SNS i Vučić su počeli da gube podršku Zapada pre korone zbog autokratije i sad su se nagodili sa Kinezima

SNS i vucic su poceli da gube podrsku zapada pre korone zbog autokratije i sad su se nagodili s kinezima da ce kinezi da im omoguce da SNS postane ono sto je komunisticka partija u kini i da prakticno postanemo jednopartijska drzava i da ce ih zadrzati na vlasti a kina ce nam biti nov "okupator" pokupovace nam pola ekonomije i vojska ce biti njihova isto.
Te veze sa Kinom mogu da posluže samo kao zvanični PR izgovor za tu akciju
Sa Kinom mi nemamo ništa dramatično veće ekonomske odnose nego što imaju ostale evropske zemlje.

I to oko naših veza sa Kinom treba razbistriti.
Naši dobri odnosi nisu rezultat samo parade sadašnje garniture.
To je rezultat dužeg vremena.
Dobre odnose gajili smo još od vremena SFRJ, pa zatim preko Miloševića, potom preko Tadićevog sporazuma o strateškom partnerstvu, pa evo do sada.
Konkretni koraci u pokazivanju i ostvarivanju kineskog prisustva ovde rezultat su ne toliko priče "Si - moj brat", koliko do toga da je sama Kina rešila da proširi svoje prisustvo po više zemalja, a u skladu sa svojom strategijom Jedan Pojas - Jedan Put. Tj. Kina je u međuvremenu toliko uzrasla i ojačala da je došla u mogućnost da to radi
Dodatno, stvarno treba biti ili direktni kineski neprijatelj (usled direktnog sukoba životnih interesa) ili teški debil (poput svojevremeno Tupurkovskog), pa uspeti da od Kineza napraviš neprijatelje. Kinezi kod saradnje, suštinski, traže osnovno, da ih njihov partner bar ne tretira gore nego neku običnu zemlju, tj. da nema taj diskriminatorni odnos. Ako im partner daje privilegiju, utoliko bolje, ali to nije ono što Kineze primarno interesuje.
Mi možemo dosta profitirati od saradnje sa Kinom, ako budemo pametni i ako budemo sledili svoj interes.
Kina je dobar prijatelj svojim prijateljima, ali ne treba, onako tipično naše, u njima gledati i očekivati brižnu majku.

Kinezi ulaze vise ekonomski manje vojno plus visoke tehnologije.
I ovo je sasvim tačno.
Kinu ne zanima to "vojne baze širom sveta", već ekonomski interes širom sveta.
Njihov vojnopolitički interes je prvenstveno istočna i jugoistočna Azija, a među njima goruća pitanja reintegracije Tajvana i teritorijalne vode u Južnokineskom moru, kao i stabilne veze (vojne, političke, ekonomske i saobraćajne) sa Pakistanom kojim se omogućava izbegavanje plovnih puteva kroz potencijalno neprijateljske zemlje
 
Poslednja izmena:
Да, СРЈ је Кинеска и Руска прћија.

ЕАУ игра своја црна кола са шишмишима и панголинима по Теразијама.

Руси шаљу своје безвредне канте војсци.

Кинези своје отровне играчке и Ковид.
 
Да, СРЈ је Кинеска и Руска прћија.

ЕАУ игра своја црна кола са шишмишима и панголинима по Теразијама.

Руси шаљу своје безвредне канте војсци.

Кинези своје отровне играчке и Ковид.
Ti bas nisi simpatizer Kine cini mi se.
 
А највећа трагикомедија у читавој овој причи је чињеница да је управо Запад довео Вучића.

Па не знам да ли су га довели, мислим да они нису за то способни,

али је пре кратког времена Амбасадор Норвешке објашњавао да је СНС нешто најбоље што се десило човечанству.

Тада смо видели да је много тога труло у Држави Данској (Бриселу, прим. прев).
 
Па не знам да ли су га довели, мислим да они нису за то способни,

али је пре кратког времена Амбасадор Норвешке објашњавао да је СНС нешто најбоље што се десило човечанству.

Тада смо видели да је много тога труло у Држави Данској (Бриселу, прим. прев).
Итекако су били способни и исто тако су способни да га скину када год хоће.

Једино што тренутно држи Вучића ''у животу'' је његов задатак припремања подлоге за признање Косова.
 
Итекако су били способни и исто тако су способни да га скину када год хоће.

Једино што тренутно држи Вучића ''у животу'' је његов задатак припремања подлоге за признање Косова.

"Запад" није способан да направи довољно гуми латекс рукавица за Курону.

Зашто мислиш да они њишу неким танким невидљивим концима којима управљају режимима у државама?

Мислим они могу да покушају неки насилни преврат као што су покушали у Заливу Свиња а успели у Кијеву,

или евентуално да наштампају неких милион долара и дају их неком Отпору и Пори, па ако успе-успе.

Али такву фину моторику немају.
 
"Запад" није способан да направи довољно гуми латекс рукавица за Курону.

Зашто мислиш да они њишу неким танким невидљивим концима којима управљају режимима у државама?

Мислим они могу да покушају неки насилни преврат као што су покушали у Заливу Свиња а успели у Кијеву,

или евентуално да наштампају неких милион долара и дају их неком Отпору и Пори, па ако успе-успе.

Али такву фину моторику немају.
Они су то још обавили једног октобарског дана пре непуних 20 година.

Од тада сви мајмуни плешу како они свирају.

Погледај политичку гарнитуру у Србији пре 15 година и сада, колико се променило?

Једино се повукоше Динкић и Коштуњави, појавио се Неша Слина и шачица других титових пионира, а остало је све исто.
 
SNS i vucic su poceli da gube podrsku zapada pre korone zbog autokratije i sad su se nagodili s kinezima da ce kinezi da im omoguce da SNS postane ono sto je komunisticka partija u kini i da prakticno postanemo jednopartijska drzava i da ce ih zadrzati na vlasti a kina ce nam biti nov "okupator" pokupovace nam pola ekonomije i vojska ce biti njihova isto.
Da je počeo da gubi podršku od zapada videlo bi se po intezitetu napada a naročito po ponašanju opozicije , naime došlo bi do ujedinjavanja i jačanja opozicije, više love opoziciji što znači i više promidžbenog prostora za nju .
Znači nije još zrelo.
 
Они су то још обавили једног октобарског дана пре непуних 20 година.

Од тада сви мајмуни плешу како они свирају.

Погледај политичку гарнитуру у Србији пре 15 година и сада, колико се променило?

Једино се повукоше Динкић и Коштуњави, појавио се Неша Слина и шачица других титових пионира, а остало је све исто.

Па да, али зар не би пре рекао да сви они играју онако како народ свира? Политичари прате један популистички дискурс.

У периоду 1998-2018 је постојало једно јако про-ЕУ расположење у Народу, које су политичари пратили.

Од неке средине деценије народ је већински за ЕАУ, и зато се сад игра у кинеском колу.
 
Па да, али зар не би пре рекао да сви они играју онако како народ свира? Политичари прате један популистички дискурс.

У периоду 1998-2018 је постојало једно јако про-ЕУ расположење у Народу, које су политичари пратили.

Од неке средине деценије народ је већински за ЕАУ, и зато се сад игра у кинеском колу.
То може бити јер је млађој популацији докурчило да чека и слуша обећања како ћемо ући у ЕУ и како ће бити боље, тако да су једноставно одлучили да директно иду у ЕУ.

А мислим да се ЕАУ расположење појавило услед улитиматума типа ''Не можете у СЕД док не признате да је Косово држава и да сте протерали милион Албанаца''.

Руку на срце, поприлично сам сигуран да земље као Србија, БиХ, Македонија, Албанија, Украјина и остале Молдавије никада неће ући у ЕУ, не верујем да у Бриселу желе да иду ниже од Бугарске и Хрватске.
 
То може бити јер је млађој популацији докурчило да чека и слуша обећања како ћемо ући у ЕУ и како ће бити боље, тако да су једноставно одлучили да директно иду у ЕУ.

А мислим да се ЕАУ расположење појавило услед улитиматума типа ''Не можете у СЕД док не признате да је Косово држава и да сте протерали милион Албанаца''.

Руку на срце, поприлично сам сигуран да земље као Србија, БиХ, Македонија, Албанија, Украјина и остале Молдавије никада неће ући у ЕУ, не верујем да у Бриселу желе да иду ниже од Бугарске и Хрватске.
I ne treba nam ta vatikansko-soroševska tvorevina. Srbija je postojali i pre njih, postojaće kad se raspadne EU. Videli smo kraj austrougarskom kazamatu, otomanskoj satrapiji, hitlerovoj nacističkoj spodobi, videćemo kraj i ovom neoliberalnom zlu zvanom EU.
 
I ne treba nam ta vatikansko-soroševska tvorevina. Srbija je postojali i pre njih, postojaće kad se raspadne EU. Videli smo kraj austrougarskom kazamatu, otomanskoj satrapiji, hitlerovoj nacističkoj spodobi, videćemo kraj i ovom neoliberalnom zlu zvanom EU.
Добро, поредити сада баш творевине као АУ, Османско царство и Наци Џермани који су отворено истребљивали Србе и друге народе са ЕУ је мало пренапухано.

Теорија како је ЕУ = Четврти Рајх ми је била занимљива када сам имао 14 година.

Мада, неоспорна је чињеница да је Немачка коловођа ЕУ и да профитира највише од њеног постојања.
 
Da je počeo da gubi podršku od zapada videlo bi se po intezitetu napada a naročito po ponašanju opozicije , naime došlo bi do ujedinjavanja i jačanja opozicije, više love opoziciji što znači i više promidžbenog prostora za nju .
Znači nije još zrelo.

Вучић неће изгубити подршку западних сила, све док не буде имао неку озбиљну конкуренцију у опозицији.Све док је ситуација таква, западне силе ће подржавати Вучића, јер немају алтернативу.Вучић то зна и неће дозволити да се појави неки озбиљан политичар у опозицији који би придобио наклоност западних сила.
За сада, Вучићу то иде добро, јер опозицијом доминирају политичари који су непопуларни у народу, и који не разумеју како функционише капиталистичка либерална демократија.
 
Krajem 2013. godine je ondasnji predsednik Ukrajine Viktor Yanukovich otisao u Kinu da se nagodi:

1588456413810.png


I nagodio se on, tipo: "vi nama $ 15 mrd. odmah, mi vama Krim + Sevastopol."
Danas Yanukovich zivi u egzilu u Rostovu na Donu, Krim je postao teritorija Ruske Federacije, a Ukrajina ostala i bez Krima i bez para iz Pekinga.

Mislio sam da je onaj nesretnik mogao da nauci nesto iz ovog narativa, ali izgleda nije...
Plasim se da ce uskoro i on negde u egzil, Englezi ce ponovo dobiti RTB Bor ( njihov i jeste ), a Srbija i Kina ostati bez para...
 
Te veze sa Kinom mogu da posluže samo kao zvanični PR izgovor za tu akciju
Sa Kinom mi nemamo ništa dramatično veće ekonomske odnose nego što imaju ostale evropske zemlje.

I to oko naših veza sa Kinom treba razbistriti.
Naši dobri odnosi nisu rezultat samo parade sadašnje garniture.
To je rezultat dužeg vremena.
Dobre odnose gajili smo još od vremena SFRJ, pa zatim preko Miloševića, potom preko Tadićevog sporazuma o strateškom partnerstvu, pa evo do sada.
Konkretni koraci u pokazivanju i ostvarivanju kineskog prisustva ovde rezultat su ne toliko priče "Si - moj brat", koliko do toga da je sama Kina rešila da proširi svoje prisustvo po više zemalja, a u skladu sa svojom strategijom Jedan Pojas - Jedan Put. Tj. Kina je u međuvremenu toliko uzrasla i ojačala da je došla u mogućnost da to radi
Dodatno, stvarno treba biti ili direktni kineski neprijatelj (usled direktnog sukoba životnih interesa) ili teški debil (poput svojevremeno Tupurkovskog), pa uspeti da od Kineza napraviš neprijatelje. Kinezi kod saradnje, suštinski, traže osnovno, da ih njihov partner bar ne tretira gore nego neku običnu zemlju, tj. da nema taj diskriminatorni odnos. Ako im partner daje privilegiju, utoliko bolje, ali to nije ono što Kineze primarno interesuje.
Mi možemo dosta profitirati od saradnje sa Kinom, ako budemo pametni i ako budemo sledili svoj interes.
Kina je dobar prijatelj svojim prijateljima, ali ne treba, onako tipično naše, u njima gledati i očekivati brižnu majku.


I ovo je sasvim tačno.
Kinu ne zanima to "vojne baze širom sveta", već ekonomski interes širom sveta.
Njihov vojnopolitički interes je prvenstveno istočna i jugoistočna Azija, a među njima goruća pitanja reintegracije Tajvana i teritorijalne vode u Južnokineskom moru, kao i stabilne veze (vojne, političke, ekonomske i saobraćajne) sa Pakistanom kojim se omogućava izbegavanje plovnih puteva kroz potencijalno neprijateljske zemlje
:tick:
 
Вучић неће изгубити подршку западних сила, све док не буде имао неку озбиљну конкуренцију у опозицији.Све док је ситуација таква, западне силе ће подржавати Вучића, јер немају алтернативу.Вучић то зна и неће дозволити да се појави неки озбиљан политичар у опозицији који би придобио наклоност западних сила.
За сада, Вучићу то иде добро, јер опозицијом доминирају политичари који су непопуларни у народу, и који не разумеју како функционише капиталистичка либерална демократија.
Dok se ne pojavi neki novi Djindjic ,bice ovako.Mi nemamo zrelu licnost sa autoritetom u opoziciji danas.Zato opoziciju spolja,niko ne podrzava,jer
niko nece da ulaze u unapred gubitnike.!
 
Dok se ne pojavi neki novi Djindjic ,bice ovako.Mi nemamo zrelu licnost sa autoritetom u opoziciji danas.Zato opoziciju spolja,niko ne podrzava,jer
niko nece da ulaze u unapred gubitnike.!
Ђинђић се докопао власти захваљујући Коштуници, а сам Ђинђић је био врло непопуларан у народу и никада није победио на изборима.Проблем данашње опозиције није само недостатак лидера, већ и једна много важнија ствар.Форе које је продавала ДС-опозиција су пролазиле само код одређеног друштвеног слоја, неке врсте средње класе која је постојала током 90-тих.ДС и ДОС су "реформама" истопили ту средњу класу током 2000-тих и сада постоје само губитници транзиције и танак слој богаташа.Средњи слој су сада радници у јавном сектору, а они ће бити за Вучића.

Такође, више нема неког политичара типа Коштунице иза којег би се ДС и његови деривати заклањали, и који би стајао између "жутих" и масе губитника транзиције који су производ реформи ДОС-а из 2000-тих.

ДС/ДОС-опозиција је завршена прича и та опција више никада неће добити прилику да врши власт.Народ их не воли, западне силе су их одбациле а Вучић их буквално разбија.
 
ja cesto cujem kazu Vucic je gori od Milosevica.

Pa naravno da je gori jer je on usavrsena verzija Milosevica. one je jako dobro uocio i otklonio Miskove greske. Prvo opozicione medije je za razliku od Slobe sabio u misiju rupu, i za razliku od Slobe uvuko se Zapadu gde sunce ne sija.

Ali ostao mu je problem, a to je kako da uvede diktaturu, a da ne naljuti Zapad. Zato je izmislio da ce on kao da prizna Kosovo i ubedio Zapad da jedino on to moze, ali pre toga mora da uvede diktaturu i zavrsice posao.

ALI

sve bi bilo u redu da ne postoji tu jedan prc, a to je - Rusija. Rusija ima imala je i imace uvek puno vernika u Srbiji, narocito medju SNSovcima i ostalim slicnim sektama, a nereseno pitanje Kosova je jedina slamka za koju se drzi Rusija da bi jos uvek kako tako ostala na Balkanu. Zato su Rusi nedavno korigovali stav i rekli da ce se prilikom pitanja priznanja Kosova rukovoditi svojim stavom, a ne odlukom Srbije, kako su ranije govorili. Prakticno, sada i ako Srbija prizna Kosovo, Rusija mozda nece. Jer ako ga prizna, taj problem se zatvara, Srbija ide u EU i NATO i Rusija odlazi sa Balkana za vjekivjekov.
 

Back
Top