Software za 2d animaciju namenjenu za tv

The Scientist

Zainteresovan član
Poruka
208
Interesuje me koji se software najcesce koristi za pravljenje 2D animacije, ali one namenjene za prikazivanje na TV. Recimo spice za emisije na B92. Ja za pravljenje animacija koristim flash, ali pretpostavljam da se on ipak ne koristi za pravljenje animacija namenjenih za TV prikazivanje. Takodje Flash ne radi bas najbolje sa Premierom, a potrebno je te neke animacije ukombinovati ponekad sa snimcima uradjenih kamerom za sta je normalno Premier najbolji.
Ponavljam jos jednom: 2D, da mi ne preporucite 3D Studio ili Mayu
 
Nekada davno sam radio u Flash - u i danas mislim da je neprevazidjen program za 2 D. Pruza mnogo vise mogucnosti nego sto se to cini na prvi pogled, samo ih treba iskoristiti. Ranije je Corel imao Corel - Rave program za 2 D ( mozda i sada ima, nisam siguran ) ali je bio daleko komplikovaniji i tezi za rukovanje od Flash - a u kome su layeri i setovanje kljuceva mnogo jednostavniji. Nova maya 7 ima cartoon funkciju ali je mnogo lakse izvesti 2 D programu animaciju jer Maya mora renderovati svaki frejm zavisno od tezine animacije dok Flash to ne radi. Prouci taj program malo temeljitije i bices zadovoljan.
 
Flash definitivno nije, on je namenjen za internet animaciju a ne za TV, jer on exportuje samo SWF, AVI, MOV... fajlove, ali ne podrzava MPEG standarde.

Za to se najvise koristi Pinacle Studio (valjda se tako pise) i Adobe Premier
a naravno postoji jos sijaset programa, ali Flash definitivno to nije niti ijedna TV stanica njega koristi za to.
 

Back
Top