Tastaturu , misa i monitor naravno...
pa RACUNAJ

Jeftinija ploca daje manje opcija, losije hladjenje, naponska sekcija, iitd, itd. Drugo RAM ne toliko ni jeftiniji-PROBLEMI sa placim ekranima smrti BSOD...Graficke nisu sve 1060 3Gb iste...Bas zbog hladjenja itd..I jos sam kasnije uzeo Cooler master Evo 212 LED Turbo hladnjak 34 evra..
P.C, Marim ja kupi ti sto neko reko "komp za dete za igrice za ïspod 200 evra"Ali NEMOJ posle da kazes neko me zeznuo..

Poruka
3.033
Evo ocu ja...tj bratsku firmu W W...Drugarica uzela kompu zimus(Ti Bmaxa znas sa ESa temu( I josh nije reshila...jer su je iscoolirali vishe puta... Kao sve je u redu...a komp odleti na 95 stepeni!!...izmedju ostalih problema..a ona ne zna da se izbori sa indijancima...I ebg...Plus je kompo placen skuplje nego ovaj..

pivosok

Elita
Poruka
19.388
Uzmes neki i7 3770 ili 2600 i neku graficku poput rx 470 sto je rudarila, i to je negde 250 evra. ali kad uzimas graficke koje su rudarile pitaj na koliko je bila voltaza. Ako je znacajno bila smanjita velike su sanse da ce ta graficka jos dugo da sljaka.

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.257
Evo ocu ja...tj bratsku firmu W W...Drugarica uzela kompu zimus(Ti Bmaxa znas sa ESa temu( I josh nije reshila...jer su je iscoolirali vishe puta... Kao sve je u redu...a komp odleti na 95 stepeni!!...izmedju ostalih problema..a ona ne zna da se izbori sa indijancima...I ebg...Plus je kompo placen skuplje nego ovaj..
A cuj i ja sam jesenas od njih uzeo proc,maticnu i grafu, memoriju uzeo od monitora.rs, oni mi sklopili u kuciste jer nisam hteo sam i eto radi dobro.
A konfu sam kupio gotovu od pcpractica dok je alti jos bio i njihov dobavljac, i radi lepo. Ne znam sad zasto i sta je poslo naopako kod drugarice,
ali Ryzen default setovanja i nisu bas ponajbolja. A valja i ocistiti prasinu bar jednom u 6 meseci...