Шолц, Макрон и Мелони: Београд да испоручи де факто признање Косова, а Приштина да формира ЗСО

Obično se na istoriju pozivaju narodi koji je imaju a među njima su i ta tri pomenuta naroda. :kafa:
Zabole djon recimo Fince sto nisu nikada imali drzavu pre 1918. Gledaju ljudi buducnost, za razliku od samozarobljenih balkanskih palancana. Tako i treba.

Zabole djon recimo Fince sto nisu nikada imali drzavu pre 1918. Gledaju ljudi buducnost, za razliku od samozarobljenih balkanskih palancana. Tako i treba.
Da su tako razmišljali Finci 1918. ne bi je ni tad dobili.

Acu parizera u zatvor za veleizdaju ako potpiše a i zaplena sve imovine njemu i saradnicima i njihovim porodicama ,
ako nema obraza zaplena će ih boleti.

За њи’ је образ у Инстаграму одраз. :ajmo:

Оно кад је цар Лаза победио у Косовском боју па му је најмлађа ћер “Али Експресом” послата у харем турског султана.. На ту повест мислиш?

Nije ona poslata u harem vec je postala Sultanija, a zauzvrat je Srbija dobila poprilicnu autonomiju. Ono sto su Turci i pre boja trazili manja vise.

Stefan Lazarevic se posle toga borio rame uz rame sa Bajazitom protiv Ugara i dalje. Cak je pokusavao da oslobodi Bajazita i Oliveru koje je odveo Temerlan i drzao ga kao majmuna u kavezu, a Olivera ga je golas sluzila.

Nije ona poslata u harem vec je postala Sultanija, a zauzvrat je Srbija dobila poprilicnu autonomiju. Ono sto su Turci i pre boja trazili manja vise.

Stefan Lazarevic se posle toga borio rame uz rame sa Bajazitom protiv Ugara i dalje. Cak je pokusavao da oslobodi Bajazita i Oliveru koje je odveo Temerlan i drzao ga kao majmuna u kavezu, a Olivera ga je golas sluzila.

Вазал-оно кад имаш обавезу да гинеш за туђе интересе..

п.с. “Бајазитт, српски брате.Шаљи нам пистаћа, баклава,салате!”

Зашто онда подржаваш наркодржаву Косово која је порушила и попалила бруку православних цркава? Или се рушење православних цркава рачуна само кад то раде немуслимани а кад раде муслимани онда је халал и по суннету?

Цркве су рушене док је Косово било под УНМИК управом..?

Вазал-оно кад имаш обавезу да гинеш за туђе интересе..

п.с. “Бајазитт, српски брате.Шаљи нам пистаћа, баклава,салате!”

Већина малих земаља је кроз историју де факто имала вазални однос.

Србија је такође била вазал АУ. Док смо ћутали све је било ОК, кад смо се побунили кренули су да нас сатру.

Манте се тих наивних прича о независности и неутралности. Нема тога. Ни Америка не може како хоће.

Šta ti znači ovo "prodaja"? Taj deo mi nije jasan. Ako se okrenemo zapadu i postanemo moderna demokratska država, šta se tu prodalo? Pa naši ljudi upravo i beže odavde da bi išli tamo. Prošle godine 70 hiljada njih. Ove godine verovatno isto, možda i više (pošto se povećava iz godine u godinu), što znači da dok ovo pišemo 190 ljudi se pakuje da ode! Pa jel oni odlaze u Rusiju majkumu? Jel vi ljudi znate o čemu uopšte pričate? Srbija će se prodati ako postane evropska država?! Kako?

Kako možeš da se okreneš nekome ko te je mimo svih međunarodnih pravila bombardovao i oteo ti teritoriju, a isti taj je najglasniji zagovornik da nema promene granica na Balkanu? Ispostavljen nam je uslov da se odreknemo Kosova da bi bili deo njihovog društva. To niko normalan ne bi uradio. Kosovo je oteto, ali nije poklonjeno i istorija će to pamtiti kao otimačinu. Odricanjem od Kosova amnestira se zločin NATO-a počinjen prema Srbima, a to nikad ne bi smelo da se desi.

Већина малих земаља је кроз историју де факто имала вазални однос.

Србија је такође била вазал АУ. Док смо ћутали све је било ОК, кад смо се побунили кренули су да нас сатру.

Манте се тих наивних прича о независности и неутралности. Нема тога. Ни Америка не може како хоће.
Ludake koji se nalaze i nalazice se usred Evrope, a vicu ''rusija rusija'' i treba malo vise prevaspitavati.

Kako možeš da se okreneš nekome ko te je mimo svih međunarodnih pravila bombardovao i oteo ti teritoriju, a isti taj je najglasniji zagovornik da nema promene granica na Balkanu? Ispostavljen nam je uslov da se odreknemo Kosova da bi bili deo njihovog društva. To niko normalan ne bi uradio. Kosovo je oteto, ali nije poklonjeno i istorija će to pamtiti kao otimačinu. Odricanjem od Kosova amnestira se zločin NATO-a počinjen prema Srbima, a to nikad ne bi smelo da se desi.

Napisah gore, bombardovani smo samo zato što se Sloba ku*čio. Ti ako si maloletan pa misliš da politika funkcioniše po principu međunarodnog prava, onda razumem, ali ne funkcioinše to tako. Postoji nešto što se zove "nemoj da se ku*čiš pred jačim" i to nije smišljeno bezveze. Nebitno da li je to Amerika ili neka druga imperija, sve su potpuno iste. Odma usledi vaspitna i to je to.

A Kosovo smo izgubili zato što smo bili nesposobni da ga sačuvamo, prosto i jednostavno. Albanci su nas nadigrali. Kako u pogledu izbora saveznika, tako i diplomatski. Meni svakako nije drago zbog toga ali nisam ostrašćen i vidim i naše i njihove poteze. Sve detaljno pratim. Mi smo napravili gomilu auto-golova: dozvolili gomilanje i naoružavanje Albanaca decenijama, vodili anti-zapadnu i pro-Rusku politiku što je rezultiralo da potpuno naopako izaberemo saveznike (Ameri Albancima, nama Rusi), zatim smo u diplomatskim pregovorima uvek davali više nego što dobijemo, pogledaj svaki "sporazum" redom i biće ti jasno. Tako da ti ako hoćeš da veruješ da nam je nešto oteto, samo izvoli. Niko nam ništa nije oteo već smo sami dali svojom nesposobnom politikom.

Ludake koji se nalaze i nalazice se usred Evrope, a vicu ''rusija rusija'' i treba malo vise prevaspitavati.
mislis na afd, svabe?

Program AfD za izbore za Evropski parlament 2024. godine predlaže da Nemačka „teži da dobije status zemlje-posmatrača u Šangajskoj organizaciji za saradnju“ i da „sarađuje sa vođenim od strane Moskve Evrazijskim ekonomskim savezom“.

Pogledajte prilog 1436427

Šolc, Makron i Meloni: Beograd da isporuči de fakto priznanje Kosova, a Priština da formira ZSO

Šolc, Makron i Meloni: Beograd da isporuči de fakto priznanje Kosova, a Priština da formira ZSO 1

Beta danas 21:10

Lideri Nemačke, Francuske i Italije danas su pozvali Beograd da isporuči faktičko priznanje nezavisnosti Kosova, a Prištinu da pokrene proceduru za formiranje Zajednice opština sa srpskom većinom (ZSO), navodeći da strane u suprotnom „rizikuju da izgube važne prilike“.

U zajedničkom saopštenju, objavljenom na sajtu nemačkog kancelara Olafa Šolca, troje lidera poziva vlasti Srbije i Kosova da to učine radi „brzog napretka“ u primeni Sporazuma o putu ka normalizaciji, postignutog 27. februara u Briselu.

„U cilju brzog napretka u implementaciji, pozivamo Kosovo da pokrene proceduru za formiranje Zajednice opština sa srpskom većinom na Kosovu, kako je propisano u (novom, evropskom) nacrtu Statuta, a Srbiju da isporuči de fakto priznanje. Formalnosti, uključujući one koje su povezane sa usvajanjem, ne bi trebalo da stoje na putu napretka u ovom pitanju“, naveli su lideri tri najmoćnije evropske zemlje.

Šolc, predsednik Francuske Emanuel Makron i italijanska premijerka Đorđa Meloni navode da bi „faza implementacije trebalo da napreduje tako da obe strane ispunjavaju svoje obaveze paralelno, korak po korak, u skladu sa principom da obe strane treba nešto da urade da bi nešto dobile“.

„Fokus bi sada trebalo da bude na punoj primeni Sporazuma (o putu ka normalizaciji), bez preduslova ili odlaganja. Sada očekujemo da se Kosovo i Srbija brzo dogovore o detaljima u dijalogu uz posredstvo EU. U slučaju nedostatka napretka u normalizaciji odnosa, obe strane rizikuju da izgube važne prilike“, naveli su Šolc, Makron i Meloni.

Oni su pozdravili angažovanje dve strane u jučerašnjim razgovorima u Briselu, navodeći da su „uzeli u obzir komentare lidera Kosova i Srbije na evropski predlog statuta za osnivanje Zajednice opština sa srpskom većinom na Kosovu i njihovu izraženu spremnost da ga primene“.

„Nacrt statuta koji smo predstavili i koji u potpunosti podržavamo obuhvata moderan evropski način za rešavanje osetljivog pitanja zaštite manjina u skladu sa najboljom evropskom praksom i standardima, u okviru parametara koje su strane definisale“, navodi troje lidera.

Šolc, Makron i Meloni su juče, zajedno šefom evropske diplomatije Žozepom Borelom, specijalnim predstavnikom EU za Zapadni Balkan Miroslavom Lajčakom i predsednikom Evropskog saveta Šarlom Mišelom, odvojeno razgovarali u Briselu sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Borel je posle razgovora izjavio da dogovor lidera Srbije i Kosova nije bio moguć zbog preduslova svake od strana koji su za drugu bili neprihvatljivi.

link

За Србију, ЕУ и НАТО немају алтернативу! Србија мора да испуни све из Бриселског споразума и да иде у евроатланске интеграције. Србијанци неће да буду таоци великосрпске политике из деведесетих, већ желе будућност за своју децу!
Susjed, krajnje je vrijeme da se vratis iz Paragvaja i vidis sto se dogadja u Europi. Ti vise ni europska djeca nemaju buducnost.

Rešenje ti je ispred nosa nego ne vidiš.
Rešenje kojeg problema?

Šta ti znači ovo "prodaja"? Taj deo mi nije jasan. Ako se okrenemo zapadu i postanemo moderna demokratska država, šta se tu prodalo? Pa naši ljudi upravo i beže odavde da bi išli tamo. Prošle godine 70 hiljada njih. Ove godine verovatno isto, možda i više (pošto se povećava iz godine u godinu), što znači da dok ovo pišemo 190 ljudi se pakuje da ode! Pa jel oni odlaze u Rusiju majkumu? Jel vi ljudi znate o čemu uopšte pričate? Srbija će se prodati ako postane evropska država?! Kako?
A zašto onda odlaze iz država koje su članice NATO i EU? Šta će 2 miliona Poljaka u UK, šta će u Irskoj? Šta će Hrvati po Evropi ako je tamo toliko lepo? Gde odoše Rumuni? Jel to zato što su i oni oslonjeni na Rusiju? Želiš da budemo kao Makedonija?

Oni su dovoljno "jaki" da blokiraju usvajanje rezolucija, ali ništa više od toga. Blokiranje je pasivna pomoć, mi od toga nemamo neke koristi ako smo faktički izgubili suverenitet na terenu. Meni se pre čini da smo mi zbog opsednutosti Rusijom izgubili Kosovao tako što smo propustili priliku da imamo prave saveznike shodno lokaciji na kojoj se nalazimo.
Opet ti saveznici. Da je SAD hteo Srbiju za saveznika tako bi i bilo. Stanišić je dokazano radio za CIA ono što je CIA htela. Sve je ovo kako je CIA isplanirala. Ali ti misliš da je nešto zavisilo od Srba. prilično naivno i infantilno razmišljanje. Misliš da su Srbi mnogo značajniji i moćniji nego što jesu.

Znači ti si ratohuškač. Podržavaš vladajuće garniture kako u miru gube teritorije a onda problem prebacuješ na decu koja će da ginu pa da ih ne vrate? Neka hvala, malo mi degutantno da pričam o tome.
Koje vladajuće garniture ja podržavam? Ja sam glasač Dveri deset godina. Za koga ću sada videćemo. Ti podržavaš saradnju sa onima koji su bombardovali Srbij i ocepili joj teritoriju jer nešto sa tobom nije u redu. Mrziš sam sebe i voleo bi da postaneš Nemac haha. pa idi u nemačku šta ćeš ovde kad je tamo toliko lepo? Ne možeš? E pa za nesposobne nema mesta nigde.

Jel ti znaš da BRIKS postoji decenijama i da nikada nije bio neki ozbiljan faktor na svetskoj sceni? On je sad re-aktiviran političkim putem, da se nacionalisti malo napale, eto pojavljuje se nova svetska sila koja rešava stvari, ali nemoj previše očekivati od te organizacije. Niti su novi, niti su uopšte tako složni kako se čini. Oni su bliži konfliktu nego nekom udruživanju. Razumem da je sad stisla muka, ali to neće biti tako glatko kako ti očekuješ.
Ne očekujem ja ništa ni od koga a kamoli previše. Pogotovo ne toliko koliko ti očekuješ od Zapada. Tvoj je problem što msilis da je dobro proći kao Makedonci ili Bugari. Srbi to ne žele.

Ovo se slažem. Svaka država mora da radi na sebi i svom standardu a tu smo mi napredno veoma omanuli. Ali takođe, moramo i da radimo na tome da svoj geopolitički kurs uskladimo sa kontinentom na kome se nalazimo. Pišanje uz vetar nije pametan izbor. To valjda i vidimo.
Može kad igraš Riziko ili Monopol. U realnom životu sile same određuju svoje štićenike. Osim toga sam narod će pre u rat nego da pristane da se pokloni Zapadu kao ti.

Ostalo me mrzi da ti više odgovaram. Simplifikuješ stvari, ne poznaješ istoriju, ne poznaješ ljude i ljudski karakter a pogotovo srpski.

Kraj priče.

Napisah gore, bombardovani smo samo zato što se Sloba ku*čio. Ti ako si maloletan pa misliš da politika funkcioniše po principu međunarodnog prava, onda razumem, ali ne funkcioinše to tako. Postoji nešto što se zove "nemoj da se ku*čiš pred jačim" i to nije smišljeno bezveze. Nebitno da li je to Amerika ili neka druga imperija, sve su potpuno iste. Odma usledi vaspitna i to je to.

A Kosovo smo izgubili zato što smo bili nesposobni da ga sačuvamo, prosto i jednostavno. Albanci su nas nadigrali. Kako u pogledu izbora saveznika, tako i diplomatski. Meni svakako nije drago zbog toga ali nisam ostrašćen i vidim i naše i njihove poteze. Sve detaljno pratim. Mi smo napravili gomilu auto-golova: dozvolili gomilanje i naoružavanje Albanaca decenijama, vodili anti-zapadnu i pro-Rusku politiku što je rezultiralo da potpuno naopako izaberemo saveznike (Ameri Albancima, nama Rusi), zatim smo u diplomatskim pregovorima uvek davali više nego što dobijemo, pogledaj svaki "sporazum" redom i biće ti jasno. Tako da ti ako hoćeš da veruješ da nam je nešto oteto, samo izvoli. Niko nam ništa nije oteo već smo sami dali svojom nesposobnom politikom.

Lupetaš gluposti. Niko ništa nije dao, oteto je silom i sada se traži da se ta otimačina legalizuje. :nono3:

Istorija pamti ko su šiptari i kako su nas "nadigrali". Jedan od primera je kada su razneli autobus Niš Ekspresa sa srpskim raseljenicima i pri tom ubili 12 osoba. Autobus je bio u pratnji KFOR-a.

Напад на аутобус код Подујева

Tako su nas nadigravali, a sve to uz prećutnu saglasnost NATO smradova. Tapija je u našim rukama, potvrđena je i rezolucijom UN-a a ucenama pokušavaju sebe da operu od zločina koji su počinili.

Rešenje kojeg problema?

Pa da nas guze jer vodimo antizapadnu prorusku politiku. A ti govoriš da treba to još više da radimo. Ništa, onda idemo da kupimo vazelin ;)

A zašto onda odlaze iz država koje su članice NATO i EU? Šta će 2 miliona Poljaka u UK, šta će u Irskoj? Šta će Hrvati po Evropi ako je tamo toliko lepo? Gde odoše Rumuni? Jel to zato što su i oni oslonjeni na Rusiju?

Odlaze ljudi od svuda, nije u tome poenta, već gde odlaze. Gotovo 99% dijaspore imamo u zamljama EU/NATO a ovde se prodaje priča kako to ne valja. Pa valjda ti ljudi znaju bolje od tebe i mene gde valja.

Želiš da budemo kao Makedonija?

Jok. Ali može kao Austrija recimo, ako već može da se bira ;)

Opet ti saveznici. Da je SAD hteo Srbiju za saveznika tako bi i bilo.

Jok, odabrali Albance koji su tada bili na nivou plemenske zajednice i odlučili da im prave državu tek tako? Samo lud čovek to može da uradi bez razloga. Nego ih je Sloba odjebao. Daj malo razmišljaj pre nego što pišeš. Zabole Amere za to ko je na ovim prostorima, oni su i nama i njima dali isti spisak (hoće bazu, ovo ono...) i sigurno bi pre sarađivali sa nama kao normalnoj državi nego sa plemenima i teroristima. Nego ih je diktator i komunista Sloba odjebao. I naravno da biraš saveznike, ali ne tako što se busaš nego budeš pametan.

Koje vladajuće garniture ja podržavam? Ja sam glasač Dveri deset godina. Za koga ću sada videćemo.

Čujem da idete u nekoliko kolona. Mi Evropejci se dogovorili ekspresno. Šta je sa onim "Samo Sloga Srbija Spašava", nešto nema sloge kod vas? ;)

Ti podržavaš saradnju sa onima koji su bombardovali Srbij i ocepili joj teritoriju jer nešto sa tobom nije u redu. Mrziš sam sebe i voleo bi da postaneš Nemac haha. pa idi u nemačku šta ćeš ovde kad je tamo toliko lepo? Ne možeš? E pa za nesposobne nema mesta nigde.

To oko teritorije ti vidi sa Slobom. Ne znam kako možeš da sačuvaš teritoriju na kojoj si postao ubedljiva manjina? Naravno da će krenuti svojim putem. Ne znam koju logiku ti imaš... takve stvari prosto ne možeš da rešiš kad dogori, može samo preventivno (što nismo radili). Naravno, možeš da pokušaš vojno i da dobiješ vaspitnu. Prosto EU/NATO ne želi konflikt na ovim prostorima, koliko je to teško razumeti. Dali su nam fore 25 godina da diplomatski rešavamo problem, koliko bi ti hteo, 400 godina? Šta smo uradili, ništa. Sad došli da preseku.

Ne očekujem ja ništa ni od koga a kamoli previše. Pogotovo ne toliko koliko ti očekuješ od Zapada. Tvoj je problem što msilis da je dobro proći kao Makedonci ili Bugari. Srbi to ne žele.

Gde se uvek hvataš za najgore... Što ne kažeš Slovenija, Hrvatska... oni su pametno uradili. Posle raspada YU okrenuli se na zapad, ne znam koji moj mi gledamo na istok. Potpuno sumanuto.

Tako su nas nadigravali, a sve to uz prećutnu saglasnost NATO smradova. Tapija je u našim rukama, potvrđena je i rezolucijom UN-a a ucenama pokušavaju sebe da operu od zločina koji su počinili.

To i pričam svo vreme, vidiš da se ne isplati biti protiv NATO-a. Ja za razliku od tebe pokušavam da objasnim da treba da budemo deo te ekipe, ne protiv njih. Jer u protivnom - na*baćemo ;)

Gledajuci koga biraju za predstavnike i koga vole, Srbi bas zele da ostanu bez icega....
I ovako kad su u zabavi , uvek se postave kao da ne zele da imaju ista i da zele stalno da gube...

Mogli bi da probaju da biraju neke koji ce osvajati za srbe, a ne samo trositi dedovinu , nije moje pa me boli tuki...

Evo i sad svi ovi sto su na temi , radije bi izabrali da izgube sve nego da izaberu nekog ko im moze ostvariti korist....

To i pričam svo vreme, vidiš da se ne isplati biti protiv NATO-a. Ja za razliku od tebe pokušavam da objasnim da treba da budemo deo te ekipe, ne protiv njih. Jer u protivnom - na*baćemo ;)

Čoveče poturice su tako razmišljale :lol: Jel stavljaš znak jednakosti između sebe i poturica?

Čoveče poturice su tako razmišljale :lol: Jel stavljaš znak jednakosti između sebe i poturica?

Meni se čini da ti ne znaš šta pričaš. Mešaš poturčavanje sa ulaskom u savez gde su moderne razvijene demokratske države. Pa najveći broj naše dijaspore, oko 99% živi upravo tamo. Imaš slobode, imaš standard, možeš da razvijaš biznis, niko te ne pita ni za religiju, ni za poreklo, ni za pismo... zabole ih. Tamo ljudi žive slobodno. Takvo crno poturčavanje, ti ne znaš šta pričaš. Pogledaj malo koje su to zemlje, obiđi ih, ugledaj sveta, videćeš svetlost u bukvalnom smislu... kakvo poturčavanje. Vidi, meni je malo dosadilo da se ovde ubeđujem sa vama koji ne vidite dalje od svog nosa. Imam utisak kao da vrtim jednu te istu priču u nedogled a vi se samo pojavljujete i pojavljujete ko nekakvi zombiji i tako lupetate neke gluposti gde izjadnačavate poturčavanje sa željom da budemo deo modernog razvijenog sveta. Ako ne razumeš moje poruke, prosto ih preskoči, nije sve za svakoga.

Meni se čini da ti ne znaš šta pričaš. Mešaš poturčavanje sa ulaskom u savez gde su moderne razvijene demokratske države. Pa najveći broj naše dijaspore, oko 99% živi upravo tamo. Imaš slobode, imaš standard, možeš da razvijaš biznis, niko te ne pita ni za religiju, ni za poreklo, ni za pismo... zabole ih. Tamo ljudi žive slobodno. Takvo crno poturčavanje, ti ne znaš šta pričaš. Pogledaj malo koje su to zemlje, obiđi ih, ugledaj sveta, videćeš svetlost u bukvalnom smislu... kakvo poturčavanje. Vidi, meni je malo dosadilo da se ovde ubeđujem sa vama koji ne vidite dalje od svog nosa. Imam utisak kao da vrtim jednu te istu priču u nedogled a vi se samo pojavljujete i pojavljujete ko nekakvi zombiji i tako lupetate neke gluposti gde izjadnačavate poturčavanje sa željom da budemo deo modernog razvijenog sveta. Ako ne razumeš moje poruke, prosto ih preskoči, nije sve za svakoga.
To je baš ono što bi poturica rekao. Pravdao bi svoje poturčivanje rečima kako je "na drugoj strani" sve bolje i lepše i kako je tamo svetlost. :lol:
Poturici nije smetalo što je s druge strane okupator koji je ušao oružjem u njegovu zemlju, potpisao bi vernost i prihvatio okupaciju.

Danas soroševci rade isto to. Zanemaruju da su okupirani, da im je imovina oteta, da su ubijani od istih tih u čije bi društvo da uđu. Oprostili bi agresiju samo da budu pod suknjom zapada.

Soroševci = poturice.

To je baš ono što bi poturica rekao. Pravdao bi svoje poturčivanje rečima kako je "na drugoj strani" sve bolje i lepše i kako je tamo svetlost. :lol:
Poturici nije smetalo što je s druge strane okupator koji je ušao oružjem u njegovu zemlju, potpisao bi vernost i prihvatio okupaciju.

Danas soroševci rade isto to. Zanemaruju da su okupirani, da im je imovina oteta, da su ubijani od istih tih u čije bi društvo da uđu. Oprostili bi agresiju samo da budu pod suknjom zapada.

Soroševci = poturice.

Mislim da je tvoj slučaj malo ozbiljniji nego što mi je delovalo ;)

Osnovna zabluda: ulaskom u EU/NATO mi ne postajemo okupirani. Ne znam kako da ti objasnim da to razumeš. Nađi negde na netu spisak država članica, idi jednu po jednu i pogledaj da li su okupirane. Nije to tako teško. Zatim pogledaj da li imaju svoj jezik, religiju i identitet. Videćeš da imaju. Ništa od ovoga nije teško za pronaći. Izdvoji malo vremena, bolje i tako nego da se sramotiš pričajući gluposti. Moja želja nije da mi idemo negde da budemo okupirani ili da gubimo identitet, što bih to želeo pobogu, to je retardirano, već da idemo među normalan i razvijen svet. Gde se ljudi poštuju, gde te niko ništa ne pita, gde možeš da se baviš biznisom slobodno i ne plaćaš nikome reket, gde si čovek ne rob, gde možeš da uključiš TV i ne vidiš Vučića, gde možeš da kupiš razne stvari a ne samo parizer.

Back