SNP Naši vs. B92:Demanti ili..

Direkt

Elita
Poruka
17.571
Beograd -- "SNP Naši 1389" tražio je od B92 da objavi demanti navoda da su klerofašistička organizacija, u suprotnom preti protestima. B92: Nedozvoljeni pritisak.

Taj pokret je zapretio protestima pred našom kućom u subotu 5. marta, ukoliko B92 u vestima ne uputi izvinjenje za navode da su klerofašistička organizacija.

Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić je izjavio da zahtev za demanti ne ispunjava zakonom propisane uslove i to ocenio kao nedozvoljeni pritisak i zatražio reakciju nadležnih.

"Zakon precizno reguliše kada, u kojim slušajevima i pod kojim uslovima postoji pravo nekog lica da odgovori na informaciju objavljenu u medijima i šta takav odgovor moze da sadrži. Mi takav zahtev od strane SNP NAŠI 1389 nismo dobili. Sve što znamo je da postoji nekakvo poslednje upozorenje kojim se od nas traži da u više emisija na radiju i televiziji demantujemo nešto, za šta se ne kaže kada smo i u kojoj emisiji na radiju ili televiziji emitovali", izjavio je glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić.

On je naveo da je "mirno okupljanje građana slobodno" i da B92 "ni sa jednim mirnim okupljanjem građana nema problem".

"Imamo problem sa pritiscima na medije, a u konkretnom slučaju, na naš medij se vrši pripritisak, tako što se od nas traži nesto za šta ne postoji osnov u zakonu, na način koji nije zakonom predviđen, te na kraju i stavlja u izgled organizacija protesta, ako ne postupimo onako kako se od nas, bez osnova traži. Pri svemu tome, važeći zakoni u Srbiji zabranjuju da se takav pritisak vrši, te u tom smislu i očekujemo reakciju nadležnih", rekao je Matić.

izvor:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=496095
 
Од како је СНП НАШИ 1389 објавио да ће прерасти у политички покрет, досадашња медијска сатанизација добила је неке друге облике, и у њу су се уплеле многе личности и политичке странке од којих се то најмање могло очекивати. ТВ Б92 и билтен демократске странке дневне новине БЛИЦ, упустили су се у медијску хајку ``клерофашизације`` покрета, где се на сва звона оглашава да ће ``клерофашисти СНП НАШИ 1389`` постати политичка партија.

Интересантно је да је у току једног таквог прилога пљувања по нашем покрету од стране прозападних странака, народни посланик Александар Мартиновић, нашао за сходно да им се придружи, и у најбољем минхаузенском маниру рекао да је СРС једина национална партија, а да су НАШИ 1389 режимски пројекат којим хоће да се ослаби СРС. Поново говорим да не желим да улазим у сукоб са СРС , али ово је већ други пут да Мартиновић износи лажи, из само њему знаних разлога, и овим путем поручујем људима у СРС, ако има ко да чује, да им НАШИ 1389 нису конкуренција, и ово је и последњи пут, да наш покрет не одговори на прозивке које нам упућују, и то на исти начин како смо до сада знали да одговоримо свима осталима.



Наш рад се појачано прати и од бројних ``грађанских`` медија, који износе толике гомиле глупости, да верујем да се појединим новинарима који имало размишљају својом главом смучило од лажи, такође НАШИ 1389 су пљувани од разних нацистичких организација које нас називају комунистима, као и од разних анархо - комунистичких организација које нас називају нацистима. Истина је да је СНП НАШИ 1389 млада, здрава, родољубива странка - или ти покрет, који је за разлику од многих увек имао храбрости и смелости да без длаке на језику каже шта мисли, и не само да каже већ и своје идеје да спроведе у дело.



Поједини ``академски`` националисти нам замерају да су све наше акције биле ``уличне`` што наравно поново не одговара истини. У организацији покрета остварено је на десетине трибина са разном тематиком, написано је на хиљаде текстова на разне теме, вођено је на десетине кампања које су пажљиво осмишљаване и које су у Србији отвориле озбиљан анти - нато и анти -еу фронт. Наравно, за све они који ће рећи ви сте увек против нечег, ми им кажемо да смо ми за слободну суврену и јаку Србију, да смо за социјалну правду, да смо за Евроазијске интеграције. И на крају за све оне који кажу да је све ово само изношење фраза и демагогија, поручујем да пажљиво прочитају наш програм и за разлику од многих странака наићи ће на сасвим јасне смернице и решења како ћемо наше политичке идеје спровести у дело!

Иван Ивановић

Ove televizijske fukare i dalje seru :per:
 
To sto pokusava SNP Nasi 1389 je vec vidjeno na politickoj sceni.
Nista novo oni ne donose. Veruju u demokratiju.
Oni su miks izmedju SRS i SNS, tako su i nastali ranije..

Zato ih i ove stranke napadaju jer im odvlace jedan mali deo biraca.
U sustini, sve je to "deja vu". Nema Srbiji spasa sa njima!
 
Beograd -- "SNP Naši 1389" tražio je od B92 da objavi demanti navoda da su klerofašistička organizacija, u suprotnom preti protestima. B92: Nedozvoljeni pritisak.

Taj pokret je zapretio protestima pred našom kućom u subotu 5. marta, ukoliko B92 u vestima ne uputi izvinjenje za navode da su klerofašistička organizacija.

Glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić je izjavio da zahtev za demanti ne ispunjava zakonom propisane uslove i to ocenio kao nedozvoljeni pritisak i zatražio reakciju nadležnih.

"Zakon precizno reguliše kada, u kojim slušajevima i pod kojim uslovima postoji pravo nekog lica da odgovori na informaciju objavljenu u medijima i šta takav odgovor moze da sadrži. Mi takav zahtev od strane SNP NAŠI 1389 nismo dobili. Sve što znamo je da postoji nekakvo poslednje upozorenje kojim se od nas traži da u više emisija na radiju i televiziji demantujemo nešto, za šta se ne kaže kada smo i u kojoj emisiji na radiju ili televiziji emitovali", izjavio je glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić.

On je naveo da je "mirno okupljanje građana slobodno" i da B92 "ni sa jednim mirnim okupljanjem građana nema problem".

"Imamo problem sa pritiscima na medije, a u konkretnom slučaju, na naš medij se vrši pripritisak, tako što se od nas traži nesto za šta ne postoji osnov u zakonu, na način koji nije zakonom predviđen, te na kraju i stavlja u izgled organizacija protesta, ako ne postupimo onako kako se od nas, bez osnova traži. Pri svemu tome, važeći zakoni u Srbiji zabranjuju da se takav pritisak vrši, te u tom smislu i očekujemo reakciju nadležnih", rekao je Matić.

izvor:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=496095

..da to sam prvo primetio chitajuci vesti na teletekstu B92 ,treba da ih tuze i oderu za neku lovu plus da traze uslovnu kaznu za urednika vesti .........
 
Kad B92 nešto kaže to je obnarodovanje jedne i jedine istine,sve ostalo je pritisak.Oni ,i ne samo oni mogu da upotrebe izraz"klerofašisti"bez ikakvog obrazloženja šta to uopšte znači,a ponajmanje kakve veze ova etiketa ima sa onima kojima se lepi.
Jedna te ista grupa političara i"javnih radnika" trči od medija do medija i pljuje sve one koji misle drugačije od njihovog pogleda na svet.To ,naravno,nije govor mržnje ,pošto dolazi iz redova samoproklamovanih nosilaca demokratske istine.
Proceduralna manipulacija oko objavljivanja demantija je samo izgovor za novo pljuvanje.
 
Stvarno, sto se ovi iz "SNP Nasi 1389" bune?...Pa, to je komplimemnt kad te neko etiketira kao "klerofasistu". Oni se toga stide, cime pokazuju da ne veruju vekovnoj tradicionalnoj organsko-staleskoj misli vec veruju u zlo demokratije. Nema tu Srbiji spasa...
 
Изгледа да телевизијска кућа Б92 једина у Србији има ексклузивно право да дели нацистичке,фашистичке,клерофашистичке,и по потреби разне друге етикете покретима и удружењима чији су ставови супротни ставовима снага које се лажно представљају као демократске а које воде ову државу.
 
У праву су ови из покрета НАШИ 1389. - то што ради Б92 и још неки медији је ЧИСТА КЛЕВЕТА и ВЕЛИКА УВРЕДА... треба их тужити... стварно не знам НА ОСНОВУ ЧЕГА СВЕ ПАТРИОТСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ НАЗИВАЈУ и КЛЕРО и ФАШИСТИЧКЕ... *ебо их Хитлер лично, прво код нас се у православљу каже КЛИР а не КЛЕР а друго - потпуно је непојмљиво помислити да би у Србији стварно могао постојати неки нацистички-фашистички покрет који поврх свега још и пледира да буде странка - ЧИСТ ИДИОТИЗАМ ЗА КОЈИ ОНИ КОЈИ ВРЕЂАЈУ ТРЕБА ДА ОДГОВАРАЈУ И ДА ПЛАТЕ ДЕБЕЛЕ ОДШТЕТЕ...
 
У праву су ови из покрета НАШИ 1389. - то што ради Б92 и још неки медији је ЧИСТА КЛЕВЕТА и ВЕЛИКА УВРЕДА... треба их тужити... стварно не знам НА ОСНОВУ ЧЕГА СВЕ ПАТРИОТСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ НАЗИВАЈУ и КЛЕРО и ФАШИСТИЧКЕ... *ебо их Хитлер лично, прво код нас се у православљу каже КЛИР а не КЛЕР а друго - потпуно је непојмљиво помислити да би у Србији стварно могао постојати неки нацистички-фашистички покрет који поврх свега још и пледира да буде странка - ЧИСТ ИДИОТИЗАМ ЗА КОЈИ ОНИ КОЈИ ВРЕЂАЈУ ТРЕБА ДА ОДГОВАРАЈУ И ДА ПЛАТЕ ДЕБЕЛЕ ОДШТЕТЕ...

Bre, Mito, onaj vic o deda mrazu k`o da je pravljen po tebi. Tako mator, a veruje u deda mraza :mrgreen:

Neko kaze `ja sam patriota` i ti odma` verujes da je patriota :D
 
Bre, Mito, onaj vic o deda mrazu k`o da je pravljen po tebi. Tako mator, a veruje u deda mraza :mrgreen:

Neko kaze `ja sam patriota` i ti odma` verujes da je patriota
:D

Наравно да никоме не верујем НА РЕЧ, али смо данас сви сведоци томе до које мере се све окреће тумбе, ако је неко националиста НЕДОПУСТИВО ЈЕ ДА БУДЕ ПРОГЛАШЕН НАЦИСТОМ ИЛИ ФАШИСТОМ и што је још горе - то је врло подло јер смо данас сви сведоци да прави нацисти и фашисти себе "перу", своје злочинце проглашавају чак и за "свете" - а нама који изгибосмо против фашизма и нацизма би да прикаче такве етикете - е не може.

Ако некаква певаљка треба да иде у затвор што је јавно рекла ЈА НЕ ВОЛИМ ЈЕВРЕЈЕ (јер испада да је кажњиво и кривично дело ако ниси рекао ЈА ВОЛИМ ЈЕВРЕЈЕ) - па онда ови за ЛАЖНЕ ТВРДЊЕ О КЛЕРОФАШИЗМУ ИМА ДА ПОТРЕФЕ РОБИЈУ ИЗ ЦУГА...
 

Back
Top