Snoviđenje - komentari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala vam svima :heart:



1620466089759.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
Plašim se da ću mnoge razočarati.
Ja volim boje, ukuse i mirise, i zaebane ljubavne priče. Mogu potrošiti sate razmiščjajući treba li haljina biti crvena a slastica zlatno išarana, i volim sve ono što Vlad mrzi: ohole-sveznalica muškarce i žene koje se nađu usred svega nemajući pojma kako ni zašto.
Ali, uglavom volim boje. Volim da pišem o mestu, kakvo je svetlo bilo, kakva je hrana bila, koje su boje bili zidovi.. Znate već. Meni to dođe kao da rečima predočavam nešto što bi se trebalo očima videti - koga zanima, naravno. Volim takve opise i tako i pišem. Izvinjavam se svima koji očekuju više.
Ја не волим да дочаравам превише, волим кад је све лепо описано...и волим јарке боје, свиђа ми се опис ове вечери.
И мислим да сам назрела клицу љубоморе Свемоћног :mrgreen:
 
ohole-sveznalica muškarce i žene koje se nađu usred svega nemajući pojma kako ni zašto.


Morala sam da tražim jer sam jako davno čitala.. Džin Auel serijal Deca zemlje.
Toliko sam tada bila oduševljena njenim knjigama, opisom tog doba. Vreme neandertalaca i kromanjonaca, a opisano kroz život jedne žene, njenog položaja, osećanja, pa i seksualnosti.

Tu Ejlu sam osećala, kao i tvoje ženske likove. Za mene je tvoja priča priča o ženi, njenim osećanjima, a sve ostalo su slojevi koji obogaćuju doživljaj čitanja.
Kao i Ejla i tvoja Kata je mogla da se smesti u bilo koje vreme i mesto, ali dodatak magične zemlje, Naroda, glamura sve čini daleko zanimljivijim.

Ne želim da shvatiš ovo pogrešno, kao poređenje ili kritiku, već kao kompliment tvom pisanju. ❤️
 
Morala sam da tražim jer sam jako davno čitala.. Džin Auel serijal Deca zemlje.
Toliko sam tada bila oduševljena njenim knjigama, opisom tog doba. Vreme neandertalaca i kromanjonaca, a opisano kroz život jedne žene, njenog položaja, osećanja, pa i seksualnosti.

Tu Ejlu sam osećala, kao i tvoje ženske likove. Za mene je tvoja priča priča o ženi, njenim osećanjima, a sve ostalo su slojevi koji obogaćuju doživljaj čitanja.
Kao i Ejla i tvoja Kata je mogla da se smesti u bilo koje vreme i mesto, ali dodatak magične zemlje, Naroda, glamura sve čini daleko zanimljivijim.

Ne želim da shvatiš ovo pogrešno, kao poređenje ili kritiku, već kao kompliment tvom pisanju. ❤
Eto, sad Susan može da vidi da joj knjige nisu jednodimenzionalne jer poslednje što mene može da zainteresuje jeste priča o ženi i njenim osećanjima.:malav:

Mene, pak, privlače Dan, Noć i Sumrak ovde, brat Devon kao podanik neobičnog reda u onoj prethodnoj i uopštre čudne organizacije i njihove prakse,
zatim magijski sistemi, ali više kao prenosnici neke određene filozofije života koju prepoznajem u njima itd.
U onim prvim delima koja je ovde postavljala dopao mi se Red sestara koji je posvećen čuvanju istorije i neobični pro-zverski vilenjaci koji su mi u tom prvom postavljenom i najzanimljiviji, pa zatim odnos smrtnosti i besmrtnosti i prednosti i mane oba u Izboru kao i opšte ljudska sklonost ka padu koja je odlično opisana.
Za mene su te "sporedne okolnosti" njenih knjiga najbolje i najjače što one nose u sebi.

Ali to i jeste vrlina dela da može da privuče potpuno različite ljude tako da i ja ovo pišem kao kompliment.
 
Па ја те претходне нисам читала :eek:
Молим линАк.
To nije završeno, ima samo par delova, i nema kraja, stala sam s radnjom maltene u po rečenice. Nije mi se više pisalo, i nije mi se naročito svidelo to što sam pisala. Ali, ako hoćeš, poslaću ti link za prvi deo, Pulp Fiction, 1.

Onda, tu je Izbor, koji je Sand pominjala. To je isto o vilenjacima, samo drugačijim. Ne znam šta bi htela od toga?
 
Mene, pak, privlače Dan, Noć i Sumrak ovde, brat Devon kao podanik neobičnog reda u onoj prethodnoj i uopštre čudne organizacije i njihove prakse,
zatim magijski sistemi, ali više kao prenosnici neke određene filozofije života koju prepoznajem u njima itd.


Isto je i meni zanimljivo što se kroz sve te magijske sisteme provlači upravo ta životna filizofija, prirodni principi koji su nam i dalje nedokučivi.
Samo je velika prednost pisca, po mom mišljenju, koji ume da napravi balans emotivne priče i filozofske priče o svetovima.
Kada je tako dobro izbalansirano, potpuno drži pažnju. Susan to ume.
 
To nije završeno, ima samo par delova, i nema kraja, stala sam s radnjom maltene u po rečenice. Nije mi se više pisalo, i nije mi se naročito svidelo to što sam pisala. Ali, ako hoćeš, poslaću ti link za prvi deo, Pulp Fiction, 1.

Onda, tu je Izbor, koji je Sand pominjala. To je isto o vilenjacima, samo drugačijim. Ne znam šta bi htela od toga?
Избор, вилењаци :heart:
 
Ja sam skroz, klot jednostavna.
Обично једноставни људи имају мудрост космоса, што једноставније речи чине богатство написаног већим!
Сећам се да је својевремено Андрић трагао за савршеном речју, наравно на крају овоземаљског живота ју је и нашао
било је то - Како си.... довољно за један живот а све у њу стане :)
Мене је привукао назив блога - Сновиђење... волим тај мах између сна и јаве - тај међупростор...
Док сам читала странице рукописа, ставила сам их у ту пукотину ни овде ни тамо... некако ми у том довратку шаренило боја, мириса и укуса
пристаје јасније и сјајније... ко Дан, Ноћ и Сумрак... њихови манири, мисли, њихови животињско/човечији пориви,
јер ти изузетно плетеш магију и људе, који је у себи носе... а изузетни знају допрети до тог нивоа свести/несвести да је само назру!
С тога немој парати, само настави том клот и фркет петљом како си почела.
И без извињавања, коме се не свиђа не мора да чита а нама којима се свиђа, ми ћемо с нестрпљењем очекивати свако ново поглавље!
И не жури, но полако, сво ти је време у прстима, слово по слово, ко кад пребираш зрна жита од кукоља...
а нама (нестрпљивим читачима), дозволи да се играмо с коментарима које остављамо да прекратимо време до новог ужитка читања!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top