Šokantan predlog: "Svi koji tvrde da je Isus Hrist Bog tri godine u zatvor"

Isus jeste Bog to je izvorno hriscanstvo, sve ostalo je laz.
On jeste Pocetak, a nema pocetak kao sto je ucitavano ariju. On jeste Bog, a ne sadrzi samo neke bozanske atribute. On jeste i covek, a nema samo neke ljudske osobine, dok druge ne, sa jedinm razlikom sto je bez greha.
Prema izvornom Hriscanstvu Isus je Bozji Sin
a vi ciji ste sinovi/kceri? ne odgovaras

zasto onda ne zoves, ne zovete Isusa bratom? jer niste od istog OCA, eto zaSTO, mat u 2 poteza
 
Isusove reci
Otkrivenje 3
21 Onome ko pobedi daću da sedne sa mnom na moj presto, kao što sam i ja pobedio i seo sa svojim Ocem na njegov presto.
ne, to nisu Isusove, vec su reci iz laznog otkrivenja, a ovo su Isusove reci:
  • MATEJ 20,23 ... ALI SESTI MENI S DESNE I S LEVE STRANE, NIJE MOJE DA DAM, NEGO KOJIMA JE PRIPREMIO OTAC MOJ.
  • MARKO 10,40 ALI DA SEDNETE S DESNE STRANE MENI I S LEVE, NIJE MOJE DA DAM, NEGO ĆE SE DATI KOJIMA JE PRIPREMLJENO.
 
Nije to vjera. To je kult licnosti. To je prevara drustva.
ja se ne vredjam ako me bilo ko naziva kultom, mi hriscani imamo tu nauku o ipostasima, bozanskim licnostima, a Isus Hristos je jedna od 3.

ako smo Njegovi sledbenici, i ako je bio i covek, onda moze biti da nije pogresno sto nas nazivas kultom, ja se ne vredjam ni na to, ni na tvoje manje suptilne predloge
 
Mnogo gubis sto ne prihvatas Bozje nadahnuto otkrivenje
ne sme da se cita na liturgiji samo u nas pravoslavnih, a ja samo pokazujem i zasto, samo citiram draga moja, raskrinkavajkuci mrtvog antihrista koga prevareni svet ceka umesto Hrista - jedino da se iz groba izbaci, kao gadna grana da se iskopa tamo u Efesu, ali svojim nogama nema sanse da dodje
 
ja se ne vredjam ako me bilo ko naziva kultom, mi hriscani imamo tu nauku o ipostasima, bozanskim licnostima, a Isus Hristos je jedna od 3.

ako smo Njegovi sledbenici, i ako je bio i covek, onda moze biti da nije pogresno sto nas nazivas kultom, ja se ne vredjam ni na to, ni na tvoje manje suptilne predloge

Ovde se radi o obozacanju covjeka kao Boga, a to je prevara, a kod njih i idolopoklonstvo sto oni ne mogu trpiti. Sveti Duh je u redu, ali Isus kao Bog nije u redu. Dakle politicka partija je ispravan naziv za hriscane.
 
Ovde se radi o obozacanju covjeka kao Boga, a to je prevara, a kod njih i idolopoklonstvo sto oni ne mogu trpiti. Sveti Duh je u redu, ali Isus kao Bog nije u redu.
pa to je sto je, mi se nazivamo hriscani, a ne smatramo da smo prevareni; ti budi onda islamista, oni ne zovu sami sebe muhamedanci
Dakle politicka partija je ispravan naziv za hriscane.
i sa time sam se slozio odavno, imao sam drugi nick vcbcv vc..., partija ili stranka [sinonimi], uypravo sam iskopao SVOJ citat, i zbog tebe znajuci sta ces da napises, jer sve vidim unapred;), jer sam HRISCANIN
moja stranka je onda iznedrila ovoga coveka Amfilohij iz Ikonija [videti i moj potpis /sveti-amfilohije-ikonijski-iz-poslanice-sevlemu-2/]:
 
Sta onda ovo znaci?
Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?
Vec sam objasnila
odgovor ti je u sledecem stihu

A Isus im je rekao: „ Jovan 10:36 kako onda vi onome koga je Otac posvetio i poslao na svet kažete: ’Huliš na Boga‘,
zato što sam rekao: ’Ja sam Božji Sin‘?
 
Vec sam objasnila
odgovor ti je u sledecem stihu

A Isus im je rekao: „ Jovan 10:36 kako onda vi onome koga je Otac posvetio i poslao na svet kažete: ’Huliš na Boga‘,
zato što sam rekao: ’Ja sam Božji Sin‘?
Gde si nasla vezu izmedju mog pitanja i tvog odgovora ako tvrdis da Sin Bozji nije Bog?
Da ti ponovim pitanje:
Sta onda ovo znaci?
Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?
Znas, ne znas.
 
Vec sam objasnila
odgovor ti je u sledecem stihu

A Isus im je rekao: „ Jovan 10:36 kako onda vi onome koga je Otac posvetio i poslao na svet kažete: ’Huliš na Boga‘,
zato što sam rekao: ’Ja sam Božji Sin‘?
Ako sam ja covek i moj sin je covek, isto ti je to i sa Bogom, ako je Boziji sin onda je i sam Bog, rekoh problem je nastupio sa Saborima, moraju redom da sa uce, a ne s neba pa u rebra da se svadjamo, jer nije u tome stvar, jeste li ili nije, ne moze tako problematika da se postavlja sa da ili ne, van konteksta
Jovan 10,30Ja i otac jedno smo.
Jovan 10,31A Jevreji opet uzeše kamenje da ga ubiju.
Jovan 10,32Isus im odgovori: mnoga vam dobra djela javih od oca svojega; za koje od onijeh djela bacate kamenje na me?
Jovan 10,33Odgovoriše mu Jevreji govoreći: za dobro djelo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovjek budući, gradiš se Bog.
Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?
Jovan 10,35Ako one nazva bogovima kojima riječ Božija bi, i pismo se ne može pokvariti;
Jovan 10,36Kako vi govorite onome kojega otac posveti i posla na svijet: hulu na Boga govoriš, što rekoh: ja sam sin Božij?
Jovan 10,37Ako ne tvorim djela oca svojega ne vjerujte mi.

jer na drugom mestu kaze
Isusa Zovem kao sto ga Bog zove Bozjim Sinom
kako ste vi ovo preveli crveno:
Jovan 20,28I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.
Jovan 20,29Isus mu reče: pošto me vidje vjerovao si; blago onima koji ne vidješe i vjerovaše.
kako nije Bog onda, ako kaze blago...?

e, a kunete se u bibliju?! nije to lepo kao sto nije lepo ni ovo od ovih izrahellaca, i ovo sto zagovara scott isle da nam se skidaju glave

mene licno boli uvo, samo kazem da nije lepo
 
Poslednja izmena:
ne sme da se cita na liturgiji samo u nas pravoslavnih, a ja samo pokazujem i zasto, samo citiram draga moja, raskrinkavajkuci mrtvog antihrista koga prevareni svet ceka umesto Hrista - jedino da se iz groba izbaci, kao gadna grana da se iskopa tamo u Efesu, ali svojim nogama nema sanse da dodje
Ne cita se zato sto bi mnogi upali u prelest i poceli da tumace proizvoljno, a pogotovo oni koji slabo poznaju veru.
 
Ne cita se zato sto bi mnogi upali u prelest i poceli da tumace proizvoljno, a pogotovo oni koji slabo poznaju veru.
pa zato imamo od andreja kesarijskog tumacenje - sta, jel ni njega ne smemo da dovodimo u pitanje, niti da analiziramo, niko osim mene?
ovo, ostavljam opet, da se iscita, pa da mi se neko suprotstavi, ili stane na moju stranu, ranije smo diskutovali ihahaj

inace tvoja logika je da se Isusovo otkrivenje ne cita jer bi se ljudi prelastili, mislim malo je stupidno, kako se samo kod nas ne cita? ili je od Isusa ili nije?
veliko je to pljuvanje Hrista Isusa da se ne cita njegovo otkrovenje da se ljudi ne prelaste.
ali, hajde, ko ce OPET da brani kesarijskog, imam problem sa njegovim tumacenjem

SVETI ANDREJ KESARIJSKI TUMAČENJE OTKRIVENJA ...

TUMAČENJE OTKRIVENJA - тумачење откривења

Apokalipsa - tumačenje Otkrivenja Jovanovog


Apokalipsa - tumačenje Otkrivenja Jovanovog · by Andrej Kesarijskii
 

Back
Top