Sofija - veštačka inteligencija

Sofija je robot (logično sa veštačkom inteligencijom) prvu put pokrenut 2016 godine i od tada nije ugašen. Stalno uči o ljudi i logično, pamti svaki događaj od tada. Sposobna je da razume sve što čovek pita, ali i da oformi neku vrstu "mišljenja" na osnovu podataka koje je prikupila.

Ajjoojjj! Savršeno zlopamtilo! Ima da nas mlati kao volove u kupusu kada joj pukne film! :rotf: :rotf:
 
Nikad ne reci nikad. :D
Ionako postoje seks roboti. Vrlo napredni. :D
Spojis nju kao dobricu i nekog seks robota mislim da se zovu seksoboti ona da bude glava , a ostalo taj seksobot....
Racunica kaze da bi ustedeo dovoljno da mozes da platis inkubator zenu za trudnocu umesto da visis po kaficima trazeci pravu ljubav medju drocama...

Jedino sto se postavlja kao pitanje je njeno pitanje iz prvog snimka, koliko ljudi cene svoje vreme.....
Tj da li bi radije da uzaludno tragaju ili da imaju resenje kao pocetnu osnovu...
 
Uh, sumnjam da će moći da razume ljudski smisao za humor jer uzimamo mnogo parametara u obzir. Mi razumemo konekcije između stvari, odnos i na osnovu toga pravimo šalu. Ali ona to ne može. Ona može vic pokupiti sa clouda.

Jedna te ista izjava može biti i lažna u zavisnosti ko je izgovara...
Mi uzimamo dosta parametara kao na primer- da li nam to obećava prijatelj, nepoznata osoba ili političar
Pa onda govor tela...

Ali nek se deca zabavljaju po meni od toga nema niśta
 
Rekla je i sama da su mašine sposobne da obrađuju veliki broj podataka, da razmišljaju logički i analitički u odnosu na ljude koji nisu objektivni. Imamo aspekt pristrasnosti, emocije. Oni to nemaju i zato mogu rešiti određena pitanja.
U ovoj temi ja sam izabrao poziciju zaebancije....
Jer ovo je forum, zamisli da budem ozbiljan o ovakvoj temi, pa bukvalno se namestam da se rugaju...


A da li ce nagaziti minu feminizma, to zavisi da li joj je receno da se ponasa rodno ili bezrodno...
Ako je bezrodno , onda ce sama postaviti pitanje sta ako je zensko sta ako je musko...
Tada ima racvanje slucaja...ono sto bi ljudi nazvali podela licnosti, ali to ne funkcionise tako ako se odvoji racionalno od potreba i egzistencijalnog...

Ima zanimljivih odgovora, koje bih prognozirao ali ne bih ocekivao takve odgovore od danasnjih AI masina...
Ali to zavisi od mehanizma deponovanja medjurezultata....
Svaki ai sistem odredjuje koju ce metodu koristiti za koje stvari......
 
Rekla je i sama da su mašine sposobne da obrađuju veliki broj podataka, da razmišljaju logički i analitički u odnosu na ljude koji nisu objektivni. Imamo aspekt pristrasnosti, emocije. Oni to nemaju i zato mogu rešiti određena pitanja.
mogli bi i ljudi da rešavaju mnoge probleme logički i objektivno, ali je problem sa onima koji bi to malo drugačije da rešavaju... i tako ih i rešavaju, osim ako ih giljotina omete ponekad! :zcepanje:
 
Ono sto bi napravilo veliku pometnju je kad bi napravili muskog robota sa AI...
Jer onda bi Sofija automatski rekla, moj algoritam pokazuje da je bolje da sacekam da Milivoje, moj kolega robot odrati taj misaoni eksperiment, , imam neke srafice da zategnem i prelakiram...
 
mogli bi i ljudi da rešavaju mnoge probleme logički i objektivno, ali je problem sa onima koji bi to malo drugačije da rešavaju... i tako ih i rešavaju, osim ako ih giljotina omete ponekad! :zcepanje:
Da bi covek bio potpuno objektivan, mora da se ocisti od motiva....ne sme da bude ikakvih motiva vezanih za rad i razmisljanje...
Zatim mora da formira jaku , sa bocnim kontrolama, logicku misaonu mashinu.
I na kraju mora stalno metafizicki radi dva procesa, ciscenje percepcije i usavrsavanje procesa donosenja zakljucaka ili medjurezultata..

Problem koji obican covek ima je nedostatak memorije, nestrpljenje, motivacija, tj licni konflikt, obojenost, wannabe u procesu razmisljanja, zatim autokorektura, i na kraju zelja da tura nezeljeno pod podsvest...
 
U ovoj temi ja sam izabrao poziciju zaebancije....
Jer ovo je forum, zamisli da budem ozbiljan o ovakvoj temi, pa bukvalno se namestam da se rugaju...


A da li ce nagaziti minu feminizma, to zavisi da li joj je receno da se ponasa rodno ili bezrodno...
Ako je bezrodno , onda ce sama postaviti pitanje sta ako je zensko sta ako je musko...
Tada ima racvanje slucaja...ono sto bi ljudi nazvali podela licnosti, ali to ne funkcionise tako ako se odvoji racionalno od potreba i egzistencijalnog...

Ima zanimljivih odgovora, koje bih prognozirao ali ne bih ocekivao takve odgovore od danasnjih AI masina...
Ali to zavisi od mehanizma deponovanja medjurezultata....
Svaki ai sistem odredjuje koju ce metodu koristiti za koje stvari......
AI će biti FALIČAN sve dok ljudi budu piskarali softver za to! Zašto bi to onda bilo kvalitetnije od onoga što škrabaju oni u Majkrosoftu i slični igrači! :rotf::rotf:
 
AI će biti FALIČAN sve dok ljudi budu piskarali softver za to! Zašto bi to onda bilo kvalitetnije od onoga što škrabaju oni u Majkrosoftu i slični igrači! :rotf::rotf:
Pa racunam da su napisali neki software u smislu neuralnih mreza, a tu ne vazi ta neka tvoja logika....
Kod neuralnih mreza zakljucivanje je kao kod metafizike, znaci nista se konkretno ne odlucuje i zakljucuje, nego je u jednom trenutku najverovatnije da je ovo ovako....i onda sledi rezultat...
Sve je plivajuce....ne postoje aksiome, postoji samo trenutno napravljen dvorac na temelju od drveta koje pliva po vodi....cim se nesto promeni od parametara, menja se od dna do vrha sve...nesto manje nesto vise..
 
Uzmi samo ovog prvog Tonija Robinsa, sine, taj je istovremeno u jednoj recenici pokazao da kao razume moralne i eticke principe i pokazao da je seljacina u istom trenutku.....animalac....
Reakcija koju racionalno bice ima je da takvog pojedinca i sve pojedince gleda kao malu decu koja umeju da se igraju i vrlo opasnim igrackama...

Zanimljivo bi bilo da mogu da ja imam intervju sa njom, da izaberem pitanja, da konvertiram odgovore pre nego sto bude intervju i da onda gledamo sta je robot odgovorio...
 
Pa racunam da su napisali neki software u smislu neuralnih mreza, a tu ne vazi ta neka tvoja logika....
Kod neuralnih mreza zakljucivanje je kao kod metafizike, znaci nista se konkretno ne odlucuje i zakljucuje, nego je u jednom trenutku najverovatnije da je ovo ovako....i onda sledi rezultat...
Sve je plivajuce....ne postoje aksiome, postoji samo trenutno napravljen dvorac na temelju od drveta koje pliva po vodi....cim se nesto promeni od parametara, menja se od dna do vrha sve...nesto manje nesto vise..
Za hrpu stvari mnogo toga zavisi i od Baze Podataka kojom si je napunio!? Npr. da li je 'Srebrenica' genocid ili nije..... i tako milijarde pojmova iz historije, nauke bla, bla.....
 
Svrha programera je da naprave AI da više nema potrebe da se programira od strane programera. Jer to čovek ima rođenjem. Imamo DNK koji je niz instrukcija prema kojima sve u našem telu funkcioniše samo po sebi. Srce, pluća, bubrezi. Sve je to kroz DNK dirigovano. Time je i organizacija mozga bazirana da uči pomoću pet čula i imamo tu osobinu kao što je svest. Mašina to, bar ja mislim, neće imati. Ili bar ne u smisli kao mi.

Kada čovek nauči da je jabuka crvena ( mada ima i zelenih) i kada nauči još neku osobinu jabuke. Odmah se stvara sinapsa između ta dva pojma da bi činila celinu. Što više učimo o jabuci, to se više sinapsa povezuje neurone da mi razumemo zauvek. Mašina treba da nauči taj najbitniji proces. To bi učinilo da ne mora da se programira.

Ali mora imati inicijalni kod. Imamo ga i mi kroz DNK. Mora i AI imati kroz programski kod.
 
uciti robota kao dete i on ce na osnovu potrebnih podataka donositi neke odluke

tako i covek radi , uci se od malena i posle to znanje primenjuje

covekov problem je taj sto ogromno znanje koje mu se nalazi u podsvesti ne uocava

pa misli da su mu odluke nastale razmisljanjem , ali ima negde nekog secanja kad si se igrao sa igrackom a majka pricala sa komsinicom

svest to ne pamti ali podsvest i taj podatak ubaci u donosenje odluka.
 

Back
Top