Quantcast

Snoviđenje, 38

Mr No

Buduća legenda
Poruka
33.004
Ok.
O čemu pričate?
Ja mogu otići s foruma, i sve što imam za pisati, pisati na Kazivanjima. Bukvalno sve. Da li je to ono što mislite da bih trebala uradtit? I, ne, nemojte mi govoriti ti uradi kako ti misliš da treba i slične gluposti.
Pitam vas otvoreno. Da li mislite da bih trebala bataliti ove gluposti ovde, i otići na drugo mesto?
Otvoreno, bez pardona da mi odgovorite.
Iako nisam bio na temi u vreme 'desavanja', niti se pitanje u citiranom postu odnosi na mene, dacu sebi slobodu da odgovorim.
Nemoj da ides, jer to je najlakse. Ima ljudi koji te citaju i otvoreno su rekli da nastavis.
Toliko od mene ovde.

Poslednja izmena:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.331
Da li si ovo mislila bukvalno, ili ironično? Izvini.
Bukvalno sam mislila... Lično sam se osvedočila u svom životu da je najteže, čak nemoguće promeniti svet na bolje... Decenijama sam se trudila, krv i znoj prosipala, bez rezultata... Sve je išlo nekim svojim tokom, bila ja tu, ili ne, plakala, vriskala, skakala, molila, objašnjavala, nudila...Tok nečije promisli je nadvladavao moj trud i on je bio uzaludan... decenijama je bio uzaludan na svim poljima... i u porodici i u ljubavi, među decom, prijateljima, bliskim rođacima... sve dok nisu počeli čudno da me gledaju, ali i ja njih...sve dok nisam shvatila da nisam uspela i da dižem ruke od ćorava posla... sve dok nisam, očajna u ne znam kojoj neprospavanoj noći vrisnula : "Predajem se! Ne mogu više! Ne želim više da popravljam svet!"...
Vrtoglavom brzinom sam postala smirena, sve što me je ranije ždralo sam posmatrala iz bezbedne daljine koja nije dozvoljavala dalje uništavanje mojih ličnih dragocenosti, posmatrala sam sa blagim osmehom čudesa među ljudima, koja sam želela ranije da poništim, tada više ne... ispada da mi se cirkus u kome živimo dopao tek onda kada više nije mogao da me domaši...ispada da ne treba da menjamo svet oko sebe, nego treba da menjamo SEBE...

Mr No

Buduća legenda
Poruka
33.004
Bukvalno sam mislila... Lično sam se osvedočila u svom životu da je najteže, čak nemoguće promeniti svet na bolje... Decenijama sam se trudila, krv i znoj prosipala, bez rezultata... Sve je išlo nekim svojim tokom, bila ja tu, ili ne, plakala, vriskala, skakala, molila, objašnjavala, nudila...Tok nečije promisli je nadvladavao moj trud i on je bio uzaludan... decenijama je bio uzaludan na svim poljima... i u porodici i u ljubavi, među decom, prijateljima, bliskim rođacima... sve dok nisu počeli čudno da me gledaju, ali i ja njih...sve dok nisam shvatila da nisam uspela i da dižem ruke od ćorava posla... sve dok nisam, očajna u ne znam kojoj neprospavanoj noći vrisnula : "Predajem se! Ne mogu više! Ne želim više da popravljam svet!"...
Vrtoglavom brzinom sam postala smirena, sve što me je ranije ždralo sam posmatrala iz bezbedne daljine koja nije dozvoljavala dalje uništavanje mojih ličnih dragocenosti, posmatrala sam sa blagim osmehom čudesa među ljudima, koja sam želela ranije da poništim, tada više ne... ispada da mi se cirkus u kome živimo dopao tek onda kada više nije mogao da me domaši...ispada da ne treba da menjamo svet oko sebe, nego treba da menjamo SEBE...
Onaj ko pobedi sebe, najveci je pobednik.
Tako nekako bese napisao neko pametan.

Soradze

Iskusan
Poruka
6.331
Ne, nije glumio ništa. U pravu si. BIO je književni kritičar.
Ti bi trebala biti mudra glava ovog mesta, nešto ko Velika, ili već kakav god naziv. Da ti ljudi dolaze da im raščlaniš. Stvarno bih htela da te sretnem uživo.
Evo ovako... Glumio, ne glumio, dobio je trule paradajze i mućkove po glavi... To što je NN Bio knj. kritičar, ili što še biti i dalje knj. kritičar, to mene interesuje kao lanjski sneg... O kritičarima tipa NN, koji podriva temelje talentovanog umetnika, čini ga nestabilnim, seče mu i ono malo samopouzdanja i samopoštovanja, pisala sam na ovom postu, ali u liku Petra Volka, narcisoidne voluštine koji je sebi dao za pravo da se sveti svima oko sebe za svoju impotenciju i mentalnu i fizičku...
Ali tu nije kraj price. :)
Na kraju se svede na to da se opredelis na iole bliskije druzenje sa osobama koje imaju isto ili jako slicno stanoviste,
sto ce reci udaljavanje ili asocijalizaciju.
Bar se meni tako cini.
U pravu si! Sreća i razumevanje se nalaze u kvalitetu, ne u kvantitetu...
Najvažnije, ljubav se vrati u punom sjaju u (skoro)sve odnose...
Udaljavanje se ne dešava, nego odnosi traju i dalje, samo drugačije doživljeni...

Poslednja izmena:

Mr No

Buduća legenda
Poruka
33.004
....
U pravu si! Sreća i razumevanje se nalaze u kvalitetu, ne u kvantitetu...
Najvažnije, ljubav se vrati u punom sjaju u (skoro)sve odnose...
Udaljavanje se ne dešava, nego traje na radost moju...
Apsolutno saglasan sa prvom recenicom!
Udaljavanje sam pomenuo u kontekstu posledice odustanka menjanja okoline, sveta.
Ali se njime dodje do pomenutog kvaliteta. :)

Soradze

Iskusan
Poruka
6.331
Ali tu nije kraj price. :)
Na kraju se svede na to da se opredelis na iole bliskije druzenje sa osobama koje imaju isto ili jako slicno stanoviste,
sto ce reci udaljavanje ili asocijalizaciju.
Bar se meni tako cini.
Nemoj ovo da posmatraš crno-belo... Ako promeniš SEBE, tada ti nije teško da popraviš bilo koji odnos do kog ti je stalo...kad promeniš sebe, svet koji je do juče bio brod ludaka, počinje da ti liči na cirkus Monti Pajtona, koji ne može da te povredi, ali može dobro da te nasmeje... pa ti vidi da li takvo uživanje u svetu liči na asocijalizaciju...

Soradze

Iskusan
Poruka
6.331
Ok.
O čemu pričate?
Ja mogu otići s foruma, i sve što imam za pisati, pisati na Kazivanjima. Bukvalno sve. Da li je to ono što mislite da bih trebala uradtit? I, ne, nemojte mi govoriti ti uradi kako ti misliš da treba i slične gluposti.
Pitam vas otvoreno. Da li mislite da bih trebala bataliti ove gluposti ovde, i otići na drugo mesto?
Izvini, svoja mišljenja sam razbacano pisala na ovom tvom postu...
Kažeš "otvoreno, bez pardona" da ti odgovorimo...
Vidim, neki novi "klinci" se pojavili na tvom blogu, pa te mole da ostaneš...
Mislim da je stvar krajnje jednostavna: nemoj dati da te bilo ko obeshrabri u onome što radiš... od čiščenja kuće, spremanja ručka, do pisanja romana...neko će reći da je to kič, neko će reči da je to divno napisano, mnogi će po nekoliko puta na dan zvocati na tvom blogu i pitati kada će nastavak da bude, manipulatori će se poigravati tobom,JER SI TI NA TO OSETLJIVA, neki će ti davati krila, drugi će ti bacati kore od banana po putu, treći će spominjati šund...
Moj predlog je da pod hitno promeniš sebe, da postaneš mnooooogo više samouverena, da postaneš mnoooogo više svesna svog furioznog talenta (koji te isto .ebe koliko može) kome je dobro da udovoljiš, kao i svojoj sada već vernoj čitalačkoj publici koja sa već nekakvim pravom očekuje da ih zadovoljavaš :rotf: svakog dana... Vidim da se dešavaju lepa ćaskanja izmešu pisca i čitaoca, to koliko se sećam, nikada nije bilo na stranicama bloga... VOLJENA SI...
Pitaš da li da odeš sa foruma... Lično mislim da hoćeš da se maziš, pa da ti sada svi u glas govorimo: Nemoj, ostani, volimo te, volimo to što pišeš, dopada nam se tvoja ličnost, tvoj nestalni karakter, tvoja blaga nepismenost, jedva čekamo nešto novo da čitamo što si TI napisala, jer volimo tvoj furiozni mental koji nas 100 na sat vozi kroz fenomenalne fabule... eto... odgovorila sam... znači: OSTANI OVDE...

Ja sam pre dva-tri meseca napisala da ću da pokupim prnje i da odem sa krste...i? njih dvoje mi je napisalo: ma, šta zezaš?--- i to je to! :rotf: tebi mnogi poklanjaju pažnju kada pripretiš da ćeš da zapališ sa Krste, pa ti mnoooogi pišu da ostaneš... ovo nije ljubomora sa moje strane, ovo je znak da:
OSTANI TU DI SI DA SI, KAD NI ZA DI SI NISI :vzagrljaj::vzagrljaj::vzagrljaj::heart2::heart2::heart2::heart2::heart2:

jer, svi smo mi ovde skupljeni na istu foru

Ostani di si da si, kad ni za di si nisi!

Sve je ovo veliki cirkus Monti Pajtona... treba da uživamo, ne moramo da se volimo, ali možemo ponekad da se zagrlimo i da kažemo: NEMOJ DA ODEŠ, PREDSTAVA JOŠ NIJE GOTOVA...
Ovde si osvojila svoj revir, ovde te vole, ovde su tvoji čitaoci... Malo li je, a?
:vzagrljaj::vzagrljaj::vzagrljaj::heart2::heart2::heart2:🌺🌺🌺☘☘☘☘☘☘:vzagrljaj::vzagrljaj:

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Poruka
14.012

Potpisujem.I kao da gledam u odraz svog života. Hvala ti. :heart:

mina68

Buduća legenda
Poruka
46.452
Ok.
O čemu pričate?
Ја мислим да треба да останеш овде, због нас и себе.
Не знам откуд ти то да треба да одеш, ја то нигде нисам рекла...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.