Шолц, Макрон и Мелони: Београд да испоручи де факто признање Косова, а Приштина да формира ЗСО

Mislim da je tvoj slučaj malo ozbiljniji nego što mi je delovalo ;)

Osnovna zabluda: ulaskom u EU/NATO mi ne postajemo okupirani. Ne znam kako da ti objasnim da to razumeš. Nađi negde na netu spisak država članica, idi jednu po jednu i pogledaj da li su okupirane. Nije to tako teško. Zatim pogledaj da li imaju svoj jezik, religiju i identitet. Videćeš da imaju. Ništa od ovoga nije teško za pronaći. Izdvoji malo vremena, bolje i tako nego da se sramotiš pričajući gluposti. Moja želja nije da mi idemo negde da budemo okupirani ili da gubimo identitet, što bih to želeo pobogu, to je retardirano, već da idemo među normalan i razvijen svet. Gde se ljudi poštuju, gde te niko ništa ne pita, gde možeš da se baviš biznisom slobodno i ne plaćaš nikome reket, gde si čovek ne rob, gde možeš da uključiš TV i ne vidiš Vučića, gde možeš da kupiš razne stvari a ne samo parizer.

Jedini način da uđeš u EU/NATO (ovo drugo sačuvaj bože) je da priznaš okupaciju nad delom svoje teritorije, tako da prekini da se sramotiš ovde i pričaš gluposti.
Ne znam da li ti namerno to prećutkuješ ili si samo prosečan gledalac CNN-a kod koga je indoktrinacija uspela 100%. :think:

Pitanje Kosova resavace se na mirovnoj konferenciji posle Treceg Svetskog.

Nema vise vremena.

Cak i da mi sve prihvatimo pa i da ga priznamo, Rusija i Kina ce sve blokirati u SBUN.

Nema šta ko da ne priznaje ako mi priznamo. Rusi su više puta rekli da će priznati svako rešenje koje prihvati Srbija.

Zato je važno da mi nikada ne prihvatimo, a otimačina će ostati na čast zapadu.

Пробо наш Злобица то да протера и побије ал' се мало за*еб'о!
Занимљиво је да су сви ти борци против исламизма Црногорци, од геноцидног Његоша, па све до Слобе, и најуспешнијих Караџића и Младића.

Исламска ''држава Косово'' са амбасадом у ''главном граду'' Израела Јерусалиму.. :maramica::maramica:
И у Ирану су жене носиле миниће, па су сада нинџе. :hahaha:

Pa da nas guze jer vodimo antizapadnu prorusku politiku. A ti govoriš da treba to još više da radimo. Ništa, onda idemo da kupimo vazelin ;)
Da treba da kao Makedonci budemo da nas tako ne guze :hahaha:
A kako nas to guze?

Odlaze ljudi od svuda, nije u tome poenta, već gde odlaze. Gotovo 99% dijaspore imamo u zamljama EU/NATO a ovde se prodaje priča kako to ne valja. Pa valjda ti ljudi znaju bolje od tebe i mene gde valja.
Pa idi tamo kad je toliko lepo. Niko te ne drži. Šta ćeš u Srbiji? Ne kapiram te.

Jok. Ali može kao Austrija recimo, ako već može da se bira ;)
Tako što ćeš da ležiš u Srbiji i džabolebariš sigurno ćeš biti Austrija. Što ne ideš u Austriju? Odgovori mi to baš me zanima. :lol:

Jok, odabrali Albance koji su tada bili na nivou plemenske zajednice i odlučili da im prave državu tek tako? Samo lud čovek to može da uradi bez razloga. Nego ih je Sloba odjebao. Daj malo razmišljaj pre nego što pišeš. Zabole Amere za to ko je na ovim prostorima, oni su i nama i njima dali isti spisak (hoće bazu, ovo ono...) i sigurno bi pre sarađivali sa nama kao normalnoj državi nego sa plemenima i teroristima. Nego ih je diktator i komunista Sloba odjebao. I naravno da biraš saveznike, ali ne tako što se busaš nego budeš pametan.
Sedi di si ni za di si nisi jadniče. :lol:
Čujem da idete u nekoliko kolona. Mi Evropejci se dogovorili ekspresno. Šta je sa onim "Samo Sloga Srbija Spašava", nešto nema sloge kod vas? ;)
I vi ćete da se nahvatate glasova ubilo se. Pre bih za Vučića glasao nego za tvoje LGBT.
Jedno je sigurno, žuti ološ nikada više neće vladati Srbijom.:lol:
Gde se uvek hvataš za najgore... Što ne kažeš Slovenija, Hrvatska... oni su pametno uradili. Posle raspada YU okrenuli se na zapad, ne znam koji moj mi gledamo na istok. Potpuno sumanuto.
Kako da se ugledam na hrvatsku kad i nju ljudi napuštaju...
Ti stvarno bulazniš. Mešaš argumente. Ovamo kukaš što narod odlazi, onamo bi bio kao država koju masovno napuštaju.
Ovamo si demokrata a idol ti nacisoidna ustaška zemlja u kojoj brane tuđu kulturu i pismo.
Sediš u Srbiji i džabolebariš po forumu a hteo bi da budeš Austrija u kojoj se rmbači.

Biće ipak da ti imaš problema sa sobom, nisi ostvaren i infantilno okrivljuješ druge neke Miloševiće, Vučiće. Mrzi te da učiniš bilo šta. Čekaš da ti padne s neba. U toj Austriji bi verovatno bio na socijalnoj pomoći. Verovatno si i drogirant. :lol: Da nisi ti Čedomire Jovanoviću???

Nema šta ko da ne priznaje ako mi priznamo. Rusi su više puta rekli da će priznati svako rešenje koje prihvati Srbija.

Zato je važno da mi nikada ne prihvatimo, a otimačina će ostati na čast zapadu.

Jeste, ali sporazum trazi da SRBIJA NE OMETA ulazak Kosova u UN.

Znaci da ce Srbija morati da agituje kod Kine i Rusije da puste Kosova na SBUN.

Већина малих земаља је кроз историју де факто имала вазални однос.

Србија је такође била вазал АУ. Док смо ћутали све је било ОК, кад смо се побунили кренули су да нас сатру.

Манте се тих наивних прича о независности и неутралности. Нема тога. Ни Америка не може како хоће.

Зашто се не би изборили за независност ако поштујемо интересе и права свих страна? Неутралност.. То је ****нце у златном омоту.

• Haha
Reactions: Hix
Jeste, ali sporazum trazi da SRBIJA NE OMETA ulazak Kosova u UN.

Znaci da ce Srbija morati da agituje kod Kine i Rusije da puste Kosova na SBUN.
Promenite sporazum, taj deo oko diplomatije je umobolan....mislim ko god da ga je potpisao...

'' De fakto'' pojam ili u'' praksi '' - nastaje posle pojma '' De jure'' ili ''dogovorenog''. .( tako nešto , ne baš doslovno)
..............................................................................................................................
Znači niko nije pominjao to ''de-jure'' jer je to verovatno već dogovoreno ili sećamo se izjave u nekom smislu
'' NemaM primedbe na plan''.
............................................................................................................................................................................................
Pa narod onda ima da se frlja izrazima (eksplicitno objašnjenje) dok i pozicija i opozicija vrdaju sa nekim pojmovima razmene misija , što nije de-fakto.
......................................................................
Srbiji ne treba dvosmislenih izjava da provedemo još 10 godina u zabludama dok se drugi bogate na račun ''zabluda''.
..........................................................................................................................................................................................
Naravno da se ne slažem sa željama Ursule ali nas je kolektivno oslobodila medijko-partijskih zabluda.

Back