Quantcast

SNS bojovnici maltretiraju "mirne" građane

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.729
Па ево - овде је човек доста солидно објаснио ситуВацију:

MIŠA ĐURKOVIĆ: O SNS ZA KRAJ ILI ZAŠTO TOMA MORA DA UVAŽAVA DERETU

petak, 11 februar 2011 14:08

misadjurkovic_kolumnaNekoliko ljudi me pitalo da li sam negde detaljno pisao o Naprednjacima. Subotnji miting je svakako dobar povod da o njima napišem tekst.

Suštinu ću izneti odmah na početku: u nedelju uveče Toma je otišao da polaže ispit pred Deretom i Milanom Nikolićem (muž Sonje Liht). I tada je izgovorio antologijsku rečenicu: „Gospodine Dereta vi znate koliko ja vas uvažavam".

Onih 50.000 dovezenih autobusima i ostali koji su se mitingu pridružili u Beogradu verovatno i ne znaju ko je Miljenko Dereta. Oni u Tomi vide radikala koji se malo zajebava, e ne bi li ih sve zajebao, i koji će da donese promene, pre svega njima lično (tako što će i njihova partija konačno da dohvati lukrativne budžetske poslove), a može biti i Srbiji. Ali ja znam. Ovo, nažalost, nije bio nevažan uzgredni gaf ili zajebancija. Ovaj akt je simbolički čin Tomine izjave lojalnosti zapadnoj kolonijalnoj upravi i isticanje kandidature da on bude još podobniji sprovoditelj „programa Demokratske stranke koji ona ne sprovodi adekvatno". Jer, za one koji ne znaju, ovaj beznačajni neuspešni reditelj (Dereta)bez ozbiljnog filma bio bi niko i ništa da nije de facto član neformalnog centralnog komiteta kolonijalne uprave čija je osnovna delatnost ideološka denacifikacija omladine i vođenje računa o političkoj korektnosti političkih igrača. Dakle ukratko, da bi došao na vlast, što je jedina premisa kojom se SNS vodi, Toma mora da se uvlači Miljenku Dereti u bulju.

Ovaj akt je daleko gori nego da je Toma izjavu ljubavi uputio, na primer, Nataši Kandić. Pazite, ta žena i njena ekipa se nečim konkretnim bave i, između ostalog, su zaista sakupili čak i neke dokaze o zločinima nad Srbima. Dereta se međutim ne bavi ničim osim sprovođenjem mentalne i ideološke okupacije Srbije. Pa zašto bi ga lider najveće opozicione stranke uvažavao?

Meni je inače Tome oduvek bilo žao. Video sam ga kao tipičnog srpskog seljaka, sa svim svojim dobrim osobinama i manama, koji se ne snalazi baš u svemu što mu se dešava. Ali dovesti se do onakvog poniženja kako je sebi priredio u nedelju zaista je previše.

RAZOČARENJE SA KOŠTUNICOM
Njegova propast počinje onog trenutka kad ga je 2007. Koštunica navukao, a onda pustio niz vodu. On je tada video da nema s kim da radi i da se ono čemu se sve vreme nadao, a to je formiranje vlade sa DSS koja će se okrenuti Rusiji, nikada neće dogoditi. Shvatio je da smo mi ubačeni u mašinu iz koje nema izlaska te da politika postaje običan tehnički posao osvajanja vlasti da bi se zaradile pare. A da bi se tu stiglo, nužan je blagoslov stranaca, koji su ionako godinama obigravali oko njega pokušavajući da ga prevuku na „pravu stranu". Posle onog razočarenja sa Koštunicom, sve ostalo je bila čista tehnika: i dogovor sa Borisom za predsedničke izbore, i evidentno bežanje od pobede između dva kruga (setite se samo televizijskog duela u koji je došao nepripremljen), i vođenje poslednje parlamentarne kampanje u kojoj se samo promovisalo ime buduće stranke (slogan Napred Srbijo), i odrađivanje razlaza sa Šešeljem, i onaj topli zec pravovernosti koga je morao da prođe kroz žute medije dok su mu promovisali novu stranku, itd. S te strane, sukob između Tome i Voje je autentična i logična posledica toga što obojica znaju da je onaj drugi prevarant. Toma je, s pravom, još ogorčeniji jer zna da je prevarant postao upravo zbog onog drugog.

To da je SNS kreacija stranaca koji su to osmislili, tajkuna koji su to morali da plate, i žutih koji su morali da im daju medije i koji ih protivustavno drže u parlamentu već više od dve godine itd, već je degutantno ponavljati. Važnije od toga je ono što je Ivica Dačić na vreme pustio u javnost a što obavešteni znaju odavno: najverovatnija sledeća vlada, prema zamisli stranaca, biće velika koalicija žutih i naprednjaka. Ona treba da im odradi promenu ustava sa Dinkićevom regionalizacijom, nastavak legalizacije nezavisnog Kosova a možda čak i formalno priznanje, kao i ulazak u NATO bez referenduma. Takođe da demfuje socijalno nezadovoljstvo u vreme permanetne ekonomske krize.

Čak i da se to ne desi te da ovi mučenici ponovo ostanu van vlasti (što Toma ne bi politički preživeo, ali Aca bi), osnovna ideja stranaca zaista jeste čišćenje partijskog prostora i kretanje ka dvopartijskom sistemu. U normalnim uslovima sa normalnim strankama to bi zaista bilo poželjno. Ovako, to je tragedija. Stoga smatram da sledeće izbore ili treba bojkotovati, ako se ništa novo ozbiljno ne pojavi, ili treba glasati za sve ove manje stranke samo ne za ove dve najveće. Dok imamo ovaj haos, u kome se ipak svako svakog pomalo pribojava, još je moguće ponešto da se i provuče (poput izmene Zakona o državljanstvu 2007. čemu su upravo Toma i Vučić kao radikali mnogo doprineli). Sa svođenjem na dve partije koje imaju isti program (rekli i Nikolić i Vučić) zatvoriće se sva vrata za makar i minimalne rezultate.

GORI OD ŽUTIH
Ova priča o programu je veoma važna. Pazite, glas za promene traži stranka koja tvrdi da hoće da sprovodi isti progam kao oni na vlasti. Izvini, prijatelju, pa taj program nas je i doveo dovde. (Na stranu što oni kao navodno desna stranka hoće da sprovode program stranke koja je članica Socijalističke internacionale!?). Ako se uvlačite u bulju Dereti, onda je sasvim logično da će i, kad vi dođete na vlast, ekonomiju da vodi Dinkić, politiku identiteta kadrovi LDP, odbranu neko ko će da nastavi ulazak u NATO itd. Dakle, to je program koji se danas sprovodi i za koji oni tvrde da je dobar.

Dolazimo do još jedne bitne stvari. Kadrovi koji treba da upravljaju zemljom. Mislim da svi koji me ovde čitaju znaju šta mislim o žutima. Međutim, mnogo me brine priča o tome da zemlja ne može da se vodi gore od toga kako oni i npr SPS to rade. Ove dve stranke jedine u Srbiji imaju ozbiljne kadrove koji znaju šta je državna uprava i koji imaju već solidno iskustvo. Stoga vi još uvek možete da naiđete na neke delove uprave i ministarstva koja svoje dnevne poslove rade dobro po inerciji (pogledajte mučenu ministarku finansija koja izginu u borbi sa Dinkićem da ga spreči da još više upumpava pare i zadužuje zemlju). Najgora stvar kod SNS je frapantan nedostatak kadrova za bilo šta. Pogledajte šta se sve sliva u ovu stranku samo zato što su im stranci rekli da će ovi ubrzo da budu vlast. To je, da izvinite, najgori šljam koji možete da nađete na našoj sceni: ljudi koji su menjali po pet partija kako bi stalno bili vlast, kadrovi koje stranci šalju da budu ministri itd. A o koalicionim partnerima tek ne treba trošiti reči.

Imam dakle sve razloge da verujem da bi oni zemlju vodili još gore od ovih sada. No, pošto će je voditi zajedno, to me je baš briga.

Sve u svemu ko hoće da bira između istog kupusa koji se farba u različite boje (Takovac), srećno mu bilo. Nemojte samo o promenama molim vas.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++
:cool::cool::cool:

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
А види овог ретарда....напредног...како ми прети....
а модерација не реагује..... http://forum.krstarica.com/showthre...-СТРАНЦИМА?p=16762592&viewfull=1#post16762592
me?Struggle...
ono...kao...
Zainteresovan član

Учлањен
20.10.2010.
Поруке
212
Репутациона моћ
29
Re: СНС ПЛАНИРА ДА ПРОДАЈЕ ЗЕМЉУ СТРАНЦИМА
МАЧАК,ti prokleti retardirani imbecilu!!!
Postavi sliku svoju da vidim kako izgledas,ako te sretnem negde da te polomim od batina!!!
Мислим...ебе ми се за њега....и јаче и лепше и напредније
сам преко кувца пребацивао...

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
СНС БОЈОВНИЦИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Пријатељу,
Слоба већ деценију није на власти (мада је СПС поново у влади, али то је питње за бориса, Млађу и Чеду) а к
Комраков и Мила Штула већ годинама не трују мозак путем ТВ дневника (сада то раде неки други)..........да ли си се пробудио из неке хибернације или си ти Шешељ који пише их Хага после 8 година (бесмислене) тамнице па си изгубио контакт са реалношћу????

Дечко,
Лечи се.

Иако те не познајем, с'обзиром на речник који користиш могу да закључим да ти заиста није добро.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.