ŠOK-VIDEO! NOKAUTIRALA KOMUNALNU MILICAJKU NA VIDIKOVAČKOJ PIJACI Uhvaćena da prodaje bez dozvole, nasrnula, pa pobegla

EOQPcgvXsAAzW5v[1].jpg
 
Фејсбук забранио снимак: Комунална полицајка прва удара младића, а кад је обрнуто
Ретко ко није видео протеклих дана снимак на коме улична продавачица удара комуналну милицајку, али снимак који показује насилничко понашање комуналне полиције није стекао исту пажњу.

Видео материјал на коме припадница комуналне милиције, удара младића само зато што јој је поставио питање, да му одговори на који начин добија казну на кућну адресу проширио се на друштвеним мрежама брзином светлости, да би пар сати након тога из необјашњивих разлога био забрањен од стране Фејсбука.

Страница на којој је постављен снимак добила је поруку да је он уклоњен и да корисници Фејсбука више не могу да га виде. Наводи се да је снимак експлицитан и да представља силеџијско понашање.

Ипак правила Фејсбука дозвољавају снимке физичке конфронтације, када је њихов циљ да се њима подигне свест о насиљу и заштите жртве, што је управо случај у снимку напада комуналне милицајке, који позива да се она казни за насиље над грађанином.

Занимљиво је да прадходни снимак како једна друга милицајка прима ударац од стране уличне продавачице, није збрањен од стране администрације Фејсбука иако је далеко експлицитнији од напада на младића.

Протеклих дана бројни корисници друштвених мрежа жалили су се на цензуру Фејсбука и угрожавање елементарног људског права на слободу говора.

Масовна ограничења почела су забранама на основу нејасног појма „говора мржње“, проширила се на политички некоректност, а сада и на „увредљив садржај“ и насиље, које су такође тешки за дефинисање.

Након забрана Фејсбука, странице које су качиле материјал претрпе казне, и њихове објаве се мање виде у новостим корисника, како су нам рекли админситратори који су поставили снимак милицајке, уложили су жалбу Фејсбуку и чекају на одговор.

Док у западним земљама букти дебата о томе како треба заштити људско право на слободу говора на интернету, у Србији власт није предузела ништа поводом гушења одређених политичких група.

https://srbin.info/drustvo/fejsbuk-...olicajka-prva-udara-mladica-a-kad-je-obrnuto/
 
Nešto razmišljam kako to sad u policiju primaju zdepaste i ćorave?
Jel' ta debela pandurka može uopšte da potrči? A naočare?!
Ne kažem da komunalna policija mora da zna kung- fu, ali barem da je fizički pod "sposobna" ako ništa ili neka radi u kancelariji.

Ja stvarno ne znam kako i zašto su odjednom krenuli da zapošljavaju maltene invalide, očigledno preko veze, ali ovo prevršilo svaku meru, mene nisu primili u vojsku jer sam imala 54 kg a kao "Ne može ispod 55", do sad bih bila u penziji, i sad kad vidim koga i kakve zapošljavaju...
 
Nešto razmišljam kako to sad u policiju primaju zdepaste i ćorave?
Jel' ta debela pandurka može uopšte da potrči? A naočare?!
Ne kažem da komunalna policija mora da zna kung- fu, ali barem da je fizički pod "sposobna" ako ništa ili neka radi u kancelariji.

Ja stvarno ne znam kako i zašto su odjednom krenuli da zapošljavaju maltene invalide, očigledno preko veze, ali ovo prevršilo svaku meru, mene nisu primili u vojsku jer sam imala 54 kg a kao "Ne može ispod 55", do sad bih bila u penziji, i sad kad vidim koga i kakve zapošljavaju...
Ne moraju oni ništa.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Upotreba sredstava prinude


Član 26


Sredstva prinude u smislu ovog zakona su: fizička snaga, sredstva za vezivanje, raspršivač sa nadražujućim dejstvom i službena palica.


Sredstva prinude komunalni milicionar može da upotrebi samo ako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbije istovremeni protivpravni napad, radi savladavanja otpora, odnosno sprečavanja pokušaja bekstva.


Na način upotrebe i ograničenja, u vezi sa upotrebom sredstava prinude kao i pravnu i drugu pomoć u vezi sa njihovom upotrebom, shodno se primenjuje zakon kojim se uređuju unutrašnji poslovi i podzakonski akti o policijskim ovlašćenjima i načinu obavljanja policijskih poslova.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Svaki dan će da kmeče kako je dobila udarac,a obuka 0.
Pa to.
I ja sam to rekla.
A ako uopšte dođe do suđenja prvo bi neko morao da objasni kako je uopšte došlo do toga da zaposle neku koja em što je utovljena, ni da potrči ne može 2.pada od jednog udarca i to od žene (kakvu OBUKU je imala i ko joj dao posao) 3.naočale- neka sedi u kancelariji.
Znači ako se zakopa dublje, isplivace ko ju je zaposlio.
Mada ni "fajterka" sigurno nije nepoznata policiji, kladim se.
Verovatno će rastezati pa posle 2, 3 godine dobice nešto malo.
Pretpostavljam.
 
Pa to.
I ja sam to rekla.
A ako uopšte dođe do suđenja prvo bi neko morao da objasni kako je uopšte došlo do toga da zaposle neku koja em što je utovljena, ni da potrči ne može 2.pada od jednog udarca i to od žene (kakvu OBUKU je imala i ko joj dao posao) 3.naočale- neka sedi u kancelariji.
Znači ako se zakopa dublje, isplivace ko ju je zaposlio.
Mada ni "fajterka" sigurno nije nepoznata policiji, kladim se.
Verovatno će rastezati pa posle 2, 3 godine dobice nešto malo.
Pretpostavljam.
Ona ima bezbednosne smetnje.
 

Back
Top