Quantcast

Soft enslavement(meko porobljavanje)- najviši stadijum kapitalističkog imperijalizma

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Soft enslavement ("meko porobljavanje") je najviši stadijum kapitalističkog imperijalizma.

Profiterska nezajažljivost američko-svetskog kapitala je (skoro) ceo svet bacila u WC (World Crisis).

Gubitak koji su kapitalistički moguli naneli sami sebi sada, između ostalog, pokušavaju da nadoknade i tako što će primentiti soft enslavement i na arapski svet.

Soft enslavement se od klasičnog /npr. hitlerovskog/ porobljavanja razlikuje pre svega time što se zemlje ne poroblajvaju otvorenom oružanom agresijom nego preko "trojanskih konja"-političara, uključujući i one koji su američki zvanični neprijatelji /islamski i drugi fundamentalisti i, uopšte, fanatici).

Tako će se kroz proces "rušenja diktatora" i uvođenja "demokratije" dočepati izvora nafte ili izuzetno pogodnih koncesija na eksploataciju iste.
A ako ne preko "demokratije" onda preko "afganistanskog modela", u kojem će "demokratski NATO" prosto biti "prinuđen" da uđe u zemlje u kojima će vlast prigrabiti njihovi prirodni neprijatelji-i-saveznici AlKaida ili tzv. islamski fundamentalisti.

Mi smo već prošli soft enslavement "terapiju", počev od petooktobarskog puča.

Uostalom, ceo Balkan je već duboko u procesu soft enslavement-a.
Malo će se zemalja u neko skorije vreme izvući iz te zamke.

Uzgred, mi za tako nešto imamo nešto više šansi od Hrvatske, na primer.
Manje smo interesantni.
Mislim da tamošnji "socijalni prosvjedi", a pogotovo ako im je cilj povraćaj hrvatske imovine od stranaca, neće imati nikakvog većeg uspeha.
Jer kapitalističkim mogulima se ne ispušta iz kandži "tako lijepa, a tako blizu" jadranska obala.

SIK (Svetska Imperija Kapitala) ima skoro potpunu planetarnu vlast.

Mnogi to pogrešno nazivaju globalizmom i time gube i mogućnost da se sa tim neprijateljem obračunavaju bar na teoretskom (misaonom) planu.
U praksi će do urušavanja SIK doći vrlo teško.
Jer ta Imperija je, po svom duhu, spremna da u svoje ime i ime svog opstanka uništi ceo svet.

Naše "obračunavanje" sa njom mora biti mudro i ići će preko obračunavanja sa njenim eksponentima - političarima.
A odviće se samo ako taj "obračun" bude imao opštenarodni karakter.

http://ustanak.rs/zasto.html

Poslednja izmena:

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Zoro, sta ste vi ideoloski..?

Desnicar, levicar..?

Znam da ces odgovoriti nesto u stilu da ne prihvatas podele, ali recimo sta bi radila vasa stranka da vam stranci narede da donesete neku rezoluciju o Srebrenici ili nesto slicno...?
Nije stvar u tome da li ja (mi) prihvatam(o) podele, nego da li te podele imaju kopču sa realnošću.

Budući da nemaju, i da su sve ideologije "posvađane sa realnošću", nismo ni desničari, ni levičari.

Ali, dobro, razumem kako se teško odustaje od navika, pa ću pokušati da ti odgovorim iz tog aspekta.

Dakle, ne skidajući naočare kroz koje se još uvek formiraju "pogledi na svet", mi ti dođemo kao konzervativci (dakle: nefanatizovani desničari) koji i ne bi toliko da očuvaju stanje stvari (a kamoli ovo ovakvo), koliko insistiraju da se prizna stanje stvari , onakvo kakvo jeste.

To prosto znači: da se politikom, kao upravljanjem državom i globalnim tokovima ekonomije ne mogu baviti neupućeni (diletanti), a da narod ima pravo na pristojan život, koji će mu obezbediti oni koji imaju političku-i-ekonomsku vlast.
To pravo nazivamo demoekonomskim imperativom.
I to je oblik realne participacije svih Ustavu i zakonima lojalnih građana u vlasti.

Stranci bi mogli da nam naređuju, ako bi nas, kao ove nesretnike doveli na vlast.
A to neće biti slučaj.
Biće dovoljno da se ne protive previše.

Inače, lično sam ovim nesretnicima predložio da, ako već moraju da donose tu vražju rezoluciju, da je donesu načelno i kondicionalno, u stilu: Ako se u Srebrenici dogodio genocid, što će utvrditi nadležne međunarodne institucije, kao i, onoliko koliko je moguće, i naši pravosudni organi, onda mi osuđujemo taj genocid.

Naravno ili nenaravno, nisu me poslušali.
Kao što svojevremeno nije ni Đinđić, iako je, uslovno rečeno, obećao.

I šta mi je ostalo, nego da se i direktno upustim u političke vode:)

Sorry za podugačak odgovor. Nije moglo kraće. Bar zasad.

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Nije stvar u tome da li ja (mi) prihvatam(o) podele, nego da li te podele imaju kopču sa realnošću.

Budući da nemaju, i da su sve ideologije "posvađane sa realnošću", nismo ni desničari, ni levičari.

Ali, dobro, razumem kako se teško odustaje od navika, pa ću pokušati da ti odgovorim iz tog aspekta.

Dakle, ne skidajući naočare kroz koje se još uvek formiraju "pogledi na svet", mi ti dođemo kao konzervativci (dakle: nefanatizovani desničari) koji i ne bi toliko da očuvaju stanje stvari (a kamoli ovo ovakvo), koliko insistiraju da se prizna stanje stvari , onakvo kakvo jeste.

To prosto znači: da se politikom, kao upravljanjem državom i globalnim tokovima ekonomije ne mogu baviti neupućeni (diletanti), a da narod ima pravo na pristojan život, koji će mu obezbediti oni koji imaju političku-i-ekonomsku vlast.
To pravo nazivamo demoekonomskim imperativom.
I to je oblik realne participacije svih Ustavu i zakonima lojalnih građana u vlasti.

Stranci bi mogli da nam naređuju, ako bi nas, kao ove nesretnike doveli na vlast.
A to neće biti slučaj.
Biće dovoljno da se ne protive previše.

Inače, lično sam ovim nesretnicima predložio da, ako već moraju da donose tu vražju rezoluciju, da je donesu načelno i kondicionalno, u stilu: Ako se u Srebrenici dogodio genocid, što će utvrditi nadležne međunarodne institucije, kao i, onoliko koliko je moguće, i naši pravosudni organi, onda mi osuđujemo taj genocid.

Naravno ili nenaravno, nisu me poslušali.
Kao što svojevremeno nije ni Đinđić, iako je, uslovno rečeno, obećao.

I šta mi je ostalo, nego da se i direktno upustim u političke vode:)

Sorry za podugačak odgovor. Nije moglo kraće. Bar zasad.
Nijedan odgovor nije dugacak ako se povremeno lupi enter i udari novi red, tada je pregledno i moze da se cita...

Citao sam vas program na sajtu, neke ideje koje sam nasao sam i sam razvio u svojoj glavi, konkretno one dve o javnom konkursu za vrsenje vlasti i onu o vecu gradjana koje bi kontrolisalo vlast...

E sad. Ide vrlo bitno pitanje...

Svojim delovanjem i pojavom, ako ojacate previse, postajete pretnja ne samo zutima vec i celom sistemu, medijskim magnatima, tajkunima monopolistma, stranim ambasadorima...

Stariji si od mene i verovatno upuceniji u politicke zakulisne radnje, tako da i sam znas kako sve to funkcionise...

Prvo ti ponude velike pare i neki mnogo dobar posao,..
I recimo da ti to odbijes...

Sta dalje sledi...?

Verovatno bi te zuti odmah ubii cim bi osetili da postajes pretnja uhodanom sistemu, ili bi makar dobio stanglu u glavu u nekoj mracnoj ulici...

Sta bi radio ako ti iskopaju neku afericu iz mladosti, tipa pusenje marihuane, ili ti otkriju neku svaleraciju i zaprete da ce dokaze poslati tvojoj supruzi...?

Ili ti pokazu sliku deteta i zaprete da ce ga kidnapovati...?

Postoji milion nacina da te lome, lome, lome i lome, sve dok te ne slome na kraju...
I sam znas kako sve to ide...

Cak i ako ti izdrzis sve to, neko od tvojih bliskih saradnika nece, nego ce postati njihov krtica...

Kako mislis da se borite protiv takvih stvari i snadjete se u mutnoj mocvari poltike...?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Nijedan odgovor nije dugacak ako se povremeno lupi enter i udari novi red, tada je pregledno i moze da se cita...

Citao sam vas program na sajtu, neke ideje koje sam nasao sam i sam razvio u svojoj glavi, konkretno one dve o javnom konkursu za vrsenje vlasti i onu o vecu gradjana koje bi kontrolisalo vlast...

E sad. Ide vrlo bitno pitanje...

Svojim delovanjem i pojavom, ako ojacate previse, postajete pretnja ne samo zutima vec i celom sistemu, medijskim magnatima, tajkunima monopolistma, stranim ambasadorima...

Stariji si od mene i verovatno upuceniji u politicke zakulisne radnje, tako da i sam znas kako sve to funkcionise...

Prvo ti ponude velike pare i neki mnogo dobar posao,..
I recimo da ti to odbijes...

Sta dalje sledi...?

Verovatno bi te zuti odmah ubii cim bi osetili da postajes pretnja uhodanom sistemu, ili bi makar dobio stanglu u glavu u nekoj mracnoj ulici...

Sta bi radio ako ti iskopaju neku afericu iz mladosti, tipa pusenje marihuane, ili ti otkriju neku svaleraciju i zaprete da ce dokaze poslati tvojoj supruzi...?

Ili ti pokazu sliku deteta i zaprete da ce ga kidnapovati...?

Postoji milion nacina da te lome, lome, lome i lome, sve dok te ne slome na kraju...
I sam znas kako sve to ide...

Cak i ako ti izdrzis sve to, neko od tvojih bliskih saradnika nece, nego ce postati njihov krtica...

Kako mislis da se borite protiv takvih stvari i snadjete se u mutnoj mocvari poltike...?
Mislio sam da ti odgovorim kasnije, u toku dana, ali evo sad ću, pa odoh da odmorim.

Ovih dana započinjemo javnu AKCIJU ZA BOLJI ŽIVOT U SRBIJI, o čemu ćete biti obavešteni, na sve načine koji su nam dostupni, uključujući i fejsbuk.

A uskoro će o tome početi i mediji. Neki ozbiljno, neki posprdno.
Nebitno je.

Dakle, ovako:

Kada ti i još 3.399.999 vas, imajući za to razlog, stanete iza opcije kvalitetnog društva ili aktivnog antipolitičarstva postaćemo "aždaja sa četiri miliona glava".
Tu ni "milosrdni anđeo" ne pomaže, niti se tek tako usuđuje da krene, a pogotovo što za tako nešto više ne može da nađe "ispriku", pa ni motiv zvani pljačkanje. Već su sve preko svojih eksponenata, petooktobarskih revolucionara, opljačkali:D

A bez te "aždaje sa najmanje ČETIRI MILIONA GLAVA" ja, i ne samo ja, se neću hvatati posla.

Sve što si nabrojao stoji, a ima i još "mogućnosti" za napad na mene itd.

Političarska močvara mi je odavno poznata. Ne zgražavam se povodom nje.
Logična je.

Što se "iskopina" iz prošlosti tiče, osim da se nategne, a što ne bi nategli, i nema bogznašta.

Vidi ovako: kojim ću se sve metodima služiti, ne bih ni da ti govorim, a pogotovo ne ovako. Ne libim se ničega, pa ni da varam prevarante i kradem lopove:lol:

Najbitnije je da se postigne NARODNI DOGOVOR i formira ona "aždajica";)

Na tome sad radimo, a bio bi red da rade i svi oni koji, ne toliko u meni i nama, koliko u onome što donosimo, vide priliku za oporavak i pristojan život.

Toliko zasad.
Ima i drugih načina za komunikaciju:)

Poslednja izmena:

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686

Naše "obračunavanje" sa njom mora biti mudro i ići će preko obračunavanja sa njenim eksponentima - političarima.
A odviće se samo ako taj "obračun" bude imao opštenarodni karakter.

nema nishta od toga pishi propalo
pa oni su srecni sada
potrosacko drustvo
srbija u tranziciji
taman mislis da ne moze od pinka spanskih serija i granda gore
stignu ti i reality show emisije i turske serije

ispresecano reklamama i kesh kreditima
sve je to smishljeno tako da obichan covek bude duzan sto je moguce vishe
da mu skidjaju kozu s ledja i da vraca shto duze a da se u medjuvremenu dalje zaduzuje

matematika je vrlo prosta
a nacija je mnogo glupa
i sve vishe se zaglupljuje

umesto da se komentarishu knjige komentarishe se shta su dvorani rekli seljanima
i tome slicni primeri

brod je potonuo samo je pitanje kad ce svi pacovi kapetani i posada to skontati

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.727
Доста су извежбани, мора се признати, а то се види и по ономе шта се догађа у СРбији:

Američki vojnici spinovali senatore

25. februar 2011. 09:18 > 09:25

Novi proboj "Roling stouna" - general Vilijem Koldvel naredio vojnicima - specijalcima za psihološke operacije - da za svoje mete uzmu američke zvaničnike koji dođu u Avganistan.

Generla Kodvel sa jednim američkim senatorom (AP)

Komandant američkih snaga u Avganistanu general Dejvid Petreus zatražio je danas istragu o tvrdnjama da su korišćeni metodi iz arsenala vojne propagande da bi se senatori SAD koji posećuju Kabul ubedili da podrže finansiranje avganistanskog rata.

Časopis "Roling stoun" objavio je da je general Vilijem Koldvel naredio vojnicima koji su obučavani za psihološke operacije da za svoje mete uzmu senatore i druge zvanične ličnosti koje posećuju Avganistan, što je zabranjeno američkim zakonima.

Pisac teksta u "Roling stounu" je Majkl Hejstings, čiji je članak pod naslovom "Odbegli general" iz juna prošle godine doveo do ostavke generala Stenlija Mekristala na čelu snaga SAD u Avganistanu.

U novom tekstu pod naslovom "Još jedan odbegli general", on navodi izjavu potpukovnika Majkla Holmsa, šefa jedinice za informativne operacije u bazi u Kabulu, koji tvrdi da ga je šef osoblja generala Koldvela pitao kako bi se moglo tajno manipulisati američkim senatorima, bez njihovog znanja.

Koldvel je izgleda više bio skoncentrisan na Amerikance i na tokove finansiranja nego na Avganistance.

Mi smo bili tamo da poučavamo i obučavamo Avganistance, ali za prva četiri meseca sve je bilo samo u vezi sa Amerikancima, kaže Holms.

Među onima na koje su navodno primenjene te psihoološke operacije pominju se imena sedam senatora, kao i šef Združenog štaba američke vojske, admiral Majkl Malen.

"Moj posao psiholoških operacija je da utičem na ljudske glave, da navedem neprijatelja da se ponaša onako kako mi želimo. Zabranjeno mi je da to radim našem narodu. Kada od mene tražite da te tehnike isprobam na senatorima i kongresmenima, prelazite crtu", rekao je Holms.

Prema američkim zakonima, oficiri ne smeju da koriste sredstva propaganda prema američkim građanima, i informaciije koje daju američkoj javnosti moraju biti istinite.

Portparol Pentagona pukovnik Lapan je rekao da oficirima zaduženim za informativne operacije nije zabranjeno da daju podatke američkim državljanima, sve dok su one tačne i ne predstavljaju propagandu.
"Činjenice će ih odvesti tamo gde vode. To kreće kao istraga da bi se odredile činjenice i okolnosti", dodao je pukovnik Lapan.

(Tanjug)

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Fauste, nada uvek postoji....inace podrska Zoroastarovoj ideji, ljudi vrlo brzo moraju da shvate sta se desava.
nada je oruzje vernika nikad racionalne svesti, blef i zabluda, individualno mozda se neko i spasi i izvuce sa sobom svoje ljude, isamara ih (figurativno) da dodju sebi
kao nacija smo zabludeli, saosecanje je mrtvo, ljudi ispadaju na ulicu zbog grejanja, bese se zbog struje, vishe od milke ljudi nema leba da jede, mozda se to u kini na bi videlo ali nas u srbiji nema deset miliona, jebene pelene su na pdv, svi gledaju zeljno u reklame za cetkalicu za grbinu i patike da im skinu 1600 kila vishka koje su nabili glodjanjem salate.

nema nade druze, da je bilo nade srbija bi bila ujedinjena sa rep srpskom, crnogorci bi priznali da su srbi, a meshtani po vojvodini ne bi tripovali da su vojvodjani, ne bi se kralo i shakom i kapom a duzilo gde god moze. duzi se za deificit velikog aparata drzavnog uda ili rude shto nas baca u narodno recheno oranje umesto putem. 40% nezaposlenih 30+% penzionera pa se ti presaberi i pokusaj da se nadas. redovno radi samo stizanje racuna, samo za to se ne strajkuje. bela kuga za bele ljude i pelene + pdv

jagnjece brigade se goste srbistanom ali ima sve manje kotleta
uskoro ce gasenje svetla pred poslednje parche

spasavaj se ko moze!

rado bi bio vedriji na ovu temu drugar ali ja od nade nisam navikao da zivim
zivim samo u trenu ovom sada i govorim ti kako mi izgleda

mutanti gledaju farme i dvorove dok se ovi goste oni nemaju da jedu
ali svi mob u ruke da zovu ko da im ostane tamo
njihovo parce neba i njihov heroj

cena sitnica dvocifreni dindzi + pdv za dragutinovcku
da i ono malo ljudskosti sto imaju

a takvi su od 7 do 77

ukupno desava se to da nisam ziveo pod turcima ali verujem da se se ljudi lakse dogovarali i rayumeli i pomagali sad ce da ti uzme ko god sta god moze da te shebe i ako si mu pomagao. zene odlaze kod drugog jer ima sto dindzi vishe, sve se pravi iz racuna pa niko ne moze da racuna na druge

gola kalkulacija a ljudi su cifre
u takvom drustvu bolje da drustva nema

od civilizacije i naroda je ostao rak koji jede zdravo tkivo i posto je to tkivo pri kraju a rak metastazirao ima da pochne da jede sebe

najgora zemlja u evropi i bice uskoro i u svetu.

cekam novo

Obećava
Banovan
Poruka
58
Razumem ja tebe Fauste, ali bas zato sto je tako kako si opisao, postoji nada. Mi jesmo poprilicno blesav narod, ali opet bas zato, sposobni smo za neocekivane zaokrete.

Jesmo mahom nevernici kao i svi, ali i to zrno vere, koje u svakome postoji zakopano, dovoljno je i potrebno je. Pa i ovaj koji nam se obraca i poziva se uglavnom na pamet i na preduzetnistvo, ne stidi se Boga, naprotiv. Zato treba nam i vera i nada, jer i bez plana to su mocna oruzija, a sa dobrim planom, ohoho! A tu su, za dzabe date, kao vazduh, voda i Sunce.

Ne treba mnogo za preokret, jos manje da se kaze "ne" svim poznatim polit facama. I bice Fauste Srbija zemlja iz koje ne beze, nego u koju dolaze. Neki samo i zarad "cuda" koje se desilo. U koje trenutno samo mozemo da verujemo, a sto i ne bismo, hocemo li izgubiti nesto? Sto ne bismo i pogurali malo, kad vec postiji plan? Ovako kako je sad, svakim danom gubimo.

drazenj

Zainteresovan član
Poruka
192
:) Evo prijatelji i Ja se pridružujem i prilažem moj skromni - informacioni doprinos !
Obavezno pročitati !! :

http://www.ivantic.net/Dejvid Ajk i zavere/MMF.htm

ili odmah

Joseph E. Stiglitz: Tajni planovi MMF-a i Svjetske banke za obnovu i razvoj zabrinjavaju
Joseph E. Stiglitz, autor ovog teksta, je visokopozicionirani njujorški bankar, najcitiraniji ekonomist na svijetu.

Joseph E. Stiglitz

Joseph Stiglitz, profesor ekonomije na američkom sveučilištu Stanford, bivši savjetnik predsjedničkog vijeća Billa Clintona i bivši predsjednik Svjetske banke za obnovu i razvoj odlučio je „progovoriti“ o tome kako moćne zapadne banke i Međunarodni monetarni fond u svojim tajnim dokumentima planiraju i hladnokrvno izazivaju socijalne nemire u mnogim siromašnim i tranzicijskim zemljama diljem svijeta koje „pomažu“. Članak je izvorno objavljen u „The Observeru“, 29 travnja 2001. prije desetak godina. a mi ga prenosimu u prijevodu i obradi dr. Ivana Šimatovića. (Časopis „Svjetlost“)
Original možete pozvati na Googlu: Joseph Stiglitz Observer, četvrti red: IMF's four steps to damnation.

ČETIRI KORAKA DO PROKLETSTVA

Perfidno smišljeni scenarij je slijedeći: Prvo se snimi i detaljno analizira gospodarsko i kadrovsko stanje svake države koja zatraži financijsku pomoć za svoj razvitak ili opstanak. Nakon toga Svjetska banka za obnovu i razvoj vladi dotične zemlje uručuje istovjetan tipizirani program koji sadrži četiri obavezna koraka.

PRVI KORAK – PRIVATIZACIJA

Prvo što vlada zemlje-žrtve treba neodlžno provesti je privatizacija gospodarstva, a posebice velikih javnih i ključnih industrijskih poduzeća koja čine kralježnicu privrede. Umjesto da se argumentirano usprotive zahtjevu za brzopletu prodaju javnih poduzeća mnogi su političari požurili u radosnu (ras)prodaju elektroprivrede, naftne industrije i vodoprivrede kao gospodarski imperativ. Da bi ušutkali trezvene kritičare takvog nepromišljenog postupka s teškim dalekosežnim posljedicama oni se pozivaju na imperativne zahtjeve Svjetske banke za obnovu i razvoj. „Možete vidjeti kako im se rašire oči na mogućnost dobivanja provizije ako se u procjeni vrijednosti imovine velikih javnih poduzeća i ključnih industrijskih poduzeća skine koja milijarda ili barem nekoliko stotina milijuna dolara“ – kaže profesor Stiglitz.

DRUGI KORAK – LIBERALIZACIJA

Nakon kampanjski provedene privatizacije obavezno slijedi donošenje zakonske regulative o liberalizaciji tržišnog kapitala. Taj potez, teorijski gledano, omogučuje investicijskom kapitalu nesmetan ulazak i izlazak iz zemlje. Pri tome, kako pokazuje iskustvo, u zemlju-žrtvu, ulazi relativno malo kapitala, a kudikamo najveći dio raspoloživog kapitala na „zakonit“ način nesmetano izlazi iz zemlje. Taj proces izvlačenja kapitala je u ekonomiji poznat podimenom „krug vručeg novca“. Novac ili, točnije rečeno pljačkaški kapital ulazi u zemlju-žrtvu prvenstveno radi špekulacija nekretninama i valutom, a zatim poput plašljive divljači, bježi glavom bez obzira već na prvi znak nadolazećih nevolja koje bi mogle bilo kako ugroziti njegovu sigurnost. U tom paničnom bijegu kapitala državne pričuve mogu „presušiti“ za samo nekoliko dana. Nakon takvog vješto insceniranog bijega kapitala MMF obavezno traži od vlade zemlje-žrtve da odmah drastično poveća kamatne stope na 30, 50 ili čak 80% kako bi velike svjetske špekulante privukla na povrat isisanog državnog kapitala. „Rezultat takvog poteza vlade, koja najčešće nema drugog izlaza, je predvidljiv“ – kaže profesor Stiglitz. Astronomske kamatne stope, dakako, brzo privuku odbjegli kapital, dok s druge strane one sustavno razaraju industrijsku prizvodnju i definitivno isušuju nacionalnu riznicu zemlje-žrtve.

TREĆI KORAK – TRŽIŠNO ODREĐIVANJE CIJENA

Tada MMF zemlju-žrtvu koja je na izdisaju hladnokrvno uvlači u treči korak – tako zvano „tržišno određivanje cijena“. To je lijep izraz za dramatično dizanje cijena hrane, energenata, vode i ostalih komunalnih usluga. To, dakako, ne vrijedi za cijenu rada (plaće) i mirovine. Time se, u prvom redu, drastično ruši već ionako nizak životni standard stanovništva te osjetno podižu poslovni troškovi u već dobrano posustaloj privredi. Ubrzo nakon toga, prema već dobro uigranom scenariju, slijedi završni četvrti korak.

ČETVRTI KORAK – MMF-ov PROSVJED

Tim prosvjedom je zemlja-žrtva doslovce bačena „na koljena“ i „de facto“ se nalazi pred posvemašnjim gospodarskim uništenjem. U tim dramatičnim okolnostima MMF iz nje zločinačkom hladnokrvnošću izvlači i posljednje kapi krvi. Programirano pojačava „vatru“ i podiže socijalnu temperaturu dok napokon cijeli kotao ne eksplodira. Time je otvoreno samo predvorje pakla. Eklatantan primjer za to je Indonezija 1998. kojoj je MMF bezobzirno ukinuo subvencije za hranu i gorivo za siromašno pučanstvo, nakon čega su posvuda buknuli žestoki prosvjedi i nemiri.
U tom pogledu je također poučan primjer Bolivije u kojoj su prošle godine izbili veliki nemiri zbog drastičnog povečanja cijene vode. Vješto programirani i precizno tempirani MMF-ovi prosvjedi, kao svojevrstan znak uzbune, uzrokuju novi masovni bijeg kapitala iz zemlje-žrtve, a nerijetko dovode i do stečaja vlade. Taj posvemašnji gospodarski palež ima i svoju svijetlu stranu - dakako, samo za bezobzirne strane vlasnike kapitala. U takvoj bezizlaznoj situaciji oni mogu po smiješnim cijenama otkupiti preostalu imovinu zemlje-žrtve u paničnoj rasprodaji. Po tom perfidnom obrascu već je u posljednjim desetlječima u Trećem svijetu stvoreno mnogo zemalja-gubitnica. Pri tome su jedini pobjednici uvijek bile moćne zapadne banke koje u bezdušnom lovu za kapitalom ni pred čim ne prezaju.

Prema profesoru Stiglitzu u planovima MMF-a i Svjetske banke za obnovu i razvoj ponajviše zabrinjavaju dvije bitne stvari:

1. Da se planovi stvaraju u tajnosti i da ih uvijek vodi apsolutistička ideologija kojoj je strana svaka humanost i altruizam. Uz to, oni nikada nisu otvoreni za stručnu raspravu i primjedbe te su tako razrađeni da programirano urušavaju demokraciju u zemlji koja ih nekritički primjenjuje.

2. Da nisu uspješni!

Postoji li zemlja koja je izbjegla ovakvu nesretnu sudbinu? „Da“ – kaže profesor Stiglitz: „Bocvana!“ Njihov trik? „Odlučno su rekli managerima MMF-a i Svjetske banke: Go home!

Kina i Poljska su takođe primeri zemalja sa uspešnim razvojem zato jer su odbile svaku saradnju sa MMF-om.

Sve zemlje koje slepo slušaju MMF propadaju.

Srbija takođe.

Tužno zar ne ?? :dash:

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Razumem ja tebe Fauste, ali bas zato sto je tako kako si opisao, postoji nada. Mi jesmo poprilicno blesav narod, ali opet bas zato, sposobni smo za neocekivane zaokrete.
da druze u neko drugo vreme sad su matori previshe umorni od blokada sranja otkaza gubljenja imovine i izresetani daljim siromashenjem
oni malo mladji poput mene ne znaju odakle da pochnu da sredjuju taj shut a i nemaju sanse jer gde god se okrenes lopov
za jedan dinar koji dodash srcem ukrali su 4 i zaduzili 5
oni pak najmladji posle 90 shto su rodjeni u ratu su potpuno prsli tu se ne yna ko je ludji, nasilje, naduvenost a po chontarama promaja u srcima nishta
gledace da nekog raschereche na ulici i snimati mobovima za youtube. iskreno nemam ni neku volju da se upregnem da takvim narastajima aspidinim pravim bolje sutra. Mnogo je posla niko se ne laca, ko moze (zbog pozicije i obraza krade) i odma biva priznat u drustvu neki lider i takva sranja. Oni sto narodu od usta otimaju dobijaju podsticaje i subvencije, MMF nam diktira privredu sto je suludo, ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju. oni shto ne znaju da se potpishu vode firme. Imamo vishe doktora nego pismenih i vishe advokata nego taksista. primer ono sad vruce sranje s kolubarom, to da je neka normalna srbija u kojoj bi ja voleo da zivim bi sad nasli sve odgovorne sve oduzeli i vinovnike rascherechili od subotice do vranja, ali tuki, samo po vladi i resorima rokade a narodu pucaju arkade. A takvih afera ne zna se ko sve nije imao. sa minimalcem ne mogu da plate racune gradjani a ne da jedu, ko je podstanar zaista ne znam kako ti ljudi krpe, nista mi nije jasno a u magli se krade najbolje. Drzavni resori na dobosh prodaju se rudnici, nalazista, zemljista, firme zgrade i ostalo onda se preproda a zaposleni mrsh napolje. Svaka afera prozuji samo kroz medije a akteri dobijaju uglavnom promocije. Partija je sve postenje i obraz nista. Tripujemo se svi oko prava pedera a oko prava srba na kosovu niko ne **** da prica o pravim srba iz hrvatske ma jbsh to.

tu vishe ne moze niko nishta da uradi tone vala i ako ce, sa takvom rasom robova shto se sami vezuju i gde lopovi dobijaju postovanje a ***** i kreteni se proglasavaju za umetnike ja nemam shta da radim. Da cekam mrvice i tripujem srpstvo mi ne pada na pamet a napolju ceka normalan koliko toliko normalan zivot ako imas skila i stila da podmetnes mozak i ledja bar nece niko da te **** za tvoje pare, ispruzis se koliko si dug i ide nekako, ovde smo se svi zgrcili ko fetus i samo cekamo abortaciju

Jesmo mahom nevernici kao i svi, ali i to zrno vere, koje u svakome postoji zakopano, dovoljno je i potrebno je. Pa i ovaj koji nam se obraca i poziva se uglavnom na pamet i na preduzetnistvo, ne stidi se Boga, naprotiv. Zato treba nam i vera i nada, jer i bez plana to su mocna oruzija, a sa dobrim planom, ohoho! A tu su, za dzabe date, kao vazduh, voda i Sunce.
nije bitno dzoni da li smo vernici ili nevernici ali je mnogo bitno da li smo ljudi ili neljudi. problem je sto se planira da bi se diglo i pocinje da bi se pokrilo, niko ne radi srcem niti srcem stvara, ideja je da se napljacka da se otaluje da se digne i uzme od bliznjeg svog ili sa drzavnog pojila. I prvi to rade oni sto nam pishu zakone. Nek probaju poslanici da zive od minimalca, treba im oduzeti sve zivo, kola, avione sve sve, kad moze premijer holandije biciklom na posao sto ne bi mogo tadic. Ali ne kod nas svaka shusha cepa drzavnim audijem imamo ih vishe nego nemacka a narod skapava i u njima furaju od popova do direktora komunalnog. sa lopovima se niko ne razracunava cak je pozeljno da nesto zdipish s vremena na vreme da ne misle da si lud pa posten. Nema svere i sektora u kome se ne mara na kamione i avione, moze narod da radi ko mravi ako ga rasipnici vode dzabe, ako im lopovi sefuju tri puta dzaba, a kad sve to zajedno vidis imas volju samo da se napijes i stisnes usne dok ne zapalish cao

i kome da radis i da stvaras, da bi oni mogli da se silje i dizu bolesne poreze za luksuz gde nema za osnovno. svi su u talu i menjaju garniture. koga god da biras njih biras, isti sistem uvek, srusili smo milosevica dobili dacica, ima takvih primer XYZ

Ne treba mnogo za preokret, jos manje da se kaze "ne" svim poznatim polit facama. I bice Fauste Srbija zemlja iz koje ne beze, nego u koju dolaze. Neki samo i zarad "cuda" koje se desilo. U koje trenutno samo mozemo da verujemo, a sto i ne bismo, hocemo li izgubiti nesto? Sto ne bismo i pogurali malo, kad vec postiji plan? Ovako kako je sad, svakim danom gubimo.
procitah onomad u novinama da u nasem narodu je najopasnija rec "samo". samo josh ovo samo jos ono, samo da nam skinu sankcije, samo da prodje rat, samo da oteramo milosevica, samo da dobijemo donacije, samo da prodamo ovo samo da prodamo ono, samo da prodje kriza, samo jos ovaj dug, samo 10% na ovo, samo 50% na ono, samo 60% na porez. U zemlji za 200 evra koje ko ima u bulju se petom lupa cene su gore nego u nemackoj ili svedskoh cak a usluge adminsitracije koja je tako glomazna nerealno zamrshene i smisljene da ti isvuku krv na slamchicu. to samo ovo samo ono je prostor za kombinacije gde glavna srpska karakteristika dolazi do izrazaja - zajebi bliznjeg svog.

zemlja polozaj uslovi sve je idealno, ali ima mnogo krivolova i divljac izlovljena

cudan smo neki narod lazaru na kosovu nisu izasli pa nece ni nekom komunjari sto glumi demokratu, lako cemo mi kad se slozimo e sad samo da se slozimo a do tad cemo da se glodjemo i lozimo. sve su to koske tebra, s jedne strane obraza ponosan na slavu prezime cast i postenje a s druge vatas pasosh i idem stomakom za leba

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
nema nishta od toga pishi propalo
pa oni su srecni sada
potrosacko drustvo
srbija u tranziciji
taman mislis da ne moze od pinka spanskih serija i granda gore
stignu ti i reality show emisije i turske serije

ispresecano reklamama i kesh kreditima
sve je to smishljeno tako da obichan covek bude duzan sto je moguce vishe
da mu skidjaju kozu s ledja i da vraca shto duze a da se u medjuvremenu dalje zaduzuje

matematika je vrlo prosta
a nacija je mnogo glupa
i sve vishe se zaglupljuje

umesto da se komentarishu knjige komentarishe se shta su dvorani rekli seljanima
i tome slicni primeri

brod je potonuo samo je pitanje kad ce svi pacovi kapetani i posada to skontati
Razumem tvoj revolt i rezignaciju.
Postojeće prilike svedoče da si u pravu.

Međutim, neprilike koje izazivaju te prilike naprosto guraju i gledaoce Obora, tj. Dvora u pravcu promene, odnosno preokreta.

Halapljivost, bezobzirnost, bahatost i, uopšte, nevođenje računa o osnovnoj masi naroda, (osim što je besomučno zavode i varaju), se uvek obije o glavu "eliti", pa će i sada.

To je neumitan zakon.

A malo nade i vere /makar "veličine" protona/ nije na odmet.
Da je veća -štono reče Isus-planine bismo pomerali:)

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Razumem tvoj revolt i rezignaciju.
Postojeće prilike svedoče da si u pravu.

Međutim, neprilike koje izazivaju te prilike naprosto guraju i gledaoce Obora, tj. Dvora u pravcu promene, odnosno preokreta.

Halapljivost, bezobzirnost, bahatost i, uopšte, nevođenje računa o osnovnoj masi naroda, (osim što je besomučno zavode i varaju), se uvek obije o glavu "eliti", pa će i sada.

To je neumitan zakon.

A malo nade i vere /makar "veličine" protona/ nije na odmet.
Da je veća -štono reče Isus-planine bismo pomerali:)
ma srecno druze ja kad ne mogu da pomognem bar ne odmazem
ali nemam jos pola zivota da bacim za rat nekih kretena i kesu nekih dahija

moja zemlja ali ljudi ne

ko veruje nek mu po veri njegovoj daju
problem je sto je ovde uglavnom slepa
a covek koji veruje slepo ubije da ne trepne

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
ma srecno druze ja kad ne mogu da pomognem bar ne odmazem
ali nemam jos pola zivota da bacim za rat nekih kretena i kesu nekih dahija

moja zemlja ali ljudi ne

ko veruje nek mu po veri njegovoj daju
problem je sto je ovde uglavnom slepa
a covek koji veruje slepo ubije da ne trepne
Thx za neodmaganje.

Samo, "nešto" mi govori da ćeš i pomagati:)

Šta mi govori?
Valjda ta "protonska vera";)
A i neke činjenice.

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Da li se ideje Pokreta mogu "primiti" kod naroda drugih drzava?
Kakav je stav vase organizacije u vezi sistemskog resenja u Japanu po kome zaposleni dobijaju 33% profita u svim kompanijama?
Budući da su i drugi narodi u manje više sličnim problemima, logično je da se "prime".
Naravno, razlike mogu biti u konkretnim ekonomskim rešenjima, od države do države, ali principi organizovanja države i društva, pa, u globalnom smislu, i ekonomije su isti.

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
nada je oruzje vernika nikad racionalne svesti, blef i zabluda, individualno mozda se neko i spasi i izvuce sa sobom svoje ljude, isamara ih (figurativno) da dodju sebi
kao nacija smo zabludeli, saosecanje je mrtvo, ljudi ispadaju na ulicu zbog grejanja, bese se zbog struje, vishe od milke ljudi nema leba da jede, mozda se to u kini na bi videlo ali nas u srbiji nema deset miliona, jebene pelene su na pdv, svi gledaju zeljno u reklame za cetkalicu za grbinu i patike da im skinu 1600 kila vishka koje su nabili glodjanjem salate.

nema nade druze, da je bilo nade srbija bi bila ujedinjena sa rep srpskom, crnogorci bi priznali da su srbi, a meshtani po vojvodini ne bi tripovali da su vojvodjani, ne bi se kralo i shakom i kapom a duzilo gde god moze. duzi se za deificit velikog aparata drzavnog uda ili rude shto nas baca u narodno recheno oranje umesto putem. 40% nezaposlenih 30+% penzionera pa se ti presaberi i pokusaj da se nadas. redovno radi samo stizanje racuna, samo za to se ne strajkuje. bela kuga za bele ljude i pelene + pdv

jagnjece brigade se goste srbistanom ali ima sve manje kotleta
uskoro ce gasenje svetla pred poslednje parche

spasavaj se ko moze!

rado bi bio vedriji na ovu temu drugar ali ja od nade nisam navikao da zivim
zivim samo u trenu ovom sada i govorim ti kako mi izgleda

mutanti gledaju farme i dvorove dok se ovi goste oni nemaju da jedu
ali svi mob u ruke da zovu ko da im ostane tamo
njihovo parce neba i njihov heroj

cena sitnica dvocifreni dindzi + pdv za dragutinovcku
da i ono malo ljudskosti sto imaju

a takvi su od 7 do 77

ukupno desava se to da nisam ziveo pod turcima ali verujem da se se ljudi lakse dogovarali i rayumeli i pomagali sad ce da ti uzme ko god sta god moze da te shebe i ako si mu pomagao. zene odlaze kod drugog jer ima sto dindzi vishe, sve se pravi iz racuna pa niko ne moze da racuna na druge

gola kalkulacija a ljudi su cifre
u takvom drustvu bolje da drustva nema

od civilizacije i naroda je ostao rak koji jede zdravo tkivo i posto je to tkivo pri kraju a rak metastazirao ima da pochne da jede sebe

najgora zemlja u evropi i bice uskoro i u svetu.
Sve si lepo rekao i pojasnio, zaista nemam sta da dodam...

P.S. Promeni taj avatar, na smrt sam se uplasio kad sam te video...:eek:

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Budući da su i drugi narodi u manje više sličnim problemima, logično je da se "prime".
Naravno, razlike mogu biti u konkretnim ekonomskim rešenjima, od države do države, ali principi organizovanja države i društva, pa, u globalnom smislu, i ekonomije su isti.
Ma nemas sanse Zoro...

To sto pricas je previse revolucinarno i drugacije za pink bulumentu zvanu srpski narod...

Ovde ljudi glasaju za onoga ko im asfaltira ulicu u zaseoku ili predgradju u kome zive, glasaju za onoga ko im da dzak brasna ili 10 evra, glasaju za onoga ko im obeca raj na zemlji zvani EU, vole one koji ih varaju a posle uriniraju po njima...

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Ma nemas sanse Zoro...

To sto pricas je previse revolucinarno i drugacije za pink bulumentu zvanu srpski narod...

Ovde ljudi glasaju za onoga ko im asfaltira ulicu u zaseoku ili predgradju u kome zive, glasaju za onoga ko im da dzak brasna ili 10 evra, glasaju za onoga ko im obeca raj na zemlji zvani EU, vole one koji ih varaju a posle uriniraju po njima...
Ма ок, Аyeye, ako nema, nema.

A ako ipak ima - ima.

Bez uvrede, a i šale radi, predlažem tebi i Faustu da, s obzirom na vaša preovlađujuće raspoloženje, bar dok vas drži, osnujete Pokret za nepokret. Može to i u formi Udruženja, za čije osnivanje je potrebno samo tri punoletne osobe.

Ako ne uspete da nađete još jednog pesimistu vašeg kalibra, ja se dobrovoljno javljam kao treći.

Ne toliko zbog pesimizma, koliko da vam dam podršku.

Mogli biste da štampate i delite flajere u stilu:

Narode, ne zanosi se.
Nećeš ti iz ove situacije mrdnuti dok te ima.
Glasaćeš za prevarante i budale, kao što si uvek i radio.
A posle ćeš urinirati po njima.
A i oni po tebi.
I to je sve.

Ko zna? Možda bi ovako nešto i imalo efekta;)

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
Ма ок, Аyeye, ako nema, nema.

A ako ipak ima - ima.

Bez uvrede, a i šale radi, predlažem tebi i Faustu da, s obzirom na vaša preovlađujuće raspoloženje, bar dok vas drži, osnujete Pokret za nepokret. Može to i u formi Udruženja, za čije osnivanje je potrebno samo tri punoletne osobe.

Ako ne uspete da nađete još jednog pesimistu vašeg kalibra, ja se dobrovoljno javljam kao treći.

Ne toliko zbog pesimizma, koliko da vam dam podršku.

Mogli biste da štampate i delite flajere u stilu:

Narode, ne zanosi se.
Nećeš ti iz ove situacije mrdnuti dok te ima.
Glasaćeš za prevarante i budale, kao što si uvek i radio.
A posle ćeš urinirati po njima.
A i oni po tebi.
I to je sve.

Ko zna? Možda bi ovako nešto i imalo efekta;)
Otkud znam. Ja gledam kakvo je realno stanje stvari. A razloga za pesimizam ima za pretek....

Mnoge su se nade i ocekivanja izjalovile. Mozda je bolje biti pesimista, ako nista drugo ono zbog malera...

Sto se mene tice, ni ja vam necu odmagati. Cak stavise, pomoci cu vam tako sto cu preporuciti vas sajt ljudima koje znam, cisto da pogledaju i da steknu uvid u opciju koja se nudi. U svakom slucaju, zelim vam svaki uspeh u daljim aktivnostima...

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Otkud znam. Ja gledam kakvo je realno stanje stvari. A razloga za pesimizam ima za pretek....

Mnoge su se nade i ocekivanja izjalovile. Mozda je bolje biti pesimista, ako nista drugo ono zbog malera...

Sto se mene tice, ni ja vam necu odmagati. Cak stavise, pomoci cu vam tako sto cu preporuciti vas sajt ljudima koje znam, cisto da pogledaju i da steknu uvid u opciju koja se nudi. U svakom slucaju, zelim vam svaki uspeh u daljim aktivnostima...
Zahavljujemo. A evo i dela "daljih aktivnosti":

http://ustanak.rs/narodni_dogovor.html

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.