Zoroastar
Domaćin
- Poruka
- 3.783
Eksradikalsku partiju , SNS, počesto "optužuju" da nema program.
Premda sve političare Srbije volim kao lav mrtve krokodile i premda generalno smatram da je parlamentarna demokratija Srbiji donela samo dve stvari: političarsku klasu i tajkune, dok je sve ostalo "narod" - nešto bih ipak da kažem u odbranu SNS.
Iz principa.
Prvo, nijedna partija u Srbiji nema program, a koja ima, bolje da ga nema.
U programe ne računam trućanje vladajućih i njihovih koalicionih trabanata.
Niti takođe trućanje i "lepe želje" ostalih.
Program je skup realno osnovanih stavova o svim ili bar glavnim stvarima koje se tiču društva i njegovog funkcionisanja.
Tako gledano, pa ma kako to zvučalo, osim nas u Srbiji nijedna grupa koja pretenduje da se bavi politikom, pa zvala se ona partija ili pokret,
za sada nema program .
SNS nije izuzetak.
Ne tvrdim da je naš program najbolji mogući.
I da neće biti dorađivan.
Samo kažem da ga, za razliku od ostalih, imamo.
Premda sve političare Srbije volim kao lav mrtve krokodile i premda generalno smatram da je parlamentarna demokratija Srbiji donela samo dve stvari: političarsku klasu i tajkune, dok je sve ostalo "narod" - nešto bih ipak da kažem u odbranu SNS.
Iz principa.
Prvo, nijedna partija u Srbiji nema program, a koja ima, bolje da ga nema.
U programe ne računam trućanje vladajućih i njihovih koalicionih trabanata.
Niti takođe trućanje i "lepe želje" ostalih.
Program je skup realno osnovanih stavova o svim ili bar glavnim stvarima koje se tiču društva i njegovog funkcionisanja.
Tako gledano, pa ma kako to zvučalo, osim nas u Srbiji nijedna grupa koja pretenduje da se bavi politikom, pa zvala se ona partija ili pokret,
za sada nema program .
SNS nije izuzetak.
Ne tvrdim da je naš program najbolji mogući.
I da neće biti dorađivan.
Samo kažem da ga, za razliku od ostalih, imamo.




