Quantcast

Šokantno pismo poslanika Mirkovića premijeru Vučiću

TONOLAN

Veoma poznat
Poruka
13.138
Šokantno pismo poslanika Mirkovića premijeru Vučiću http://www.kurir.rs/narodni-poslanik-se-obratio-premijeru-sasa-mirkovic-uputio-otvoreno-pismo-aleksandru-vucicu-clanak-2063263

Šokantno pismo poslanika Mirkovića premijeru VučićuNarodni poslanik Saša Mirković obratio se Aleksandru Vučiću otvorenim pismom u kome premijera optužuje za apsolutizam uprkos tome što ovim potezom "reskira sve, i budućnost dece i živote članova porodice... Ali je rešio da neće više da bude u igri predsednika vlade".

Politika, Četvrtak, 17. decembar, 2015.

Autor:

Pismo Saše Mirkovića prenosimo vam u celosti:

"Vučiću, hteo sam sve ovo da ti kažem u Skupštini, ali ne bih mogao, jer bi mi bila oduzeta reč samo na pomen V od Vučiću. Prestani više sa zastrašivanjima i pretnjama. Znam kako funkcionišeš, jer te dugo poznajem. Znam koliko voliš da se svetiš ljudima koji pomisle da ti se suprotstave u stranci, a kamoli ljudima koji su van stranke.

Znam sve o ljudima kojima si okružen. Znam kako koristiš sve moguće resurse države da bi na nekog izvršio pritisak, osvetio mu se ili pod izgovorom "borba protiv korupcije" pokušao da ga uhapsiš. A onda u svim medijima objaviš kako si najveći borac protiv korupcije na zemaljskoj kugli, u šta ne verujem, a ti znaš i zašto.

Znao sam sve to, ali sam ti poverovao da si se promenio. Znam da si od svih iz SNS-a tražio da moj odlazak ne komentarišu i da mi požele srećan put da bi ti ispao veliki, a sa druge strane na posredan način preko svojih policajaca i urednika Vučićevića da me kriminalizujes. Pokušao sam džentlmenski da izađem iz SNS-a, ali mi ti to prosto ne dozvoljavaš sveteći se, i privatno i politički.

Znam da ovo verovatno u Srbiji malo ljudi sme da ti kaže, ali evo, vidiš, postoje i takvi. Znam i da si poslao batinaše da ubeđuju odbornike šta je država, a šta Saša Mirković. Znam da si rešio da se obračunas sa mnom. Znam da imaš i privatnu vojsku, i privatnu policiju, i privatno tužilaštvo, i privatne sudove, ali svi oni funkcionišu po principu tajne organizacije zaveštane ćutanjem.

Znam i da voliš da gledas "Kuma". Znam i još mnogo toga, da bih verovatno bio dobar saradnik protiv tebe, ali neću, ne sekiraj se.

Znam da ovim reskiram sve, i budućnost svoje dece i živote članova porodice, o mom i da ne govorim. Ali sam rešio da neću više da budem u toj tvojoj igri. Znaš i ti odlično da je sve ovo što kažem tačno i da nijedan poligraf na svetu neće moći da dokaže suprotno.

Mislio sam, kao i svaki mali čovek, da ćes prestati da mi se svetiš i da ćes shvatiti da je bilo vreme da se rastanemo. Ne, ti ideš i dalje pa udaraš ispod pojasa. Pre neki dan sam se probudio, jer sam rešio da ne sanjam više. Sutra će se probuditi još neko, vrlo brzo i cela Srbija iz kolektivnog sna u koji si nas uveo.

I da znaš, ja NISAM protiv moje države koju neizmerno volim. Ja sam protiv tebe i tvog apsolutizma. Nemoj više da maltretiraš ljude koje poznajem! Nemoj više da ih zastrašujes, jer Srbija zna da trenutno možeš koliko hoćes, ali ne možeš dokle hoćeš.

I mnoge ljude iz opozicije držiš u policijskom stisku, te ne smeju ovo da ti kažu. Ja, evo, smem i hoću! I nemam problem da se sa tobom pojavim na RTS-u na javnom poligrafu, pa da vide građani Srbije ko laže, a ko ne. Ali dok to ne odlučiš i zakažeš, ostavi mi prijatelje i porodicu na miru, jer za sve što se desi njima, a i meni, ti ćes biti kriv. 
Možemo da pričamo i o tome kako finansiraš izbore, šta je istina oko navodne krađe izbora 2012. godine, famozne afere "Džak". Možemo da pričamo i o mnogim drugim stvarima, ali ti i ja, Aco, pred kamerama, pa da vidim da li si toliko dobar orator i kad ja stanem preko puta.

Evo, ja sam se pomerio sa mesta predsednika Skupštine grada Zaječara bez ikakvih problema, jer nisam želeo odbornike da stavljam u problem koji imam sa tobom, jer znam kako bi ljudi prošli."

...........

Ovo postaje ozbiljno.
Ja u ovom tekstu ne vidim nista ozbiljno.

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.668
I sve to prenesu "rezimski" mediji, i uprkos "medijskom mraku" i "zenzuri" u Srbiji
Prosto da covek ne poveruje svojim ocima i usima.:hahaha:
Postoje rezimski i anti rezimski mediji. Rezimski ne prenose nista sto ne odgovara mesijanskoj ulozi koju izigrava Vucic a prenose sve sto tu ulogu ojacava. To su PINK i Informer. Anti rezimski su N1, Blic,Kurir i prenose ono sto raskrinkava rezim ali samo sa pozicija zapada tj. amera. I jedni i drugi su potpuno zatvoreni za sve koji nisu na liniji EU tj NATO.
Dakle, potpuni je mrak za sve koji misle svojom glavom i sa srpskih stanovista.
Demantuj me u ovome ako imas primere.

Rayela

Buduća legenda
Poruka
44.436
Hvala Bogu da su se ratosiljali ovog uzasnog coveka.

On i Bosko Nicic treba da budu poslati na smetliste politike kada je rec o Zajecaru.
Ti si iz Zajecara? Sasa Mirkovic je davao svoju licnu lovu da ovi tvoje pobede, Nicic je uradio za Zajecar
i Zajecarce mnogo lepih stvari, od kud ti sada da znas ko u Zajecaru sme da ide na smetliste istorije?

- - - - - - - - - -

Ja u ovom tekstu ne vidim nista ozbiljno.
Vrlo je to sve ozbiljno jer su juce nekkavi Vucicevi policajci upali u ovaj Best ( to je kao neka televezija
ovog Mirkovica) da se bave tamo knjigivodstvom i utajom poreza:zcepanje:
Ovaj Mirkovic jeste takav kakav je, ali ljudi ne dozvoljavaju da ih se posle uradjenog posla maltretira i
shikanira. Da nije ulozio svoju licno lovu i predizbornu kampanju SNS ne bi nikada bio faktor u toj Istocnoj Srbiji.

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
25.645
Ti si iz Zajecara? Sasa Mirkovic je davao svoju licnu lovu da ovi tvoje pobede, Nicic je uradio za Zajecar
i Zajecarce mnogo lepih stvari, od kud ti sada da znas ko u Zajecaru sme da ide na smetliste istorije?

- - - - - - - - - -

Vrlo je to sve ozbiljno jer su juce nekkavi Vucicevi policajci upali u ovaj Best ( to je kao neka televezija
Ovaj Mirkovic jeste takav kakav je, ali ljudi ne dozvoljavaju da ih se posle uradjenog posla maltretira i
shikanira. Da nije ulozio svoju licno lovu i predizbornu kampanju SNS ne bi nikada bio faktor u toj Istocnoj Srbiji.
OOOO, tetka pa tebi se smeši uspešna budućnost kod Mirkovića, jedino što nećeš moći da pevaš više na Evroviziji, ali na svadbama si viđena.

- - - - - - - - - -

O opet ova. Preneo Kurir, blic i N1. Niko vise.
Ne zaboravi Betu, agenciju. Koja je prenela ali se ogradila. Zato drugi nisu hteli da prenose neproverene informacije osim onih koji to rade za pare.

Sabonis

Domaćin
Poruka
4.037
Prvo to je onaj lik koji je navodno išao i krao po americi pa su svi pljuvali sns , uvukao se u partiju pa kada mu nije dozvoljeno da radi šta oće onda se pobunio i pre par dana izašao iz stranke a sada se poserava na bivše kolege . a mandat nije vratio nijedan.
Ministar jos uvek noje smenjen.Ceka se povoljna prilika daa mu bude oprosteno.Verovatno sneg u Feketicu pa da vadi neku montiranu babu iz snega...Preposteni Sasa Mirkovic je trebao odavno da bude iskljucen iz stranke zbog gomilanja funkcija,pa je bilo iskljucen je,nije iskljucen,iskljucen je,a na svakoj prpslavi i poslu SNSa se pojavljivao.Upecatljiva slika sa Nikolic master Radomirom...E tako Vucic nekpg "smenjuje",po principu hoce kaki-nece kaki

Mračak@

Elita
Poruka
24.602

- - - - - - - - - -

Opet me ova Vlajna iz Nemacku proganja.

Mora da joj je Nicic neki rod cim ga brani.

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.925
Ministar jos uvek noje smenjen.Ceka se povoljna prilika daa mu bude oprosteno.Verovatno sneg u Feketicu pa da vadi neku montiranu babu iz snega...Preposteni Sasa Mirkovic je trebao odavno da bude iskljucen iz stranke zbog gomilanja funkcija,pa je bilo iskljucen je,nije iskljucen,iskljucen je,a na svakoj prpslavi i poslu SNSa se pojavljivao.Upecatljiva slika sa Nikolic master Radomirom...E tako Vucic nekpg "smenjuje",po principu hoce kaki-nece kaki
Ма биће министар до избора у Мају, а онда на изборима пада режим јер се код нас фрка може створити само око избора.
Опозиција (мсм она права, ЛЕВИЧАРСКА, а ова лажна, буржоаска, Санда Лопина - Бошко Лидерчина - Госн` екс-премијер Живковић из Ниш, већ и на јавне консултације са диктатором редовно иде и тиме се хвали) рећи ће да нема услова за поштене и фер изборе, као што заиста и нема, и то први пут од увођења вишестраначја нема баш никаквих услова за иоле фер и поштене изборе у Србији, и то свако са два грама мозга зна, и извешће гладне, понижене и преварене на улицу, а не на њихове кутије.

Poslednja izmena:

eremita

Zaslužan član
Poruka
109.901
Саша Мирковић: СНС је удружење за уништавање грађана

у Политика, Вести 19. децембра 2015.

Београд – Саша Мирковић, сада већ бивши члан Српске напредне странке, оптужио је председника Александра Вучића за претње упућене Мирковићевој породици и сарадницима.
Отишао је и корак даље – па је тако Вучића позвао на јавни полиграф. Још увек нема реакције председник Владе, док његови потпредседници углавном ћуте.
Прво у отвореном писму, потом у телефонском разговору за Н1 – Саша Мирковић тврди да је Српска напредна странка „удружење грађана за уништавање Србије“.
Каже и да Александар Вучић има приватну полицију и приватно тужилаштво, као и да користи ресурсе државе да би вршио притисак. На питање због чега је тек сада одлучио да проговори – одговара:
„Јесте, погрешио сам. Али не морам више да грешим и хоћу мало своје грешке да исправим. Сада ће Александар Вучић и друштво око њега покушати на сваки начин да криминализују свакога ко им се супротстави.
Па хајмо на полиграф али јавни, пустите више те полиграфе њихове где седну да попију сок или попуше цигарету и као нешто су одрадили“, каже Мирковић.
Дојучерашње страначке колеге нерадо говоре о Саши Мирковићу и оптужбама које је изнео. „Ја уопште не бих коментарисала писма. Разна писма се пишу, свако ко мисли да треба нешто да напише и да то стави јавно има право то да ради“, истиче потпредседница СНС-а Зорана Михајловић.
Други потпредседник СНС-а није био речитији али каже да је полиција поступала по налогу Тужилаштва за организовани криминал приликом јучерашње посете зајечарској телевизији Бест, која је иначе у Мирковићевоом власништву.
Министар полиције Небојша Стефановић каже да ретко коментарише бесмислице па да, како наводи, то неће чинити ни у овом случају. “Никога политичка функција, статус, богатство, партијска припадност и неприпадност неће штитити од одговорности ако је кршио закон“.
У овој ситуацији је тешко бити објективан арбитар, сматра аналитичар Ђорђе Вукадиновић али додаје да се Мирковићеве тврдње не смеју игнорисати.

„Дакле, ако је десетина онога што помиње господин Саша Мирковић тачно, или барем близу истине онда је то страховито страшно и скандалозно. То је онда не за политичке консеквенце него би морало имати правне и правосудне последице“.
Мирковић поручује и да ће доћи време када ће један други, трећи или пети Саша изаћи из СНС-а па ће Србија сазнати “како изгледа демократија Александра Вучића”.

Јована Штетин / Н1

Rayela

Buduća legenda
Poruka
44.436
Opet me ova Vlajna iz Nemacku proganja.

Mora da joj je Nicic neki rod cim ga brani.
Tema je neki lik ( jedna polupismena zamlata, ali takvi ste svi vi iz SNS) iz Zajecara, a ja sam iz Zajecara
i valjda je normalno da ja bolje od tebe znam kako stvari stojU? Da li sam ja Vlajna, crna ili bela Ciganka to ne bi
smelo ovde ni da se pominje jer mi svi ovde znamo i tvoje motive, a to je veca sramota od mog vlashkog ili ciganskog porekla.

Poruka
21.551
Šokantno pismo poslanika Mirkovića premijeru Vučiću http://www.kurir.rs/narodni-poslanik-se-obratio-premijeru-sasa-mirkovic-uputio-otvoreno-pismo-aleksandru-vucicu-clanak-2063263

Šokantno pismo poslanika Mirkovića premijeru VučićuNarodni poslanik Saša Mirković obratio se Aleksandru Vučiću otvorenim pismom u kome premijera optužuje za apsolutizam uprkos tome što ovim potezom "reskira sve, i budućnost dece i živote članova porodice... Ali je rešio da neće više da bude u igri predsednika vlade".

Politika, Četvrtak, 17. decembar, 2015.

Autor:

Pismo Saše Mirkovića prenosimo vam u celosti:

"Vučiću, hteo sam sve ovo da ti kažem u Skupštini, ali ne bih mogao, jer bi mi bila oduzeta reč samo na pomen V od Vučiću. Prestani više sa zastrašivanjima i pretnjama. Znam kako funkcionišeš, jer te dugo poznajem. Znam koliko voliš da se svetiš ljudima koji pomisle da ti se suprotstave u stranci, a kamoli ljudima koji su van stranke.

Znam sve o ljudima kojima si okružen. Znam kako koristiš sve moguće resurse države da bi na nekog izvršio pritisak, osvetio mu se ili pod izgovorom "borba protiv korupcije" pokušao da ga uhapsiš. A onda u svim medijima objaviš kako si najveći borac protiv korupcije na zemaljskoj kugli, u šta ne verujem, a ti znaš i zašto.

Znao sam sve to, ali sam ti poverovao da si se promenio. Znam da si od svih iz SNS-a tražio da moj odlazak ne komentarišu i da mi požele srećan put da bi ti ispao veliki, a sa druge strane na posredan način preko svojih policajaca i urednika Vučićevića da me kriminalizujes. Pokušao sam džentlmenski da izađem iz SNS-a, ali mi ti to prosto ne dozvoljavaš sveteći se, i privatno i politički.

Znam da ovo verovatno u Srbiji malo ljudi sme da ti kaže, ali evo, vidiš, postoje i takvi. Znam i da si poslao batinaše da ubeđuju odbornike šta je država, a šta Saša Mirković. Znam da si rešio da se obračunas sa mnom. Znam da imaš i privatnu vojsku, i privatnu policiju, i privatno tužilaštvo, i privatne sudove, ali svi oni funkcionišu po principu tajne organizacije zaveštane ćutanjem.

Znam i da voliš da gledas "Kuma". Znam i još mnogo toga, da bih verovatno bio dobar saradnik protiv tebe, ali neću, ne sekiraj se.

Znam da ovim reskiram sve, i budućnost svoje dece i živote članova porodice, o mom i da ne govorim. Ali sam rešio da neću više da budem u toj tvojoj igri. Znaš i ti odlično da je sve ovo što kažem tačno i da nijedan poligraf na svetu neće moći da dokaže suprotno.

Mislio sam, kao i svaki mali čovek, da ćes prestati da mi se svetiš i da ćes shvatiti da je bilo vreme da se rastanemo. Ne, ti ideš i dalje pa udaraš ispod pojasa. Pre neki dan sam se probudio, jer sam rešio da ne sanjam više. Sutra će se probuditi još neko, vrlo brzo i cela Srbija iz kolektivnog sna u koji si nas uveo.

I da znaš, ja NISAM protiv moje države koju neizmerno volim. Ja sam protiv tebe i tvog apsolutizma. Nemoj više da maltretiraš ljude koje poznajem! Nemoj više da ih zastrašujes, jer Srbija zna da trenutno možeš koliko hoćes, ali ne možeš dokle hoćeš.

I mnoge ljude iz opozicije držiš u policijskom stisku, te ne smeju ovo da ti kažu. Ja, evo, smem i hoću! I nemam problem da se sa tobom pojavim na RTS-u na javnom poligrafu, pa da vide građani Srbije ko laže, a ko ne. Ali dok to ne odlučiš i zakažeš, ostavi mi prijatelje i porodicu na miru, jer za sve što se desi njima, a i meni, ti ćes biti kriv.
Možemo da pričamo i o tome kako finansiraš izbore, šta je istina oko navodne krađe izbora 2012. godine, famozne afere "Džak". Možemo da pričamo i o mnogim drugim stvarima, ali ti i ja, Aco, pred kamerama, pa da vidim da li si toliko dobar orator i kad ja stanem preko puta.

Evo, ja sam se pomerio sa mesta predsednika Skupštine grada Zaječara bez ikakvih problema, jer nisam želeo odbornike da stavljam u problem koji imam sa tobom, jer znam kako bi ljudi prošli."
...........

Ovo postaje ozbiljno.
Saša Mirković osuđen na godinu dana zatvora
Saša Mirković

Viši sud u Zaječaru pravosnažno je osudio na godinu dana zatvora nekadašnjeg predsednika Skupštine opštine Zaječar Sašu Mirkovića zbog zloupotrebe službenog položaja kojom je gradski budžet oštećen za oko 14 miliona dinara 2013. godine, rekla je Tanjugu portaprolka zaječarskog Višeg suda Svetlana Miljković.

Istom odlukom pravosnažno je na uslovnu kaznu zatvora od osam meseci, sa rokom provere od tri godine osuđena i njegova tadašnja saradnica Milena Trajković. Oni su osuđeni zbog krivičnog dela zloupotreba službenog položaja u saizvršilaštvu, precizirala je Miljkovićeva.

Ovom odlukom odbijene su sve žalbe i potvrđena je prvostepena presuda Osnovnog suda u Zaječaru.

Mirković je osuđen jer je prekoračivši granice svojih ovlaćenja usmeno naložio saradnici Mileni Trajković da izvrši nabavku robe, ne pridržavajući se Zakona o javnim nabavkama, a posredovao je i da Gradska uprava Zaječara od jednog privrednog društva iz Beograda izvrši nabavku robe ukupne vrednosti od 13.960.799,90 dinara. Time je pričinjena šteta budžetu Grada Zaječara u pomenutom iznosu.

PROČITAJTE I...

Rayela

Buduća legenda
Poruka
44.436
Saša Mirković osuđen na godinu dana zatvora
Saša Mirković

Viši sud u Zaječaru pravosnažno je osudio na godinu dana zatvora nekadašnjeg predsednika Skupštine opštine Zaječar Sašu Mirkovića zbog zloupotrebe službenog položaja kojom je gradski budžet oštećen za oko 14 miliona dinara 2013. godine, rekla je Tanjugu portaprolka zaječarskog Višeg suda Svetlana Miljković.

Istom odlukom pravosnažno je na uslovnu kaznu zatvora od osam meseci, sa rokom provere od tri godine osuđena i njegova tadašnja saradnica Milena Trajković. Oni su osuđeni zbog krivičnog dela zloupotreba službenog položaja u saizvršilaštvu, precizirala je Miljkovićeva.

Ovom odlukom odbijene su sve žalbe i potvrđena je prvostepena presuda Osnovnog suda u Zaječaru.

Mirković je osuđen jer je prekoračivši granice svojih ovlaćenja usmeno naložio saradnici Mileni Trajković da izvrši nabavku robe, ne pridržavajući se Zakona o javnim nabavkama, a posredovao je i da Gradska uprava Zaječara od jednog privrednog društva iz Beograda izvrši nabavku robe ukupne vrednosti od 13.960.799,90 dinara. Time je pričinjena šteta budžetu Grada Zaječara u pomenutom iznosu.

PROČITAJTE I...
120.000 evra bas i nisu neke pare, a za te su pare kupovani higijenski artikli, niko ih nije stavio u dzep.

krinka5

Veoma poznat
Poruka
10.111
Saša Mirković je osuđen na zatvorsku kaznu jer je zloupotrebio funkciju predsednika opštine zarad pribavljanja materijalne koristi a ne zbog osvete Vučića, čekaj malo:think: pa onda bi morali da se osude skoro svi predsednici opština, što znača ako zucnu protiv Vučića sunce pravde ogrejaće i njihov srez.

Poslednja izmena:

radeta62

Buduća legenda
Poruka
25.274
Saša Mirković je osuđen na zatvorsku kaznu jer je zloupotrebio funkciju predsednika opštine zarad pribavljanja materijalne koristi a ne zbog osvete Vučića, čekaj malo:think: pa onda bi morali da se osude skoro svi predsednici opština, što znača ako zucnu protiv Vučića sunce pravde ogrejaće srez.
Čekaj malo, zar Zoran Babić nije ubio Staniku a Vučić zloupotrebio položaj_ ko njemu da sudi?