Тихи
Starosedelac
- Poruka
- 193.903
SNS: Skandalozna prodaja Telekoma
Izvor: Beta
Beograd -- Srpska napredna stranka najavila je krivične prijave protiv svih čelnika vlasti koji učestvuju u, kako se navodi, protivpravnoj prodaji Telekoma Srbije.
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je rekao da plan da se pod ovim uslovima proda Telekom nije samo pitanje političke odluke, već i "drastičnog kršenja propisa Srbije".
Vučić je podsetio da je Vlada Srbije u tenderskim uslovima navela da je minimalna cena za prodaju Telekoma Srbije 1,4 milijarde evra, a sada nastavlja pregovore sa Telekomom Austrije iako ta firma nije ponudila dovoljno novca, već je obećala da će razliku obezbediti kroz investicije.
"Kada jednom prodate firmu, vi više ne možete da kontrolišete da li će neko investirati taj novac ili ne", ocenio je Vučić i zapitao zbog čega se ne pregovara sa drugim firmama, poput Dojče telekoma, jer ni te firme nisu ispunile tenderske uslove.
Prema njegovoj oceni, vlast planira da protivpravno nastavi pregovore sa Austrijancima jer, kako je ocenio, očajnički želi da obezbedi još para da bi pred izbore pokušala da pribavi još neki glas građana.
On nije precizirao protiv koga iz vlasti će biti podnete krivične prijave, ali je rekao da će njima biti obuhvaćeni svi za koje postoji osnov, čak i premijer Srbije Mirko Cvetković.
"Mi ćemo podneti prijave, a tužilaštvo koje je u našoj zemlji samostalno, će o tome odlučiti, kao i naše pravosudje koje je u svetu poznato po svojoj nezavisnosti", rekao je Vučić.
Vučić je kritikovao ekonomsku politiku Vlade i naveo da je inflacija u Srbiji 10,6 odsto, što je najveća stopa u Evropi. Na drugom mestu u Evropi po inflaciji, kako je rekao Vučić, nalazi se Albanijam sa 3,6 odsto.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=12&nav_id=505691
Konacno nesto konkretno i od SNS-a
znaci SNS obecava narodu ROBIJU ZA BORISA TADICA I OSTALE PRIPADNIKE KVISLINSKOG ANTISRPSKOG REZIMA BORISA TADICA u slucaju da prodaju Telekom Srbije bilo kome
Odlicna vest
SPREMITE SE DEMOKRATE ROBIJA VAM NE GINE
Izvor: Beta
Beograd -- Srpska napredna stranka najavila je krivične prijave protiv svih čelnika vlasti koji učestvuju u, kako se navodi, protivpravnoj prodaji Telekoma Srbije.
Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić je rekao da plan da se pod ovim uslovima proda Telekom nije samo pitanje političke odluke, već i "drastičnog kršenja propisa Srbije".
Vučić je podsetio da je Vlada Srbije u tenderskim uslovima navela da je minimalna cena za prodaju Telekoma Srbije 1,4 milijarde evra, a sada nastavlja pregovore sa Telekomom Austrije iako ta firma nije ponudila dovoljno novca, već je obećala da će razliku obezbediti kroz investicije.
"Kada jednom prodate firmu, vi više ne možete da kontrolišete da li će neko investirati taj novac ili ne", ocenio je Vučić i zapitao zbog čega se ne pregovara sa drugim firmama, poput Dojče telekoma, jer ni te firme nisu ispunile tenderske uslove.
Prema njegovoj oceni, vlast planira da protivpravno nastavi pregovore sa Austrijancima jer, kako je ocenio, očajnički želi da obezbedi još para da bi pred izbore pokušala da pribavi još neki glas građana.
On nije precizirao protiv koga iz vlasti će biti podnete krivične prijave, ali je rekao da će njima biti obuhvaćeni svi za koje postoji osnov, čak i premijer Srbije Mirko Cvetković.
"Mi ćemo podneti prijave, a tužilaštvo koje je u našoj zemlji samostalno, će o tome odlučiti, kao i naše pravosudje koje je u svetu poznato po svojoj nezavisnosti", rekao je Vučić.
Vučić je kritikovao ekonomsku politiku Vlade i naveo da je inflacija u Srbiji 10,6 odsto, što je najveća stopa u Evropi. Na drugom mestu u Evropi po inflaciji, kako je rekao Vučić, nalazi se Albanijam sa 3,6 odsto.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=12&nav_id=505691
Konacno nesto konkretno i od SNS-a
znaci SNS obecava narodu ROBIJU ZA BORISA TADICA I OSTALE PRIPADNIKE KVISLINSKOG ANTISRPSKOG REZIMA BORISA TADICA u slucaju da prodaju Telekom Srbije bilo kome
Odlicna vest
SPREMITE SE DEMOKRATE ROBIJA VAM NE GINE



