Šok: Gore je i od predviđanja. Srbija: - 862.000

Koliko je situacija alarmantna, pokazuje i projekcija Ujedinjenih nacija da će se stanovništvo Srbije do 2050. smanjiti za 1,4 miliona, pa će nas biti svega pet miliona.
Do 2050. cenim da ce nas biti oko 2 miliona. Trend je milion na 10 godina manje, sa rastom odumiranja od 1% godisnje...

- Krajnje je vreme da svi postanemo svesni da nas je sve manje i da taj negativni trend mora da se zaustavi. Država je već uradila mnogo prethodnih godina kako bi stimulisala mlade ljude da se rađa što više dece. Prvi put se daje jednokratna pomoć za drugo i treće dete. Za treće dete dobija se 1,7 miliona dinara, a za četvrto 2,5 miliona dinara tokom deset godina. Uveli smo i subvenciju za kupovinu stana majkama koje nemaju nekretninu na teritoriji naše zemlje, i to je pomoć države od 20.000 evra - kaže Kisićeva.
To je nista. Nas troje potrosimo milion na 6 meseci, a ne bahatimo se. Prava pomoc bi bila da se skine PDV na decje artikle, da se smanje porezi
za one koji imaju decu i da osnovna skola bude besplatna, a ne da moras da kupujes po paprenoj ceni nove knjige svake godine, i nek
dodaju na to mesecno po detetu neke pare, recimo u visini minimalca. E da vidis onda kako bi radjale. Stanje je kriticno, a pohlepna
vlast ne preduzima nista realno, pa deca kostaju mnogo para... kako ce cetvoroclana porodica da se izdrzava kada je potrebno
samo za zivot 3 prosecne plate, ne racunajuci kiriju? A sad je jos gore sa obzirom na inflaciju i rast cene stanovanja?
Dakle idemo u jos vecu depopulaciju, jer je stanje sve gore...
 
Srbi oduvek glasaju vecinski za proevropske stranke, sta ces vise? Gde ti zivis, u Turkmenistanu? :cepanje:

Kakve pro-evropske stranke, mislis SNS? Pa za vreme SNS je Srbija postala najveci prijatelj Kine u Evropi, a Vucic dobio orden od Putina.

I ne krevelji mi se sa tim smajlima vise, neprijatno mi je, imas istrazivanja gde je zvanicno 40% stanovnika za EU, oko 15-20% ako bi uslov bilo Kosovo. Sta ti tu moze biti nejasno?
 
Kakve pro-evropske stranke, mislis SNS? Pa za vreme SNS je Srbija postala najveci prijatelj Kine u Evropi, a Vucic dobio orden od Putina.

I ne krevelji mi se sa tim smajlima vise, neprijatno mi je, imas istrazivanja gde je zvanicno 40% stanovnika za EU, oko 15-20% ako bi uslov bilo Kosovo. Sta ti tu moze biti nejasno?
Vucic, iako ga ne volim, jeste postao evrofanatik. I on kao takav ima najvecu podrsku u narodu.
 
Vucic zadnjih par godina govori "put u EU", a ne "ulazak u EU".

Evo da li ti ja licim na nekog evrofanatika iskreno? A ja glasam za Vucica i podrzavam "put u EU", zbog investicija, ali ne i ulazak tamo.
Haha hvala na priznanju. I to je nesto, vecina se sramoti da to napise ili kaze.
Znaci ti se zalazes da put u EU ali bez zelje da postanemo deo EU. Sibicarski, da izvucemo neke pare i korist i onda odustanemo?
 
Srbija je skoro pa kineska enklava u EU.Očito Srbi vole komunizam

Zasto da ne, kada je Kina danas u 2022 superiorna u bukvalno svim sferama zivota u odnosu na Zapad?

Edukacija, nauka, tehnologija, ekonomija, spoljno-politicki uticaj, diplomatija, zdravstveni sistem, ideologija, politicki sistem, nacionalna ujedinjenost, i td.

Danas se vecina sveta ugleda na Kinu, a ne Ameriku, samo 15% sveta danas podrzava Ameriku, to je "Kolektivni Zapad".
 
Фора је што ће српски националисти и антикомунисти населити Србију Азијцима и Африканцима, да би омогућили одржавање капиталистичког поретка(ниске плате +већа добит за капиталисте+снаддевање тржишта радне снаге у ЕУ).

А почели су разградњу социјализма са причом како комунисти нису били добри према Србима, како ће они заштитити српски народ итд.

Па без КиМ смо 1991 године имали 7.9 милиона становника а са КиМ скоро 10 милиона.
Мислим да је најбоље да вратимо бољшевике.
 
Zasto da ne, kada je Kina danas u 2022 superiorna u bukvalno svim sferama zivota u odnosu na Zapad?

Edukacija, nauka, tehnologija, ekonomija, spoljno-politicki uticaj, diplomatija, zdravstveni sistem, ideologija, politicki sistem, nacionalna ujedinjenost, i td.

Danas se vecina sveta ugleda na Kinu, a ne Ameriku, samo 15% sveta danas podrzava Ameriku, to je "Kolektivni Zapad".
Uživajte jer to je vaš politički izbor ono "s kim si taki si".
 

Back
Top